Север-Юг - тема 17

  • 27 000
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18 592
Наде  Heart Eyes wavey
Резонен въпрос задаваш ... много сме спорили тук по него ... Ще ти кажа, какво мисля аз ...
Според мен, не успяха да се уважат взаимно  hahaha освен хубаво опипване и целувки, май нямаха време да се уважат, защото :
съдя по физиономията на Зейно ... беше адски сърдита, точно като прекъсната по средата неудовлетворена жена ... толкова беше бясна, че си го изкара на Джемре / а според мен, поне в този случай тя не беше виновна /
съдя и по поведението на Кузей после ... като го знаем нашия, какъв е мъж на честта, ако беше преспал с нея, мисля, че щеше да изпитва по-голяма вина към Зейнеп след скъсването.
Не знам, аз така мисля, дали съм права или не, кой знае newsm78 Но мисля, че и Зейнеп, също като Гюней се изяждаше, че не успя да опита от меда  Joy Joy Joy Joy

# 16
  • Мнения: 2 116
Здравейте!
Добро утро и във вторник!


Ако раят не е в тебе самият, то ти никога не ще влезеш в него.
Силезиус

Ванче, Фенче, Наде, привет и днес! Hug
Хубав ден и за вас! Flowers Sunflower

Наде, според мен връзката им остана не консумирана.
Поне такива са и впечатленията на всички в темата от това което аз съм прочела до момента.
А и от поведението на самата Зейнеп аз съдя, че е така. Ако беше се случило нещо повече тя би го използвала по някакъв начин, така предполагам поне, това би било коз за нея в "борбата" й за Кузей която виждаме, че в момента не я спира пред нищо.
И още нещо по въпроса ти, но е от не излъчените епизоди... newsm78
Скрит текст:
Когато Джемре отиде при него в Самсун след като излезе от затвора повдигна темата, стана дума за него и Зейнеп -тя му каза как се е чувствала когато е бил с нея, каза му и...вие тогава спахте заедно... но Кузей отклони въпроса, не потвърди думите й. Нарече я ревнивка...та и от тук съдя, че наистина не стигнаха до секс със Зейнеп макар и да не отрече буквално. Беше леко притеснен от това което Джемре му каза за Зейнеп и него, но според мен той се почувства виновен, че изобщо й причини връзката си със Зейнеп- като цяло.

Но и да са имали нещо Кузей и Зейнеп- да предположим само...това не е толкова важно.
Поне според мен, защото те не бяха заедно/ Джемре и Кузей/ - така де, а и Кузей е мъж, знаем ги какви са мъжете понякога...със "слаби ангели"... Mr. Green Wink

И така...от днес сериала е във ваканция...вече ще си почиваме ли от СЮ? newsm78 Joy
Аз лично не бих могла...ще си почивам, ама със СЮ!!! yes Two Hearts


Поплаках си снощи с Джемре...ама от радост и от любовта им! Heart Eyes
Наш Кузей не ги разбира той нещата...все още...ще ги разбере един ден-
защо не бива да разплаква любимата жена!  Kissing Heart

Недей разплаква никога жена

Недей разплаква никога жена!
Че, казват Господ и брои сълзите...
Ти обич дай и. Нежна при това...
И тя ще ти осмисли дните...

Недей разплаква никога жена,
че те самите мили са създания...
Макар, понякога да бъдат за беля
причината, за нашите страдания...

Недей разплаква никога жена!
Красиво цвете просто подари и...
И винаги с усмивка на уста,
грешките и нейни ти прости и...

Недей разплаква никога жена!
Люби я с трепет, страст и нежност!
Шепни и влюбените си слова...
И тя ще бъде твоя цяла вечност...

Недей разплаква никога жена!
Че, казват Господ и брои сълзите...
Посрещай я с усмивка в утринта,
а нощем я целувай сред звездите...

Добромир Радев

Източник:

Хубав ден ви желая!    Hands Thumbsup Flowers Four Leaf Clover
До по-късно от мен с нещо по-конкретно от видяното в еп. и като цяло до тук в СЮ!

Ще очаквам с интерес споделените ви вълнения и днес... каквито и да са те!  yes Hug

Последна редакция: вт, 10 юни 2014, 10:46 от margita9

# 17
  • Мнения: 21 201
Фенче Hug и аз какъв въпрос задавам без точен отговор открай време.
Според мен се уважиха, просто нямаше причина да не са, защото никой не ги прекъсна, hahaha освен ако меда нещо не е успял да се захароса точно в онзи момент, Joy но пък както казвате с Марги Hug съдейки по реакциите им след това....... newsm78 разбира се, че не е важно и за мен но когато гледам държа да го правя с разбиране и да не остава никоя ситуация неизяснена за мен а тази определено е.
Блед ми е спомена за сцената и затова ако намерите линк към нея го метнете насам.

# 18
  • Мнения: 2 116
Фенче,  Hug
На въпроса на Надето- писали сме заедно и пак сме на сходни позиции. newsm10 newsm51

Наде,  Hug

# 19
  • Мнения: 18 674
Здравейтеее Hug Hug Hug

Роминка  bouquet



Дано и в новата тема да ни е все така приятно и весело, въпреки, че ни спират филмчето. Но аз си го продължавам в Кейфито, само не знам как ще се въздържам да не го коментирам тук, пък може да го правя в скрит текст newsm78

На мен май втори сезон ми харесва повече LaughingОтношенията-Джема, Кузей, Зейно, Гюней, повече ме вълнуват, отколкото психопата Ферхат в първи Mr. Green

Марги,хубав анализ си направила снощи Peace

# 20
  • Мнения: 21 201
Айрка, Hug въобще не се въздържай и си коментирай всичко, което те вълнува както и ние разбира се, пък наесен сначале. Grinning
Марги, Hug прекрасно стихотворение. Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 18 592
Марги, Айрич  Heart Eyes Hug wavey
Марги, защо ли никак не се учудвам, че отново мислим еднакво  newsm78 hahaha та ние усещаме този филм еднакво, затова ще да е ... благодаря ти за прекрасното стихотворение!  bouquet
Айрич, и на мен 2 сезон ми хареса повече! Споделяй за всичко, което те вълнува, но може би наистина ще трябва да го правим в спойлер, защото някои момичета явно ще чакат есента ...

# 22
  • Мнения: 2 116
Airra, привет и за теб! Hug

За коментара ми снощи...само споделих усещанията си, анализ...
силно казано, макар скромността да не ми е силна черта.  Wink
Благодаря обаче, радвам се, че освен на мен, се харесва и на други.
И, че изобщо мога да споделям спокойно и свободно в темата!  Hug
Оценявам го и наистина ви благодаря!


Фенче, така е, така е... Heart Eyes  Hug


Наде, сцената със Зейнеп и Кузей е според мен в еп. 63-ти бг аудио, ама не мога да намеря линк... Crossing Arms
Пак ще потърся. За сега само малко снимки.



 



За стиха, радвам се, сетих се по тоз повод...Наде, дали няма да е добре и тук в темата на СЮ да ни постваш от онези страхотни следобедни кафета с красиви нещица за ума...както беше в АФК? Hug
Още си спомням невероятното настроение което създаваха! yes thumbsup
Ако искаш разбира се! Hug

# 23
  • Мнения: 21 201
Марги, мерси за снимките на въпросната сцена. Ако не намериш видео здраве да е а и щом мнозинсвото смята, че не са изконсумирали връзката си значи е така и се съгласявам с Вас.
Марги, за ФЕмир навремето имах много, ама мнооого материал и време точно по обяд а за КГ нямам достатъчно нагледен материал, който да е разнообразен всеки ден нооооо как бих могла да ти откажа, не мога!?!
Специално за всички Вас  Hug..... Hug едно подранило обедно кафенце по твое и мое желание. Grinning Heart Eyes

Скрит текст:


Притча за Любовта, Приятелството и Доверието
Скрит текст:
Имало едно време трима верни и неразделни другари. Казвали се Любов, Приятелство и Доверие...

Когато били тримата заедно, всичко било прекрасно.

И така било, докато не се наложило един ден Любовта да замине по работа. Нямало как, дългът я зовял. Но преди да се раздели с приятелите си, тя ги уверила:

- Когато ви домъчнее много за мен, потърсете ме, аз няма да съм чак толкова далече. Там където видите някоя двойка да се гледа с желание и копнеж в очите, знайте, че там ще съм и аз – рекла Любовта и тръгнала...

- Е щом е така, добре ще е и аз да поема към моите задължения – казало след малко Приятелството на Доверието. – Но ти не се притеснявай, когато имаш нужда от мен, лесно ще ме намериш. Там където видиш двама човека, които и в плача, и в смеха си са заедно, знай че с тях съм и аз...

Доверието отворило уста и понечило да каже нещо на сбогуване, но...
Приятелството вече си било тръгнало, без да чуе последните думи на другаря си. И заминало надалече...

Тогава Доверието, останало съвсем само, тихичко прошепнало сякаш повече на себе си:

- Мен веднъж загубите ли ме, повече не можете да ме намерите...

http://www.hera.bg/s.php?n=2090





СИЛНИТЕ

Силните плачат сами.Не ръкомахат. Не викат.
В гръб не забиват ками и не се кланят на никого.
Те овладяват света,без да си губят душата.
Ала вървят и вървят само напред и нататък!
Въпреки вечния страх! Въпреки всяка измама!
Никой не може без тях.Рамо за силните няма!
Те знаят как да простят,как на доброто да служат.
Те не поглеждат назад и не говорят ненужно.
Те са внезапни искри от небесата дарени.
Тяхната воля твори нови, незнайни вселени.
Въпреки цялата мъсти доживотната завист,
още влекат своя кръст и до безкрай се раздават.
Мъката не ги ломи,прави ги по-всемогъщи.
Силни- те плачат сами.

ВЕСЕЛИНА АТАНАСОВА

http://www.network-hv.com/forum/2-vsyakakvi-temi/406-izbrani-sti … =20&start=200

# 24
  • Мнения: 18 592
Наде  Heart Eyes благодаря ти за всичко! newsm51   love001 newsm51










Последна редакция: вт, 10 юни 2014, 10:47 от queen_fenka

# 25
  • Мнения: 2 472
Роминка  newsm51


Фенче  Heart Eyes клипа   Kuzey&Cemre► I'm in love with you ✿✿ڿڰ ♥  много е хубав. Разплака ме .... Cry Всички любими моменти на едно място  Hug Hug Hug

Марги Heart Eyes  newsm10
"Недей разплаква никога жена" - много хубав стих.

Наде  Heart Eyes аз също си мисля, че си свършиха работата Кузей и Зейнеп. Може и да не е така, но в онзи момент с такова впечатление останах. Но от друга страна като знаем Зейнеп колко е долна, до сега да е споделила този факт с Джемре. Та затова се колебая.  Thinking

За епизода снощи...........

Отдавна не съм виждала Джемре толкова щастлива. След тази целувка сякаш надеждата, че все още нищо не е загубено, се завърна. Радвам се за нея, защото натиска от страна на Баръш, под който се налага да живее, я тормози много. Колкото и да е опитва да таи всичко в себе си, понякога чувствата са по-силни от това, което си мислим, че можем да скрием. Затова тя отиде, където си помисли, че никой няма да стане свидетел на сълзите и отчаянието й. Явно Кузей я познава много добре, щом разбра къде е и отиде при нея. Любовта му към нея не му позволи да я гледа как страда. Прегръща я, но чувствата са толкова силни, че не е способен да спре дългоочакваната целувка. Толкова нежна целувка отдавна не бях виждала. С тази целувка можеха да се разберат толкова много неща. Макар безмълвни те си казаха всичко.
Единствено пред брат си Али сподели, че се е предал и не е успял да се владее, дори е полетял.
Много ми е приятно да гледам как един силен мъж като Кузей може да изглежда толкова слаб пред любовта си.
Мъчно ми е само да гледам как Зейнеп го манипулира, а той е сляп да види каква е всъщност тя.
Толкова е нагла. Всичко, което прави е с цел да нарани Джемре и вече наистина не се старае да прикрие злобата си. Радвам се поне, че стана свидетел на целувката, макар да съм сигурна, че това ще е озлоби още повече към Джемре. Същата като Гюней е. При първа възможност е готова да те предаде. Точно така направи и с Кузей. Щом видя, че няма какво друго да направи, веднага му заби нож в гърба. Ами това за мен не може да бъде любов.
Хандан се отърва от мъжа си, защото искаше да бъде свободна. Много ми хареса как показаха контраста между дома на Синанер и този на Сами. Първите притежават огромна къща, пари и власт, но там Хандан беше вече самотна и нещастна. Почувства се предадена от сина си, който не я защити. Постоянни интриги и заговори. А във втората къща Сами и Кузей се забавляваха по мъжки. Голям смях падна. Те може да не са богати, но се чувстваха много по-щастливи от Синанер.

# 26
  • Мнения: 186
Добро утро, момичета и хубав ден !  Hug

Роминка,  smile3525


Мария, прекрасен пост.  smile3525
Подкрепям всяка дума.

Наденце, благодаря за кафето и за чудесната притча. smile3525
Отива в любими, досега не съм я срещала.

Марги  smile3525, Фенче  smile3525 и ако пропускам някого, за всички ви с много любов  newsm51





Снощната серия беше прекрасна. Джемре, на фона на хубавата песен, с чаша вино пред камината, как само преживяваше отново всичко.
И Кузей, как си споделяше с приятеля, и каквото и да си говорим, нямаше кой знае какви угризения, само Бог да го накаже  Heart Eyes.
Прекрасни Къванч и Йойку, прекрасна игра, прекрасна режисура, вдъхновяващ филм.
Мен много ме впечатлиха думите, които Джемре му каза на терасата.
Бях ги забравила от първото гледане.
Каза му всичко , което изпитва към него, като се махне отрицанието отпред.
И Кузей усеща същото, затова така добре я разбра.


# 27
  • Мнения: 186
Момичета, докато слушех снощи думите на Джемре на терасата, се сетих за едно вълшебно стихотворение на Блага Димитрова...


http://vbox7.com/play:6dbab621

# 28
  • Мнения: 2 472
Наде  Heart Eyes притчата за Любовта, Приятелството и Доверието ми е много любима. Благодаря, че я сподели  Hug
 Стихът на Веселина Атанасова също ми хареса  Hug

Фенче  Heart Eyes много красиви колажи   bouquet

Алиска  Heart Eyes    newsm10

Много ми хареса стихът на Блага Димитрова, особено на фона на Металика  Hug
Веднага влиза в любимите ми  Heart Eyes
Благодаря ти, че го сподели   bouquet

# 29
  • Мнения: 2 116
Мария, allisas73, привет и за вас! Hug


Мария, много точно си уловила и сподели за тази своеобразна и много удачна съпоставка между двете семейства и домовете им...на Синанер и този на Текиноолу. thumbsup
Така е, щастието, спокойствието, уюта не зависи от предмети, а от хората. yes
Голямо е нужно да е сърцето, голяма е нужна да е обичта един за друг, грижата, това да ти пука за хората до теб. Heart Eyes
Една къща е и дом, ако има топлина и разбиране в него между обитаващите го. Семейство има когато има подкрепа, семейството не е само да се съжителства заедно, а и да се споделя живота- заедно.
Благодаря ти за поста и мнението за еп., подкрепям напълно и отново! newsm10

Наде, цена нямаш, специално благодаря! Hug
Много ми хареса предложението ти, и стиха и притчата! Heart Eyes

Надявам се и на останалите да им допада подобно разнообразие по страничките на темата, от нещо хубаво и красиво винаги има нужда, нали? Grinning

allisas73 наистина е вълшебен стиха на Бл. Димитрова, благодаря!  bouquet Hug

И според мен беше добра идея на екипа, думите на Джемре към Кузей да бъдат в тази посока...именно отрицателността в тях показа силата на наличните в нея силни чувства към него, на това, че наистина бе останала само с една глътка надежда и живот без него до себе си, без споделената им взаимно любов.

Да, и изпълнението беше също невероятно, и Къванч и Ойку бяха блестящи. thumbsup
Имаме късмет със СЮ- невероятен сценарий, невероятно показан и разказан от екипа, невероятно изпълнен от актьорите, логично е и да я преживяваме историята в СЮ и ние...не по-малко невероятно силно и дълбоко дори и само като нейни зрители! Two Hearts

Общи условия

Активация на акаунт