Русия 1

  • 1 055 828
  • 23 590
  •   2
Отговори
# 14 235
  • Мнения: 15 265
Защо се сравнява колко се получава в БГ и колко в Русия. То в София и провинцията има съществени разлики, предполагам, че и в Русия е така, но не е ли по важно каква е покупателната стойност на получаваното.
Има и друго, според КНСБ издръжката на семейство /2 възрастни и 2 деца/ в БГ е 2472 лв. в края на миналата година. Ако възрастните са на МРЗ трябва да са умрели от глад.

# 14 236
  • Мнения: 2 375
Сравнително малко (на фона на тази цифра), но всичките са такива, вкл. и роднините ми Simple Smile. Още ми държи влага една конкретна случка, разиграла се между тях и администратор в 5 звезден хотел, на която присъствах.
Съвсем не са всички. Дори бих казала,  че повечето са отзивчиви, добродушни, даже наивни в добрия смисъл. Но съжалявам за случката.

# 14 237
  • Мнения: 911
Бих добавила към Вашия пост и гостоприемни, но хубавите черти не изключват и лошите. За всеки случай руските ми роднини са далеч по-читави от украинските.

# 14 238
  • Мнения: 2 375
Пред закона мисля, че всички сме българи. Simple Smile Нямам нищо украинско, освен роднини, помешано. Не ме касае. Но имам приятелка украинка, пълна противоположност за всичко, което мисля за украинците. Така, че чувствата ми са разделени. Simple Smile С руски корени съм.
А за култура и образование в Русия мисля, че няма смисъл да изброявам писатели, поети, художници, музиканти... Световно признати.
Някои мислят, че Русия е глушь, Сибирь и нищета. Нищо подобно.

Последна редакция: чт, 06 фев 2020, 23:05 от _silence_

# 14 239
  • Мнения: 13
Пред закона мисля, че всички сме българи. Simple Smile Нямам нищо украинско, освен роднини, помешано. Не ме касае. Но имам приятелка украинка, пълна противоположност за всичко, което мисля за украинците. Така, че чувствата ми са разделени. Simple Smile С руски корени съм.
А за култура и образование в Русия мисля, че няма смисъл да изброявам писатели, поети, художници, музиканти... Световно признати.
Някои мислят, че Русия е глушь, Сибирь и нищета. Нищо подобно.
Аз винаги съм считал руснаци и украинци за един народ, така както българи и македонци.
Просто погледнете на културата и ще се уверите, например Гогол.
Истината е че териториално Русия е огромна и това е създало различни диалекти които по- късно през съветско време се обособяват в отделни езици.

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 15:10 от Samuil_5.16

# 14 240
  • Мнения: 911

Аз винаги съм считал руснаци и украинци за един народ, така както българи и македонци.
Голяма грешка. То украинци и украинци не са един народ Simple Smile. Западноукраинците - своего рода бандеровци. Като им кажеш, блять, Сталин на два пъти ви печели Лвов, те твърдят, че си „ватница”. Към Полтава нещата се нормализират. Източноукраинците са друга бира, въпреки 3-тата ми братовчедка от Мариупол, върла фенка на Янукович, която застава зад теорията, че Украйна е правоприемника на Киевска Рус Simple Smile)))))
Македонците само могат да си мечтаят да достигнат висините на необятната украинска фантазия по отношение на пренаписване на история.
P. S. И аз нямам украински корен (въпреки наличието на далечни украински роднини). Една руска прабаба -болярка, и една гръцка - кръчмарка Simple Smile - по майчина линия, по бащина - чиста българка, с прапрадядо - воевода.

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 01:31 от milalena

# 14 241
  • Мнения: 3 963
А аз да питам какво мислите за този Платошкин. Мен нещо почва да ме тревожи тоя байновец. Яхнал е най-обичаната идея в Русия - социализма, но така удобно увит в нея, този човек би могъл да е всичко. Включително и новият Горбачов. Няколко интервюта с него вече гледам, в които обяснява как САЩ не са основният враг на руснаците, а Китай. Обединили са се май с този Грудинин.

