Север-Юг по БТВ-тема 14

  • 25 864
  • 735
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 887
Плюй си Джемре колкото искаш, ама недей да прекаляваш по отношение на актрисата. Можеш да кажеш, че ти е противна, че за теб не играе добре, ама до тук.

Фенче,  Heart Eyes що така бе, Миме ?!  Laughing От кога такива напъни у теб ?!  Laughing Да знаеш, прихванала си от нечии писания. Wink
Никой не може да нарежда, диктува или казва на никого, какво и как и защо да пише, нали така ? Да ли ще прекалявам или не, / според кого прекалявам ?!/ е мой личен избор или на този, който пише . Кой може да ми забрани да споделя мнението си за Ойку като актриса ? Или на Ками, на Ванче, на Дими или на когото и да е друг. При това тук се обсъждат не личностните и качества, а професионалните такива или по- скоро липсата им. И по същество, каква е разликата между твоето мнение, че Мерве я бива само за отрицателни роли и моето- че Ойку за нищо не я бива ?! Аз не виждам никаква - и двете споделяме как играта на дадена актриса ни е повлияла чисто субективно. За мен Ойку е абсолютно посредствена актриса, по никакъв начин не може да ми въздейства и е възможно най- неподходящият избор за партньор на Къванч . За теб не е така, но аз не си спомням някой да ти е казвал, че не можеш да пишеш това или онова.  Stop
Упорито се продължава с опитите темата да се превърне във фен-клуб на Джемре, една от причините да нямам никакво желание да чета и пиша тук. Както и с напъните да се гонят потребители и да им се казва какво могат да правят и пишат и какво - не . Явно не присъствието на определени потребители в темата влияе на подобни изцепки, просто това си е тенденция, съществуваща още от онлайн гледането. Ама иначе сме толерантни и добронамерени !  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Ками,  Heart Eyes Hug Heart Eyes само нЕма да се плашиш !  Wink Този филм сме го гледАли и сме го играли две години, а развитие - йок !  Laughing
В заключение само искам да кажа, че не приказките, а делата говорят за качествата на даден актьор. Единствената, която няма никакъв ангажимент след филма, е Ойку ./ ангажимента и в театралната постановка, не го броя.Винаги съм казвала, че може и да е добра драматична актриса, но за пред камера не става./ Всички други се скъсват да снимат и да работят, независимо, че не са надарени с “невероятните качества и талант“ на това момиче. Що ли ?  Thinking
Аз лично, никога повече няма да се насилвам да гледам този филм, единствено заради Ойкуто и “светлия“ образ, който се опита да пресъздаде. Peace

Госпожата - обичам те,възхищавам ти се,винаги и завинаги съм твой искрен фен!
Впрочем това,което съм подчертала в твоя пост,аз го писах още преди една-две теми.Следя и други форуми и виждам,че т.нар.награди ,с кото е снимана Ойку са общо за театралната постановка,а не са индивидуални.Но,пък от сърце пожелавам на актрисата да се развива и да се усъвършенства.

Ками - с теб съм миличка,чета те с удоволствие и споделям всичко,което пишеш - ама аз нЕмам нерви повече , деликатна е нервната ми система, а и видях че тук положението е отчайващо и непроменимо - обаче и сам воинът е воин,поне тук - но не изобщо!

Последна редакция: ср, 28 май 2014, 11:35 от Dimeto_M

# 721
  • Мнения: 18 691
Наде, не знаех, че е била стилистка на АФК. Peace Ами браво, там жените имаха много фешън визии доколкото си спомням newsm78

# 722
  • Мнения: 186
Фенче, прекрасно ви е момчето !  Hug


Да е жив и здрав и да сбъдне мечтите си  Heart Eyes


И да си пусна една снимка на моята любимка Джемре - Йойку Карайел, за мен най-добрата партньорка на Къванч, след нея Берен.
Фарах я гледах във Времето лети, не мога да преценя тъй като дори една серия не съм гледала от КСШ.
Искам да си изживея отново емоцията на любовта Кузей-Джемре, а един ден може и да погледна нещо от този филм, не ме привлича изобщо, защото не е в сегашно време.
Но чета форума, изненадва ме ниския рейтинг. Навярно и други не ги вълнуват исторически филми, пък дори и с любимия Къванч.

