Да се съберем отново с бившата

  • 11 191
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 14 979
Мартине , би ли ни описал с няколко думи какво ти допада у нея. Влюбеният човек хиперболизира , но ще ми е любопитно да изброиш няколко  нейни черти, които  най-много цениш и защо.

# 46
  • Мнения: 11
Според вас, никой от тук пишещите не си е играл на борба с детето си или с приятелкйата си и да е ставала беля...

А, тя веднага те обвинява в агресия, напуска те и отива да се сгодява с някакъв, който я чака 3 години?

И да, разбирам я, все пак е била малтретирана физически от старият си приятел през ден и един по-силен удар от мен я кара да си спомня старите дни, нищо че при нас беше по-време на игра.

Както и да е, мисля че темата взе да става доста провокативна за спорове и т.н., нека да спем до тук и времето да си покаже.

# 47
  • Мнения: X
Според вас, никой от тук пишещите не си е играл на борба с детето си или с приятелкйата си и да е ставала беля...
Аз не съм. Последно "играх на борба" с едно момче в основното училище и му счупих ръката, за което и до ден днешен ужасно ме е срам. С детето да играеш на борба... Ох...

Спрете дотук наистина и помислете сериозно върху въпроса с борбата и Вашите грешки във връзката.

Не ги допускайте в следващата връзка!

# 48
  • Мнения: 3
Новия човек дето е с момичето е пич.
Трийсет и три годишните са големи пичове. Жените ги надушват тея работи.
Аз със жената като се борим - задължително е "класически стил". А съм пробвал "свободен стил", а съм изял дървото.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 23 935
Аз отново да попитам:
Само едно ще те попитам - ти защо не се държа с нея както смяташ тепърва да го правиш?

# 50
  • Мнения: 11
Новия човек дето е с момичето е пич.
33 годишен дето я чака 3 години да го хареса и през тези три години не е имал други връзки "защото я обича истински, за разлика от мен", а само я е чакал... аре нема нужда. И като е толкова свестен защо до 33 годишна възраст не е създал семейство...

Само едно ще те попитам - ти защо не се държа с нея както смяташ тепърва да го правиш?
Мисля, че за тази година и половина съм се държал прескарасно и не съм я обиждал или накърнявал достойнството й умишлено. Именно заради това ме е яд сега и не мога да си дам мира на душата с какво толкова съм го заслужил това отношение.

Момче на 27 г. вместо да си хвана първата която ми предложи като бях зарязан, аз седнах и написах тема в БГ Мама ... Мисля, че това не е държание на човек който не обича и не цени приятелката си.

# 51
  • Мнения: 36 168
приятелката ти има ли профил в бг-мамма?

# 52
  • Мнения: 11
приятелката ти има ли профил в бг-мамма?
Силно се надявам да няма и да не попадне на тази статия, че ще се познае на секундата Smiley

# 53
  • София
  • Мнения: 24 839

Мисля, че за тази година и половина съм се държал прескарасно и не съм я обиждал или накърнявал достойнството й умишлено. Именно заради това ме е яд сега и не мога да си дам мира на душата с какво толкова съм го заслужил това отношение.

Момче на 27 г. вместо да си хвана първата която ми предложи като бях зарязан, аз седнах и написах тема в БГ Мама ... Мисля, че това не е държание на човек който не обича и не цени приятелката си.

Хайде да решиш как си се държал- прекрасно и без да я обиждаш или не?
И ако е първото, какво по- точно беше решил да променяш в държанието си?

Накратко- ако е първото, а тя ти е била дузпата, спри да ходиш подире ѝ и да се унижаваш, и приеми че не те обича и не те иска.
Ако е второто- пак спри да ходиш подире ѝ, защото явно не си пада по боричкането...........и теб.

# 54
  • София
  • Мнения: 12 792

Мисля, че за тази година и половина съм се държал прескарасно и не съм я обиждал или накърнявал достойнството й умишлено. Именно заради това ме е яд сега и не мога да си дам мира на душата с какво толкова съм го заслужил това отношение.

Важното е не какво е било умишлено, а какво си направил. Без да искаш си я набил, без да искаш могже и да си направил много други неща. Липсата на умисъл не оневинява, нито променя болката у другия. А често неща за теб нормални, са напълно неприемливи за другия. Допусни, че връзката ви е била белязана от такива неща. Не считаш, че си виновен, но тя не е ок с това, което си правил. Каквото и да е то. Това е достатъчно, за да не бъде с теб. А предостатъчно е това, че не разбираш, а и отказваш да носиш отговорност за постъпките си, защото не били предумишлени. И как изобщо ти хрумна да си играеш на борба с жена жертва на насилие?! Или изобщо с жена, но хайде да не дамгосваме всички сексуални игри накуп.

# 55
  • Мнения: 14 979
И тя не е съвсем стабилна на тема нова връзка , годежи и бракове , щом се вижда с автора и "му връща" , като го наранява.
Както вече и други са написали , това момиче си носи тежкото минало , комплексите и илюзиите с, и у себе си.
Когато човек върви напред , не се счита за жертва , та било то и на насилие. Сега я оплита в мрежите си някакъв поизпаднал 33 годишен , дето му се приженило за има - няма, един месец време . Нещо не ми харесват персонажите. Rolling Eyes

# 56
  • Мнения: 11
Хайде да решиш как си се държал- прекрасно и без да я обиждаш или не?

Както споменах вече и двамата сме големи инати и главно заради това сме се чепкали. Не сме се обиждали, не сме се карали, не сме се разделяли нито за ден. Дребни кавги от типа на айде днес да пием кафе еди къде си, а тя иска в друго кафене, което харесва повече. Аз искам в кафета за пушачи, тя за непушачи. И такива дреболии, които за жените явно са нещо много важно в една връзка.

Това, което бих променил в себе си, което тя не харесва е именно това. Да се науча да отстъпвам и да уважавам повече нейното мнение отколкото моето.

Мисля, че по темата се изказаха мнения всякакви и тя се изчерпа. На този етап вече нямам какво да направя повече, освен да я оставя тя сама да реши какво иска. Имам малко време, тъй като скоро няма да съм готов за връзка. Имах предложения, но всяка я сравнявам с нея и никоя не ми допада за сега.

# 57
  • Мнения: 603
Виждам, че много от отговорилите са на страната на момичето след отговора за борбата, но аз познавам такова момиче като нея. Животът й е много подобен на споменатия - един човек се отнася добре с нея, не я малтретира, а тя си намира нов,който да го прави,защото добрият принц не бил интересен.
Само да вметна, че Мартин има подкрепа от приятелките на момичето. Нали знаете,че ако приятелките не харесват този кандидат-младоженец, нещо много намирисва? Като цяло приятелите преценяват такива ситуации най-добре,защото я познават от повече време.
Лично не бих тръгнала с подобен тип и този много я баламосва,че я бил чакал 3 години. Много малко са хората на 33, които нямат семейство / или поне връзка в днешно време. Явно човекът си има проблеми и поради тях е нямал семейство / връзка . Не ми прилича на свестен тип наистина. Всеки ерген си има някакъв голям проблем, за да си остане ерген - или ще пие, или нещо друго. По тази причина казвам, че Мартин е прав да иска да си я върне, но тя не си заслужава мъките, през които той ще премине. Тя не знае в какво се забърква. Едно е да познаваш някого, а друго е да живееш в една къща с него и да му гледаш децата (примерно)
Не си заслужава усилието,защото в момента тя се държи много гадно с него, въпреки че не са имали проблеми, а само типичното сърдене за един час. Вариант е да е имала паралелна връзка с него,докато е била с Мартин, но е малко вероятно. Мартин щеше да усети поне малко, че има нещо. Мъжете може да са леко разсеяни, но такива неща се забелязват. Ако тя беше наистина сериозна към Мартин, щяха да са се отсърдили вече.
Друг вариант - може да е забременяла от него и да иска да се омъжат, за да не остане самотна майка.

# 58
  • Мнения: 11
За паралелна връзка не може и дума да става, тъй като първо новия не е от нашия град в който живеем и второ - виждахме се абсолютно всеки ден с нея и просто няма как и кога. И трето не на последно място, не е такова момиче, много добре си я познавам. Най-много което съм виждал е някой "лайк" помежду им във фейсбук на снимките и това е.
Когато бяхме заедно, все настоявах да се запозная с родителите й и тя с моите, но не пожела и толкова. Явно никога не е искала сериозна връзка с мен или причината е друга.
Да, всички предпочитат мен пред него, но важното е какво иска тя... Сега ако се познавах и с родителите й може би щях да говоря и с тях както го направих с всеки който би могъл да й въздейства. Но никого не слуша това момиче и си държи на своето. Така да бъде за сега.

# 59
  • София
  • Мнения: 12 792
Сега ако се познавах и с родителите й може би щях да говоря и с тях както го направих с всеки който би могъл да й въздейства. Но никого не слуша това момиче и си държи на своето. Така да бъде за сега.
Ти въобще имаш ли представа какво е любовта и как се случват отношенията между хората?! Родителите щели да ѝ въздействат ако те познават... Дори с приятелките и ми е непонятно защо си тръгнал да заговорничиш и дали наистина са на твоя страна, което би показало, че изобщо не са и приятелки, или просто културно не взимат страна, като им се оплакваш ти съчувстват вежливо и ти си правиш грешни изводи.
На колкото и години да е един човек освен самия той да реши дали да бъде с някого, не виждам кой би могъл да му въздейства, да не говорим, че никой няма право и да се меси. Близки и приятели се намесват само в случай на някакви крайности, иначе по правило те подкрепят каквото и да избереш.

Общи условия

Активация на акаунт