Русия 1

  • 1 054 629
  • 23 590
  •   1
Отговори
# 14 145
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Не е същия като руския, но може да работи с отработено гориво от нормални реактори, може да работи с необогатен уран и с оръжеен плутоний. Не съм писал, че е с бързи неутони.
Измисляш си.
Румънските реактори са от конвенционален тип - PHWR - реактор с тежка вода под налягане. Използват за забавител тежка вода, която е много скъпа за получаване, но позволява реакторът да работи с природен уран или с ниско-обогатен уран.

Реакторите на бързи неутрони са принципно съвсем различни - нямат забавител и могат използват отработено ядрено гориво.

При стандартните реактори с едноразов цикъл полезната енергия, която се извлича от природния уран е само около, 1% от теглото му, прогнозните запаси при такъв начин на използване са за още около 100 години.

Реакторите на бързи неутрони позволяват многоразов цикъл, при който съществуващите природни запаси от уран биха стигнали за стотици години напред. Недостатък на тези реактори е, че са твърде скъпи за производство.

# 14 146
  • Мнения: X
Гери , в момента се облекчава визовия режим с Русия. Вземи самолета и върви  , за да видиш колко е зле положението. Аз живях две години там преди 6 г. и тогава не беше по- лошо , отколкото в България. След мен , синът ми беше на ексчейндж една година и толкова им хареса страната, че  периодически се събират там - младежи са от различни страни на Европа са. Тази пролет отново са планували среща в Русия. Имаше и такива, които си намериха работа и се установиха там - чемодан, вокзал, както казват в България и не вярват , че има и такива.

В предишен постинг ви показах учителка, която на Пряката линия с президента се оплака, че получава 230 евро на месец, на което Путин каза, че заплатата на учителите в този регион е 400 евро и не разбира защо тази учителка получава толкова малко.

Продължаваме темата с "неразбирането" на началниците в Русия, които не могат да проумеят защо населението получава толкова мизерни заплати (а тяхната информация е за много по-високи доходи).

Този път става дума за болница. Репортажа е от миналата година. Още в началото на видеото долу се вижда анонсът: "Живеем с 11 000 рубли" - т.е. медиците се оплакват, че реално заплатите им са около 140 евро на месец.

Медицинските сестри показват на камерата фишовете от заплатите си, където ясно се вижда, че получават заплати в диапазона от 11 000 до 13 000 рубли, т.е. между 140 и 190 евро на месец. Това е между  270 и 370 лева. На месец!

Едната сестра обяснява, че са направили запитване до министреството на здравеопазването, откъдето са им отговорили, че заплатите на сестрите са над 30 хил, а на лекарите - над 60 хил рубли. Обиколете цялата болница - обяснява сестрата - няма да намерите нито един човек с такава заплата.

Както казах - така се решават проблемите в Русия - човек се жалва, че получава мизерна заплата, а някой началник му отговаря - според нашите докуменит заплатата ви е двойно и тройно по-голяма.

А сега ми кажете - в коя българска болница медицинските сестри получават по 270-370 лева заплати? Или дори по 400-500 лв? Къде?

Ето видеото:

# 14 147
  • Мнения: 6 884
Какво от това, което написах е измислица?

# 14 148
  • Мнения: 2 375
Да знаете някой друг президент да прави "пряка линия" за да чуе проблемите на гражданите? Путин го прави. И съм почти сигурна, че проблемите озвучени  от Иркутск или друга област ще се вземат под внимание.

Това е добър въпрос. Аз наистина не знам другаде да се провежда "Пряка линия".

Знам обаче доста страни, в които учителите вземат доста повече от 200 и няколко евро на месец (в някои случаи 1 учител взема колкото цяло руско училище), макар че нямат "Пряка линия" с президента, нито имат огромните руски богатства. Ще ми обясните ли как става това?

----------

И като сме на темата - проверих статистиката за Преките линии в Русия. За 20 години Путин провежда 17 Преки линии. Средно се събират по 2 до 3 милиона въпроса за всяка линия. Средно президента отговаря на въпроси в течение на 2-3 часа.

Кажете ми - на какъв процент от 3 милиона въпроса може да се отговори за 3 часа време? И като се има предвид, че 99,9% от въпросите са на икономическа тематика, (както е случая от видеото с учителката от Иркутска област, която се жалва, че получава 230 евро заплата) - какъв процент от тях Президента е успял реално да разреши, как смятате?
А ако в повече държави се проведе подобна "пряка линия" колко ли проблеми ще изплуват? Без значение процента. Защо другите не искат или не смеят? Нека "чуят народа", няма да навреди.

# 14 149
  • Мнения: 6 884
Защо другите не искат или не смеят?
Защото е глупаво.

# 14 150
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Защо другите не искат или не смеят?
Защото е глупаво.
така ли?! И защо да е глупаво?!!!!

# 14 151
  • Мнения: 2 375
Защо другите не искат или не смеят?
Защото е глупаво.
Глупаво е да мислиш, че е глупаво.

# 14 152
  • Мнения: 6 884
Защото това не е нищо повече от президентски пиар.

# 14 153
  • Мнения: 2 375
Защото това не е нищо повече от президентски пиар.
Не те разбирам. Напиши повече от едно изречение. Пиар в какво? Да застанеш лице в лице с проблемите на гражданите и цял свят да превежда всяка твоя дума?

# 14 154
  • Мнения: 6 884
Не е работа на държавен глава да решава индивидуални проблеми. Ако обаче проблема е масов както в случая с тази учителка и той не знае за него това говори за лоша структура на властта. Само че е много съмнително той да не знае какво е положението и след като този проблем не е решен, той или не иска или не може да го реши съответно целият цирк е безсмислен. Единственият смисъл е, че простолюдието гледа цирка и си казва ето на нашия владетел мисли за нас и се допитва до нас, което си е чист пиар.

# 14 155
  • Мнения: 2 375
Не е работа на държавен глава да решава индивидуални проблеми. Ако обаче проблема е масов както в случая с тази учителка и той не знае за него това говори за лоша структура на властта. Само че е много съмнително той да не знае какво е положението и след като този проблем не е решен, той или не иска или не може да го реши съответно целият цирк е безсмислен. Единственият смисъл е, че простолюдието гледа цирка и си казва ето на нашия владетел мисли за нас и се допитва до нас, което си е чист пиар.
Не са индивидуални проблеми. Всяка държава си има своите. И много ми е интересно да ги чуя, точно така както се огласяват тези в Русия. Не ти ли е интересно какви въпроси например биха задали на българския президент? Или на други? По лесно е да си заровиш главата в пясъка. Поне минимална прозрачност бихме оценили мисля.

# 14 156
  • Мнения: 6 884
Тук на министрите, които са изпълнителната власт им задават въпроси всяка седмица в парламента.

# 14 157
  • Мнения: 12 302
Тук на министрите, които са изпълнителната власт им задават въпроси всяка седмица в парламента.

В Русия това мисля, че става 2 пъти месечно. Всяка страна си го решава по своему.

# 14 158
  • Мнения: 14 490
Тук на министрите, които са изпълнителната власт им задават въпроси всяка седмица в парламента.

Кой им ги задава? Обикновен човек или депутат? Ти можеш ли да пуснеш питане?

# 14 159
  • Мнения: 6 884
Мога да пусна питане към конкретен министър в съответното министерство. Парламента обаче е този, който упражнява контрол върху министрите. Мога и да се обърна към депутата от моя район и той да отправи запитване за значим проблем.

Общи условия

Активация на акаунт