Любители на котки – Тема 85

  • 38 569
  • 757
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 622
Привет, момичета  Hug! От снощи, т.е. от посреднощ се сдобихме с писанче у нас. Прибрахме го от улицата, то просто тръгна след мен и явно ме избра за стопанин. Не е съвсем мъничко, може би е на около 2 месеца. Писанчето е мъжко, изключително мило и кротко същество. Имам съвсем малък опит в отглебдане на котки и имам няколко въпроси.
1. Какви хапчета давате за вътрешно обепаразитяване?
2. С какво да го обезпаразитя външно, Фронтлайн след каква възраст може да се накапе?
3. Препоръчайте ми хубава тоалетна.
4. Мога ли да го изкъпя?
5. След каква възраст може да се кастрира?
Предварително, благодаря, всякакви съвети ще са ми от полза.
Имам едни огромни мецанки у нас руски териери, ще се опитам да ги запозная с писанчо. Ако видя, че не го приемат ще живее на втория етаж (живеем в къща). Божее от колко време гледам разни котанчета покрай нас по улиците и така исках да прибера някоя нещастна душица, но зарадаи кучетата се възпирах. Но в конкретния случай, просто то ме избра и няма как да не го прибера! Аша, душе, ще се радвам ако дадеш съвет!

# 736
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Благодаря ти ros4enka Simple Smile , а какво значи "Молиноподобно" - хахха (извини ме , че не съм много компетентна, но от 3 седмици съм в котешият свят) хаха :}}

Моли е името на едното коте на Росченка. "Молиноподобно" - докарва го на вид като Моли ...
А Моли е тигровата хубавица.
Карина (КарТина) е другата.

Последна редакция: ср, 09 юли 2014, 11:08 от TINA.K

# 737
  • Мнения: 363
аа хаха Simple Smile супер Heart

# 738
  • Мнения: 701
За мебелите. Аз препоръчвам да е от микрофибър. Доста здрава мателия и удобна. Разбира се, това не значи, че не може да я раздере. Моят Дзаг успя с много упорство да я съдере, покрих гарнитурата с калъфи - много здрав, двойнотъкан плат, но и него го е раздрал. Малко съм досадна, но на скоро покрай друго взех Фелиуей спрей и дифузер. Със спрея напръсках няколко пъти там където дереше по гарнитурата. От тогава спря да я закача. Сега си точиме ноктите на драскалото (което преди и не поглеждаше)

# 739
  • София
  • Мнения: 9 141
Здравейте   bouquet.
Ние намерихме любящо семейство за фъстъчето - приятели на най-добрата ми приятелка - та са доверени хора. Имали са коте, което е починало преди години и сега са планирали да вземат наесен, но се разбрахме да го погледаме още месец и половина, че децата са им мънички, а и няма да са тук целия август. Само се притеснявам да не се привържем прекалено към фъстъка, а и Лари свикна с него и вече го ближе  Shocked и не ни съска като му миришем на мъника. Но пък от друга страна нямаме финансите, времето и вниманието за второ коте и това е по-доброто решение  Wink.

# 740
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Kalinass, аз имам спортни къси панталонки от микрофибър - като магнит за котешки косми са - няма изчистване ...
Не мога да си представя диван от микрофибър какво би било. Сподели от тази гледна точка как е.

# 741
  • София
  • Мнения: 5 193
Зазу, радвам се , че сте намерили осиновители за мъника.  Hug Важното е, че ще е в добри ръце.

# 742
  • Мнения: 9 991
Маша от долината , можеш да го изкъпеш , внимавай да не му влезне вода в ушите . Шампоана е препоръчетелно да е за животни , защото другите имат много силна миризма. Вътрешно да обезпаразитш , най-добре в вет. клиника след като кажеш теглото или го заведеш лично да го измерят и според възрастта се дава , като за начало на 10 дена 3 пъти или на седмица, вет ще каже. Външно също , най-добре с вет говори , но пудра като за начало ще свърши работа , освен ако не е много малко за нея . Кастрацията е препоръчителна след 6-ия месец . Вземи бенто от по ситната , като за начало може и с малко пръст да се смеси , ако е свикнало да ходи на вън , докато се ориентира.

Рагито е кастрирана вече, лежи , повръща , напика се . Чака ме дълъг ден с нея  Confused

# 743
  • София
  • Мнения: 5 193
Аделинда, неприятен период е това, но котенце утре вече ще е по-добре, а след 2-3 дена ще си е абсолютно съшото. Гушкам те, занм че ти се къса сърцето.  Hug

# 744
  • Мнения: 701


Това е Дзаг на дивана. Материята - така ми казаха, че е микрофибър, но може би да е по-различен от микрофибъра за дрехи. Доста е дебел. Чистя го много лесно  с прахосмукачката. Никакви косми не остават. При това за мен това е много важно, тъй като мъжът ми има алергия към котки (която вече поотшумя), но пак внимавам много. След прахосмукачката минавам с парочистачка (но тя е за дезинфекция)

# 745
  • София
  • Мнения: 4 714
adelinda, i oт нас силно гуш. Hug
Kalinass, много сте сладки! и малки!  Hug
Маша от долината! Честито!

Последна редакция: ср, 09 юли 2014, 12:42 от MayyaI

# 746
# 747
  • София
  • Мнения: 9 141
Оу това коте е досущ като нашия Лари  Wink.

# 748
  • София
  • Мнения: 4 714
Kalinass, мъжки ли е Дзаг?

# 749
  • Пловдив
  • Мнения: 161
Привет и от мен  Simple Smile На Карагьозов телефоните, които сте посочили са тези. Чудесна клиника. Препоръчвам! Мога да услужа с клетка.

Общи условия

Активация на акаунт