Още малко и ще гушка вече всяка мама своето ЮНСКО човече - TEMA 17

  • 22 156
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 165
При нас ги храним в 13 часа, т.е. предното хранене е в 10 ч. Изписването ще е по обед м-у 11-12 ч., след малко ще разбера с точност, т.е. задължително ще имам хранене към 13 часа, и после понеже ще караме бавно най-вероятно към 16 ч. Ние сме на 230 км.

ЛЛЛ въпрос
Към днешна дата се цедя с механична помпа на Авент, но едва изцеждам по 20 мл. кърма. Може ли да ми съдействате относно засилване на кърмата. Чувам, че на някои момичета изписват някакви хапчета по схема и т.н. Чудя се дали въобще ще мога поне по-малко да давам кърма на бебетата, и най-вероятно да дохранвам с млякото, което ни изписаха от клиниката. Възможно ли е вече да е късно и да нямам повече кърма. Родих на 15,05,2014 г. близначета. Благодаря Ви предварително за отговора.

 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=464886.0

ето линк където има хомеопатия, която увеличава кърмата, аз съм си записала всичко з да съм подготвена   bouquet

# 706
  • Мнения: 192
Здравейте, мами, не пиша често, но ви следя постоянно! Честито на всички, които вече се радват на бебчетата си! Bellisima82 и аз винаги се смея с глас, когато пишеш за нашето талисманче Петър и ме зареждаш с позитивизъм!  Hug

Аз нямам идея за размерите на бебето, понеже тук, където живея приключват с коментара "всичко е наред". Притеснена съм, че ми откриха стрептококи агалакте (група Б), които не се лекували сега, а по време на раждането се дава антибиотик венозно, за да не се зарази бебето. Но от прочетените статии в интернет ме хвана страх, понеже ако раждането протече много бързо, може и да не успеят да сложат системите навреме и има риск от пневмония, менингит, сепсис и бог знае какво за бебето. Ще раждам нормално и искам да питам дали има мами, които с този стрептокок не са заразили бебето при раждането и ако случайно е имало подозрения, лекарите са овладяли положението. Просто искам да се успокоя...

За козметиката - взела съм на Хип. Намерих някакъв сайт, където може да е провери колко е вредна дадена съставка в козметичен препарат. Проверявах тези на Себамед и ми се изправи косата. Това е сайтът: http://www.ewg.org/skindeep/search.php?query=sebamed&h=Search. Мисля да пробвам с кокосово масло или мас в началото. Мажа себе си с кокосовото масло, за да не получа стрии и съм доволна. Но против подсичане и за къпане ще ползвам козметика.

За контракциите - тази седмица се събуждам всяка нощ с менструални болки и втвърдяване, което обаче отминава след около два часа. Лекарите ми казаха, че било нормално. Главичката все още била "високо" и май така ще си дочакам до термин.  Shocked

# 707
  • Мнения: 5 128
Хайде и аз да се присъединя към мамите, които днес влизат в 9-тия месец  Peace Едни вече родиха, че дори и ги изписаха, а ние тепърва ще стискаме кълки още известно време, но пък поне ще черпим пресен опит  Party Ще споделяме и нашите впечатления, разбира се  Peace

katrin77, благодаря за подробния разказ, много се радвам, че си се почувствала в правилните ръце и на подходящото място, на тези, които ни предстои всичко това тепърва, е много важно да чуем такава положителна информация  Hug

emeka, ако не се лъжа, и ти беше писала, че тези дни ти предстои раждане в Девата, стискам палци всичко да мине по най-добрия възможен начин за теб и бебчо  Praynig

Колкото до козметиката, аз лично съм купила от два вида марки, за да видя как ще подействат на бебешката кожа - Нивеа и Бочко. След много консултации, включително и след преминалия курс за родилки, разбрах, че през лятото не е препоръчително олиото, за това купих на първо време шампоан за коса и тяло, бебешко мляко, крем против подсичане и гелче против ухапване от насекоми /за времето, когато се излиза навън/. Ако педиатърката препоръча и други неща, разбира се, ще се съобразим и веднага ще вземем.

Чета и коментарите ви за кърменето, и тъй като наистина съм много боса по тази тема, ще следя с интерес отговорите от ЛЛЛ, ще са ни много полезни.

И да се оплача - от събота насам ме мори някаква упорита хрема, постоянно кашлям, много ме мъчи, дайте съвет как да се спася по-бързо от тази гадост  newsm78

# 708
  • Шумен
  • Мнения: 332
И такааа...върнах се от преглед със страхотни новини бебко се е наместил главично малко се е смъкнал надолу размерите идеални за 36 г.с. води в норма плацента 2-ра степен взеха ми секрет изследваниятя идеални с хемоглобин 121   Flutter абеее много съм доволна на 11.06 пак на преглед и тонове та това е от мен лек ден на всички  Hug

# 709
  • Мнения: 1 273
Здравейте!
Честито на всички, които гушкат бебоците си, а на другите (като мен) - повече търпение. Hug
Аз снощи бях с много силни болки ниско долу, чак ми се гадеше, придружени с постоянно и непрекъснато мърдане, ритане и опъване от малката. За няколко часа се успокоиха, бебка и тя и успях да поспя до сутринта. Днес нищо ми няма.  Laughing
На ЖК бях във вторник - всичко е ОК.
Хубав ден от мен!

# 710
  • Мнения: 224
За козметиката ще ползвам натурална, органична козметика на Веледа. Да ви кажа за олиото си мислех.... как на мене ми е неприятно в жегите да се наклепота с нещо мазно, камо ли бебе   newsm78  не бих използвала олио.
Аз продължавам да нямам никакви симптоми за раждане   Sad  Не знам защо, но си бях харесала днешната дата....29 все си мислех, че ще е днеска, но уви....
Мимчето поздравления за хубавите новини   Simple Smile
За мамите с момченца само да вметна какво съм запомнила от едно видео като съвет за напишкването когато сменяте памперса - както си лежи от горе на пишлето само се мята някаква малка кърпа, която да задържи пикото, ако тръгне да ви цели   Peace  стори ми се хитро и съм го запомнила

# 711
  • Мнения: 2 485
За козметиката ще ползвам натурална, органична козметика на Веледа. Да ви кажа за олиото си мислех.... как на мене ми е неприятно в жегите да се наклепота с нещо мазно, камо ли бебе   newsm78  не бих използвала олио.
Аз продължавам да нямам никакви симптоми за раждане   Sad  Не знам защо, но си бях харесала днешната дата....29 все си мислех, че ще е днеска, но уви....
Мимчето поздравления за хубавите новини   Simple Smile
За мамите с момченца само да вметна какво съм запомнила от едно видео като съвет за напишкването когато сменяте памперса - както си лежи от горе на пишлето само се мята някаква малка кърпа, която да задържи пикото, ако тръгне да ви цели   Peace  стори ми се хитро и съм го запомнила

Ние също имаме козметика на Веледа   Peace само шампоанче за коса и тяло и крем против подсичане. Аз също не обичам да се мажа с мляко или олио за тяло. И за бебо поне за сега не мисля да взимаме такова. Ако има нужда - ще измислим нещо.

А това за кърпата - и аз мисля да го прилагам  Laughing

По мейла получавам инфо за предстоящи училища за бременни. В събота ще има на тема "Раждането - как да го познаем и какво ни чака в болницата" в Скай сити. Мисля да отида, защото ще го води главната акушерка в болницата, където мисля да се раждаме. Пък и дават разни мострички подаръчета  Laughing хаха

# 712
  • Шумен
  • Мнения: 332
За мазането на мен ми препоръчаха лятото да е с мляко не с олио и аз това взех за сега съм купила сериятя на Бочко чувам много добри отзиви да видим  Wink

# 713
  • Мнения: 165
За козметиката ще ползвам натурална, органична козметика на Веледа. Да ви кажа за олиото си мислех.... как на мене ми е неприятно в жегите да се наклепота с нещо мазно, камо ли бебе   newsm78  не бих използвала олио.
Аз продължавам да нямам никакви симптоми за раждане   Sad  Не знам защо, но си бях харесала днешната дата....29 все си мислех, че ще е днеска, но уви....
Мимчето поздравления за хубавите новини   Simple Smile
За мамите с момченца само да вметна какво съм запомнила от едно видео като съвет за напишкването когато сменяте памперса - както си лежи от горе на пишлето само се мята някаква малка кърпа, която да задържи пикото, ако тръгне да ви цели   Peace  стори ми се хитро и съм го запомнила

Ние също имаме козметика на Веледа   Peace само шампоанче за коса и тяло и крем против подсичане. Аз също не обичам да се мажа с мляко или олио за тяло. И за бебо поне за сега не мисля да взимаме такова. Ако има нужда - ще измислим нещо.

А това за кърпата - и аз мисля да го прилагам  Laughing

По мейла получавам инфо за предстоящи училища за бременни. В събота ще има на тема "Раждането - как да го познаем и какво ни чака в болницата" в Скай сити. Мисля да отида, защото ще го води главната акушерка в болницата, където мисля да се раждаме. Пък и дават разни мострички подаръчета  Laughing хаха

ако е възможно, ще споделиш ли как е минала лекцията, че аз все съм в паника да не закъснея, и дали ще позная родилните контракции навреме, аз почти през цялата бременност лежа с болки   bouquet

# 714
  • Мнения: 165
За мазането на мен ми препоръчаха лятото да е с мляко не с олио и аз това взех за сега съм купила сериятя на Бочко чувам много добри отзиви да видим  Wink

знаех си, че не съм сама, в смисъл, че и аз го четох, и смятам да купя мляко на Мустела, с това мазно олио не ми се иска, няколко дни със зехтин, после ще включа и млякото, мисля да редувам през къпане, за да свикне кожичката и после само на мляко,  bouquet

# 715
  • в Кошера
  • Мнения: 2 234
Вчера станах мама за втори път.
Малкият мъж и аз сме добре.  Heart Eyes

Моля, дайте заглавие за следващата тема, за да мога да я пусна до края на деня, че ми е сложно в момента.

И пак да кажа - който иска да впиша бебока му на първа страница, да ми прати инфо на ЛС, не мога да следя всяко мнение в темата.  Peace

# 716
  • Мнения: 155
Tyra честито!  Hug Надявам се, че всичко е минало бързо и леко. Желая ви скорошно изписване и много хубави моменти   bouquet
Мимчето7 поздравления  и от мен за хубавите новини   bouquet  Hug

# 717
  • Мнения: 165
Вчера станах мама за втори път.
Малкият мъж и аз сме добре.  Heart Eyes

Моля, дайте заглавие за следващата тема, за да мога да я пусна до края на деня, че ми е сложно в момента.

И пак да кажа - който иска да впиша бебока му на първа страница, да ми прати инфо на ЛС, не мога да следя всяко мнение в темата.  Peace

  ylinfant Хайде честитооооооооо  bouquet

# 718
  • Мнения: 2 485
Магдалена, ще пиша, щом имам възможност как е минала лекцията  Peace

Tyra, честито, бързо навлизане в ритъм   bouquet точно днес си помислих за секунда какво ли правиш и дали не е тръгнало раждането  Grinning

Не съм от поетичните, ако някой има предложение за заглавие - да не се крие  Sunglasses

Също така, ако някой има опит с пускането на теми - може да сподели и да се заменяте с Tyra, за да не натоварваме един човек с работата по темата.  Peace

# 719
  • Мнения: 47
тира честито момченце да ти е живо и здраво   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт