Русия 1

  • 1 054 708
  • 23 590
  •   1
Отговори
# 14 355
  • Мнения: 13 291
Joy Големи аргументи, изказвания на депутати, които никой не знае от сферата забавни. Ако някой си прави изводи от подборка на такъв тип изказвания на нашите депутати, представям си какво ще си мисли да държавата и завършване с извод за емоции и чувства, с оглед дискредитиране на опонента.
Пълно творческо и фактологично безсилие при водене на разговор, спор или както искате го наречете писането във форума, облечено в една голи претенции.

# 14 356
  • Мнения: X
летеца изпитател Пугачов, на когото е кръстен маньовърът "Кобрата на Пугачов.

Сигурна съм, че руските летци могат да правят не само "кобрата на Пугачов", но също и "пепелянката на Петров", а много вероятно даже и "питонът на Иванов". Simple Smile

Въпросът не е в това и вие отлично го знаете. Въпросът е в следното - дори за част от секундата наистина ли допускате, че руските воини горят от желание да умрат за яхтите, частните самолети, именията и дебелите сметки в западни банки и офшорки на една шепа самозабравили се крадци, които източват Русия и прехвърлят богатствата и на Запад, обричайки руснаците на унизителна бедност, а на това отгоре се самонаричат "елит" на Русия?

И преди да сте попитал - да, общувала съм с руски военни (преди по-малко от година) и съм наясно с настроенията в руската армия. Кажете ми вашето лично отношение по поставения въпрос.

# 14 357
  • Мнения: 7 848
Отвратително е това с пеплянката и пр. гадости.
Имай уважение малкокъмнякоиприфесии.
Не си ли изпълни норматива за 50 лева? М.
@#$ма😈

# 14 358
  • Мнения: 15 960
Много ми се иска да не отговарям, но не се сдържам. Даже незнам откъде да започна.
Например от това, че никой няма да нападне САЩ с танкове, но пък те свободно водят войни където им се иска. Нарушавайки всякакви закони и договори. Не ти ли се струва малко подло.
За Зимбабве е глупав пример, защото нямаш корени там (предполагам). Колкото и далеч да си от майка ти например, няма да спреш да я обичаш. Много българи живеят и работят зад граница (в това число и в Русия, както преди така и сега) и си остават българи. Кръвта вода не става.

По отношение на патриотизма, аз казах нещо изключително просто и проблема е единствено във вас, ако не сте го разбрали.

Ще повторя още по-просто и още по-ясно - на най-големите руски "патриоти" - висшите руски чиновници, т.нар. "политически елит" на Русия, хората, от които зависят най-важните решения и сфери, включително националната сигурност на Русия - на тези хора масово парите, имотите, съпругите, съпрузите, любовниците, синовете, дъщерите, внуците - се намират в чужбина и то в западни страни - САЩ или Западна Европа.

Това нормално ли ви се вижда? Вие колко американски сенатори и министри знаете, които си държат парите в руски банки, а децата им учат в руски университети?
Аз не знам и американски сенатори, които си държат парите, имотите, жените и децата например в Норвегия. От това мога да си направя извод, че в Норвегия животът не е много на ниво.
Също не мисля, че някой специално си "праща" децата да учат на Запад, както писах, млади хора, влече ги чуждото, вижда им се по-интересно. И това, че имат имоти в чужбина, надявам се не мислиш, че нямат в Русия. Сума ти и българи вече имат имоти в Гърция например.

# 14 359
  • Мнения: X
Joy Големи аргументи, изказвания на депутати, които никой не знае от сферата забавни. Ако някой си прави изводи от подборка на такъв тип изказвания на нашите депутати, представям си какво ще си мисли да държавата и завършване с извод за емоции и чувства, с оглед дискредитиране на опонента.
Пълно творческо и фактологично безсилие при водене на разговор, спор или както искате го наречете писането във форума, облечено в една голи претенции.

По отношение на това, че "депутатите са непознати" - това са депутати от руския парламент, нормално е вие да не ги познавате. Руснаците ги познават отлично.

Пьотр Толстой, който се декларира като голям патриот на Русия и дъщеря му, която учи в американския университет Йейл и каза, че руското образование не става за нищо, бяха обсъждани на абсолютно всички руски медийни ресурси, вкл и в най-гледаното време по ТВ, вкл и по Ютуб-каналите с по няколко милиона абоната. Всички вестници, хартиени и електронни, малки и големи, писаха за това.

Кое да ви дам? Хайде един доста малък ресурс ще ви покажа, само за пример.

Малка статийка по темата от буквално стотина думи в изданието "Московский комсомолец". Статията е прочетена към момента над 240 000 пъти. Ето връзка към статията:  https://www.mk.ru/politics/2017/07/14/petr-tolstoy-opravdal-svoy … siyskie-vuzy.html

Коментарите отдолу са стотици, ето ви превод на някои от тях:

"А Толстой тук ни пее за патриотизма"

"Учи младежта на патриотизъм заедно с дъщерята на Песков (Песков, говорител на Кремъл, дъщеря му е в Париж)"

"Преди тъпотата му (на депутата Толстой) беше известна в тесен кръг, а сега я знае цялата страна"

"Бре! Що е патриот, всичките им роднини живеят, работят, учат, лекуват се, раждат в Америка и Европа (вражеския стан)"

"Има ли поне един от тези, които ни учат на патриотизъм, на който децата му да не са на Запад?"

"Ето ти ги "патриотите" на Русия..."

"А на нас всеки ден ни разказват приказки за загниващите Америка и Европа"

"ха-ха, дъщерята запали тати"

"всеки патриот на Русия трябва да има роднина зад граница"

"какъв позор за Петя Толстой"

"как сега ще се оправи Толстой, след като щерката му поля с кал ВУЗ-овете на Русия"

"тя е със специална задача в тила на врага"

"патриотите обичат майка Русия отдалеч - и колкото по-далеч, толкова повече я обичат"

"Единна Русия (управляващата партия на Путин) учи хората как да плащат данъци от мизерията си, а самите те живеят в САЩ"

"а вие, население - търпете"

"а руснаците плащат за обучението на татевата щерка от джобовете си"

"ПОЗОР"

"ще ни учат на патриотизъм на безопасно разстояние от родината"

"тя патриотично се учи в Щатите"

"властта на лъжите и предателство на руския народ"

"ах, Петя, патриот ти наш велик, какви истории ни разказваше за загниващите Америка и Европа..."

"защо депутатските щерки и синчета всички учат в САЩ и Европа? Или те само на думи милеят за Русия, а според делата им всичко е наопаки. Децата учат в чужбина, там купуват имоти, жените живеят пак там... Някак си не е много патриотично"

"как така смятат да воюват с Америка и Европа, след като децата им са там, в бърлогата на врага?"

"браво, щерката на Толской казва истината"

"щерката на Толстой учи в САЩ с парите на баща си, а парите си баща и получава от руския бюджет, ощетявайки всички руски граждани. Позор и презрение за Толстой!"

"защо лицата, допуснати до държавните тайни, имат роднини в чужбина, които поливат с кал страната ни?"

"обичаме тежкия американски долар, а не хилавата рубла. Иначе сме патриоти на Русия"

"думата патриот у нас отдавна е нарицателна. Докато едни живеят в разкош в чужбина, а други бедстват в Русия, няма как да бъдем патриоти"

"първо е възпитал дъщеря си в патриотизъм, сега възпитава и избирателите в същия дух"

"още един яростен патриот, който ни обяснява как да живеем и какво да обичаме"

"Пьотр Толстой, имате ли съвест? Ако имате, откажете се от депутатското кресло"

"Плюскат в Русия, а в мислите си са там..."

"Как е граждани, преглътнахте ли го? Изтриха ли си пак краката във вас? И пак ще го направят"

"Негодници. Тук ни говорят красиво, а семействата им - там"

"ако стане ядрена война, те по-скоро ще ударят по нас, отколкото по САЩ и Европа"

"патриотизмът е особен начин на обогатяване, при който можеш да купиш имоти в чужбина и да изпратиш децата си там"

"изгодно е да си патриот"

"на всички патриоти децата са в чужбина. И не стига това, ами и плюят по Русия"

"типичен патриот на Русия, от когото младежта трябва да взема пример"

"съчувствам. Тя първо не е искала да ходи в Америка. Но Родината строго е казала - трябва, Александра... Знаем, че ще ти бъде трудно на първо време без черния хляб и палмовото масло..."


И така нататък и така нататък - до безкрай. Под едно видео в Ютуб видях 119 000 коментара - всичките в горния дух. Това е оценката на руския народ, без значение дали ви харесва или не.

# 14 360
  • Мнения: 15 960
Кога успя да преведеш целия Ютюб?
И каква изненада - руснаците не обичали ненаялите се техни политици. По цял свят е обратно.

# 14 361
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Кога успя да преведеш целия Ютюб?
И каква изненада - руснаците не обичали ненаялите се техни политици. По цял свят е обратно.
Joy

Ако следваме къде богатите си държат парите... в офшорки, какво трябва да значи това?!

Няма нищо по хубаво ит това хората да излязат и да учат в чужбина, да поживеят там, да научат чужди нрави, чуждия начин на мислене и т.н.

Ак ся рязък завой- каква е връзката с БГ мафията казваща се българска управленческа партия в момента и руските олигарси?

