Окръжна Болница Варна - тема 7

  • 167 756
  • 1 595
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 789
Не мога да разбера защо се плашите от тези врати толкова. И аз като раждах беше 100 градуса заради парното. Като го няма бебето в стаята сме оставяли и вратата отворена. Обаче това си е врата на стаята, като става течение си я затваряш и толкова. Никой нищо не може да ти каже. Прозорците също се отварят в две положения, както изцяло, така и само отгоре. Като я зарежеше санитарката вратата отворена, ставах и я затварях. Няма страшно, всичко ще е наред.
 

# 31
  • Мнения: 759
Информативно само, сестрите/акушерките/чистачките различни ли са от тези на 2 етаж в отделение гинекология?

# 32
  • Мнения: 72
Благодаря ви за отговорите, момичета!

Хич не ми харесва това с жегите и отворените врати... Confused С плащане за ВИП стая и доктор, цената става като в МД. Rolling Eyes

Вярно ли е, че за д-р Славчев не може да се избира лекар, а само екип (т. е. не е 400, а 500 лв.)?

При нормално раждане може да го избереш като лекар-400лв. При планирано секцио няма как да избереш само лекар, тогава изборът е за екип.

# 33
  • Мнения: 36
Здравейте мили мами!Изчетох почти всички теми,но не намерих отговор на въпроса си.ЖК ми я води лекарка от др. мед. център,която не изражда и искам да попитам,ако реша да съм с избор на лекар за раждането кога трябва да отида и да се уговоря с него и в какво се състои цялата работа.Много ще съм благодарня,ако някой има отг.  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 6 789
Здравейте мили мами!Изчетох почти всички теми,но не намерих отговор на въпроса си.ЖК ми я води лекарка от др. мед. център,която не изражда и искам да попитам,ако реша да съм с избор на лекар за раждането кога трябва да отида и да се уговоря с него и в какво се състои цялата работа.Много ще съм благодарня,ако някой има отг.  Simple Smile
Като влезеш в 9ти месец отиваш и питаш дали ще те поеме. Има лекари, които не поемат ангажимент за жени, на които не са водили ЖК. Ако каже, че те поема се уговаряте как и кога да се свържеш с него като настъпи момента. Като отидеш в болницата казваш, че ще те изражда еди кой си лекар. Заплаща се след като е минало раждането в дните на престоя ти.

# 35
  • Мнения: 36
А ако ме поеме предполагам прави преглед,уговаря ме се  нали така Simple Smile А още един въпрос за бебетата не искат ли кремче за подсичане в болницата?

# 36
  • Мнения: 6 789
А ако ме поеме предполагам прави преглед,уговаря ме се  нали така Simple Smile А още един въпрос за бебетата не искат ли кремче за подсичане в болницата?
Разбира се, че преглежда Simple Smile Може да ти поиска и резултати от изследвания и т.н. Всеки лекар работи по свой си ред. Като отидеш ще ти обясни Wink
Крем против подсичане не искат Simple Smile Аз не съм носила.

# 37
  • Мнения: 72
не искат кремче, те имат и ги мажат. Отделно ти дават мостри и има Судокрем в тях. Аз не знаех и си бях купила

# 38
  • Мнения: 36
Ок ясно.А някой може ли да ми каже мнение за д-р Свраков.Препоръчаха ми го за избор на лекар за раждането и бих искала да чуя още някой друго мнение за него преди да отида при него.Ще съм много благодарна  Wink

# 39
  • Мнения: 2 604
Информативно само, сестрите/акушерките/чистачките различни ли са от тези на 2 етаж в отделение гинекология?
Да, разбира се Peace

# 40
  • Мнения: 125
трябваше ли да се записваме за деня на отворените врати newsm78

# 41
  • Мнения: 13
След като бях на отворени врати в АГ и чух една мама да ражда ми стоя в съзнанието начина, по който охкаше. И в последствие се отказах от АГ, поради други причини, но в Окръжна болница мисля да си спестя тези отворени врати Simple Smile Отивам да раждам направо Simple Smile Избрала съм си Д-р Славчев, но на отворени врати не отивам, тц Simple Smile

# 42
  • Мнения: 397
Вили-Варна, и аз съм като теб  Laughing  Само дето днес роди в АГ една приятелка и ми вика да съм ходила там ( тя е на ВИП етажа) Laughing. И аз се отказах от отворените врати- приех го като знак на съдбата,че цял ден звънях и никой не ми вдигна.
Искам само да попитам раждалите мами в Окръжна Simple Smile :
 - колко памперса взехте в началото
- в какво си сложихте багажа
- коя част от багажа взехте за начало
Благодаря ви предварително! Simple Smile

# 43
  • Мнения: 72
аз за начало бях взела 20 памперса, много зависи колко време ще стоиш в болницата колко ще отидат. Акушерките искат в легълцето да има винаги по 3, горе долу толкова ползват на ден, останалите за теб, когато ти го сменяш.
Аз багажа си носих в торби, но може и в някаква чанта, много по-удобно ще е. Чантата трябва да е такава, че да може да стои на земята, под леглото най-добре, че стаите са много малки.
Аз взех нещата за първия ден главно. В окръжна по всяко време на денонощието може да дойде някой на рецепция (на етажа до асансьора) и да ти донесе или вземе нещо, стига ти да можеш да стигнеш до там Simple Smile ако не можеш, някоя акушерка ще ти донесе торбата като ѝ кажат името ти и номера на стаята Wink

# 44
  • Варна
  • Мнения: 25 292
Нали бебето е при теб през целия ден, при тях е само сутринта /през нощта/, къде отиват три памперса само за акушерките newsm78 А и първия ден има едно пишкане и едно акане, втория май бяха 2 пишкания, третия 3, нещо такова. Моето бебе беше много икономично откъм памперси, аз май два-три пъти съм сменяла само, чак се бях притеснила и ходих да питам акушерките защо така, а те ме пратиха да чета някаква статия на стената и да не се шашкам, било нормално Laughing

Общи условия

Активация на акаунт