Много искам да го гледа Simple Smileм в игралното кино и филмите му да печелят Златни палми и Оскари.....


Хубав ден на всички !  Hug

Въздържам се да давам таклон на писаниците тук, аз си отмарям в сайта на Йойку Карайел.
Благодарна съм, че не чета за отсвирването и защо аджеба тази любов не трябва да се състои.
Така че скоро няма да се обаждам, да не викам съдбата, плюйте си на воля, може би така се облекчавате.


Последна редакция: ср, 28 май 2014, 11:22 от allisas73

# 723
  • Мнения: 21 201
Наде, не знаех, че е била стилистка на АФК. Peace Ами браво, там жените имаха много фешън визии доколкото си спомням newsm78
Аира, да, беше стилистка във въпросния сериал.
Във втория сезон не бих казала, че женския състав беше фешън но това не попречи на железния рейтинг на сериала.
На мен ми харесват абсолютно всички екранни партньорки на Киво и нямам афинитет към никоя от тях а и всяка история, която пресъздадоха екранните герои в различните сериали ме докоснаха.
Ще имаме ли нова тема? newsm78

# 724
  • Мнения: 18 608


На мен ми харесват абсолютно всички екранни партньорки на Киво и нямам афинитет към никоя от тях а и всяка история, която пресъздадоха екранните герои в различните сериали ме докоснаха.



 newsm10 smile3521 smile3521 newsm51
Аз също не бих могла да бъда фен на нито една актриса, турска или не ... Баш ме брига, на кого му харесва Йойкю или образът и, но ме дразни това, да се говори за човек, когото никой не познава и да се правят свободни съчинения. Значи, щом не се снима Йойкю - е бездарна, точка  Joy Joy Joy Joy Наистина е смешно ... няма как да знаем защо не се снима в момента. Ами нямаше как да я вземат във ВВ, да изиграе гадната Нурбану султан ... просто не става за тази роля с тази мила муцунка ...коя , ако не Мерве става за тази роля ? И това ме кара да мисля, че все пак съм права, че я бива само за отрицателни роли  Mr. Green  Както и да е  ... Всеки да си пише, каквото му душа иска, аз повече няма да се ядосвам за глупости ... Достатъчно ми е това, че мога да гледам клипове с двойката Джемре - Кузей до откат. Както и с другите му партньорки .Щом ме вълнуват, стига ми. Peace
Айрич, Наде, Алиска  Heart Eyes Hug Heart Eyes благодаря! Той на живо е по-хубав  Laughing
Наде  Heart Eyes аз защо съм чела, че е била стилистка Башак в ЗП  newsm78
Алиска  Heart Eyes Фарах е страхотна в КСШ! Много я харесах!

Последна редакция: ср, 28 май 2014, 12:12 от queen_fenka

# 725
  • Мнения: 21 201
Фенче Grinning и аз съм чувала, че е била стилистка, и в ЗП но не съм сигурна а за АФК съм убедена, защото многократно сме дъвкали въпроса в темата ни.

# 726
  • Мнения: 18 608
Фенче Grinning и аз съм чувала, че е била стилистка, и в ЗП но не съм сигурна а за АФК съм убедена, защото многократно сме дъвкали въпроса в темата ни.

Сигурно,щом казваш, не съм гледала филма и не съм влизала да чета там. Но само за ЗП четох, че се познават от там  Peace
Хубав ден, момичета, до довечера! Отивам да се потрудя ... още 3 дни и съм отпуска  newsm44 newsm44 newsm44

# 727
  • Мнения: 1 012
Мацкиии!  Hug

Аз не мога да разбера защо си Абите нервите за двете фльорци, като филмът не се върти точно около тях. Ама вие си знаете. За мен всички писания са интересни, а с тези на Ками много се забавлявам Heart Eyes, така че, дайте да си запазим хубавото настроение. Нито Йойкю, нито Мерве са ми какина родА, че да се вторачвам в тях.

Заповядайте в НОВАТА ТЕМА!  Hug

# 728
  • Мнения: 2 116
Здравейте!
Приятна сряда!
Добре съм ви заварила след кратко отсъствие! Hug

Виждам, че сте вече в новата тема, не сме стигнали до стр. 50-та обаче-
затова няколко идеи за финала й.

