Да се съберем отново с бившата

  • 11 195
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Не виждам смисъл да се опитвате да бъдете заедно при това положение. Възрастовата й разлика с другият не е твой проблем. Проблемът (за теб) е, че толкова бързо след първото ви скарване изобщо, е могла да те преодолее толкова бързо, дотам, че даже за отрицателно време да се реши на женитба с друг.
Аз ако знам, че някой е готов да ме прежали толкова лесно, само ще благодаря на Господ, че навреме ме е отървал от него. Разбира се, това се осъзнава на малко по-късен етап, но наистина по реакциите й си личи, че не е твоят човек.

Не изключвам и вероятността да те лъготи и да си измисля нов едва ли не жених, но единствената причина, заради която си представям, че може да го прави, е за да не я притесняваш повече.
Ако е очаквала да пробуди ревност по този начин, вече ми се струва доста брутален и нелеп подход, още повече, че ти не е като да не си я искаш обратно, че да се налага да ти дава стимули. Освен ако целта й не е брак на всяка цена и да очаква, че сега и ти ще й предложиш брак.

В крайна сметка давам няколко възможни варианта на базата на написаното от теб, но ти я познаваш по-добре и можеш да прецениш кой е най-вероятният.

# 16
  • София
  • Мнения: 12 795
Тя си има друг и ще се жени, как ще се съберете по-точно?! Продължавай напред без да задълбаваш какво и защо и толкова.
Не си права Simple Smile Мартин да се опита да я привлече обратно, за да е сигурен, че е направил каквото е могъл.
А, да, права си. И това е добър вариант, който ще остави незабравим спомен и за двамата.

# 17
  • Мнения: 11
Не ме лъже за женитбата, най-добрите й приятелки знаят, всички са против това. Защитават ме, но тя не слуша никого и мисля, че го прави на пук на нещо и това още повече ме яде отвътре какво се случва с нея. Попитах я дали го обича, каза НЕ, но искала човек на когото да има доверие... Даже на родителите си не е казала и мисли да го направи в последния момент. Доколкото разбрах мисли за годеж около нова година. Колкото и загубен и отчаян да звуча, ще изчакам до тогава последната ми надежда - родителите й да бъдат против и поне тях да послуша. Тогава ако разбере, че греши и си промени мнението към мен, мисля да я приема обратно, колкото и унизително да е за мен, защото все още я обичам и ако сме отново заедно ще съм много по-внимателен и грижовен с нея.

# 18
  • София
  • Мнения: 12 006
Мисля че връзката с новия младеж няма да е от месец, а от повече.

Всъщност да, познават се от 3 години, но само като познати, дори и само приятели не са били. Той я е харесвал още от тогава, но тя не го била искала... Сега като се разделихме се захванала с него, защото "Той ме чака 3 години, този човек държи на мен и наистина ме иска" .... Astonished Astonished Astonished
Другото нещо, което ме мъчи е, че тя е на 25, аз на 27, а този новия на 33 ... Осем години разлика са си малко плашещи и се притеснявам за нея, да не излезе някакъв луд преследвач тоя Disappointed
Разликата им изобщо не е голяма, даже са си таман, но това не е от значение в случая. Значи при връзка година и половина, ако имаш чувства към някого, няма как от едно скарване за глупости да се разделите и след месец тя да иска да се жени. На 25 е все пак, не е на 15. Такова решение не се взима от днес за утре и то за човек, когото почти не познава /по твоите думи и приятели не са били/. Има нещо гнило в цялата история и според мен те са си ходели паралелно с вашата връзка, а тези караници са били само повод за раздяла. В случея тя си намира оправдание да прекъсне връзката си с теб, за да си изживява на спокойствие и без да се крият връзката с другия. Ако искаш да си сигурен, че си направил всичко по силите си и да не съжаляваш после, че не си опитал - опитай да си я върнеш. Но си помисли дали си заслужава да си хвърляш усилията за човек, който иска да сподели живота си с друг. От друга страна /ако много я пере съчмата/ може да е постановка за пред теб, да види как ще реагираш и колко ти пука за нея. Не знам кое от двете е, но това неистово желание за сватба, не е измислено случайно.

# 19
  • Мнения: 1 229
Случайно да не е бременна,че толкова бързат.

# 20
  • Мнения: 10 488
Момичето ми се вижда много диво и въртоглаво

# 21
  • София
  • Мнения: 8 036
На твое място не бих се натискала за възобновяване на отношенията. По-ясно от това не виждам как да ти покаже, че не иска нищо общо с теб. Няма значение дали има или няма трети, важното е, че не иска да е с теб.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 36 858
Ако ти прави напук с тоя годеж толкова по-зле за нея. Сама се закопава. И след всички тия истории по-добре недей я приема обратно, дори и да й скимне да се върне. Отношението й към теб не е читаво.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 23 938
А неговото много читаво. Бил сърдит и се фръцнал, ама много я бил обичал.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 36 858
Е, на всеки се случва да направи фасон, дори и да обича. Но адски бързото намиране на ново гадже, че и годеник даже, който на всичко отгоре е бил "само приятел" с нея от години, намирисва доста.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 23 938
Моята теза е "каквото повикало, такова се обадило". Доста си приличат двамата.

# 26
  • София
  • Мнения: 12 006
Е, на всеки се случва да направи фасон, дори и да обича. Но адски бързото намиране на ново гадже, че и годеник даже, който на всичко отгоре е бил "само приятел" с нея от години, намирисва доста.
Мне даже и приятел не бил.

Всъщност да, познават се от 3 години, но само като познати, дори и само приятели не са били.
Скрит текст:
Той я е харесвал още от тогава, но тя не го била искала... Сега като се разделихме се захванала с него, защото "Той ме чака 3 години, този човек държи на мен и наистина ме иска" .... Astonished Astonished Astonished
Другото нещо, което ме мъчи е, че тя е на 25, аз на 27, а този новия на 33 ... Осем години разлика са си малко плашещи и се притеснявам за нея, да не излезе някакъв луд преследвач тоя Disappointed

# 27
  • Мнения: 11 553
Аз пък викам да не се отказваш ако ти е на сърцето. Бъди по-напорист и настоятелен.
Факта, че те търси и излиза с теб говори, че все още се интересува от теб. Просто иска да се бориш за нея и  разни такива женски работи  Crazy

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 270
Много ми е съмнителна тази женитба, ей така от нищото. При това в период, в който активно си е контактувала с бившето гадже. Играе някакви игрички малката, може би иска да го провокира да се втурне да я "завладява" повторно. Според мен си обича Мартин, но действа леко глуповато. Дано не се "разминат" в живота придавайки детинските си инати. Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 24 839
Не ме лъже за женитбата, най-добрите й приятелки знаят, всички са против това. Защитават ме, но тя не слуша никого и мисля, че го прави на пук на нещо и това още повече ме яде отвътре какво се случва с нея. Попитах я дали го обича, каза НЕ, но искала човек на когото да има доверие... Даже на родителите си не е казала и мисли да го направи в последния момент. Доколкото разбрах мисли за годеж около нова година. Колкото и загубен и отчаян да звуча, ще изчакам до тогава последната ми надежда - родителите й да бъдат против и поне тях да послуша. Тогава ако разбере, че греши и си промени мнението към мен, мисля да я приема обратно, колкото и унизително да е за мен, защото все още я обичам и ако сме отново заедно ще съм много по-внимателен и грижовен с нея.
Ох, вярваш ли си като ги нижеш тия? newsm78
Когато ти е била на поднос, не си намирал смисъл да си внимателен и грижовен, а сега, като ти избяга, изведнъж ще си промениш генерално виждането за отношение към жените?
Или ще се напънеш, дано я прикоткаш, пък после пак ще си ти- такъв, какъвто си бил.............

Да си чувал, че унизеният рано или късно намразва унизителя си и вгорчава както неговия, така и своя живот?

Общи условия

Активация на акаунт