Север-Юг по БТВ-тема 14

  • 25 869
  • 735
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 634
Едва сега при второто гледане виждам как още в началото са ни давали знаци за криминалната линия. И колко внимателно трябва да се гледа.

Гюней:
В кратко време чу две похвали за Кузей, които нагнетяват неговата завист и омраза към брат му: от Шереф и за успеха в бизнеса. И критика към самия него: „А ти мислеше да го махнеш от бизнеса.”
Чу също, че тази вечер смъртна опасност грози Кузей. Гюней гледа замислен. Нервно движи крака си, като тъмен облак е.
Бану доля още масло в огъня с говоренето си пред него за Джемре.

Сами е изчезнал. Баща и син вървят към огъня.

Гюлтен у Зейнеп.
Поиска да говори със Зейнеп. В присъствието на Хюсеин би се изяснила измамата за адреса. Зейнеп, естествено, отказа..

Към кръвното отмъщение.
Местопрестъплението.
Това място, горичката на пътя за Шиле, е най-важното в сериала. Тук до самия финал се случват и „надстрояват” едно върху друго във времето събития, последователността и съвкупността от които изразяват смисъла на филма. Досега – това са смъртта на Али и смъртта на Фърат. Следващите ще проследим с развитието на сюжета.
[/b]
[/b]
...(за следващите събития)
На смъртта на Али присъстваха приятелите. Те закъсняха и Али беше убит от Фърат.
Сега в горичката са всички мъже, основни герои от сериала. Някои са на местопрестъплението: Кузей, Шереф, Гюней, призован е и духа на Али, други – наблизо: Сами, Баръш, Бурак.
На това място се събират важни нишки от сюжета. Тук могат да се направят обобщенията, „разказани” в историите на конкретните герои.
Смисълът на този „възел” от събития не може да бъде разбран, без да се отговори на въпроса: кой е Фърат? Какво е вложено в неговия образ, освен преките значения на бивш затворник, престъпник, личен враг на Кузей. Друг път ще кажа как виждам този образ. Тогава отново ще се върна на сцената на кръвното отмъщение.
Сега накратко:
Кузей души Фърат с кървавата риза от убийството на Али.
Кръвното отмъщение от идеологията на кръвното братство е пренесено върху приятелството: Кузей отмъщава за своя „брат” Али.
Животът на жените - любима и дъщеря, е в ръцете на мъжете.
Джемре първо мисли за Кузей, дава му възможност да изпълни отмъщението.
Между отмъщението и любовта Кузей избра любовта.
Това е една много голяма крачка за Кузей по пътя на "скъсване на веригите", "премахване на решетките", държаши го в старите норми. Движеща сила е любовта.  
Наградата за хвърленото оръжие: „Обичам те!”
[/b]
Мястото, където трябваше да се изпълни отмъщението, стана място за признаване на любовта и едновременно - местопрестъпление.
Оттук нататък, освен основната: Кузей – Джемре, интригата е кой и защо уби Фърат?
В суматохата:
Кузей повтаря, че не е могъл да отмъсти и търси кой го е направил.
Джемре защитава Кузей и обяснява ситуацията.
Първите думи на Шереф: „Какво направи?” (към Кузей) и „Брат ти е направил това, което ти трябваше да направиш.”
Първите думи на Гюней: „Уби ли го?” – опит за обвинение на Кузей.
На въпроса на Кузей по-късно дали е вярно това, което говорят, че баща му е убил Фърат, Шереф не отговори.  
Шереф не е вече комисар.

Разпитите са в същия дух:
Джемре казва всичко възможно, за да защити Кузей.
Кузей продължава да държи в ръце кървавата тениска и съжалява, че не е могъл да отмъсти. В мислите му са Джемре и смъртта на Фърат. Погледите, които си размениха през стъклото...  Kissing Heart
Зейнеп тази вечер заслужи максимума от черни точки.
А Баръш е „закрилник” и не знам дали си вярва.

След опасността, на която Баръш изложи Джемре, Гюлтен направи отстъпление от брака.
Баръш: „Джемре няма да ми прости.”

В болницата при Сами:
Гюней: прави внушение, че баща им е извършил убийството, за да защити Кузей. Кузей да си мълчи, за да предпазят баща им. Уж го е грижа, че няма да издържи в затвора.
Един детайл: Кузей поиска телефона от Гюней да се обади на комисаря.
Може би да го пита какво мисли. Но важното е, че Шереф отказа разговора с Гюней! Има много подтекст в този отказ. (Това е в аванс, по бтв отказа ще видим утре. Това е краят на сцената, която ни показаха тази вечер.)

# 706
  • София
  • Мнения: 2 992
ами тя " слабата и некадърна" Йойкю има и награди за "актьорските си напъни"!! ама нейсе!!!

какво ли има грозното Мерве обаче??? newsm78 newsm78 newsm78 newsm78




Не знам точно каква награда е получила тази "велика актриса" Джемрето. Сигурно са и я връчили по милост!
Нищо лично към фенките на Джемрето, но на тази обща снимка с почти целия актьорски състав на филма, по-смотана и безлична особа от Йокюто не виждам! Дори Хандан изглежа по-добре от нея. А  в сравнение с другите момичета е направо смешна!
Така,че не ми я хвалете колко е гоЛЕма!

Последна редакция: вт, 27 май 2014, 23:19 от kamelia741

# 707
  • Мнения: 186
Ваня, удоволствие е да те чета, страхотен анализ си направила ...   bouquet  bouquet  bouquet


Специално за теб,   Heart Eyes


# 708
  • Мнения: 18 615
Ками  Hug  Да, има награда за ролята си на Джемре, заедно с Бура ги получиха. Мисля, че критиците повече разбират от теб дали играе добре или не. Плюй си Джемре колкото искаш, ама недей да прекаляваш по отношение на актрисата. Можеш да кажеш, че ти е противна, че за теб не играе добре, ама до тук. Не знам да раздават награди по милост някъде ... И като театрална актриса има награди, и сега съвсем наскоро получи една. За теб може и да е слаба актриса, но хората я оценяват. И не си мисли, че ей така от въздуха са я избрали именно нея за тази роля - хората правят кастинги  Peace
Ваня  Heart Eyes невероятна си! Обичам да те чета ...
Абе къде изчезна Марги  newsm78
Лека и синеока! Hug

# 709
  • Мнения: 186
Добро утро, момичета  !  Hug


Фенче, за нападките срещу Йойку си напълно права. Peace
Да не забравяме, че тук не само се пише, но се и чете, и то от много фенове на филма.

А Йойку е избраната за ролята, на който не му харесва, има и други филми с перфектни актриси, както  и други форуми.
 

# 710
  • Мнения: 18 615
Добро утро! Hug
Алиска  Heart Eyes така е ... Йойкю е в главната роля, просто трябва да се приеме това. Надявам се, че по-нататък ще я харесат ако не всички, повечето, както ни накара да я заобичаме всички ние.
Съжалявам, момичета , че снощи подпалих моторетката, ама не мога да търпя някой да се изказва неподготвен- Ками  Hug сори, но когато имам да казвам нещо си го казвам . Надявам се, не съм те засегнала нещо  Praynig Аз съм си Овен, избухвам, после ми минава, ама трябва да си кажа  Joy Joy JoyНе може да се говори така за човек, който познаваш само от една роля ...не знаеш нищо нито за кариерата и, нито що за човек е, нали?
 Явно и двете актриси извикват в зрителите такива силни чувства, че ето, след толкова време, страстите не утихват  hahaha Явно е, че си вършат перфектно работата!
Роминче  Heart Eyes под перфектна ниска партньорка, ако визираш Берен ... да, красива е и то доста, но аз лично го харесвам с всичките му екранни партньорки. За Мерве не говоря  hahaha тя беше временно явление. Но  го приемам дори и с нея, колкото и да не ми се нрави визията и.

# 711
  • Мнения: 1 057
Добро утро!Страшна серия снощи!Пак ще питам тайни работи
Скрит текст:
Как така тоя гьон убива Ферхат,с кой  пистолет?Бурак каква му беше работата там,нали уж на бал тръгна! newsm78И още нещо-някога ще се промени ли отношението между двамата братя,като се разбере,че гюней  е убил  ферхат?
А тоя мооолииив-яко ме нерви,как може въобще да има такъв безполезен персонаж?

# 712
  • София
  • Мнения: 2 992
Добро утро мИлИнки!



Към всичко което до сега съм написала за Джемрето, ще добавя че е и пълен егоист. Тя никога до този момент не е мислила за никого другиго, освен за себе си.Няма значение другите как се чувстват,по- важно е на нея да й е добре.И сега пак така постъпи, да задоволи егото си. Толкова е манипулативна и подла. Защо попита Демет, дали е казала на Кузей за сватбата? Защо и тя му се обади ревейки?
За да и се осъществят подлите намерения.

Използва Баръш,по изключително грозен начин за да провокира Кузей ! И точно за това до последно гледаше вратата  и очакваше Кузей да дойде, да раздаде крошетата  и да развали сватбата! Тъпото,просто отлично знаеше как реагира Кузей и умишлено го използва.
На другият ден цирка е пълен-разиграва всички около нея.Онази е в вихъра си. Баръш-искам го!На другата сутрин вече не го иска. Дай си ми куклите –ето ти парцалките. Аз разбрах каквото ми трябваше. Вече не си ми нужен. Изигра си ролята. Зарязвам те и тръгвам след Кузей! Така, че каквото да предприеме ( без насилие), за напред Баръш по отношение на Джемрето го подкрепям, защото Джемре го използва съвсем съзнателно,и си заслужава всяко страдание.
Следва Зейнеб-първо и звъни да и иска обяснение дали тя е казала грешният адрес,реве, тръшка се. После в полицията с изкривена от злоба физиономия
Sus Зейнеб-на Тъпото всички други са и виновни, че тя е толкова зле.

allisas73
 и какво като се чете от други хора форума? Нали не си мислиш,че  всички споделят твоят култ към главната героиня Тъпото Джемре?

Обожавам си Йойку, изпитвам истинска наслада от играта й, прекрасно момиче...

Или се притисняваш, че ще и падне реномето на сополивото Джемре. То колко можа се изложи горкичкото.

Добро утро, момичета  !  Hug
Фенче, за нападките срещу Йойку си напълно права. Peace
Да не забравяме, че тук не само се пише, но се и чете, и то от много фенове на филма.
А Йойку е избраната за ролята, на който не му харесва, има и други филми с перфектни актриси, както  и други форуми.
 

И ако обичаш, не ми съставяй изречения и не давай насоки за писането. Не си тази която да казва кой, къде да пише и какво. И ти не харесваш Зейнеб, но никога  не съм си позволила да отправям подобни фрази за кой да пишеш и в кой форум. Още повече, че темата е за филма Север ЮГ, а не е да пишем възхвални оди за Тъпото Джемре. Като толкова си припадате по тази посредсвена актриса,и искате всички да  пишат за нея колко е „красива, умна, добра и прекрасана“  си направете отделна тема и я възхвалявайте всички дружно.

Както съм на ясно,  и ти нито харесваш, нито умираш от любов по Зейнеб:

Ох, Фенче, взе вече да ме нерви Зейното, не я понасям дизайнерката, на езика ми е да кажа какво мисля за нея, е ще го кажа, не се извинявам на феновете й, тази злобна кучка не заслужава да се извинявам, заради нея. Непоносимо гадна... Ама Гюней как й го рекна, а Кузей ще се гърчи...

Мерве е царица на гадните роли. Още от Малки тайни.

затова ти отговарям, като си позволя да те цитирам:

на който не му харесва, има и други филми с перфектни актриси, както  и други форуми.


Хубав ден!

Последна редакция: ср, 28 май 2014, 09:56 от kamelia741

# 713
  • София
  • Мнения: 2 992

Съжалявам, момичета , че снощи подпалих моторетката, ама не мога да търпя някой да се изказва неподготвен- Ками  Hug сори, но когато имам да казвам нещо си го казвам . Надявам се, не съм те засегнала нещо  Praynig Аз съм си Овен, избухвам, после ми минава, ама трябва да си кажа  Joy Joy JoyНе може да се говори така за човек, който познаваш само от една роля ...не знаеш нищо нито за кариерата и, нито що за човек е, нали?
 

Фенче мИлИнка   Hug Hug Hug
не си ме засегнала изобщо. Когато някой ме засегне, тогава реагирам по-остро. Надявам се, че вече си разбрала.Напълно те разбирам, аз също живея с един типичен овен, та съм свикнала с всичко. Аз пък съм зодия Дева та затова така...
А що се отнася до Ойкю- не можеш да отречеш- та тя има само една роля в филми. Не съм сигурна и колко е "добра"и в театъра. Просто нямам време да се ровя и да и "изледвам" биографията и. А пък и да ти кажа изобщо не ме интересува.Не ми е толкова важна та да се интересувам живо за нейната кариера.
От време на време срещам по нещо написано за други Турски актриси.Но досега за ОкЮто нищо не съм видяла.


Хубав ден ти желая мИлИнка!
Тази вечер може да си отдъхнете от мен Joy Joy Joy
Няма да мога да гледам с вас серията. Joy Joy Joy Joy

# 714
  • Мнения: 18 701
Здравейте дружки Hug

Каня ви на закуска Wink


Гледам, че пак има напрежение, ама защо се приемат толкова насериозно нещата от филма не мога да разбера newsm78 Rolling Eyes

Нова снимка с Киво и Башак

# 715
  • Мнения: 3 371
Плюй си Джемре колкото искаш, ама недей да прекаляваш по отношение на актрисата. Можеш да кажеш, че ти е противна, че за теб не играе добре, ама до тук.

Фенче,  Heart Eyes що така бе, Миме ?!  Laughing От кога такива напъни у теб ?!  Laughing Да знаеш, прихванала си от нечии писания. Wink
Никой не може да нарежда, диктува или казва на никого, какво и как и защо да пише, нали така ? Да ли ще прекалявам или не, / според кого прекалявам ?!/ е мой личен избор или на този, който пише . Кой може да ми забрани да споделя мнението си за Ойку като актриса ? Или на Ками, на Ванче, на Дими или на когото и да е друг. При това тук се обсъждат не личностните и качества, а професионалните такива или по- скоро липсата им. И по същество, каква е разликата между твоето мнение, че Мерве я бива само за отрицателни роли и моето- че Ойку за нищо не я бива ?! Аз не виждам никаква - и двете споделяме как играта на дадена актриса ни е повлияла чисто субективно. За мен Ойку е абсолютно посредствена актриса, по никакъв начин не може да ми въздейства и е възможно най- неподходящият избор за партньор на Къванч . За теб не е така, но аз не си спомням някой да ти е казвал, че не можеш да пишеш това или онова.  Stop
Упорито се продължава с опитите темата да се превърне във фен-клуб на Джемре, една от причините да нямам никакво желание да чета и пиша тук. Както и с напъните да се гонят потребители и да им се казва какво могат да правят и пишат и какво - не . Явно не присъствието на определени потребители в темата влияе на подобни изцепки, просто това си е тенденция, съществуваща още от онлайн гледането. Ама иначе сме толерантни и добронамерени !  Mr. Green

Ками,  Heart Eyes Hug Heart Eyes само нЕма да се плашиш !  Wink Този филм сме го гледАли и сме го играли две години, а развитие - йок !  Laughing
В заключение само искам да кажа, че не приказките, а делата говорят за качествата на даден актьор. Единствената, която няма никакъв ангажимент след филма, е Ойку ./ ангажимента и в театралната постановка, не го броя.Винаги съм казвала, че може и да е добра драматична актриса, но за пред камера не става./ Всички други се скъсват да снимат и да работят, независимо, че не са надарени с “невероятните качества и талант“ на това момиче. Що ли ?  Thinking
Аз лично, никога повече няма да се насилвам да гледам този филм, единствено заради Ойкуто и “светлия“ образ, който се опита да пресъздаде. Peace

Светле,  Hug прекрасно име, да си го носи със здраве и късмет ! Много обичам кратки имена- Мая ! Heart Eyes  Звучи цветно и красиво !   bouquet

Хубав ден ви пожелавам !  Hug

# 716
  • Мнения: 18 615
Ками  Hug радвам се, че не си се засегнала! Аз, понеже съм чела / между другото, Йойкю си има фен клуб, няма нужда и ние да и правим такъв  hahaha / та затова казвам, че момичето си има награди ...
Оказа се, че преди КГ се е снимала в още един сериал, но не в главна роля. А в театъра се изявява успешно. Това, че не започна да се снима веднага след филма, нищо не означава - четох, че е искала да си почине малко - не е лесна работа това. Сигурна съм, че ще я видим отново в някой проект, много хора я харесаха в КГ. Нейсе, темата не е за нея, стига толкова внимание сме и отделяли. Peace
Жалко, че няма да можеш да гледаш с нас довечера, ще ми липсва плювкането ти по Джема  Laughing честно! Много се забавлявам с твоето виждане на този образ. Laughing
Госпожата  Heart Eyes ами защото смятам, че не може да се говори така за някого, без да го познаваш, затова. Нямам против, че я намирате за посредствена актриса, а за това, че била избрана с връзки / както се напъвахте на времето да го доказвате / или че и дават награда по милост. Те това ме издразни. Не можеш нито ти, нито която и да е друга да твърдите подобно нещо.Т.е можете  Laughing ама не е редно ...  Както и че сценаристките били променили сюжета под натиска на зрителите - това пак са само ваши предположения. Вярвам, че ще се съгласиш с мен. Peace Филма не се хареса единствено на тези, които не обичат Джемре - факт. И за разлика от някои дружки, аз не прихващам нищо от ничии писания  hahaha споделям единствено това, което мисля. И мисля, че никога не съм писала, че Мерве е бездарна ... за мен не е кой знае каква актриса, но действително, гадните роли и тичат много  Joy Joy Joy
Ето какво да очакваме тази вечер


http://www.youtube.com/watch?v=sWJuJm3MciE
Както се оказва, Баръшко не е толкова невинен и използван, колкото го смятат някои ...
Папи  Heart Eyes wavey
Скрит текст:
Гюней намира пистолета на Фърат и го убива с него, не с този на Сами. Това обаче се разбира едва в последната серия. Бурак го проследи него, затова беше в гората. А отношенията на двамата братя ще стават все по-лоши, той Гьона още не е показал на какво е способен ... не се надявай да се сдобрят. И това е заслуга само и единствено на Гюней. Кузей ще го обича до самия край ...
Айрич  Heart Eyes благодаря! На мен все повече ми харесва тази двойка ... Какво мислите вие ?
Няма напрежение, мило, само леки престрелки  Joy Joy Joy

Последна редакция: ср, 28 май 2014, 10:16 от queen_fenka

# 717
  • Мнения: 18 615
Ей сега ми изпратиха няколко снимки на моето момче
Скрит текст:


# 718
  • Мнения: 18 701
Фенче Heart Eyes, голям е сладур Peace

За двойката и мен ми е по-скоро симпатична. Тя не е супер модел, личи й малко, че е по-голяма, но сигурно притежава качества и магнетизъм , които са спечелили Киво PeaceПък и колко готино я е прегърнал Wink

Аз не искам форума да е фенклуб на Джемре, иначе ще е много скучно. Пиперливите изказвания на Камелка внасят разнообразие и ни вдигат адреналина на нас Джемрейките. Wink Мен най-много ме интересува ролята и играта на Къванч.За мен сериала е страхотен и от към сценарий и режисура и актъорска игра. Не случайно толкова много зрители се противопоставиха на спирането му Peace
Но освен Джемре и Зейнеп има още много неща, които могат да се обсъждат. На мен отношенията между двамата братя са ми също толкова интересни Peace

А що се отнася до партнъорките на Киво да сега-за мен най-талантливи са Берен и Фарах Peace

# 719
  • Мнения: 21 201
 55 kaffeetrmker_2

Още снимки на Башак(беше стилистка в сериала АФК от който са ми подписа и ава) с Киво.

http://kelebekgaleri.hurriyet.com.tr/galeridetay/83187/2368/1/ki … gul-28-mayis-2014

Фенче, Hug хубаво дете е.

Общи условия

Активация на акаунт