Наш'те юнчета порасват днес - стават те на цели ШЕСТ!

  • 56 230
  • 80
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 743
И за това, че вече си минал по пътя, пак не е много сигурно Wink, особено ако са разнополови, да са ни живи и здрави, колко още има да ни радват и да ни ядосват Mr. Green

# 31
  • Мнения: 71
Аз релаксирам още от празненство,че тук родителите докарват децата на уговореното място и отиват на спа примерно... с 12 диваненца не ми беше лесно,но пък мина и се заклех най- официално,че вече няма да си правя такова харакири. ако някой ми напомни как се качваха снимки, и това ще направя 

# 32
  • Мнения: 510
Мимче, дори и това, че вече знаеш кое как не прави нещата по- лесни Simple Smile Това си е отделно човече, с неговите си нужди, желания и т.н. Като добавим и ревността на по- голямото...Но аз съм сигурна, че Йойо ще е много грижовна кака Simple Smile

Мая, това за оставянето на децата е страхотно.Тук като поканиш дете на детски рожден ден, идват всички членове на семейството и се започва поръчване на ракия,салата, бира и тъй нататък...

# 33
  • София
  • Мнения: 779
Ха, здравейте и от мен Simple Smile

Мимче, много добра инициатива и аз много се умилих от всички тези стари снимки. Много се радвам за вас, че най-накрая се събрахте и честито за второто бебче. Hug Ама защо си мислиш, че само при вас е драма с училищата, поне тук в София е кошмар. В най-хубавите частни, въпреки че плащаш има изпит и прием, в държавните има "предимства". Ние понеже живеем до едно елитно, понеже не с сме в блока до него, а през  два не получаваме предимство, че сме от квартала Rolling Eyes. Спокойно, всичко ще се нареди. Аз много се чудих дали тази година да пускам Марти на училище, но най-накрая се спрях на предучилищна в училище, че хич не му се учи Twisted Evil

Иначе ние сме с Марти сме си в София, имаме си ново жилище. За РД аз не му купувам подаръци, защото партито с 20-30 деца мисля, че е достатъчен подарък от мен, а и получава достатъчно подаръци от всички роднини и приятели...  Иначе баща му му взе ново колело сък скорости и направо е супер доволен. И аз си взех и караме по 30 км, толкова се е запалил и аз подир него Simple Smile

Марти няма проблем с притеснителността, понякога за малко, в началото, но после се оправя. Иначе е много разбран напоследък и доста оправен. Днес замина на лагер.

Като ви слушам всички за вторите бебчета ще взема и аз да се навия, защото го обмислям, но нещо не мога да се престраша (не заради трудността от гледането, а поради други причини де Mr. Green)
 

# 34
  • Мнения: 657
Веси, радвам се, че писа! Hug
Благодаря ти за хубавите думи! Heart Eyes
Много са неприятни тези драми с училищата, наистина Sad Аз нямаше да се притеснявам толкова иначе, но тук учебната година започва март месец и точно догодина март й се пада на Йойо да е първи клас - реално на 6 и 9 месеца. Ако изпусне, отиде 7 и 9 м., почти 8 години, просто много късно става Tired Да се надяваме, че ще се получи сега с връзките, дето сме ги пуснали Praynig Да успеем да вкараме Йойо там, пък следващите ни чеда вече ще влизат с предимство Joy hahaha

И ти си права за партито, че е голям разход Tired При нас се заформиха едни 20 деца, наем на място, торта, пинята и тук имат традиция на всяко дете - изненада, с която да си тръгне накрая и то му се невиди края ooooh! Та ще видим, може и да отложим подаръка малко във времето, самият рожден ден се очертава да е занимателен и забавен, тя си го чака с нетърпение Simple Smile

И давай смело за второто бебе, тъкмо ще имаш отмяна Sunglasses

Аз релаксирам още от празненство,че тук родителите докарват децата на уговореното място и отиват на спа примерно..


И при нас е така, ама ние ще бъдем с 20 диваненца Crazy #Crazy Laughing Хубавото е, че после няма да имам за чистене, миене и прибиране Whistling

Роси, това с ревността ме притеснява единствено. Въпреки че Йойо е вече голяма, на моменти ревнува от кучетоooooh! А кучето пък как ме ревнува Crazy Направо незнам, като се роди това бебе сигурно няма да ме оставят да се докопам до него Laughing

# 35
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Аз пък се надявах на деца с малка разлика, но не ми се получи.За  съжаление от 2 години и половина ходим по клиники с надеждата да зарадваме Слави със заветната сестричка(пожела си я за коледа 2011-та), а отскоро иска и братче, но нещата не стават толкова лесно.Вече 3 инсеминации направихме все неуспешни, остава още една и като гледам май отиваме към инвитро, но аз няма да се откажа.Вече съм навита на 3  деца , т.к. доста от приятелките ми имат по 2 и планират и 3-то , а две вече са изпълнили плана Simple Smile Само по-бързо да ми се получат нещата , знам че ще ми е трудно, защото няма на кой да разчитам, но пък ще ни е безкрайно весело...
Иначе ние преди рожденните дни ги правехме в градината, сега като е ваканция вероятно ще поканим на ресторант 1-2 приятелски семейства с техните дечица и това ще е.Само времето да е хубаво, че ми се иска да сме навън-ресторанта в който ще ходим има хубава градина с огромен детски кът.
За училище и в предната тема бях споменала, че може би Слави ще тръгне на 8, но не е сигурно, ако успее да си навакса ще е догодина.Със писането и смятането нямаме проблеми, даже вече се пробва да чете, но имаме много други неща, които трябва да може да прави сам преди да тръгне в първи клас, като например да се научи да се храни чисто, защото сега е някакъв ужас-всичко става в манджа и след всяко хранене трябва да почиствам кухнята из основи.Логопедката му каза, че ако не се научи няма да го пусне в първи клас, но като гледам хич не се е стреснал...

# 36
  • София
  • Мнения: 388
Ели, стискам палци да стане за бебчето  Hug Понякога като спреш да го мислиш и да вземаш специални мерки, тогава се получава Simple Smile
Майче, представям си каква луда забава е било с всичките тези деца Simple Smile) Но ти май си търпелив човек и със сигурност си се справила  Simple Smile
Веси, и аз ти пожелавам да се престрашиш   Hug и всички обстоятелства, от които зависи това, да се развият благоприятно  Peace
И Яна много обича да кара колело, но аз пък все още нямам.. Сега чакам да пуснат пак колелетата под наем в Бургас и да можем да ходим с нея до Морската и там да си караме Simple Smile
И аз реших да не бързам да я пускам в първи клас, въпреки че е напред с материала  Grinning. Нека си поживее и подивее още малко в детската градина, където ще си кара предучилищната Simple Smile
Да ви питам, що за характерчета са вашите хлапета? Яна на моменти е много добричка, но на моменти имам чувството, че я хваща някакъв ранен пубертет - все контра на всичко, чуствителна от най-малкото, отговаря.... В чудо се виждам понякога... И тези номера обикновено ги проявява в присъствието на други хора... Като сме само двете, в повечето пъти е добричка...

# 37
  • Мнения: 6
Blue, като те прочетох все едно описа моя Павел, няма такова променливо настроение и е в двете крайности или много добър или ужасно раздразнителен и инатлив #Crazy
И той има колело със скорости от коледа, обаче каза, че щял да го кара като стане на 8 Wink
Таблет му подарихме мин. год. за рождения ден и то най-вече заради нас  Embarassed да може като пътуваме да има спокойствие, защото хич не го свърта на едно място. Обаче съжалявам, защото пък той е ужасно зарибен и на телефоните ни много играе и се налага строго да го ограничавам.
Тази година за рождения си ден Павел се размина само с кола с дистанционно, бяхме решили да му взимаме куче ама закасняхме с проучването и не стана, но за сметка на това за първи път му направих парти в къщи, казвам ви ще бъде и за последен  Crazy Получи ни се много весело, бяха 6 деца, майките и малко роднини. Обаче няма такова пощуряване  Joy играха на футбол, на народна топка, на криеница , на гоненица на каквото се сетите и каквото по принцип не се играе в апартамент. По едно време от неговата стая се чуваха писъци, хвърчаха възглавници, чаршафи, играчки, за капак нахвърляли се всички на леглото му и то се счупи  hahaha оставиха ме безмълвна направо  ooooh! та за това или на парк или на детски център, чиста работа Wink

Последна редакция: ср, 18 юни 2014, 12:28 от kris_ty4

# 38
  • Мнения: 12
   Мимче правилно си ме разбрала Simple Smile, а иначе става лудница по някога ..то няма начин,при моите момчета има ревност за играчки ,примерно Тони каквито колички си вземе може да си ги бута много време ,а Вики ревнува за играчките, и си ги взема и от там започва караницата...амаа все пак са 2 момчета ,ако са момченце и момиченце може би няма да е така Simple Smile.
   И нашия РД мина за моя радост(че направо ме побърка моя) събрахме се 3 майки и 4 момчета и нашия Вики остана напълно доволен,получи чудовища ,колички и таблет (от баба си),а на мен камък ми падна от сърцето ,много се стягам като има такива поводи.
   Виктор също много обича да кара колело,даже сам се научи да кара без помощни гуми.
  Ели  стискаме палци за едно братче Simple Smile
   
Цитат
Вмъкни Цитат
Аз релаксирам още от празненство,че тук родителите докарват децата на уговореното място и отиват на спа примерно... с 12 диваненца не ми беше лесно,но пък мина и се заклех най- официално,че вече няма да си правя такова харакири
  Simple Smile голям екшън е с 12 деца,браво на теб Мая.

# 39
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Блкагодаея за подкрепата.Аз не съм се вманиачила тотално по темата, но виждам Слави как се радва на малките деца,особено тези в количката и как през ден ме пита за сестричка Simple Smile Но вече е склонен и на братче, та каквото дойде Simple Smile

# 40
  • Мнения: 71
За ревноста от кучето толкова ми е познато,само дето е от котката при нас, Спайки само мене обичал,аз само него съм гушкала  Mr. Green чак едни крокодилски ги рониииии уф, рания пубертет яко трещи и вкъщи-тук си имат такава приказка,че като се клатят зъбите и душата се разклаща,а като гледам и избилите и 4 наведнъж кътника ,проявявам пълно рабиране за настоенията и пубертетските истории. Сега  и тя е решила ПАК! да ме учи да карам колело, и ме бъзика, че ми трябват помощни колела,а аз си джъдкам с розАвия ѝ ролер( разправям на децата в детската, че метлата ми е развалена,пък трябва да съм мобилна и те така  Shocked Mr. Green
Крис ей заради такива празнувания се заклех миналата година да е навън тази година събитието,но ги събрах всички - и дойчовските и българските приятели заедно,че минали години все по три дена празнувахме...
Веси,на  какъв лагер е Марти? Без никави родители ли това??? Аз да си призная честно още не мога да си представя да я оставя Зарата да иде сама да донесе хлебчета от хлебарницата примерно,докато други родители от познатите тренират вече  Rolling Eyes вие пускате ли ги сами навъд да си играят или са винаги с придружител?  

# 41
  • София
  • Мнения: 388
Сама да си играе не я пускам, но до магазина сама е ходила няколко пъти - той е на две минутки от къщи, но трябва да пресече улица, но знае да се оглежда. Винаги е много горда със себе си, а аз по този начин и гласувам доверие. Също се е случвало да я оставя сама вкъщи за половин-един час.. Оставям и един телефон и и се обаждам от време на време да я проверя.. Обикновено я оставям така да гледа филмче.

# 42
  • Мнения: 657
Майче, паднах с твойте истории Joy

По темата за лагера и оставянето самички - миналото лято в България, когато Йойо беше на 4 към 5тата годинка вече, я оставях долу пред блока да си играе с децата. Събираха се голяма тумба - към 12-13 деца, сред които две "какички" на по 10-11 год., които много ги кефеше да си играят на майки и деца  Mr. Green и Йойо беше залепена за тях Simple Smile Бях спокойна, защото улицата ни не беше оживена, ако се зададеше някоя кола отдолу, децата веднага се качваха на тротоара и дърпаха Йойо с тях. Виж, майка ми беше под стрес - постоянно висеше на терасата да гледа какво правели и дали - о, боже - пресичат улицата и отиват на поляната отсреща hahaha Joy Сега тук все още не съм я пускала, но причината е, че все още не си познаваме много съседите Rolling Eyes Тя и като е на градина по цял ден реално няма кога да се запознае, де.. А и кварталът е такъв... пенсионерски Mr. Green Чакам с нетърпение да се изместим на ново място и там вече да си градим приятелства и тогава със сигурност ще е по цял ден отпред в парка, ща не ща Mr. Green
А в къщи самичка съм я оставяла ама за не повече от 10-15 мин. колкото да прибягам до магазина и честно казано ми е много притеснено през цялото време Embarassed По-скоро гледам да я влача навсякъде с мен Wink

# 43
  • Мнения: 510
Ние имаме голям проблем със самостоятелността.Лъчезар никога и по никакъв повод не е делен от нас, затова и изпитва панически страх като остане сам. Никога не съм го оставяла вкъщи сам, никога не съм го пускала и навън сам. Него просто го е страх. Преди 2 седмици за пръв път на моя мъж братовчед му го взе с колата и го заведе на гости за събота и неделя при ... баба му  Mr. Green Сам. Моите деца никога не са ходили на гости при никоя баба за съжаление, да си изкарат една безгрижна ваканция... Все така се получава, че не могат да го гледат и не е удобно. Затова от Понеделник и той на лагер, но като за начало сме избрали по- лек вариант- вземат ги сутринта и ги връщат вечерта, и така 10 дни. Дано се адаптира и да се научи да бъде по- самостоятелен. А на мен, че ми е свит стомаха няма да споменавам, още си го третирам като малък, а той вече е голям:)

# 44
  • Мнения: 657
Оу, Роси, пускай го и да не ти мига очото Simple Smile Какъв мъж ще става иначе, нека се учи да е самостоятелен Simple Smile

Нашето парти по случай рождения ден мина вчера, направо съм труп Tired Наложи ми се да бягам и строявам 15 деца съвсем сама, в комбинация с корем, 3-4 кила фотоапарат на врата и неудобни обувки  ooooh! Tired Днес още незнам къде се намирам, а Йоана ме пита догодина къде щяла да си празнува рождения ден  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт