Голямата тема за малките масла - 8

  • 71 248
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 272
От Зоя си го взех, 27.45 - 118мл. 236мл от показаното от теб в Ибей е 21лв, общо стават 43 с нормалната доставка. Избягвам поръчването чрез плащане с карти. Смесвам го 1:1 със зехтин, капвам и по няколко капки ЕМ от розмарин.

Исках да те попитам дали имаш представа дали мога да използвам това масло, което е с алое Вера, че не ми се чака чистото.

http://www.zoya.bg/%D0%AF%D0%BC%D0%B0%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D … _81_D0_BB_D0_BE-s

Това, което ме притеснява е наличието на соя.

# 61
  • Мнения: X
Ами можеш да го използваш, щях да ти предлагам това с розмарин като по-добър вариант, но виждам,че и него го няма налично  Tired Те май от доста време не са зареждали, помня че доста време чаках докато го заредят пак. Бяха ми предложили обикновено рициново http://www.zoya.bg/%D0%9E%D1%80%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0 … _81_D0_BB_D0_BE-s уж почти нямало разлика ама имаше и то голяма. С това никакъв ефект не видях. Ямайското черно си е друга работа. Така,че имай предвид,че това с алоето е смеска и ако не е толкова гъсто няма да има нужда да го смесваш с други масла. Аз лично ще си чакам чистото.

# 62
  • Мнения: 4 390
Ползвам ямайско черно рициново от малко повече от година и почти не оставам без налично.
ТУК  съм писала доста подробно за него, на когото му е интересно може да прочете.
За съжаление няколко пъти вече се случва да получавам все от по-светло кафявото, макар да поръчвам най-тъмното. Не, че и то не действа, но настоявам като поръчам най-тъмното да получа точно него. Crossing Arms Затова вече пиша предварително продавачите, казвам им какво точно искам да получа и предупреждавам, че ако ме излъжат и ми пратят друго, ще пусна диспут да ми бъдат върнати парите.
  
Винаги го смесвам с друго масло, заради вискозитета му. Пробвала съм с кокосово, жожоба, сусамово, от авокадо, кайсиево, бадемово, от гроздови семки, арганово, конопено и др. От етеричните слагам най-често масло от чаено дърво, розмариново, ментово, канелено, лимонена трева, цитронела, лимета, салвия.
Ползвам го за всичко - от глава до пети, както се казва - за скалп/коса, за лице, мигли, против целулит, за ноктите на ръцете.

Черно рициново масло с алое ще е чудесно за много суха и жадна коса, проблемен скалп, както и за суха, дехидратирана кожа.  

# 63
  • Мнения: 456
Здравейте момичета! Моля да ми препоръчате масла за борба с целулита!
Предварително благодаря   bouquet

# 64
  • София
  • Мнения: 3 272
Ползвам ямайско черно рициново от малко повече от година и почти не оставам без налично.
ТУК  съм писала доста подробно за него, на когото му е интересно може да прочете.
За съжаление няколко пъти вече се случва да получавам все от по-светло кафявото, макар да поръчвам най-тъмното. Не, че и то не действа, но настоявам като поръчам най-тъмното да получа точно него. Crossing Arms Затова вече пиша предварително продавачите, казвам им какво точно искам да получа и предупреждавам, че ако ме излъжат и ми пратят друго, ще пусна диспут да ми бъдат върнати парите.
  
Винаги го смесвам с друго масло, заради вискозитета му. Пробвала съм с кокосово, жожоба, сусамово, от авокадо, кайсиево, бадемово, от гроздови семки, арганово, конопено и др. От етеричните слагам най-често масло от чаено дърво, розмариново, ментово, канелено, лимонена трева, цитронела, лимета, салвия.
Ползвам го за всичко - от глава до пети, както се казва - за скалп/коса, за лице, мигли, против целулит, за ноктите на ръцете.

Черно рициново масло с алое ще е чудесно за много суха и жадна коса, проблемен скалп, както и за суха, дехидратирана кожа.  


Благодаря.  Simple Smile
Много хубава статия, прочетох я с удоволствие.
Моята коса и кожа не са сухи, нормални, бих казала.
Чудя се дали да не поръчам от ибей с превозвач. До сега не съм поръчвала от този сайт.

# 65
  • Мнения: 4 390
 Hug
От ибей или амазон, има с безплатна доставка до адрес в Англия.
Гледай продавачът да е с висок рейтинг и да не е китаец/!/. Peace


# 66
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Дивиана,аналог на черното ямайско рициново масло,поне със сходни такива качества може ли да препоръчаш?На нашия пазар нещо подобно?
Знам,че едва ли ще е същото,но поне да се доближава малко до състав и свойства... Rolling Eyes

# 67
  • Мнения: 4 390
devi4ca, масло от репей, масло от ракитник (морски зърнастец, облепиха), масло от пореч, масло от коноп, но търси концентрирани и качествени, а не "обогатени".

# 68
  • Мнения: 55
Здравейте, днес си взех масло от хвойна на Ривана. Взех си го заради акнето, но сега не оказа 4е не знам как да го използвам. Моми4ето в магазина не можа да ми обясни...

Трябва ли да го смеся с друго масло? Или с нощния крем , който използвам?

# 69
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
devi4ca, масло от репей, масло от ракитник (морски зърнастец, облепиха), масло от пореч, масло от коноп, но търси концентрирани и качествени, а не "обогатени".

  bouquet
И за другите отговори също  Hug

# 70
  • Мнения: 4 390
Здравейте, днес си взех масло от хвойна на Ривана. Взех си го заради акнето, но сега не оказа 4е не знам как да го използвам. Моми4ето в магазина не можа да ми обясни...

Трябва ли да го смеся с друго масло? Или с нощния крем , който използвам?

Ето какво пише на страницата на "Ривана":
Цитат
Обогатяване на кремове за лице: при мазна кожа, акне -  10 капки хвойна на 25мл. крем.
http://rivana.eu/?page_id=77

Ако решиш да го разреждаш с базово масло - на 20 мл масло /бадемово, жожоба, зехтин и т.н./ добави 10 капки ЕМ от хвойна.

devi4ca  Hug

# 71
  • София
  • Мнения: 3 272
Искам да похваля маслата Ривана. Особено това от шипка. Действа много добре на кожата, попива бързо, при условие, че кожата ми не е суха. Мажа първо маслото на цялото лице и шия и след 15-20 мин. и крема за лице. Това вечер.

# 72
  • Мнения: 494
Момичета да ви кажа, че това олио от бодлива круша, към който беше даден линк е с минерално масло и изобщо цялата марка на производителя е с минерално масло.
http://www.maxlife.bg/%D0%9C%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE-%D0%BE%D1%8 … D0%B5%D1%82%D0%BE

# 73
  • в Кошера
  • Мнения: 2 233
Момичета, освен от ЗОЯ, откъде мога да поръчам или да купя на място ЯЧРМ?

# 74
  • София
  • Мнения: 9 972
Влизам с конкретно питане:

Трябва да обновя стая, която мирише силно на ... крака (с една дума).  Confused Тапетите са слагани преди година и не ми се ще пак да ги сменям.

Ламинат, тапети (хартиени), латекс (таван).
Преди да мина повърхностите с парцал... ще пусна аромалампата, но се чудя с какво/и масла?!

Под ръка имам чаено дърво, кедър, лавандула, маточина, анасон... мента, розова вода

На прима виста това открих:
Всеки обезмирисител Fresh Wave IAQ представлява уникална смес от натурални съставки - вода и етерични масла от лайм, борови иглички, анасон, карамфил и кедрово дърво  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт