СТОЙНОСТИ НА ЧХГ - тема 5

  • 150 612
  • 721
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 213
И след днешните изследвания ето:
09.07. - 4, 93
11.07 - 43,07
14.07 - 243,5

# 61
  • Мнения: 2 358
Честито   bouquet

# 62
  • Мнения: 832
честито и от мен Simple Smile

 Hug

# 63
  • Мнения: 2 153
И след днешните изследвания ето:
09.07. - 4, 93
11.07 - 43,07
14.07 - 243,5

Ами какво да ти кажа-страхотно растящо чхг! Може да ти е била по-късна овулацията. Честито и успех до края!

# 64
  • Мнения: 213
На това и се надявам, много благодаря за подкрепата Simple Smile))

# 65
  • Мнения: 11
Здравейте и от мен! Не знам дали пиша където трябва, но имам нужда от съвет. Последна менструация на 18.05.2014 г. На 19.06.2014 г. положителен тест с по бледа чертичка, даже не успях да се зарадвам, защото получих зацапване още същия ден. Отивам на лекар, изписва ми дуфастон и но шпа 3*1, нямам болки и признаци за бременност (Имам едно дете и един мисед в началото на тази година).На 24.06 отново на преглед, гледат ме с коремен ехограф и ми съобщават, че трябва да влезна в болница за задържане. В болницата ме преглеждат двама лекари отново на коремен ехограф и казват плоден сак с размери 11 мм, започват терапия с папаверин, но шпа и дуфастон. На 25.06 започва кървене като при началото на менструалния ми цикъл, т.е засили се, но отново без болки.Съобщавам на дежурния лекар, а той ме навика и ми каза не може при едно по силно изкървяване да те кюретираме. Продължават лечението и на другия ден лекарката, която беше на смяна ме прегледа и каза,че е започнало да се разпада плодния сак и се налага абразио, не можело сама да се изчистя. Изписват ме от болницата след абразиото, кървя си нормално пия антибиотик оспамокс и си мисля,че всичко вече е наред. Кървенето обаче не спира и на 09.07. отивам на преглед при лекарката, която ми направи абразиото. Прегледа ме на ехограф и каза, че матка е празна, но имам киста с размери 38мм на 36мм. Изписва ми Примолут нор и ми казва да го почна на следващия ден 2*1 десет дни. На следващия ден още от първата таблетка кървенето ми  се засили и започна да ме срязва в ляво. Звъня на длекарката каза ми щом болката не е постоянна да пия но шпа и да си продължавам Примолута. Три дни след това на 13.07 се събуждам от силна болка ниско в корема и тръгваме към Стара Загора. Преглеждат ме с вагинален ехограф има киста 38мм на 46 мм и ми казват съмнение за извънматочна бременност. спират ми Примолут нор незабавно и ми изписват дицинон 3*1. на 14.07 правя изследване Бета ЧХГ резултат 120.10 mIU/ml реф. ст. 1 mIU/ml, лекаря казва малко е завишено правим контролно изследване в петък. Вчера 18.07 118.7 mIU/ml. Доктора казва продължаваме да чакаме след седмица отново контролен тест. Кървенето ми вече е по слабо, болка от време на време от ляво, където е кистата. Моля за мнение при тези стойности на Бета ЧХГ има ли опасност от извънматочна бременност.

Последна редакция: сб, 19 юли 2014, 13:12 от Mihaela 5

# 66
  • Мнения: 2 153
Хммм странно! Защо не спада това ЧХГ  newsm78 newsm78 newsm78 Принципно би могло да е извънматочна, но след кюретажа би трябвало да си се пазила и всичко е било изчистено...Незнам какво да ти кажа, според мен лекаря ти е постъпил правилно следи ЧХГто, и ако има нещо предполагам ще реагира своевременно!

# 67
  • Мнения: 11
Не знам и аз вече, за това реших да споделя с Вас Sad

# 68
  • Мнения: 832
Mihaela 5 , след кюртажа не ти ли казаха да пиеш противозачатъчни? аз имам един спонтанен аборт и лекарят ми изписа такива и ми каза, че на организмът му трябва време, за да отреагира и да се приспособи и да пия един месец  противозачатъчните и да спра след това.

Не знам при теб, след като имаш киста, дали нещата стоят по друг начин, но  положението май е сложно и е хубаво да говориш с добър специалист - едва  ли някоя от нас може да ти помогне много.

успех и дано всичко е наред скоро и да имаш високо ЧХГ по друг, прекрасен повод!  Peace

# 69
  • Мнения: 3
Здравейте,аз съм нова тук и не съм писала до сега,но изглежда имам проблем,искам да чуя и друго мнение освен това на моя лекар.Не живея в България.Преминах през Ин Витро процедура за първи път.На 1.07 беше инжектирането на ембрионите,които бяха 4.На 14.07 направихме кръвен тест,който е положителен и ЧХГ беше 107,9. На 19.07 беше вторият тест,който показа 59,7 и на 21.07 теста показва 111.Докторът ми каза,че вероятно това е анормална бременност и нямало смисъл да я стимулираме с витамини и лекарства,за това по добре да ги спра.Утре ме извика на преглед,но аз съм много притеснена.Чувала съм за жени с ниско ЧХГ и са имали нормална бременност.Някой има ли мнение по въпроса?  Confused

# 70
  • Мнения: 2 153
чхг може да е ниско в началото, но само ако  нараства регулярно има шанс за успешна бременност. За съжаление твоето чхг не нараства Simple Smile Дано следващия опит да бъде успешен Simple Smile

# 71
  • Мнения: 142
Наистина много странно ЧХГ според мен нещо не е наред.

# 72
  • Мнения: 7
811.100 чхг ,след 48 часа 790.00 какво значи това
за последната менстуация беше на 11 юни

# 73
  • Мнения: 2 153
811.100 чхг ,след 48 часа 790.00 какво значи това
за последната менстуация беше на 11 юни


Означава, че бременността не се развива правилно.  В една и съща лаборатория ли е направено изследването?

# 74
  • Мнения: 7
811.100 чхг ,след 48 часа 790.00 какво значи това
за последната менстуация беше на 11 юни


Означава, че бременността не се развива правилно.  В една и съща лаборатория ли е направено изследването?
Да!! Sad Вазможно ли е от прекалено стрес да се понижило

Общи условия

Активация на акаунт