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 15:17 от Tatti

# 14 242
  • Мнения: X
А аз да питам какво мислите за този Платошкин. Мен нещо почва да ме тревожи тоя байновец. Яхнал е най-обичаната идея в Русия - социализма, но така удобно увит в нея, този човек би могъл да е всичко. Включително и новият Горбачов. Няколко интервюта с него вече гледам, в които обяснява как САЩ не са основният враг на руснаците, а Китай. Обединили са се май с този Грудинин.

Не знам какво е казал за Китай и САЩ. Но знам, че изобличава шайката крадци, които унищожават Русия, като тъпчат ненаситните си гърла с нейните богатства. Разбирам, че тези изобличения не се харесват на "господарите", които насъскват лакеите си да ги отбраняват със зъби и нокти. Но това е просто неизбежно.

Обяснете ми вие всички, защитниците на тези, в чиито "касички-полковници" през някои и друг месец откриват по няколко стотин милиона долара, на тези, на които през месец-два някой показва безумните им дворци, яхти, частни самолети, безброй апартаменти и имения в чужбина (и то в западни страни) и всякакви богатства за баснословни суми, докато в същото време непрекъснато текат кампании за събиране на пари за лечение на русначета в чужбина - каква е вашата мотивация да защитавате тези ненаграбили се ненаситни думбази? Това магат да го правят единствено врагове на руския народ. Вие такива ли сте? Ще кажете - изобщо не. Тогава защо?

# 14 243
  • Мнения: 2 375
Според "Факти" 73% от българите са с положително мнение за Русия. Какъв ужасТ. Къде му е акъла на този народ, а Гери?

# 14 244
  • Мнения: 3 827
В Русия безумието е сякаш тотално. И не безумието на някакъв отделен човек, а на цели маси хора. Страшно е да осъзнаеш, че е изчезнала цялата ни образованост и начетеност, казва в интервю Светлана Алексиевич /Нобелов лауреат/.
Когато човек чете изказванията на някои днешни руски политици, направо му се струва, че е избухнала епидемия - толкова тотално е безумието. При това - безумие не на някакъв отделен човек, а на огромни маси хора. Когато четеш за плановете руската църква да бъде вписана в конституцията, как се отнасят към хомосексуалните, към хората, които искат да живеят другояче и живеят другояче… Става страшно, когато разбереш, че е изчезнала цялата ни образованост, цялата ни начетеност. Моя приятелка журналистка живя известно време в Донецката народна република. Косата ми се изправи, когато ми разказа какво е преживяла там. Колко бързо от човека се "обелва" културният слой… Хората по мазетата там - първо ще ги нахранят, после ще ги убият, представяте ли си! Като че ли сме в 16 век!

# 14 245
  • Мнения: 3 963
Гери Николова, ако ще ми отговаряш, малко повечко съждения влагай. Знам аз кого изобличава Платошкин. Въпросът беше конкретно в светлината на изказванията му, че САЩ не са врагът на Русия, а Китай и пр. Отместваш темата (също като Пламенчо) винаги в една и съща посока.
Олигарси за трепане в Русия всички знаем, че има.

# 14 246
  • Мнения: X
Според "Факти" 73% от българите са с положително мнение за Русия. Какъв ужасТ. Къде му е акъла на този народ, а Гери?

Вместо да гледате какво говорят българите, по-добре ги вижте какво правят.

Всъщност не, не гледайте българите - гледайте самият руски "елит" какво прави. А после го чуйте и какво говори.

Например доскорошният премиер-министър (бивш президент, а отскоро - зам председател на Съвета за безопасност) г-н Медведев - той си е купил огромно имение в Тоскана, Италия.

Дъщерята на "гласът на Кремъл", т.е. на г-н Песков, от много години живее в Париж и очевидно не желае да се върне в Русия. Представяте ли си дъщерята на Левитан да връткаше бизнес в Берлин, докато баща и произнася култовото "Говорит Москва..."?

Дъщерята на депутата Толстой, който е един от тези с "най-положителното мнение" за Русия, живее и учи в САЩ и на въпроса дали не иска да учи в руски университет, отговорът и е: "Не дай Боже... Аз съм в университета в Йейл, той е много як (очень крутой)".

Синът и внуците на г-жа Мизулина, депутат и член на Съвета на Федерацията (горната камара на Федералното събрание) - живеят в Белгия. Внуците учат там, а синът и работи в крупна фирма, известна с това, че спонсорира ЛГБТ организации.

Така мога да ви изреждам километрично, докато напълним целия форум. Всички руски държавни чиновници, висши и низши, министри, депутати, шефове на държавни банки, членове на държавни комисии и органи, шефове на държавни предприятия и така нататък - имат имоти на Запад, държат си огромните авоари на Запад, а роднините им учат и живеят на Запад.

Но ако ги питате, всички те ще ви отговорят като онези 73% българи - че много, ама много обичат Русия и са със свръх-положително мнение за сегашното руско управление.  Ето това е ужасТът, уважаема "_silence_" - и изобщо не е за смях.

# 14 247
  • Мнения: X
Гери Николова, ако ще ми отговаряш, малко повечко съждения влагай. Знам аз кого изобличава Платошкин. Въпросът беше конкретно в светлината на изказванията му, че САЩ не са врагът на Русия, а Китай и пр. Отместваш темата (също като Пламенчо) винаги в една и съща посока.
Олигарси за трепане в Русия всички знаем, че има.

Първо - не знам кой е "Пламенчо".

Второ - за трепане в Русия далеч не са само олигарсите. (И всъщност като знаете - какво се променя? Те си крадат и изнасят парите на Запад - и обясняват колко големи патриоти са. И така - много години. А после някои се чудят защо пенсиите в Русия били по-ниски от българските.).

Трето - сега специално потърсих това видео на Платошкин и виждам, че то е от 2018 година. Как така изведнъж сега се сетихте за него? Не, изобщо не си мисля, че по тоя начин опитвате да изместите темата. Simple Smile

И четвърто, като толкова искате съждения - ето. По време на големия глад в Русия през 1891-92 година не китайците се отзовават с помощ, а американците. По този повод големия руски художник Айвазовски рисува картината "Раздача продовольствия" - току-що е пристигнала американската помощ за Русия и се канят да я раздадат под веещият се американски флаг. Същото се случва и през 1923-24 година, същото се случва и по време на 2-рата световна (известния ленд-лиз)  - Америка праща храна, медикаменти, а по време на ленд-лиза - и оръжие на Русия. Китай нищо подобно не е направил. Сега вие кажете - кой е "по-малко враг" на Русия?

А, да, още нещо - Платошкин не казва, че "Китай е враг на Русия", точните му думи са: "САЩ не са враг, а Китай не е приятел" - това, какво се вижда, звучи доста по-различно от "Не САЩ, а Китай е врагът". Не че сте искала да изместите темата, предполагам, че е просто недоглеждане. Simple Smile

Ето ви картината на Айвазовски:

# 14 248
  • Мнения: 15 960
Абе то Сульо и Пульо имат имоти на запад и децата им учат там, пък на Медведев и Песков няма. Ми млади хора, увличат се по западното, все едно кой знае какво. То и български студенти има да учат по някакви измислени институти по села и паланки на запад и си мислят, че тук ги чакаме с червения килим. А пък всички знаем, че в България процъфтяваме.

# 14 249
  • Мнения: 2 375
Отговорите на Гери, ужасТътно ми напомнят чаршафите на Пламенчо. Следващия път ще е МарияИванова. Аз съм пас.

Общи условия

Активация на акаунт