Север-Юг - тема 17

  • 27 004
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 476
Марги  Heart Eyes Hug   newsm10 благодаря ти, че ме разбираш  Hug

# 31
  • Мнения: 18 607
Марийче  Heart Eyes newsm10 smile3521 smile3521 newsm51 абсолютно подкрепям!

# 32
  • Мнения: 18 690
Мацки Hug, днес сме на поетична вълна Grinning Та реших да ви постна едно стихче, което аз съм писала преди години Rolling Eyes
напомни ми за Джема Simple Smileи го слагам в спойлер

Скрит текст:
Имам нужда от теб,
да докосваш ръцете ми
да се вглеждам понякога
в твоите сини очи
да отпивам от любовта
отлежала в сърцето ти
по някоя мъничка глътка дори.

Имам нужда от теб
да възкръсваш мечтите ми
да пробождаш душата ми
с отровни стрели
имам нужда от теб
мое нежно излитане
моя сладостна болка
в самотните дни.

# 33
  • Мнения: 3 634
Здравейте!  wavey
Благодаря на всички, които сте писали тази сутрин.
Хубав епизод, но то няма лош. И хубави постове – Марги, Мария и отделните мнения на всяка от вас.
Хубава поезия, явно епизодът от снощи ви е въздействал много силно.
Групата, която снощи директно обсъждаше, ме накара да се смея, както отдавна не се бях смяла. Много сте духовити! Това ми е харесвало много и когато четох стари теми от онлайн гледането. Трябва да издадете речник.
Аз се радвам, че има ваканция, защото, честно казано, се чувствам малко уморена от маратона. Сега ми е добре да мисля за сериала като цяло, а не с конкретни епизоди.
За Зейнеп – Кузей: споделям всичко, което сте написали със същите аргументи.
По-нататък има един разговор между Джемре и Зейнеп, може би около годежа на една друга двойка...(оставям коя в тайна) или в друг момент, не си спомням точно, когато Зейнеп казва, че Джемре и Кузей живеят все още с миналото. По повод на това тя казва нещо подобно: ние с Кузей какви работи правихме...освен, че се целували. И тук остана неясно точно какво има предвид, но по моя преценка моментът беше такъв, че ако бяха спали, тя щеше да каже на Джемре, за да я уязви. Освен това че, ако имаше такова нещо, тя щеше да го съобщи и без специален  разговор и повод, както сте писали.
Според мен този момент нарочно е оставен в по-гъста мъгла. Ако са искали, щяха да ни кажат какво точно е станало.
Но от друга страна, ако знаем всичко докрай за Кузей, трябва да знаем всичко и за Джемре. Тя има четири годишна връзка, след това е омъжена, все пак. След като за нея нищо не знаем, а и Кузей не я пита пред нас  Joy , има някакво съответствие в натрупването на предбрачен опит от двамата. За нея до границата, за него - и след нея.
Така има по-голяма равностойност в оставеното им както на всеки от двамата спрямо другия, така и пред нас като зрители лично пространство. Така мисля по този въпрос.
[/b]
[/b]
[/b]
[/b]



Последна редакция: вт, 10 юни 2014, 12:59 от vanja@

# 34
  • Мнения: 186
Айричка, поздравления !  newsm51
Стихотворението ти наистина е много, много хубаво !
Талант, както се казва !  newsm10



Обичам поезия, но не мога да пиша стихове.
Единственият ми поетичен опит бе по времето на Незабравима.
Там целият форум беше в рима, филмът ни беше подлудил.

# 35
  • Мнения: 2 476
Фенче  Heart Eyes Hug Благодаря за подкрепатя   love001

Айра  Heart Eyes Hug поздравления за стихотворението ти.   smile3525
Много ми хареса   Heart Eyes Наистина е подходящо за нашето момиче, точно в този момент от живота й.
И аз имах един период, в който пишех стихотворения, но той отдавна премина. Simple Smile

Ваня  Heart Eyes Hug обичам да те чета.
Според мен неравнопоставеност има по отношение на това, че Джемре не е спала с никой- нито Гюней, нито Баръш. Кузей много добре знае това, защото тя лично му каза (поне за Баръш съм сигурна) след като видя, че той си помисли друго.
Докато Кузей също беше женен, но с тази разлика, че той е спал със Симай, все пак и бебе и направи. Пък и Джемре не може да е сигурна, че и със Зейнеп не го е направил.
Мале тоя Кузей голям любовчия бил  Simple Smile

Алиска  Heart Eyes Hug

# 36
  • Мнения: 2 116
vanja@ , привет и за теб! Hug

Споделям отново споделеното от теб и днес. thumbsup
Замислих се за това което пишеш- за опита до брака, показаха ни, че Кузей има такъв за разлика от Джемре макар и с 4-ри годишна връзка.
Но Кузей е мъж, а Джемре- жена, а това за нравите и порядките в разбиранията на съседите е нормално даже задължително едва ли не. Защото мъжът е мъж и може, че и трябва, а жената в никакъв случай. newsm78
Това малко не го приемам, все пак сме с равни права, ама аз си падам и малко в повече по еманципацията.

Според мен е важно да има известен сексуален опит до брака, макар да има някакъв чар и в това първата брачна нощ да е първа и незабравима, не само за партньорите, а и изобщо. Но пасването в брака, е пасване и в секса- също.  
Но в крайна сметка и тук и за това всичко е въпрос на личен избор и аз съм за това- всеки да го има без значение какъв е щом е негов.  thumbsup

vanja@, нали ще си с нас и през лятото докато няма епизоди на СЮ? Hug


Airra, благодаря за стиха ти!   bouquet  Hug
Беше писала, че имаш свои, радвам се, че сподели и с нас. хареса ми, усмихна ме, замислих се, с една дума- въздейства ми. Heart Eyes


Мария,  Heart Eyes Hug

# 37
  • Кралица-майка ВлъхоУсойница
  • Мнения: 20 055
Малеййййййй...три страници спам.... ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!

# 38
  • Мнения: 21 201
Ваня привет Hug и на теб.
Айрка, поздравления. smile3501
Навремето и аз написах няколко стихотворения подтикната от ФЕмир а допреди това не знаех, че мога да се изразявам в рими. Rolling Eyes
Марги и аз като теб не приемам неравнопоставеността между половете, защото се раждаме на този свят, и си отиваме по един, и същи начин независимо към чий пол сме принадлежали приживе.
Аууууу, hahaha голям безсрамник е Кузю щом спинкаше със Симай а после си гукаше със Зейно.
Зиз, Hug изкажи се леля и ти по наболелия въпрос за Кузейчо, и Зейнепчето, който зададох днес.

# 39
  • Мнения: 2 116
Зиз, а, добре си дошла и днес! Hug
Спамим...еле, аз...ама отпускарска ми работа... Joy Joy Joy

Кажи, моля те- за Кузей и Зейнеп, имаше ли консумация на връзката или не според теб? newsm78


Наде,  Hug
Така е, калпазаин ни е Кузей, особено това дето го направиха със Симай в болницата...беше върха... ooooh!
Ама мъж му кажи...и до там... Mr. Green Wink

Наде, твоите за ФЕМИР си ги спомням, много готини!  Heart Eyes Hug
Ах, домъчня ми за тях, ще си изгледам някое клипче и с тях днес!  Two Hearts

# 40
  • Кралица-майка ВлъхоУсойница
  • Мнения: 20 055
Лелче, Кузи кога е спал със Сима не се е гнявил със Зейното Laughing

Нямаше консумация, саО предисловие...Джема ги сепнА Joy Joy Joy hahaha hahaha hahaha
Оная за тва беше толко бесна...два пъти за ден не успя да го капичне на кушетчицата Mr. Green

Лелче, Heart Eyes Hug кажи си въпроса да се изходя компитентно, саО не ме карай да се завивам със чаршафи, че ми е жега. Grinning

Марги Heart Eyes Hug Марийче Hug Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 2 476
Зиз  Heart Eyes Hug

Наде  Heart Eyes Hug  аз си представям ако някоя дама се гушка така с тоя и ония каква щеше да бъде  ooooh!

Марги  Heart Eyes Hug

# 42
  • Мнения: 21 201
Зизун, ама тя Джема дойде по-късно след като дадоха Кузю гол до кръста и Зейнепката се закопчаваше. Малко ми е смътна самата сцена.
Понеже според мен се уважиха прилично и Ви попитах Вие какво мислите по въпроса но пък от произтичащите след това последствия нямаше индикации, че са се уважили иначе Зейно не би пропуснала да се похвали пред Джемре.
Мими Hug ми, ще бъде кууукличка. Joy

# 43
  • Кралица-майка ВлъхоУсойница
  • Мнения: 20 055
Зизун, ама тя Джема дойде по-късно след като дадоха Кузю гол до кръста и Зейнепката се закопчаваше. Малко ми е смътна самата сцена.
Не успя Зейното. Малко още требваше.
Джема нали ги сепна и двата пъти. Joy Joy
Зейна приличаше ли ти на уважена жена? Mr. Green

# 44
  • Мнения: 21 201
Зиз, нали знаеш, че пестя хартия Joy и си допълних предния пост.
Ми бегъл ми е спомена за сцената и не помня точно изражението на Зейно.

Общи условия

Активация на акаунт