Да се съберем отново с бившата

  • 11 177
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте. С бившата ми приятелката имахме връзка година и половина без нито една раздяла, само с дребни кавги за по 1 час сърдити... Един ден като бяхме в тях се скарахме за глупости и аз си тръгнах от тях. Проблемът е, че и двамата сме инати и никой никого не потърси пръв за да се чуем или видим. Минаха 10 дни и аз я потърсих. Чухме се, но не пожела на този етап да се видим, още не ми била простила. Оставих я малко сама със себе си, минаха още няколко дни и пак я потърсих и ми каза, че ако се съберем нямало да е същото, вече не ми вярвала ... След около още месец тя ми писа първа и просто си початихме като приятели. След ден два се видяхме и пихме кафе все едно никога не сме били гаджета година и половина. Виждахме се около две седмици така и реших, че пак иска да е с мен и отворих темата... Каза ми да не се надявам, защото вече ме е забравила и си има друг от един месец и ще се женят................. Адски много я искам и не съм спирал да я обичам през тези няколко месеца, в които бяхме разделени. Та въпросът ми е каква е тази женитба с някой с когото си от месец, дали просто не е нейна грешка за да ме забрави по-лесно. Има ли шанс да си я върна и какво да направя. Моля за съвети, защото вече се изчерпах от към идеи.

# 1
  • Мнения: 690
Мисля че връзката с новия младеж няма да е от месец, а от повече. Каквато и любов да е, няма как за 1 месец да решиш да се жениш за някой. Мобе дори връзката им да е започнала още докато сте били заедно. Гледай напред!

# 2
  • Мнения: 11
Мисля че връзката с новия младеж няма да е от месец, а от повече.

Всъщност да, познават се от 3 години, но само като познати, дори и само приятели не са били. Той я е харесвал още от тогава, но тя не го била искала... Сега като се разделихме се захванала с него, защото "Той ме чака 3 години, този човек държи на мен и наистина ме иска" .... Astonished Astonished Astonished
Другото нещо, което ме мъчи е, че тя е на 25, аз на 27, а този новия на 33 ... Осем години разлика са си малко плашещи и се притеснявам за нея, да не излезе някакъв луд преследвач тоя Disappointed

# 3
  • На Марс
  • Мнения: 8 719
Мисля че връзката с новия младеж няма да е от месец, а от повече.

Всъщност да, познават се от 3 години, но само като познати, дори и само приятели не са били. Той я е харесвал още от тогава, но тя не го била искала... Сега като се разделихме се захванала с него, защото "Той ме чака 3 години, този човек държи на мен и наистина ме иска" .... Astonished Astonished Astonished
Другото нещо, което ме мъчи е, че тя е на 25, аз на 27, а този новия на 33 ... Осем години разлика са си малко плашещи и се притеснявам за нея, да не излезе някакъв луд преследвач тоя Disappointed

33-25 както и да го погледнеш е перфектна разлика за връзка. Мъжът ако има мозък вече е постигнал нещо и има план за живота си а жената на 25 еххх кви жени имаше на времето на 25 ...

Пии една студена вода и продължавай напред и следващия път мери три пъти преди да режеш Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 518
Мисля че връзката с новия младеж няма да е от месец, а от повече.

Всъщност да, познават се от 3 години, но само като познати, дори и само приятели не са били. Той я е харесвал още от тогава, но тя не го била искала... Сега като се разделихме се захванала с него, защото "Той ме чака 3 години, този човек държи на мен и наистина ме иска" .... Astonished Astonished Astonished
Другото нещо, което ме мъчи е, че тя е на 25, аз на 27, а този новия на 33 ... Осем години разлика са си малко плашещи и се притеснявам за нея, да не излезе някакъв луд преследвач тоя Disappointed
Аз съм на 25, мъжа ми е на 33. Разбираме се супер. Извинявай, но момчетата, които аз виждам под 33 са си момчета още (да не каже нещо по-лошо). Не я защитавам, може да е някой ненормалник, но то и някой на 28 може да е ненормалник. Мъжа ми също много време не чака, бяхме много близки приятели.
Аз не съм сигурна, че е сгодена. Приятели да са е едно, да живееш с някого е много по-различно.
Аз ако обичам се боря, така че това е моят съвет, но и това има граници, да знаеш.

# 5
  • София
  • Мнения: 12 461
Тя си има друг и ще се жени, как ще се съберете по-точно?! Продължавай напред без да задълбаваш какво и защо и толкова.

# 6
  • Мнения: 1 225
Не се натискай там където не те искат,че сега май си резерва.Чакала е най-малкият повод да ти бие шута.

# 7
  • Мнения: 2 760
Съжалявам, но и аз мисля, че нямаш шанс. Възможно е тя да ти е казала, че ще се жени само за да стоиш по-далеч от нея. При всички случаи спри да я търсиш или в нейните очи няма да е другият "извратеняк", а ти. Успех!
(може за един месец връзка да решиш да се ожениш, на мен ми се случи след триседмична връзка, която се разви в петнадесетгодишен брак)

# 8
  • Мнения: 46 572
8 г. не е голяма разлика.
Дали е истина или те лъже, защото не иска да се съберете пак, няма значение, просто ясно ти показва, че не иска връзка с теб.

Гледай напред. Най-лесно ще е, ако прекратите контактите, няма нужда да бъркаш в раната щом още имаш нещо  към нея.

Бъдеще заедно и аз не мисля, че имате.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 36 754
Щом толкова лесно те е прежалила, че и друг си е намерила вече, значи без друго е било въпрос на време. Гледай напред и се радвай, че това не се е случило при наличието на дете/деца.

# 10
  • Мнения: 11
Дааа, благодаря за коментарите. Явно наистина щом за месец раздяла успя да ме смени, а аз не успях (не се хваля, но също имах две възможности за връзка, а не само за секс).
Ще прекратя всякакви контакти и виртуални и на живо... И дано по-бързо я забравя.
Благодаря на всички.

# 11
  • Мнения: X
Здравейте, и аз съм на мнение, че момичето не си струва и не е добро решение за Вас. Изглежда ми като да е използвала голямото скарване като удобен повод да прекъсне връзката.

Наистина прекратете всякакви контакти, защото тази игричка на "само приятели" е дълбоко некоректна - другият, който я бил чакал 3 години, и той е бил "само приятел".

Не съжалявайте, животът ще Ви възмезди що се отнася до "наказание" - хора, които не са коректни с другите, рядко намират коректност към тях самите Simple Smile

Разликата в годините е отделен въпрос. Не е голяма за патриархален тип семейство, в който жената свири втора цигулка, за равностойни отношения е донякъде пречка при толкова младо момиче (ако са на 40 и 48 е съвсем различно), освен ако момичето не е много независимо и самостоятелно от рано. Което не е изключено, разбира се, аз имах такива колежки в университета.

Успех Ви желая да си намерите скоро нова приятелка и да нямате дори дребни кавги този път Simple Smile

Последна редакция: пн, 18 дек 2017, 14:10 от Анонимен

# 12
  • Мнения: 4 808
Ние с бившия ми съпруг се оженихме за по-малко от месец. Също се познавахме от две-три години. И е бивш, но това не ни пречи да живеем заедно вече 20 години без брак. Шест години и половина имаме разлика. Така че, да, възможна е връзка с бившата, аз даже като се събрахме пак, четири години след развода, изобщо не му вярвах, но още го обичах и реших все пак да му дам шанс и взеха, че се изтърколиха 20 години. Не знам дали би се получило между приятелката ти и новия, казваш, че сте имали хармонична връзка. А с този новия, ако никога не са живели
заедно, тепърва трябва да се напасват. Ако бях на твое място, бих се борила, пък ако стане... Една връзка винаги се основава на компромисите, при това и от двете стеани. Ако само единият прави компромиси, няма как да се получат нещата. Успех!

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
Тя си има друг и ще се жени, как ще се съберете по-точно?! Продължавай напред без да задълбаваш какво и защо и толкова.
Не си права Simple Smile Мартин да се опита да я привлече обратно, за да е сигурен, че е направил каквото е могъл.

# 14
  • Мнения: 510
Мартине, не се хаби. Най-вероятно не те иска и е чакала удобен случай да сложи край. Не го прави драматично, според мен никому няма да е от полза една агонизираща връзка. Гледай напред. Най-трудните част е да приемеш края с достойнство. Успееш ли да го постигнеш и да съхраниш мъжкото си достойнство, въпреки болката, със сигурност даже би се издигнал в очите й и кой знае - може пък някой ден сама да те потърси отново, ако преосмисли чувствата си без натиск от твоя страна. Повярвай ми - нещото, което отблъсква една жена е някой да се влачи подире й.
Успех и горе главата, на всеки се е случвало. Не е края на света.

Общи условия

Активация на акаунт