Егоист ли съм....

  • 8 459
  • 135
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Не съм подала скришно документите, в началото не одобряваше, но после като че ли го беше приел. Може би се е надявал да не ми дадат виза....black cat иска ми те да бях в твоята ситуация, но не би...

Последна редакция: сб, 31 май 2014, 22:27 от tanita_89

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 15 641
   А той имал ли е възможност да подаде? Студент ли е?

# 17
  • Мнения: 0
Не не е студент и нямаше как. Незнам какво да правя и как да процедирам...

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 15 641
   Ами, няколко човека вече ти написахме, че щом да заминеш ти е мечта, приятелят ти няма право да се цупи и да прави сцени. Ако моят любим навремето не ме беше подкрепил в това мое начинание, вероятно нямаше да продължим да сме заедно. А и наистина при теб говорим за едва 3 месеца, бързо ще минат – аз заминавах с ясното съзнание, че почти половин година няма да го видя, и то цели 2 пъти поред. Peace

# 19
  • Мнения: 3 160
Не, не си егоист. Той е егоист. И лъжец също, и манипулатор.
Не се ли чувстваш излъгана и предадена, че той уж е нямал нищо против, а пък сега пред свършен факт твърди обратното.
И откъде накъде си мисли, че като имате връзка може да решава вместо теб неща, които ти трябв да решиш.
Да не би да е от ония схванатите, дето чакат на жената/гаджето да ги изперат, изгладят и им сготвят?
Тогава го разбирам, защо не иска да заминаваш дори и само за 3 месеца. Може пък да вземе да умре от глад, като няма кой да го обслужва.

# 20
  • Мнения: 0
Не, не си егоист. Той е егоист. И лъжец също, и манипулатор.
Не се ли чувстваш излъгана и предадена, че той уж е нямал нищо против, а пък сега пред свършен факт твърди обратното.
И откъде накъде си мисли, че като имате връзка може да решава вместо теб неща, които ти трябв да решиш.
Да не би да е от ония схванатите, дето чакат на жената/гаджето да ги изперат, изгладят и им сготвят?
Тогава го разбирам, защо не иска да заминаваш дори и само за 3 месеца. Може пък да вземе да умре от глад, като няма кой да го обслужва.
Не, не е от тях...и не мога да разбера кое го притеснява, вярно за никого няма да е приятно да е далеч от половинката, но не е чак толкова дълъг период...

# 21
  • Мнения: 3 160
Може да се притеснява че ще му изневериш.

# 22
  • Мнения: 0
И аз имам едни такива съмнения...

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 2 454
Хайде сега, лъжец бил и манипулатор... Младежът още в началото се е възпротивил:

.... в началото не одобряваше, но после като че ли го беше приел.

Освен това доколкото разбирам не е останал на парите от въпросната бригада. Да, те биха им помогнали, но в крайна сметка не става въпрос за оцеляване, нали? За мен пък е странна лекотата, с която се приема раздяла за 3 месеца, когато нищо не я налага.

# 24
  • Мнения: 0
Хайде сега, лъжец бил и манипулатор... Младежът още в началото се е възпротивил:

.... в началото не одобряваше, но после като че ли го беше приел.

Освен това доколкото разбирам не е останал на парите от въпросната бригада. Да, те биха им помогнали, но в крайна сметка не става въпрос за оцеляване, нали? За мен пък е странна лекотата, с която се приема раздяла за 3 месеца, когато нищо не я налага.
Правилно си разбрала..
Ще отивам за да направя опит да се видим и поговорим, понеже за сега отказва..

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 15 641
За мен пък е странна лекотата, с която се приема раздяла за 3 месеца, когато нищо не я налага.

   Ами, налага се от желанието на девойката да отиде пак на бригада – какъв по-ясен мотив от този? Нищо странно няма в това – аз взех решението да отида 2 пъти доста лесно, нямаше особена дилема да го направя или не. И причината не е, че не обичам приятеля си, или, че не съм привързана към него (навсякъде ходим заедно, по принцип). Финансовият фактор никога не бива да се пренебрегва, щом говорим за връзка и за сериозни отношения – айде, авторката написа, че родителите им помагат, ама, ако нямаше кой, както е при мен и при моя любим, тогава какво?!

   За мен пък точно това е знак, че хората са емоционално улегнали и зрели – да умеят да приоритизират и да не пренебрегват с лека ръка добри възможности за изкарване на прилични суми пари, с които най-малкото могат да си купят, например, кола, да си направят някое незабравимо екзотично пътуване, или да започнат някакъв бизнес. А той, сульото, тръгнал да мрънка, че момата ще се блъска като животно цяло лято, нали знам как е там... ooooh!

# 26
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз не мога да бъда с мъж, който ме спира. Нито мога да уважавам мъж, който си слага спирачки заради мен. Хората трябвада се подкрепят и да си дават криле един на друг, не да се държат за ръчичка 24/7. Три месеца раздяла е абсолютно нищо, направо ми е странно, че има хора, които я приемат за нещо фатално. И какво трябва да я налага, за да е оправдана? Някой да умира? Хайде стига Grinning

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 2 454
За мен пък е странна лекотата, с която се приема раздяла за 3 месеца, когато нищо не я налага.

   Ами, налага се от желанието на девойката да отиде пак на бригада – какъв по-ясен мотив от този?

За мен това не е мотив - би било, ако ставаше въпрос за перспективна работа например или за обучение.

Не всеки може да понесе връзка от разстояние /особено в случая щом и първия път е имало проблеми/, но това не го прави сульо, смотаняк и прочие мили квалификации, дадени на момчето. Вероятно двамата още са на различни житейски позиции- тя е студентка, интересно и е, ходи и се. Той - не, по-голям е, вероятно с постоянна работа тук, пътуването и му се струва като излишна авантюра.

 

# 28
  • Мнения: 0
За мен пък е странна лекотата, с която се приема раздяла за 3 месеца, когато нищо не я налага.

   Ами, налага се от желанието на девойката да отиде пак на бригада – какъв по-ясен мотив от този?

За мен това не е мотив - би било, ако ставаше въпрос за перспективна работа например или за обучение.

Не всеки може да понесе връзка от разстояние /особено в случая щом и първия път е имало проблеми/, но това не го прави сульо, смотаняк и прочие мили квалификации, дадени на момчето. Вероятно двамата още са на различни житейски позиции- тя е студентка, интересно и е, ходи и се. Той - не, по-голям е, вероятно с постоянна работа тук, пътуването и му се струва като излишна авантюра.

 
Ситуацията, че аз съм студентка той не не е такава каквато изглежда, всъщност съм малко по-голяма от него, май и по-здраво стъпила на земята...

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 2 454
А, пропуснала съм момента с неговия отказ да се виждате - това малко в повече идва, да Simple Smile. Но като цяло ситуацията ви и двете посоки е "аз каквото правя е ок, ама другия ако го прави е егоист" Laughing

Така или иначе заминаването е факт, следователно и няма никакъв смисъл да се чудиш егоист ли си или не.  Времето ще покаже дали раздялата ви е преодолим проблем.

Последна редакция: сб, 31 май 2014, 23:20 от Marid

Общи условия

Активация на акаунт