# 14 362
  • Мнения: 107
летеца изпитател Пугачов, на когото е кръстен маньовърът "Кобрата на Пугачов.

Сигурна съм, че руските летци могат да правят не само "кобрата на Пугачов", но също и "пепелянката на Петров", а много вероятно даже и "питонът на Иванов". Simple Smile

Въпросът не е в това и вие отлично го знаете. Въпросът е в следното - дори за част от секундата наистина ли допускате, че руските воини горят от желание да умрат за яхтите, частните самолети, именията и дебелите сметки в западни банки и офшорки на една шепа самозабравили се крадци, които източват Русия и прехвърлят богатствата и на Запад, обричайки руснаците на унизителна бедност, а на това отгоре се самонаричат "елит" на Русия?

И преди да сте попитал - да, общувала съм с руски военни (преди по-малко от година) и съм наясно с настроенията в руската армия. Кажете ми вашето лично отношение по поставения въпрос.

Предвид мораланата оценка на изказването оносно професията, мнението автоматично се лишава от стойност. Никакво право нямате да обиждате и сочите с пръст достойна професия, като летец. Независимо от флага. И за протокола, имам приятел с руско потекло, и то от елита. Потомък на офицер, сражавал се през ВСВ. И с часове сме си говорили за тяхната политика, военните традиции, религия и тн. Така, че много моля, внимавайте с изказванията, защото това са достойни професии. Да не говорим, че снощи е починал ген. Боцев и е малко деликатна темата. Малко повече уважение.

# 14 363
  • Мнения: X
Кога успя да преведеш целия Ютюб?
И каква изненада - руснаците не обичали ненаялите се техни политици. По цял свят е обратно.

Много добре. Сега, след като казахте А, трябва да кажете и Б - какво правят "по цял свят" с " ненаялите се техни политици"? Ръкопляскат ли им, готвят се да ги защитават с цената на живота си ли, съгласни са да ги управляват неограничено дълго ли, съгласни са да получават свърх-мизерна пенсия в свърх-богата страна, само и само ненаялите се да продължат да се тъпчат ли - какво точно според вас?

# 14 364
  • Мнения: 15 960
Е какво правят по света - нищо по-различно. Вкарат от време на време някой в затвора за заблуда на тълпите и всичко си продължава. Ти какво очакваш, нещо като съдбата на Мария Антоанета?

Относно защитаването по време на война - в днешно време не мисля, че би могло да се наблюдават смелост и жертвоготовност като през досегашните войни, дори и в Русия, да. Днешната младеж е разглезена и трудно би оставила айфона и да нарами пушка за Родината.

# 14 365
  • Мнения: X
Е какво правят по света - нищо по-различно. Вкарат от време на време някой в затвора за заблуда на тълпите и всичко си продължава. Ти какво очакваш, нещо като съдбата на Мария Антоанета?

Относно защитаването по време на война - в днешно време не мисля, че би могло да се наблюдават смелост и жертвоготовност като през досегашните войни, дори и в Русия, да. Днешната младеж е разглезена и трудно би оставила айфона и да нарами пушка за Родината.

"Е какво правят по света - нищо по-различно. Вкарат от време на време някой в затвора за заблуда на тълпите и всичко си продължава. Ти какво очакваш, нещо като съдбата на Мария Антоанета? " - ами то съдбата на Кадафи, който 9 години измъчва нашите медицински сетри, май беше по-лоша от съдбата на Мария Антоанета, не смятате ли? Simple Smile

# 14 366
  • Мнения: 15 960
Е колко по- лоша, убити и двамата под натиска на освирепялата тълпа. Единият буквално. Ама това не виждам какво общо има с Европа днес. Обикновено президенти се спасяват със самолети на безопасно място, като стане напечено.

# 14 367
  • Мнения: X
Е колко по- лоша, убити и двамата под натиска на освирепялата тълпа. Единият буквално. Ама това не виждам какво общо има с Европа днес. Обикновено президенти се спасяват със самолети на безопасно място, като стане напечено.

Т.е., според вас  източването на богатствата на Русия от една шепа "елит" и прехвърлянето им на запад ще продължи с ударни темпове, защото руснаците могат само да помрънкат във форумите, но няма какво друго да направят?

# 14 368
  • Мнения: 15 960
А, това не знам. Освен това назрява недоволство срещу управляващите елити по цял свят, не се знае къде как ще избие.

# 14 369
  • Мнения: X
А, това не знам. Освен това назрява недоволство срещу управляващите елити по цял свят, не се знае къде как ще избие.

Така излиза, че, например, холандците и руснаците са [почти] еднакво недоволни от своите политически елити. Но понеже общувам с представители и на двете нации, позволете ми да проявя дълбоко съмнение в подобна теза. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт