Кой е най-изгодният депозит в момента?

  • 41 547
  • 188
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Как мислите? Заглавието си казва въпроса ми... И моля без реклами на някоя банка ако сте служител Simple Smile

Последна редакция: нд, 08 юни 2014, 09:04 от Редактор*

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ако имах пари за депозит бих пообиколила по-големите и известни банки_ДСК,Райфайзен,Първа Инвестиционна,Пощенска,бих разпитала на място и след мои си пресмятания бих решила

# 2
  • Мнения: 6 536
Скоро не съм разглеждала коя банка какво предлага...в КТБ имаше изгоден, но вече е прекратен.
Промоционалните, които банките пускат не са за изпускане, но в крайна сметка зависи кой какво търси - дали с теглене, дали с довнасяне и тн  Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 1 174
Първо дай сума, какъв е срока на депозита, за колко време искаш да го замразиш, ако нямаш пари и искаш да спестяваш за нещо - за какво точно искаш да спестяваш и т.н.
Надявам се да го обясня правилно това което имам предвид:
1. Каква е сумата и имаш ли я налична или тепърва ще събираш. Отварям голяма скоба депозити бол, лихвени проценти също, но има и спестовни продукти (ако нямаш налични пари за депозит има варианти да ги събираш на месечни вноски).
2. За какъв период ще е депозита и това има значение 3;6;9;12;24 месеца ?
3. Всяка банка в ЗАВИСИМОСТ от сумата и СРОКА дава различни лихви, а те в момента падат.
4. Важно е да знаеш коя банка е стабилна по принцип - банките които дават големи лихви означава, че работят с парите на клиента. А банките които дават по малки лихви, работят със собствени средства.
5. Трябва да си наясно, че всички суми до 196 000 са гарантирани от държавата ако са в една банка. Давам пример: Имаш депозит в банка хикс за 250 000, ако фалира банката - държавата ще ти даде само 196 000 лева или левовата му равностойност ако е във валута - дори депозитите да са ти разбити на 10 влога, пак ще получиш тази сума. Но ако са ти разбити в 5 банки на стойност до 196 000, държавата ще изплати гаранцията ти по всички сметки.
6. На всеки депозит се дължи данък, които тази година вече е 8 %, затова и има алтернативни продукти ти си преценяваш сама.
7. Има вариант да депозираш сумата. а да получаваш сумата по лихвата всеки месец и да разполагаш с нея.
8. Лично аз не препоръчвам Райфайзен, но да съвет е да обикаляш всички банки. Искаш им за (еднакъв период и еднаква сума), лихвени проценти след данъка, после сядаш и обмисляш какво да правиш.
Мога да пиша много, затова дай ориентир за да помогна ако мога.  Peace

# 4
  • Мнения: 9
Първо дай сума, какъв е срока на депозита, за колко време искаш да го замразиш, ако нямаш пари и искаш да спестяваш за нещо - за какво точно искаш да спестяваш и т.н.
Надявам се да го обясня правилно това което имам предвид:
1. Каква е сумата и имаш ли я налична или тепърва ще събираш. Отварям голяма скоба депозити бол, лихвени проценти също, но има и спестовни продукти (ако нямаш налични пари за депозит има варианти да ги събираш на месечни вноски).
2. За какъв период ще е депозита и това има значение 3;6;9;12;24 месеца ?
3. Всяка банка в ЗАВИСИМОСТ от сумата и СРОКА дава различни лихви, а те в момента падат.
4. Важно е да знаеш коя банка е стабилна по принцип - банките които дават големи лихви означава, че работят с парите на клиента. А банките които дават по малки лихви, работят със собствени средства.
5. Трябва да си наясно, че всички суми до 196 000 са гарантирани от държавата ако са в една банка. Давам пример: Имаш депозит в банка хикс за 250 000, ако фалира банката - държавата ще ти даде само 196 000 лева или левовата му равностойност ако е във валута - дори депозитите да са ти разбити на 10 влога, пак ще получиш тази сума. Но ако са ти разбити в 5 банки на стойност до 196 000, държавата ще изплати гаранцията ти по всички сметки.
6. На всеки депозит се дължи данък, които тази година вече е 8 %, затова и има алтернативни продукти ти си преценяваш сама.
7. Има вариант да депозираш сумата. а да получаваш сумата по лихвата всеки месец и да разполагаш с нея.
8. Лично аз не препоръчвам Райфайзен, но да съвет е да обикаляш всички банки. Искаш им за (еднакъв период и еднаква сума), лихвени проценти след данъка, после сядаш и обмисляш какво да правиш.
Мога да пиша много, затова дай ориентир за да помогна ако мога.  Peace


Здравейте! Аз също се интересувам къде е най-добре да се държат спестяванията, като искам и да избегна този гаден данък върху лихвата и някъде четох, че е най-добре да се отвори детски спестовен влог. Там нямало такъв данък защото принципно това не било срочен депозит, тъй като срокът не бил фиксиран. Падежът е при навършване на пълнолетие на детето, но можело и да се изтеглят парите и по-рано, но с разрешение от Районен съд. Моята сума е 11 000 и искам да я сложа на депозит, който ми носи най - висока доходност. Не се интересувам от теглене преди падеж нито от възможност за довнасяне. Посъветвайте и мен ако може! Благодаря Ви предварително!

# 5
  • Мнения: 60
Здравейте ,
и мен точно това ме интересува .

Сега разглеждах сайтовете на банките и попаднах на това :



може ли някой от по запознатите да ми разясни как става тази лихва за месец .
Нали таблицата започва с месец после на 3 мес . 6 мес и т.н .
Това за месец ме интересува .

# 6
  • Мнения: 6 536
Лихвата е на годишна база  Peace Тоест тези 2 процента са за 12 месеца, ако искаш да внесеш пари само за един месец, лихвата за един месец ще е (0.02/12) по Х, където Х е желаната от теб сума.
Банките не работят ли само със сложна лихва  Rolling Eyes Rolling Eyes Тук пише проста...

# 7
# 8
  • София
  • Мнения: 1 174
unfaitful76 да детския влог е с най голяма лихва и не се облагат с данъци, но тук има и голямо условие само с двамата родители и разрешение от съда можеш да теглиш. Данъка тази година е 8 % за справка миналата беше 10 %. Догодина ще падне на 6 % и така докато го махнат. От този месец лихвите падат и август пак.  Crossing Arms Сега от теб си зависи в коя банка искаш да влагаш само не в РАЙФАЙЗЕН. Има и отворени сметки при които няма данък Пример:ОББ

Стандартна Отворена сметка
При честота на изплащане на лихва
До 3000 лева                                                               Над 3000 лева
1 месец 0,05%                                                             0,60%
3 месеца 0,05%                                                           1,70%
6 месеца 0,05%                                                           2,70%
12 месеца 0,05%                                                         3,50% демек тук 3,50 ти е годишната лихва

Детска Отворена сметка
При честота на изплащане на лихва
До 3000 лева                                                             Над 3000 лева
3 месеца 0,05%                                                         3,50%
6 месеца 0,05%                                                         4,00%
12 месеца 0,05%                                                       4,50% това ти е на година

Пощенска банка
 Детски влог  BGN                       EUR              USD
                      5.25%                   4.50%           4.00%
Минимално салдо - 20 BGN/EUR/USD

Първа инвестиционна банка   лихва - 4% годишно за всички валути; специално за детски влог
ЦКБ
Сметки на малолетни и непълнолетни лица
 
 Срок Годишен лихвен процент
Детски спестовен влог безсрочен 4.25
Условен детски влог 1 /една/ година 4.25
Условен детски влог 3 /три/ години 4.25
Условен детски влог 5 /пет/ години 4.25
Мога да си изброявам до припадък всеки сам си преценява.
Ina_design
да ти кажа хич не е лесно да ги разбереш и да всичко е на годишна база и го делиш на 12 месеца  Peace

# 9
  • Мнения: 9
unfaitful76 да детския влог е с най голяма лихва и не се облагат с данъци, но тук има и голямо условие само с двамата родители и разрешение от съда можеш да теглиш. Данъка тази година е 8 % за справка миналата беше 10 %. Догодина ще падне на 6 % и така докато го махнат. От този месец лихвите падат и август пак.  Crossing Arms Сега от теб си зависи в коя банка искаш да влагаш само не в РАЙФАЙЗЕН. Има и отворени сметки при които няма данък Пример:ОББ

Стандартна Отворена сметка
При честота на изплащане на лихва
До 3000 лева                                                               Над 3000 лева
1 месец 0,05%                                                             0,60%
3 месеца 0,05%                                                           1,70%
6 месеца 0,05%                                                           2,70%
12 месеца 0,05%                                                         3,50% демек тук 3,50 ти е годишната лихва

Детска Отворена сметка
При честота на изплащане на лихва
До 3000 лева                                                             Над 3000 лева
3 месеца 0,05%                                                         3,50%
6 месеца 0,05%                                                         4,00%
12 месеца 0,05%                                                       4,50% това ти е на година

Пощенска банка
 Детски влог  BGN                       EUR              USD
                      5.25%                   4.50%           4.00%
Минимално салдо - 20 BGN/EUR/USD

Първа инвестиционна банка   лихва - 4% годишно за всички валути; специално за детски влог
ЦКБ
Сметки на малолетни и непълнолетни лица
 
 Срок Годишен лихвен процент
Детски спестовен влог безсрочен 4.25
Условен детски влог 1 /една/ година 4.25
Условен детски влог 3 /три/ години 4.25
Условен детски влог 5 /пет/ години 4.25
Мога да си изброявам до припадък всеки сам си преценява.
Ina_design
да ти кажа хич не е лесно да ги разбереш и да всичко е на годишна база и го делиш на 12 месеца  Peace





Огромно благодаря!

# 10
  • Мнения: 5
А какво ще кажете за доверително управление? ОББ сега имат такава услуга, става въпрос за Българска Фондова Борса. Доколкото разбрах лихвите са доста по-големи, отколкото за депозит.
Има ли някой запознат?

# 11
  • Мнения: 851
Експрес банк имаха добри предложения за нови клиенти. 4,7% на година, при положение, че непрекъснато си теглиш и внасяш(или на всеки 3 месеца). Нещо такова беше, но трябва да се провери към днешна дата, защото непрекъснато имат нови планове. 
Сумата не трябва да е много малка, нито много голяма, защото иначе няма смисъл(лихвата се определя според сумата). Не е никаква печалба и не си струва, според мен, парите ти просто отлежават там, за ползване от банката.

# 12
  • Мнения: 3 181
Да следя темата

# 13
  • Русе
  • Мнения: 99
Според мен Сосоете са най-добри сега.

Бях в ОББ няколко години, при суми до 1500евро лихва 0.01%, а над тази сума става 2.8% - чиста набутвация.

ДСК и Алианц имам познати, когато попитах отговора беше: Не са ни подходящи условията за депозити.

От миналата седмица съм в Сосиете в лева 3.5% годишна лихва за минимална 250лв.

Повече не съм търсила, харесаха ми условията, не знам дали има по добри, честно казано се съмнявам.

Говоря за отворен депозит, теглене и внасяне по всяко време. Най- вече за внасянето ме интересуваше.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 174
Фондовата борса не е за тук, а и там трябва да си спец, да си следил нещата поне няколко месеца и всеки ден да гледаш за да знаеш какво да правиш. И там се делят на рискови но доста доходни, малко рискови и нормално доходни и бързо оборотни  Peace Лично аз не се наемам с тази задача.

Общи условия

Активация на акаунт