Май е и розите красиво цъфтят,а мамите от ИБ скоро ще поемат ваканционно на път

  • 19 920
  • 746
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 517
Мами имам проблем,преди малко излезнахме на разходка ,но още като я сложих в количката и започна да реве минахме 500 метра тя продалжава да реве,повърна мляко,взех я на ръце продължава да реве.Накрая викнах ММ да ни вземе от пътя защото тя неспираше дадох и водичка но пак не спря.ММ дойде взени прибрахме се саблякох я да я огледам,но нищо.пуснах и въртелешката и спря след 5 мин. я взех полушка я и се унесе,сложих я в кошарата уж заспа но се стряска постоянно,какво и е ???Ивинявам се за дългия пост  Sad

# 61
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 380
Дикси, да не е гладно детето? Ти нали кърмеше? Дай й малко да посуче в такива моменти, обикновено помага и се успокояват. Изключи разни болежки - премери й Т, виж коремчето да не е твърдо, пипни ушенцата, виж дупето да не е подсечено. Ако не е нито едно от тези най-вероятно просто не му е ден на детето. И Тони като по-малка е имала такива, рядко, но ги имаше. Давах й по-често да суче и така минаваше.  Hug

# 62
  • Мнения: 517
Не не кърмя , всичко погледнах,дадох и да хапне като се прибрахме но не искаше хапна само около10 мл.

# 63
  • NE
  • Мнения: 10 999
Дикси Свива ли краченца? Може и колики да са, но по-вероятно е просто да е била кривичка. Ако знаеш колко пъти сме били така. Затова преди разходка задължително да е спокоен, с чист памперс и хапнал поне малко. Може и да и е било горещо. Rolling Eyes И аз се бях паникьосала при първия път и стана още по-зле. Tired

# 64
  • Мнения: 1 096
И ние днес по средата на разходката много се разплакахме.Бяхме седнали на една пейка на Витошка и Дари като нададе вой,взех я в мен,тя си погледка малко и пак се разплака доста гръмогласно.Една майка от съседната пейка така сърдито ме гледаше,че бях принудена да тръгна,че нейното дете спеше.После докато се приберем плакахме,но допускам,че и е било топло, понеже беше с боди с къс ръкав и една плюшена рокличка,не съм я завивала с нищо.А приди да излезем така зверски повърна на огромен фонтан,цялата се измокри,чарпафа намокри, ужас.И това след опита ми да и дам вода от шишето.Явно се дави нещо от тия биби. Другото,което ме притеснява, е,че Дари спи сутрин до 10 ч. (10 часа сън) и дори и тогава се буди малко с моя помощ като дърпам плътните пердета.Последното и хранене вечер е към 23 ч и докато заспи става 12 ч.Има по 5 хранения.Всички ми казват да си оставя детето да спи щом му се спи,но не знам дали е нормално това

Цветенце,дано да минава кривият период на Вили и да си стане пак добро бебче Simple SmileЯвно нещо им става на бебоците в 3ти месец

Ренди,честити розови гащи,много се радвам за вас

Меци,браво за зъбките на Ема,дано да минава неразположението и бързо

# 65
  • Мнения: 2 358
Влади спи от 21:00 до 06:00-06:30, после пак към 09:30 до към 11:00 и в 14:30-15:00 до 16:00-16:30
Уж децата над годинка спят само веднъж през деня, ама на моето си е решило все още да си спи по 2 пъти.

# 66
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Пффф още една такава вечер и ще забегна на някъде. Кат го прибрах от яслата така се разкриви, че цяла вечер пищя, мрънка и рева ooooh!
Ама като гледам май много дечурлига са криви днес Confused
Нокти режа само на сън. Заспи ли знам че 20 мин спи като дънер и ги отрязвам.В тази връзка Дани не е нужно мъжа ти да знае как режеш ноктите на малчо.Като заспи на обяд пробвай да ги изрежеш Peace
Магиг не мога да ти кажа дали е нормално. Все пак тя не е новородена. При новородените е по-опасно ако спят толкова. Сега вероятно си изгражда вече режим. Спете сега, че почнат ли зъбите и жегите и става страшно ooooh!
Дикси като заплаче в количката пробвай да я гушнеш. Моя синковец това го правеше до май някъде 5-6 месечен. Заспива сучейки, мятам в количката и след 20 мин съм на главната. Събужда се рязко стреснат и почва да пиши и така докато не влезем във входа. Мина ли през вратата спираше рязко всякакъв рев. Купих си слинг и при най малкото размрънкване го намушвах вътре.Така поне се разхождах повече от 40 мин и не ми се налагаше да търча с количката и носейки на ръце и гърчещо се и пищящо полилавяло  бебе ooooh!
Ренди верно си е без пари 7 чифта за 2,5 лири.Аз по 3 лева бройката ги купувах тук и те са толкова качествени, че от 3 сушенета в сушилнята им се разбридаха конците ooooh!

# 67
  • Мнения: 7 118
Дикси, такива моменти ще имате и занапред, съвсем нормални са.

И Радина днес не спа като хората, дори и в скута ми, където обикновено спи денем, щот нали не ще сама  ooooh! Имаме три дрямки от по 30 мин, но вън се хилихме като зелки на дърветата. Сложих от днес летния кош и си я мъкна с него в легнало положение..ми добре й е там, широчко, зяпа си, не е като зимния или пък тясната кошница от колата Mr. Green Дано утре да спи повече, че днес сигурно 10 пъти я приспивах, друсах, скачах, танцувах с нея, само и само да заспи по-лесно ooooh!

Ще вадя сопата, моя убавец искал утре да ми излиза фирмено..да бе да! Ако Радина е пак такава "поспалива" и искаща цялото ми внимание, ще иде на банкет, ама друг път Crossing Arms

Ренди, кой като тебе, пишеш хем в мамешката, хем в бременната тема Laughing Много се радвам за вашата ягодка  Mr. Green Hug

# 68
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
А така свате дай му Ради да я гледа, а ти иди на банкета. Кво като е фирмен ааааа Mr. Green
Пууу много изперквам покрай работа, дете вечер и тем подобни hahaha Напоследък времето не ми стига за нищо Outta Joint

# 69
  • Мнения: 1 167
Ох,мойта щерка е пак с висока Т 39.7°.Какво да я правя незнам?Видях 3 пъпчици на крака, 2 на корема,1 на ръката и се надявам да е шарка,че да знам от какво е вече,щом всичко ни ок .Не са пъшкулчета още ,но съм чувала че е такава Т няколко дни преди да избие.Дано и тази нощ е спокойно положението че пак съм сама.

# 70
  • София
  • Мнения: 5 260

а какъв е шанса да им е било жегичка днес? Поне тук беше адската....

# 71
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Лилка виж в устата дали има пъпки подобни на афтички. Понякога там избиват първо,ако е шарка. Дай и нещо за температура да я посвали малко-може и хексалгин и ако не спадне до 2 часа може да пробваш със сапунена вода да посвалите с половин градус. Разгледай и в косата и покрай ушетата. Мъжа ми вдигна такива стойности чак на втората вълна обрив-на 3-тия ден някъде. На първата си беше с 37,5 и 5-6 пъпки по тялото и една афта в устата, и само защото знаехме, че е контактен го определихме бързо като варицела. Дано бързо я свали че толкова висока температура си е мъчение за дечицата Hug
Стелко завяхнаха ли пъпките  Whistling
Тая вечер съм на всяко гърне мерудия. Чакам мъжо да си доди от път,че много закъсня днес ooooh!
Айде лека ви Hug

# 72
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 380
Уф, Лилка, не знам какъв съвет да ти дам, защото още не сме минавали през това. Пробва ли с Куулпач, разните му Панадоли, Нурофени? Дано имате спокойна нощ  Hug

# 73
  • Мнения: 1 167
Дадох хексалгин в 22ч. спадна до 38,6°.Онзи ден 40° ги свали за 5 мин заедно с мокри кърпички,но сега мерих пак е 39,6°.Дадох сега Нурофен да видим,ама хексалгина не свали......
Няма другаде пъпки и устата проверих и главата.За устата не съм много сигурна не мога да преценя.Днес цял ден не искаше да яде и гледах ,хапна малко салата и банан вечерта.

# 74
  • shumen
  • Мнения: 18 207
Лилка,да се оправя скоро Рали.Може и варицела да е,че сега има бум.
За Т-пробвай лепенки Кул пач или Хексалгин,а може и чаршафи с оцет.
Поспаланче,и аз мисля да пробвам някой обяд като спи и да видя дали ще успея да му ги изрежа така без да се събуди и реве.
Ооф,днеска беше голям жега и затова децата са били криви май.Отсега се започва,че не знам как ще издържаме цяло лято.
Зузи,а няма да го пускаш я,ако пак е крива Ради.Нека е погледа и да види колко и е хубаво на мама така.
Пони,аз му слагах само къси панталонки миналото лято,но сега мисля да го пускам по слипчета и ще махна памперса.
Стели,и линк не мога да дам,защото са от продавалника от някаква мацка от Видин ги взех.Оказа се,обаче че няма други и сега ще търся по магазините.

Общи условия

Активация на акаунт