В новата ще пиша впечатленията си за всичко останало.  Grinning



Eла да изсънуваме годините,
в които сме пропуснали да се обичаме.
Да си измислим наше общо минало.
( И зная , че ще бъде автентично.)
Ела да ти разкажа приказка,
за времето , което ни остава.
В което ще сме толкова много истински,
че от любов дори ще нагорчаваме.
Ела... да те целуна на разсъмване
и после дълго , дълго да ни няма.
Ела за мъничко да ти се сбъдна.
Поискай ме наистина.
И ще остана.

Сaribiana

Източник:

# 729
  • Мнения: 2 116

ЖИВЕЯ
Не ми горчат проблемите. Изобщо!
Не ми тежи в душата от лъжи.
Не ме боли сърцето, че обичам.
Света е пълен с истински мечти.

Не ме е страх от падане, Изобщо!
Не веднъж се случи. (Не веднъж!)
И всичко май е някакъв спектакъл,
и задкулисно всички дяволи мълчат.

Не ме вълнува прилива на дните.
Грабя с пълни шепи аз от всеки миг.
Не се боя от грешките допуснати.
Чрез тях избирам правилния път, нали?

Не ме е страх, Живот, да те обичам!
И изобщо не помислям и за друго.
Сега съм тук, но не треперя.
И с мъките, и с радостите те живея.


Десислава Наумова


Източник: http://www.sibir.bg/index.php?page=displayTopic&id=1864& … 601&sort=desc

# 730
  • Мнения: 186
Марги, радвам се да те срещна отново... Hug
Много хубаво стихотверение.
От мен едно на прекрасната поетеса Станка Пенчева, която си отиде от този свят...

Добре, че нашите влюбени няма да търсят отговора на този въпрос....

Само на едно отговор нямам  



Само на едно отговор нямам:
Как бихме живели с теб, двамата,
под монотонния дъжд на годините,
с догорели страсти в камината,
ти – ревнив,
аз – подозрителна,
зад нежната грижа – с ненавист скрита,
затворени в тежки мълчания....
Когато тъгувам за тебе отчаяно,
казвам си с усмивка изкуствена:
- Да, спасихме от делника нашето чувство!
А душата, глупачка, все пита безмислено:
Как бихме живели с теб, двамата,
под неравния дъжд на годините,
с дълга букова жар в камината,
ти - добър,
аз - търпелива,
два свята, които един в друг преливат,
неизчерпаеми като океан ....
Но отговор няма.


http://www.zajivota.instrukcii.info/2010-03-17-20-33-38/166-2010-04-13-22-42-00
 

# 731
  • Мнения: 2 116
allisas73, привет! Hug

И аз се радвам, че пак имам възможност да съм в темата.
Виждам, че отново си подминала с усмивка, но така и трябва. yes thumbsup
Нужно е да приемаме различните даже и когато нямаме този шанс за себе си от тях. Grinning
Напълно споделям позицията ти, имаш моята подкрепа отново. Hug

Скрит текст:
За Станка Пенчева...  Cry
Остави ни невероятно богатство с творчеството си!
Светла й памет! Flowers Rose



Обичал ли си някога така,
че да не можеш да опишеш с думи?
Да искаш, жадно, нечия душа
и от жесток копнеж да се погубваш?
Жадувал ли си някого в нощта
и в денят ти... просто с теб да диша,
да те погали с трепетна ръка
и с устни тялото ти да изпише?
Оставал ли си нявга без сърце
и без да можеш себе си да бъдеш?
И макар да знаеш, че някой е далеч-
за теб да е молитва и присъда...
И този някой да е твоят дъх.
Душата си в дланта му да положиш!
Да му дариш сърце, сълзи и кръв!
Да искаш да си с него, а...не можеш...

Евелина Панева

Източник: http://www.sibir.bg/index.php?page=displayTopic&id=1864& … esc&current=2

# 732
# 733
  • Мнения: 18 691
Марги Hugтова пърявото стихче е мнооого точно за любовта на К и ДЖ Peace

Алиска Hug , Станка Пенчева ми е толковаааа любима, мир на праха й Hug

Ето нещо и от мен:

Остави ме най-после сама!

Цял ден вървиш след мене –
Когато мълча и когато говоря,
По улицата и у дома,
От мига на събуждането
До мига на съня…
Усещам те, без да те виждам.
Знам какво ми казваш,
Макар че не чувам гласа ти.
Ще избягам от теб!
- Да остана най-после сама –
Без твоите ръце в ръцете ми,
Без твоите очи в очите ми,
Без твоята душа – в моята;
Тогава ще си поема дъх,
Ще спусна клепачи –
Да си почина най-сетне от теб,
Дето цял ден вървиш по петите ми…

А когато отворя очи,
Най-напред ще попитам:
“Къде си?
Не ме оставяй сама!”



***

Искам да те имам целия:
Да са мои
Всичките двадесет и четири часа
В твоето денонощие;
Аз да срещам първия ти поглед
Сутринта;
Мен да парят със възторг и страх
Мислите, пред друга неизречени;
Да въставам срещу твойта упоритост –
И като след бой да се предам
На победителя.
Искам да те имам целия:
Все едно
Дали си винаги със мене,
Все едно дали се срещаме набързо, в кратък миг
(като облаци в безкрайното небе,
от чието срещане светкавица се ражда),
все едно –
стига, като се погледнем,
да се видим чак до дън душа;
и като сме така далече,
че съм цялата тъга и пустота –
да те нося в себе си
като сърце туптящо
и да знам,
че си изпълнен с мен
като със слънце;
и когато ме целунеш
с устни сухи и горещи –
да се завърти вселената
и да изгоря на пепел.
Много ли ти искам?
- По-малко не мога.

 

Станка Пенчева
 

# 734
  • Мнения: 3 371
Привет отново !  Hug Няма да пиша този пост в новата тема, не съм сигурна дали изобщо ще пиша в нея, но с усмивка или без, аз не отминавам, когато някой се изживява като ментор и си позволява да прави квалификации или да отправя неверни твърдения.

Фенче,  Heart Eyes аз не просто съм твърдяла, че Ойку е връзкарка - това бяха факти, публикувани в цялата турска преса - вестници, списания и социални мрежи . Оказа се, че момето е чичово, чичото пък бил голяма клечка във филмовата индустрия на комшиите . И те така ! Така че, нито съм си измислила нещо, нито правя интерпретации. Както вече казах, аз не обсъждам личностните качества на актрисата, а нейните професионални такива и като всеки друг от пишещите тук, мога да споделя субективното си мнение. Твоето също е такова, нали така ?! Така че, аз също мога да кажа, че ми е чудно ти пък от къде си сигурна каква е Ойкуто, че да твърдиш, че е по- добра от тази или онази актриса.Както виждаш, аз говоря с факти, а не с голи предположения. Не знам и не ме интересува, защо Ойку не снима вече втори сезон, но е факт, че не снима. Факт е, че Мерве има много добра кариера, факт е, че Хазар се изстреля в орбитата на добрите актьори след филма, факт е, че Гюней започна веднага нов проект, факт е, че Зерин е  отново на екран.....Няма интерпретации, само факти . Така че, бих могла да заключа, че в крайна сметка, не аз съм тази, която си позволява свободни съчинения, но мисля , че всеки сам може да си направи изводите .  Глупаво е, обаче, да влизаме отново в тази полемика. И не става дума за тази или онази, а за възможността всеки, без притеснения, да споделя мнението си, без някой да му казва какво може или не може .  Peace

Толкова за грозните неща !  Mr. Green

Да ти е жив и здрав племенника, много хубаво момче е станал !  Heart Eyes

Скрит текст:
/ Кети не можах да я позная, а брат ти скоро го виждах на снимки, та си го знам. Peace/

Диме,  Heart Eyes Hug Heart Eyes и аз те обичам моя виртуална приятелко !   love001

Аира,   Hug отношенията между двамата братя, са най- интересната сюжетна линия в този филм ! Затова и не можах да се примиря с подмяната и през втори сезон. Този филм започна като една психологическа драма, като филм за трудните отношения в едно семейство, филм, третиращ въпросът за вината и прошката, за братската обич, за страховете, за трудните избори и лесните “грешки“....за да се превърне накрая в обикновена турска сапунка за двама братя и едно ...недоразумение. Това е моето мнение, никога не съм го крила и нямам намерение да го правя, независимо как ще го определят някои “толерантни“ потребители.

Пожелавам на всички уютна и спокойна вечер !   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт