Натурална закваска за хляб, или хляб с квас – ТРЕТА ТЕМА

  • 146 852
  • 807
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 307
Вчерашния хляб е в кошчето. С с несполучливите опити на последък, бих могла кучешка колиба да иззидам.
Панелка на 3ет е новото жилище.
Вчера се ядосах и си хвърлих кваса. Сега чакам този с киселото мляко дано да се получи.

# 136
  • Sofia
  • Мнения: 26 371
защо не ползвате сухия нахутен квас, след като с приготвения домашен не се получава...

# 137
  • Мнения: 307
От къде да взема сух нахутен квас и мога ли като домашен да го поддържам

# 138
  • Sofia
  • Мнения: 26 371
не знам от къде си,аз го купувам от едно магазинче за ядки и семена на ул.Екзарх Йосиф,от ляво на Халите,до магазинчето за гевреци,пакета е 300гр./3,60лв. стига за много време...не е нужно да го поддържаш,той е сух и си слагаш по 1 с.л. от него http://ezdrave.com/product/216/nahutena-maya-za-hlyab-300g.html

# 139
  • Мнения: X
1с.л. за колко брашно е ? Дано го има и в нашия град.

# 140
  • Sofia
  • Мнения: 26 371
от 1/2 до 1 кг.

може да го поръчаш

# 141
  • Мнения: 9 991
Писала съм и преди, че най сполучливия ми квас е бил с боза ръжена на Хармоника. Квас с кисело мляко, ако е истинско обаче, предимството ще е подквасващата бактерия, ако е купешко не бих се доверила.

Иначе за хмелна мая, едно време така са я правили.

# 142
  • Sofia
  • Мнения: 1 051
На един познат му дойде идея да ползва таблетка бирена мая за квас, някой да е пробвал?

# 143
  • Мнения: 307
На мен ми се получи квас. Старрирах с кисело мляко и брашно. Почти успях да направя памук тестото. Хляба се получи. Погачата за освещаваншто я обърках. Сложих да втасва във фурната на 50° но втасваше само 2ч стпри ми се, че се наду aма не беше достатъчно втасването. Утре ще пробвам с цялата кошница от глебопекарната, да я сложа във фурната да втасва и ще видя колко и трябва Simple Smile

# 144
  • София
  • Мнения: 2 019
Моля ви за съвет!
Почти цяла година месих хляб със закваска, три месеца през лятото прекъснах и сега все едно никога не съм правила. Вече трети хляб не ми се получава добре. Първите два се разделиха на две по време на печенето, третия е добре, но доста кисел. Предполагам, че кората се отлепва когато не е втасал добре, но как премахна киселата жилка  не се сещам. Забравила съм и в какво съотношение съм ползвала закваска и течност. Вчера сложих 90 грама закваска на 200 мл. вода. Къде бъркам?

# 145
  • Мнения: 2 208
Записвам се при вас, луднала съм по тази закваска. Имам мелничка с гранитни камъни, сега отивам да направя брашно от лимец и ще се опитам да култивирам квас. Пробвала съм веднъж и ми се получи, но хляба не го правих само с квас, а сложих и суха мая вътре. Но сега съм си у нас и съм твърдо решена да правя такъв хляб, даже форма за печене ще си купя Hug
Имам някои въпроси, четох и разбрах, че трябва на един хляб да сложа около 150, 200гр закваска, така ли е? И другото нещо, за нов квас си захранвам стария или си оставям от втасалото тесто. Благодаря предварително Hug

Последна редакция: нд, 09 ное 2014, 12:24 от sisitons

# 146
  • Sofia
  • Мнения: 1 051
Имам някои въпроси, четох и разбрах, че трябва на един хляб да сложа около 150, 200гр закваска, така ли е? И другото нещо, за нов квас си захранвам стария или си оставям от втасалото тесто. Благодаря предварително Hug
Да така е и за нов квас захранваш стария.

# 147
  • Мнения: 1 291
Квасът  е  голяма краста. Буквално домашен любимец. Аз си слагам по мъъъничко суха мая, защото нямам възможност да го следя хляба,  но не се  отказвам от кваса.  Днес  правих мекици. Най-вкусните  в живота  ми!

# 148
  • София
  • Мнения: 2 019
Имам някои въпроси, четох и разбрах, че трябва на един хляб да сложа около 150, 200гр закваска, така ли е? И другото нещо, за нов квас си захранвам стария или си оставям от втасалото тесто. Благодаря предварително Hug
Да така е и за нов квас захранваш стария.
Какво разбирате под "един хляб"? Моя хляб примерно е 500гр, а на друг може да е килограм. Разликата е голяма.

# 149
  • Мнения: 307
Е добре де къде е смисъла от хляб с квас, ако ще се слага и мая в крайна сметка.

И на мен вече взе да ми се надига в хлебопекарната, но.пък е възкиселичък и децата не го харесват

Общи условия

Активация на акаунт