Кажете ми възможните опасности

  • 5 625
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 565
Преди години, когато живеех в Студентски град, излизам един ден от моето общежитие до магазин в съседен блок, носих си само портмонето. На връщане от магазина имах едно найлоново пликче с малко покупки и портмонето вътре. Тогава, беше 6-7 вечерта, но още светло, и вървейки по пътя отстрани буквално изскочи едно момче и взе да дърпа найлонката и да ми бута ръката. Пуснах веднага чантата, защото ме хвана страх да не ме удари и той избяга. Прибрах се, максимум половин час след случая, таман се готвих с тогавашната ми съквартирантка да отивам в полицията, когато на стаята ми потропаха едни момчета- студенти от съседния блок. Носеха ми портмонето (парите ги нямаше), но вътре бяха всички документи, включително и картата за общежитието, в която пишете в коя стая живея. Казаха, че са ми намерили портмонето на една спирка на 280, която се намира на не повече от 200 метра от блока. Забележете, не е изхвърлено нито в кош, нито в храсти или където и да е, а на спирка, където така или иначе някой ще го намери. Отидох все пак в полицията, разказах цялата история, но тотално никой не се впечатли, казаха ми да не си сменям никакви документи и ме отпратиха вкъщи. От тогава минаха много години вече, слава богу не съм изгаряла досега с нищо, а не са ми регистрирани като откраднати документите.
Разказвам историята, за да кажа, че крадците може би нарочно ги хвърлят на видими места документите, не е задължително да има някакви конспирации. Аз ако намеря документи и също без да се замисля веднага ще отида да ги занеса на човека, а не на полицията, където сигурно ще искат да пиша обяснения къде съм ги намерила, а него ще го глобят за изгубени документи. Сега обаче като гледам колко подозрително реагирате на момчето, което е дошло да ги върне, направо ме шашнахте. 

# 31
  • Мнения: 4 418
Колко пари му даде, освен кафето?

# 32
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 310
10 лева. Дадох му ги без да се замислям дали е честен или е в играта.

Сега обаче като гледам колко подозрително реагирате на момчето, което е дошло да ги върне, направо ме шашнахте.  

Момчето беше бъбриво и 2 пъти го хванах в противоречие.
Намирал поне 5 пъти чужди документи и ги връщал. Нещо като професионален намирач на документи. Аз и мъжът ми сме намирали само по 1 път.

# 33
  • Мнения: X
Като се разделихме пред СУ ми се обади, че си е купила калъфче за документите. Увряхме значи.  Grinning


Много полезна вещ. Но и на мене ми увря главата да си я купя след като три пъти ми крадаха портмоне с всичките документи вътре.
Котьо, не се кахъри какво може и не може да стане. В България лични данни и документи се развяват (копират, сканират) навсякъде и много лесно може да се злоупотребява с тях без дори да са ти изчезвали документите. Аз имам горчив опит с издадена на мое име кредитна карта за покупка на скъп телефон от магазин на мобилен оператор. Нито телефона съм виждала, нито картата, но ми блокираха заплатата, като преди това ЧСИ беше направило дължимата сума тройна.

# 34
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 310
Нито телефона съм виждала, нито картата, но ми блокираха заплатата, като преди това ЧСИ беше направило дължимата сума тройна.

Големи гадове са тия, го-ле-ми (ЧСИ)!!!
Предполагам, че си оправила нещата.

# 35
  • Мнения: X

Предполагам, че си оправила нещата.


Не и безплатно. За счупените нерви и загубено време да не говорим.

# 36
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 310
За счупените нерви и загубено време да не говорим.

Детето, макар и външно да не го показваше, така се беше спекло, че учих заедно с нея за изпита на 5 т.м. Беше блокирала.

# 37
  • Мнения: X
Котьо, според мен сте направили наистина всичко необходимо и повече няма какво. Дано с това да приключи проблема.

Аз съм много доверчива и не бих си помислила нещо по-лошо от това момчето да е участвало с кражбата и после да е донесло документите, за да си изкара още нещо освен парите в портмонето. Така че ми беше много полезно за прочета темата.   bouquet Не че не знам, че стават кражби на данни.

Скрит текст:
На един наш близък му откраднали несесер, в който си държал един нов фотоапарат, портмонето с някаква сума пари, дебитната карта с 200 лв в нея и едно листче с ПИН-кода на тази дебитна карта.  Crazy Личната му карта само май не била вътре, но не съм сигурна за това.  Crazy

# 38
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 310
И аз поддържам версията, че е участвал в обира и после е донесъл документите да вземе някой лев. Дано само със загубата на парите и новата лична карта да мине.
Мен ме човърка това, че ми каза, че всички документи били на земята, а когато отидохме до въпросния контейнер, пред който каза, че са били захвърлени, нямаше нищо. Изгледала съм  го сигурно доста гадно, защото се смути и смотолеви, че може би хората са ги хвърлили вътре  Stop Кой непознат ще се наведе?

# 39
  • Мнения: X
Ами ако е участвал в обира, така ще каже и ще е лъжа.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт