Лятото дойде, а ФЕВРУАРЧЕТАТА мечтаят за слънце и море.

  • 24 349
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • Sofia
  • Мнения: 2 474
След дълго прекъсване бързам да се присъединя към темата  Heart Eyes

# 706
  • NE
  • Мнения: 11 001
Съвсем се отнесох, но Вилито само мрънкоти за внимание. Crazy

Алегра Добре дошла отново. Как сте?
Мама на Митко Да се оправя скоро Митаче и да не се налага боц-боц. Praynig
Една веща мама ми обясни, че всичко наистина е свързано с зъбеникненето защото се отваря венеца, навлизат малко или много бактерии, които причиняват обикновено инфекции на дихателните пътища, висока Т и сополи - уши, нос, гърло. ooooh!
Елефтерия Да не те подготвя ТМ за още? Grinning
Гери Страхотна идея!  bouquet Записвам си. Peace
Копчелино Аз не бих давала месо толкова рано. Peace Хемоглобина ви изследван ли е?
Фрауст Честито зъбче. Hug На мен вече раницата излезе от употреба защото много ми тежи Вилито (7500 гр.) и един ден бях със зверска мускулна треска. Blush
Дуче Още малко и ще се обръщатте и в кошарата сами. Вилито се обръща както му е кеф вече, но пак иска при мен. Crazy

Ние мислим да направим пътуване до Пловдив септември. Sunglasses
С удоволствие чакам още фотоси по памперси. Heart Eyes

# 707
  • Мнения: 591
Здравейте  Hug Hug
 Гери, супер идея за следващия колаж Heart Eyes
 Елефтерия, не знам как си се оправила, ма аз за 2часа се сбърквам всеки ден като дойдат племенниците, а хем майките им са с тях. Сама ще се ошашкам с 3-4 дечурлига  Laughing Laughing
 Феичке, и Бобко е мрънкало, ама само сутрин. През останалото време май повече и сама се забавлява с играчки- я в количката,я в кошарата /пу-пу-пу/  Laughing
 
  При нас днес беше голямо забавление.Първо се люляхме около 40мин на едни бънджи гащи,които вчера ни донесоха  1swing, после забавление с кака и /която е на 11мес./ и накрая беше на басейн Бобче  sun Изяде си пюрето и се отдаде на заслужена почивка  Laughing
 ето и малко снимков материал  Blush цък цък и  цък    /поорязала съм ги малко,че да не ни видят юнаците в групата по без гащи  Crazy Laughing /

# 708
  • Варна
  • Мнения: 72
Elefteria Значи не съм единствена , но направо се попилях .Госта си замина , и вече мога изцяло да обърна внимание на детенцето си .
Относно правенето на циркове по време на хранене , една мама ме посъветва да не го правя , защото след време няма да иска да се храни без номера , играчки или други неща за отвличане на вниманието.
duceto  много е сладка госпожицата
guerry стахотна идея ,
Момичета аз замразявам , домашните пюрета във формички за лед , след което ги слагам в торбички и ги надписвам кое какво е , но за купешките пюрета не знам . Вчера отворих едно бурканче от което взех няколко лъжички, а останалото замразих , дали е правилно  ?

# 709
  • Мнения: 554
Aaaaa, Феичке, стига ми е. Две ми идват в повече, а какво остава за още. Той много добре знае, че приключих с ражданията за този живот, пък в другия ще видим Joy Просто нямаше кой да гледа на сестра му децата и ММ предположи, че ми е скучно та хем помогнах, хем убих скуката Grinning

Дуче, много сладка Борянка Heart Eyes И понеже съм в издирване на биба (поредната), която моята госпожица ще пожелае евентуално, ще ми кажеш ли вашата каква е? Гледам с нея се приспивате, може да ни хареса Praynig

Джоя, преди време личната беше казала, че купени пюрета не е хубаво да се замръзяват, защото имали...имали....ох, нещо като консерванти беше ама не точно. По-добре питай педи, че преди на мен не ми даваха да замръзявам купени пюрета, ама сега по новому знам ли, вече и аз се омотах newsm78





# 710
  • Мнения: 591
 Blush  bouquet

Елефтерия, бибата ни е ето тази Авентска.Сменихме Нука с нея,че ни ставаха 'мустаци'  Simple Smile Заспива и без нея,не е зависима    Laughing   ooooh!
Джоя, и аз мисля,че купешките няма да стават за замразяване. Аз и домашни няма да зямразявам за сега,ще гледам да правя дозата да стига за ден-два   Peace

# 711
  • Мнения: 2 141
Здравейте момичета Hug
Ама много се е изписало за ден-два, браво! Нека да ни вървят все така темичките Hug
Опитах се да пиша по няколко думички на всяка от вас, но разбира се сайта трябва да забие при публикуването на дълъг текст, та няма да ви изброявам.
Ние снощи бяхме на рожден ден на племенничката /от на мъжа ми страната/ и Мони такъв цирк ни спретна, че....
Две баби чукаха яйца и накрая заспа - страшно урочасан. Беше кошмар Praynig се повече да не се случва. Някоя мама знае ли някакви методи за предпазване от тези уроки /имаме само червено конче на лявата ръчичка/? Съсипаха го от уроки, направо вече не знам какво да го правя Sad
Днес успешно захранихме с плодово пюренце /ябълка/ изяде 2 лъжички и се облизваше, но нали съм патило по повече не му давам Naughty Laughing
Гледам за замразяването на пюренцата говорите - аз замразявам, но само моите домашни. Нямам никаква представа дали може или не newsm78
Подкрепям djoia за "цирковете" при хранене. Никой нищо не ми е казвал на мен, но не ми изглежда правилно /лично на мен - без да искам да натрапвам мнението си/ докато яде детето да се занимава със странични неща.  Peace
Мама на Митко - миличките, дано да се оправи сладушко и да не се налагат пустите боцкания Hug
И ние сме на тези биберони, които е показала duceto.
Извинете ме, че така разхвърляно, ама .. Blush
Хубава вечер   bouquet

Последна редакция: пн, 21 юли 2014, 16:52 от Кръстева

# 712
  • Мнения: 3 495
Duceto, И ние имаме тези биби, в жълто и бяло. Вднага си ги познахме Simple Smile Ha Аби са и любими от началото, когато още и бяха големи и и влизаха в носа Simple Smile

Боже молко е сладка малката.... И каква ви е хубава шапката . Разкошма мадама!  newsm76


Mamata na Dimitko Многo много благодаря за състава на водата.  smile3503


 А иначе ние спе пред абсолютната драма за която се подготвям психически уж от два месеца..почваме ясла и работа съответно. Хич не мога да си го представя дори, даже мисля че няма да мигна днес...  cry cry cry cry cry

# 713
  • Varna
  • Мнения: 356
Здравейте мами и бебоци! Да се цопнем и ние за днес!
Всички мами, които са качили снимки през последните 3 седмици- бебоците са чудесни, но не ви отразих, защото едва днес успях да ги отворя да ги видя- нета ми е с една флашка и е повече от ужасен! Мислех и аз да ви покажа Бобо с ловешки тен, ама ще е другия месец!
Да си кажа и аз за храненето. И с баткото, и с Бобо си практикувам хранене без циркове. Оставаме си сами в стаята и си храня детенце. Навън гледам да го храня по-настрани, където няма много хора, или поне гледам да е гърбом към всичко наоколо- даже и рядко му говоря докато го храня/ а иначе не се спирам де- аз не мога да мълча и минута даже/. Та така- аз така правя и на не искам да налагам мнение, само споделям.
А иначе защо да не замразяваме готовите пюрета newsm78- ми аз имам цяло бурканче пащърнак от 190гр и като взема 4-5 лъжички от него какво да го правя другото? Направо ме замислихте. Ами сега? Иначе домашни съм замразявала с тях не съм имала проблем, ама като не мога да се сетя за купешките- все пак доста отдавна беше Embarassed

# 714
  • NE
  • Мнения: 11 001
Добро утро!
Ели И това ще мине, само че е жестоко толкова рано да се отделяте. Hug Дано Аби свикне бързо. Praynig
Дуче Ама много хубава банбинка си имаш (пу-пу). Hug
Кръстева Ние сме навън само мрънкащи и реващи ако седнем с приятели някъде, обаче вкъщи друга песен се пее Tired
И аз се изкушавам да включа някой плод, но ще изчакам. Установих за мое огромно учудване, че не харесваме пюретата на HIPP, но Ганчев имат добри плодови, както и GERBER.
Елефтерия Уж съм навита за още бебета, обаче Вилито хич няма да хареса идеята. Laughing

Ние пък се храним само при пълен покой, дори гледай да няма никой около него за да не се разсейва. Навън се отказах да кърмя. Ми той само зяпа и пуска. ooooh!
Някой пита (извинявам се че не се сещам кой) за потенето по главичката. Вилката се потеше зимата само след баня, но сега се поти всеки път щом суче. Отдавам го на горещото време.
Вили се дави и кашля от вчера и стискайте палци да е поредният маймунджълък. Praynig

# 715
  • Варна
  • Мнения: 72
Flower Fairy Дано ви се размине , може да кашля и дави от слюнки .
Аз от днес даже не му говоря на моя хубостник  когато го храня ,защото вчера като се хранихме на последните няколко лъжички се опитваше  да ми отговаря с пълна устичка  , фърчеше пюре навсякъде  Joy голямо мазало настана. Днес го нямахме този проблем .
Момичета вече съм захранила със тиква , картоф , морков , тиквичка и следобед круша .
Мисля от утре да започваме с оризовата каша , за да мога да смесвам с плодово пюренце  , какво ще кажете дали бързам много .

Скрит текст:
малееееее , зачетох се в темите за прием в детските ясли , и ми стана лошо , толкова много бумащина направо да полудееш

Последна редакция: пн, 21 юли 2014, 15:20 от djoia

# 716
  • NE
  • Мнения: 11 001
Връщаме се от педи. Имаме си зачервена дъга в гърлото. Може да от ръцете, а може и да започва възпаление. Изписа му педи хомеопатия, стопирам захранването за няколко дни и се надяваме да отшуми. Praynig
Джоя Добре вървите.  Peace

# 717
  • Мнения: 591
Благодаря,момичета Simple Smile  Hug
Кръстева, много уроки хваща това Мони  newsm78 Аз само премивам очичките (гледам след всяко излизане) ,червено конче не носим от около месец,че само и падат и ги връзвах по 16 пъти на ден   Laughing
Ели, направо не знам как се чустваш , аз като се замисля трудно ще го преживея този момент, но ще трябва да се справим  Laughing  Hug
Феичке, дано да не става по -сериозно и бързо да се оправя Вилето. Относно кърменето навън и аз отдавна спрях да го практикувам поради същата причина. Това дете и в бяла стая без нищо да сме, без никой да ни притеснява,пак ще се разсейва  Naughty Crazy
Джоя, Боряна лапва пюрето,изплюва половината и с ръката го размазва където и падне -по столчето,в носа и, в ушите,върху главата и  Joy А пък най -ни пречи лигавника..все го дърпа да го маха   Laughing
 
Ние другата седмица почваме и безглутеновите кашички,а плодови пюрета педи пък каза да давам м/у храненията,но по мъничко,колкото да има нови вкусове в менюто ни Simple Smile
  bouquet

# 718
  • Мнения: 932
Flower Fairy, надявам се да се оправите бързо. При моя дзвер помогна коризалия, когато се лекувахме и двете от настинка. Мен ме боля гърло и имах хрема, а бебка беше само с хрема. Стривах на прах с лъжица и сипвах в млякото й, а аз ги смучех. Пак е хомеопатия и е ок за бебе поне доколкото може да се вярва на листовката...
Кръстева, може би съм единствената майка в нашия парк, която не носи червен конец. Бебето ми също не е имало, не мисля и да има. Знам, че някои дори слагат скилидки чесън в количката или слагат синьо око против урочасване. ММ измива очите вечер като къпем, защото така знае от баба му, а аз гледам с усмивка процедурата. Да кажем, че съм умерено суеверна и ми се иска да вярвам, че хората са добри и по подразбиране мислят за другите с хубаво.
Аз сега съм в друг филм.Wink Засичам, че бебка трудно прави количеството мляко, посочено за възрастта й или килограмите й. Както и да го смятам, докарва ама най-много до 800 милилитра на денонощие. Мъчих се всякак - на режими по три часа, на режими по четири часа, на поискване - все едно и също, т.е. променя се количеството на самото хранене, но не и общото. Добре напиканите памперси са рядкост, а нааканите са един или два на денонощие. При вас как е положението? На жегата ли се дължи това или пък на зъби? Още правя две нощни хранения - в два и в пет, та се чудя кога се мъча да ги махам. Преди разчитах на тях заради повръщането - да има откъде да навакса липсите, но откакто намаля се замислям дали да не опитвам вече да ги спирам.

# 719
  • NE
  • Мнения: 11 001
Добро утро!



Фрауст Не е задължително да пият мляко колкото искаме. Вероятно е жегата и зъбки. Аз съм много против да се маха желано от бебето хранене. Смятам, че сами вече определят режима си на хранене. Аз редовно вече си ставам за кърмене в 4 посред нощ. Закон е при нас, но съм доволна защото това хранене стимулира лактацията при мен.

Червен конец нито бременна, нито сега на Вилито слагам. Единствено премивам очички докато се къпе, но от хигиенна гледна точка. Peace
Ние сме малко по-добре. Явно е леко настинал.
Хубав ден!  bouquet
Поздрав от нас  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт