Русия 1

  • 1 054 829
  • 23 590
  •   1
Отговори
# 14 460
  • Мнения: 2 375
Аз помня като много малка, дойдох в България, 5 годишна запознаха ме с новите дядо и баба, обаче не ме търпяха хората. И какво да направя?  Дядо ми отдавна починал ме ритна на табуретката на която седях, като съвсем малко дете. И се смееше ,Сара, сере  сутрин рано (СССР). А аз почти не разбирах  български. Умря стареца.

# 14 461
  • Мнения: 2 055
Попаднал си на учителка активист-психопат, което не зависи от строя. Родителите ти защо не те преместиха?
Защото не можеше да се премесиш където си искаш, имаше райониране. Аз живеех по средата на пътя между две училища. В едното можех да изучавам английски,  но районът ми беше в другото,  където имаше преподавател само по френски. Ходи баща ми да се моли в Градски съвет ли беше, вече съм им забравила имената,  но не ме преместиха. Това остави отпечатък върху цялото ми образование по-нататък,  а и върху живота ми.
Мразя,  мразя,  мразя го онзи строй! От дъното на душата си. Ще ме задължават да им ходя по бригади да им вдигам тежките щайги и кофите с домати.  По цял ден на слънцето,  без нормална баня после след полето. Никога повече да не се връща онова време!

# 14 462
  • Мнения: 3 826
Изобщо не разбирам как някой русофил може да харесва  комунизма, Ленин, Сталин или Путин ....

# 14 463
  • Мнения: 6 887
Бригадите си бяха робски труд.

# 14 464
  • Мнения: 3 916
Ооо, имАли сме си в темата антикомунист. Вър'те сега на въргала, по-интересно е от коронавируса. Там научих наизуст вече всички картинки с генерал Годжи. Аз ще философствам по темата за соца по-късно.

# 14 465
  • Мнения: 6 887
Ако съвременните младежи някак си ги подложиш на 1 месец режим като оня всички ще станат антикомунисти.

# 14 466
  • Мнения: 3 916
Съвременните младежи са лигочи. Даже и тези, които се имат за корави.

# 14 467
  • Мнения: 7 848
Те са си родени антикомунисти.
А най - запознати са родените след 89-та година.

# 14 468
  • Мнения: 3 826
Темата е за Русия (и величието на Путин), да не я обръщаме за или против комунизма ....

# 14 469
  • Мнения: 6 887
Съвременните младежи са лигочи. Даже и тези, които се имат за корави.
Сигурно са такива. Вместо да отидат да събират картофи за по 15 долара на месец и да бъдат корави те на бригади по САЩ са се юрнали.

# 14 470
  • Мнения: 3 916
Темата е за Русия (и величието на Путин), да не я обръщаме за или против комунизма ....
Защо пък да не я обръщаме? Русия е една от малкото държави, която някога е правила опити за друг строй. Да, както се видя, не съвършени, но все пак е опити са направили. И докато се е живеело в десетилетията на опити обществото е получило непостижими благинки като безплатно образование и здравеопазване. Така че Ще си говорим и за комунизъм, що не? Това да не би да е мръсна дума?
И все ви казвам - тая работа с плюенето по комунизма беше модерна в началото на деветдесетте. Отказвате да се ъпдейтвате обаче.

# 14 471
  • Мнения: 7 848
Темата е за Русия (и величието на Путин), да не я обръщаме за или против комунизма ....
По спомен това Ви е най - любимата тема.
Дайте всичко от себе си и воля на чувствата си.
За да съм по темата. Мавзолеят на Ленин е затворен за посещения.
На въпрос Защо?
Кихнал, както си лежал.

# 14 472
  • Мнения: 3 826
Комунизмът е направил от Русия бита карта и няма връщане назад,
 а някои все още се напъвате да вярвате, че е донесъл някакви благини  ....
Ако човек харесва Русия не би трябвало да обича комунизма....

# 14 473
  • Мнения: 6 887
И докато се е живеело в десетилетията на опити обществото е получило непостижими благинки като безплатно образование и здравеопазване
За да е безплатно нещо, това означава че някой друг го е платил или на някой не са му платили както трябва за работата, която е свършил. Дадох ти пример с картофите по бригадите. Цените в Плод и зеленчук бяха стотинки, защото ги събираха ученици, студенти и войници на които не се плащаше.

# 14 474
  • Мнения: 3 916
Разбира се, че трябва ученици, войници и студенти да се включат. За мен е повече от нормално. Това е техният дан за обществото. Толкоз. Да се учат на труд.

По темата с американските бригади нещо не схванах какво искаш да ми кажеш. Но една жена ми каза, че там със заплата от бригада се живеело отлично. Yum

Общи условия

Активация на акаунт