Някой усети ли земетресение?

  • 26 358
  • 453
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 239
Ох,, и сега като си спомня ми се обръща корема. Бях сама с бебето на десетия етаж в Хасково, помислих че това е краят и че повече няма да си видя другите деца, толко беше силно всичко се клатеше, не можех да седя права и бях клекнала, погледнах тавана да не пада. Много дълго беше и се паникьосах,  сега гледам да не го мисля.

# 436
  • Мнения: 6 395
Бях на 9ти етаж от 18 етажен блок, сама с бебето, от сутринта ме болеше главата и се чудех какво ми е, а беба беше необичайно отпусната и не активна, дори и запазих час за педиатър, защото реших че е болничка. Тъкмо сядах на комп да купувам едни неща в интернет и буквално усетих как ми изтръпва мозъка, реших че припадам докато в следващите секунди не почна да тресе, втурнах се грабнах бебка и се скрих под масата в хола с нея, блока буквално се люлееше като макарон, имам висящ лампион тройка, лампите се удряха една в друга, чуваше се пукането на сградата,  имах чувството че ще се раьпадне блока, само броях до 30 и се молех да успея да хукна да извадя бебка.като преброих само взех телефона и хукнах по стълбите пеша, някъде към 4 етаж ме хвана вторият трус, едва смогвах да стъпям дтабилно за да не падна. Безумно се изплаших, от тогаеа усещам и по леките вторични, изгубих апетит, постоянно ми се повръща и не мога да стоя на затворено пичти. По цял ден сме навън, а от тогава сме в Китен на хотел на ниското, не моха фа се прибера а днес вече трябва, направих според мен пист травматични и ще търся психолог, ужасно е нищо не мога да върша нормално а трябва да се грижа и за дъщеря ми, обаче е по силно от мен и май сама няма да се справв

# 437
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз мисля, че главоболието преди земетресение е просто съвпадение.
Иначе не мога да си обясня връзката и причината.
Чак пък изтръпване на мозък....

# 438
  • Мнения: 19 526
Няма връзка със земетресението, обаче споделяте за главоболие и виене на свят. Е, вчера целия ден бях така, през нощта ставах да пия аналгин. Нямам обяснение какво ми беше, но никак не беше приятно. Та понякога ни влияе нещо съвсем различно.

# 439
  • Мнения: 6 395
Променя се магнитното поле от там за хора с проблеми във вестибуларният апарат може да боли глава да получават замайване и др. Аз продължавам да съм така само ми се вие сват, добре че са вече по на рядко вторичните че имам и светли периоди, смятам да взема хапчета за морска болест, би трябвало да помогне. При нас в Бургас и южното черноморие е мн кофти -усещаме и от турция и от гърция, лежим и на една равнина и плоча с Егейско море за това се усеща толкова много, кошмар е, дано да успея да се прибера днес в дома си видях че някой е писал, че не усеща дома си вече по същият начин, ние тъкмо си го обзаведахме напълно , с любими вещи си го напълнихме, щяхме да правим проект за детската, а аз съм си домошарка по принцип и мн обичам да ди седя и редя и чистя вкъщи..... Сега не искам да се прибера , задушавам се вкъщи, определено ще сменя масата и лампионите, че само като ги погледна и събирам погледа и все едно е сега и пред мен жива картина как седя с беба и се моля да спре, за да успея да я извадя навън..... А 9те етажа ми се видяха безкрайни

Последна редакция: ср, 28 май 2014, 09:29 от Звезден^Прах

# 440
  • Мнения: 18 628
Звезден^Прах, обърни си внимание, ако трябва се допитай до специалист, въпреки че човек в такива моменти трябва да може и сам да се хване за косата и да се изтегли. Мъжът ми беше така след земетресенията в Перник, след работа седеше и ме чакаше вкъщи с празен поглед и дни наред ме увещаваше да спим в колата. Stop Отдадеш ли се на тревогата, няма оправия Peace

# 441
  • Sofia
  • Мнения: 26 574
и аз бях така след Пернишкото,дълго не можех да се съвзема от уплаха...сега по-стоически понесох труса,дори май го забравям вече Crazy

чувала съм,/а и по себе си го усещам/че земните зодии са по-чувствителни към подобни катаклизми,да не кажа,че и го предчувствам няколко дни преди да се случи

# 442
  • София
  • Мнения: 3 805
Аз съм Козирог и нищо не усещам. Това не го усетих, но бях и навън, глава не ме боли, не ми се вие свят и т.н. На предишното бях сама и по същия начин. /е, него го усетих, защото паднаха едни плочки във входа, иначе не съм сигурна дали щях да се събудя/

# 443
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Променя се магнитното поле от там за хора с проблеми във вестибуларният апарат може да боли глава да получават замайване и др. ....
Лекар ли ти го каза това или е от ЕЖК?
Това магнитно поле ако беше толкова силно, щяха да могат да се предсказват земетресенията.....

# 444
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Аз съм Козирог и нищо не усещам. Това не го усетих, но бях и навън, глава не ме боли, не ми се вие свят и т.н. На предишното бях сама и по същия начин. /е, него го усетих, защото паднаха едни плочки във входа, иначе не съм сигурна дали щях да се събудя/
Не знам дали е до зодии. И аз съм козирог, но толкова лошо, колкото ми стана при това земетресение, никога преди не ми е ставало, дори при по-силни земетръси. Нямам обяснение, но имах чувството, че кръвта ще ми избие през очите, ушите и слепоочията. Плюс световъртежа и главоболието. Не съм от хората, които си внушават разни неща, но това състояние ме държа чак до вечерта.

# 445
  • София
  • Мнения: 23 124
На мен не ми стана лошо, но така се изплаших, че цял ден се тресях като желе от паника.  Crazy

# 446
  • Мнения: 1 373
Много се бях изплашила от земетресението през 2012. Тогава дълго ме държа, не можех да спя, постоянно следях сайта за земетресенията и бях нащрек при всеки шум у дома. Бях си приготвила една чанта с дрехи, документи, консерви, палатка...Подготовката за края на света ме успокояваше само Simple Smile Сега пак се изплаших, но временно, без стрес, проблеми със съня и т.н. У дома всички реагирахме много адекватно - за 60 сек събрах топли дрехи, обувки и се изнесохме навън. Хубаво е да стават такива леки земетресения, за да тренираме. Дано само да не се повтори такова като от 2012 или нещо по-лошо  Praynig

# 447
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 996
Променя се магнитното поле от там за хора с проблеми във вестибуларният апарат може да боли глава да получават замайване и др. ....
Лекар ли ти го каза това или е от ЕЖК?
Това магнитно поле ако беше толкова силно, щяха да могат да се предсказват земетресенията.....

Хората сме различни, това, че някои не усещат същото, не значи че си измисляме...
И на мен ми беше много лошо целия ден. А точно преди земетресението ми се зави свят и ме заболя глава. Много хора споделиха, че са имали същите усещания.
Вчера също ми беше много зле, по същия начин както спомена някой по-горе в темата. Просто сме по-чувствителни към магнитните полета и смяната на атмосферното налягане.  Peace

# 448
  • Мнения: 6 395
няма как да предположа, че главобола ми не ми е от недоспиване например/макар и да нямах такова от много време, дори непосредствено преди да се роди дъщеря ми и ставах да кърмя/ Чак, когато ми се зави свят и затресе и след това буквално усетих главата си лека, свързах двете неща. Нищо паранормално няма в това да ти е лошо и да те боли глава от това явление, подобно на слънчевите изригвания.

# 449

Общи условия

Активация на акаунт