Най-идиотските въпроси, които са ви задавали за България

  • 87 542
  • 1 440
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 224
Един швед ми се скара, като споменах за ски в България - не можело да се карат ски в толкова топла държава!

Японците бъркат малко местоположението, но все пак уцелват. Случвало се е обаче, да не знаят че има такава държава изобщо - "ама това не е ли марка кисело мляко?" с учудването, което вие  ще изпитате, ако откриете, че Данон е държава. Иначе си мислят, че в България всички си квасят киселото мляко в къщи и че българите всички са столетници.

Но французите са ми любими. По принцип според тях цивилизацията се простира от Ламанша докъм Алпите. Mr. Green

# 16
  • UK
  • Мнения: 4 311
В Испания са ме питали имаме ли кино и "О, така ли, а какви филми прожектират в него?". Испаноговорящи са ме питали България не се ли намира в Южна Америка (въпреки минималните ми познания по испански език).

# 17
  • Мнения: 2 185
Французин - имате ли баня и тоалетна у дома.
Когато моя приятелка се омъжи за французин,
той живееше в предградие на Париж и апартаментите
на етажа са с общ санитарен възел, а тя живееше в София
в тристаен апартамент с две тоалетни !

# 18
  • Мнения: 138
В едно интервю на музикант, което четох преди години, на въпроса знае ли нещо за България той попита:
"- Там жените не бяха ли с мустаци?"  Mr. Green

п.п. и май не беше на майтап.....

# 19
  • Мнения: 1 630
Американците не ни бъркат само нас-
http://www.peika.bg/galeriya/Darzhavite_v_Evropa_spored_amerikan … _l.g_i.83723.html
Всички са в кюпа  Joy

# 20
  • Мнения: 1 788
Норвежци са бъркали България за Унгария.
Датчани са ми казвали - винаги сме се чудили как изглеждат младите хора от България. Това по повод да знаят кого да очакват на летището, когато за пръв път се видяхме.
Най-редовно американци са бъркали България с все още руска република и са ни поставяли някъде около Казахстан и подобни.
Шведи и белгийци са ме питали дали е прекалено топло в България и как се издържат летата тук.
Когато германци (източни и западни) са чували за България, винаги са ми споменавали за евтината работна ръка при тях от България.
Японците, с които аз съм общувала, са наистина с представата за българското кисело мляко. Знаеха къде се намира България, но някои от тях си мислеха, че говорим руски.

# 21
  • Мнения: 1 794
Географски въпроси,да!И то от съседи или просто познати.Колегите ми знаят доста за България.Все пак аз живея в Австрия.Гадни въпроси,никога,не бих позволила!Може и да го усещат  Twisted Evil

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
....Най-тъпия беше на една австрийка, която ме попита къде се намира България, някъде около Румъния ли. ...
И какво му е тъпото на този въпрос?

Мен не са ми задавали идиотски въпроси за България. Може би защото не общувам с идиоти и неграмотни хора.

# 23
  • Мнения: 12 698
....Най-тъпия беше на една австрийка, която ме попита къде се намира България, някъде около Румъния ли. ...
И какво му е тъпото на този въпрос?

Мен не са ми задавали идиотски въпроси за България. Може би защото не общувам с идиоти и неграмотни хора.

А може би, защото не си общувала с чужденци. 

# 24
  • Мнения: 934
А те и помежду си говорят тъпотии - например зз французите и холандците белгийците са много тъпи.
Да не говорим пък за българите,за които примерно съществува само Париж във Франция.

# 25
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
....
А може би, защото не си общувала с чужденци. 
Грешно предположение.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 734
В Америка един чичо не ме пита, а направо ми обясни, че у нас имаме само черно- бели телевизори и сигурно съм много доволна, че съм там, поне да се пооблажа от цветна телевизия.
Иначе ме питаха дали имаме и ние абсолютно всичко- от кока- кола до тикви.
Американците са така не само спрямо нас, а като цяло за повечето неща по света. Но никога няма да забравя отвратената физиономия на един швейцарец, когато му казах, че съм от България. За огромна жалост славата ни из цяла Европа върви преди нас...

# 27
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
При кандидатстване за работа в телевизията бяха ми дали камера без захранване (а за нея трябваше ток или батерия). Попитах къде е батерията, а интервюиращия ме пита "Откъде знаеш че няма ток?". Grinning Въпроса беше подвеждащ. Все пак не хващах камера за първи път.

# 28
  • Мнения: 4 440
Но никога няма да забравя отвратената физиономия на един швейцарец, когато му казах, че съм от България. За огромна жалост славата ни из цяла Европа върви преди нас...

Да, така е. Но и нашето непрестанно възхищение от този и онзи ни поставя в позиция на кученца изплезели езика и чакащи одобрение от "по-висшите" нации  Peace

# 29
  • Русия
  • Мнения: 862
И мен ме питаха за тока: чатихме си с един жител на САЩ в края на 90-те, питал ме е дали имаме електричество тук. Още ме питаше дали имаме и телефони. Като отговор пък аз го запитах, как смята, като общувам с него с помощта на компютъра, компа ми как без ток ще работи. Този въпрос явно му запецна мозъка. Щото изключи след него веднага. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт