Окръжна Болница Варна - тема 7

  • 167 689
  • 1 595
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13
Извинявайте, но искам да се върна пак към консумативите - ако искам аз да си сменя бебето ще имам ли памперси от моите до бебето или ги вземат тези памперси, и аз трябва да си осигуря втори пакет при мен; и за дрешките какво ни съветвате - да не носим бодита, а по 4-5 бр. долни и горни камизолки ли?
Благодаря ви предварително, момичета!

# 16
  • Варна
  • Мнения: 25 252
От пелените оставяш 2-3 броя в кошчето на бебето през нощта (ако е в бокса детето, ако е при теб - оставяш ги сутринта, когато го връщаш там за сутрешния тоалет). Тъй като сутрин къпят, мерят и теглят бебетата на визитацията, съответно ги преобуват и трябва да има поне една пелена оставена в кошчето, както и пакет мокри кърпи. Останалите пелени си седят при теб, никой не ти ги иска и не ти ги взема.
Бодитата според мен са по-удобни, дори и да не ги закопчеят акушерките отдолу нали бебето си е при теб (почти) през цялото време - ще си го закопчееш Wink Камизолките са голяма глупост, тези, които аз бях взела се закопчаваха само с една капса на врата, всичко останало се вееше както си иска.

# 17
  • Мнения: 439
pala4inkova искат два комплекта пелени- вътре има бархетни и тензухени, продават се в магазините за детски стоки. АМ е на Хип, и не виждам какъв е проблема да се занесе посочената козметика. И твоето бебе ще го мажат с донесена от някоя майка шампоан и олио  Peace Аз лично бях в болницата 12 дни, и не ми поискаха нито пелените нито козметиката, въпреки че бяха приготвени. А на някои майки им ги искаха веднага след раждането заедно с дрешките и памперса за новороденото.

# 18
  • Мнения: 759
pala4inkova искат два комплекта пелени- вътре има бархетни и тензухени, продават се в магазините за детски стоки. АМ е на Хип, и не виждам какъв е проблема да се занесе посочената козметика. И твоето бебе ще го мажат с донесена от някоя майка шампоан и олио  Peace Аз лично бях в болницата 12 дни, и не ми поискаха нито пелените нито козметиката, въпреки че бяха приготвени. А на някои майки им ги искаха веднага след раждането заедно с дрешките и памперса за новороденото.
За козметиката може да не искам да е тази, а може да не искам въобще да се ползва козметика, само с вода. Говоря хипотетично, не специално за мен, но е факт , че има еко майки, които предпочитат точно това. Отделно малко се съмнявам, че всяка мургава женица си носи. Затова се зачудих дали ще ми го изискат или може да се мине и без Хип.

# 19
  • Мнения: 175
Благодаря ви момичета,много сте ни полезни.Моето раждане е дълеч /октомври/ ,но ще се връщам после и ще ви чета отново,че то се оказаха много неща за помнене  Hug да са ви  здрави бебчетата на всички  Hug

# 20
  • Мнения: 72
Кога се говори с д-р Славчев как ще се ражда, в кой месец/седмица долу-горе?
На мен ми е много неудобно да звъня на хората по нощите (без значение лекар, приятел, майка ми даже), ако случайно се случи всичко да е вечерта... Още повече, ако не съм си избрала екип, а отида и който се падне на смяна... (той май не дава нощни?!) Blush
От списъка 2 бр. пелени са от от тези тензухените или...?
Проблем ли е ако забравя/не искам да занеса козметиката за бебето примерно олиото и шампоана?
Притеснява ме, ако не ми тръгне кърмата 2-3 дни (не знам дали е възможно, тепърва почвам да чета за това) с какво хранят бебето? Ако е АМ каква марка е?

На доктора може да му споменеш, че би искала да раждаш при него и той ще ти каже кога ще се уговорите. Изобщо не разбирам защо ти е неудобно да звъниш, това му е работата, а 90% от ражданията започват вечер или през нощта. На мен водите ми изтекоха в 12.30, събудих го, после пак се чухме в 5 и в 6 бях в болницата, той дойде към 8.30. Не трябва да се притесняваш, той е свикнал Wink
За козметиката, не знам защо трябва да е Хип, т.к. те ги къпеха с друг шампоан. За олиото така и не видях какво е. Ако нямаш кърма ти назначават АМ, но не знам каква марка е. Принципно се води, че те са против АМ, ако майката има кърма. Има и консултант по кърменето постоянно. Аз след като родих, докато бях под наблюдения ми донесоха бебето да го захраня на първия час още. После идва и ти помагат да го закърмиш отново.
Всеки месец ОБ има ден на отворените врати. Мисля, че е последната седмица на месеца в някой ден. Обади се да попиташ, там можеш да си зададеш всичките въпроси.

# 21
  • Мнения: 439
Със Хип ги къпят, след като ги изкъпят сутрин цялото отделение мирише на Хип. Пресипват шампоана в по големи шишета с помпа, а олиото в метална купичка и ги мажат с напоена марля. Аз питах една от неонатологията защо точно  Хип, е ми отговори че са хипоалергенни и не са имали досега проблеми с тази козметика

# 22
  • Мнения: 125
а след това къпахте ли ги със шампоан или педиатърката ни казва?понеже се чудя да го почвам ли с шампоан че и с четка ли newsm78,да ви кажа нямам търпение да мине  и замине престоя ми там понеже все си мисля че акушерки,сестри,санитарки правят някакви шашми и ше ги навиквам(може би стреса,обстановката ще ме подтикнат към това)........а по принцип почти нищо не запомних от постовете ви hahaha Joyотслабна ми паметта от 8месеца  bowuu Joy

# 23
  • Мнения: 363
а след това къпахте ли ги със шампоан или педиатърката ни казва?понеже се чудя да го почвам ли с шампоан че и с четка ли newsm78,

шампоана, който ползват е за коса и тяло, та ги къпят  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 125
а след това къпахте ли ги със шампоан или педиатърката ни казва?понеже се чудя да го почвам ли с шампоан че и с четка ли newsm78,

шампоана, който ползват е за коса и тяло, та ги къпят  Simple Smile
да де ама после да продължавам ли с шампоан за косата или да изчакам малко.......хем чета че в началото само с вода,хем от други мами чувам че са почнали след изписването със шампоан newsm78

# 25
  • Мнения: 2 588
Кога се говори с д-р Славчев как ще се ражда, в кой месец/седмица долу-горе?
На мен ми е много неудобно да звъня на хората по нощите (без значение лекар, приятел, майка ми даже), ако случайно се случи всичко да е вечерта... Още повече, ако не съм си избрала екип, а отида и който се падне на смяна... (той май не дава нощни?!) Blush
От списъка 2 бр. пелени са от от тези тензухените или...?
Проблем ли е ако забравя/не искам да занеса козметиката за бебето примерно олиото и шампоана?
Притеснява ме, ако не ми тръгне кърмата 2-3 дни (не знам дали е възможно, тепърва почвам да чета за това) с какво хранят бебето? Ако е АМ каква марка е?

На доктора може да му споменеш, че би искала да раждаш при него и той ще ти каже кога ще се уговорите. Изобщо не разбирам защо ти е неудобно да звъниш, това му е работата, а 90% от ражданията започват вечер или през нощта. На мен водите ми изтекоха в 12.30, събудих го, после пак се чухме в 5 и в 6 бях в болницата, той дойде към 8.30. Не трябва да се притесняваш, той е свикнал Wink
За козметиката, не знам защо трябва да е Хип, т.к. те ги къпеха с друг шампоан. За олиото така и не видях какво е. Ако нямаш кърма ти назначават АМ, но не знам каква марка е. Принципно се води, че те са против АМ, ако майката има кърма. Има и консултант по кърменето постоянно. Аз след като родих, докато бях под наблюдения ми донесоха бебето да го захраня на първия час още. После идва и ти помагат да го закърмиш отново.
Всеки месец ОБ има ден на отворените врати. Мисля, че е последната седмица на месеца в някой ден. Обади се да попиташ, там можеш да си зададеш всичките въпроси.
А д-р Славчев само в ОБ ли изражда, ходи ли и в АГ или окончателно са я прекратили тази практика с външни лекари, които да израждат в АГ? Аз съм пациентка на д-р Якуб от години, но за съжаление той вече не работи във Варна, само заради него бих родила в ОБ, влизала съм като студентка в родилното и нещо не ми допадна. И наистина от всички чувам, че акушерките на малките и неонатолозите не са особено мили, постоянно това мнение ми се затвърждава.
Видях, че в предната тема се чудиш защо са ти казали, че бебето е недоносено. Недоносено може да е на термин или на тегло( под 2,5 кг). Поне ние така го учихме по педиатрия, освен ако няма някакви нови критерии Wink Аз самата съм родена 3 дни преди термин с тегло 2,150 кг и майка ми е била 20 дни в болницата с мен, т.е. аз съм доносена на термин и недоносена първа степен на тегло.

# 26
  • Мнения: 72
а след това къпахте ли ги със шампоан или педиатърката ни казва?понеже се чудя да го почвам ли с шампоан че и с четка ли newsm78,

шампоана, който ползват е за коса и тяло, та ги къпят  Simple Smile
да де ама после да продължавам ли с шампоан за косата или да изчакам малко.......хем чета че в началото само с вода,хем от други мами чувам че са почнали след изписването със шампоан newsm78
Аз си й мия и главата с шампоан. Най-добре питай педиатърката, че мнения различни.

# 27
  • Мнения: 125
а след това къпахте ли ги със шампоан или педиатърката ни казва?понеже се чудя да го почвам ли с шампоан че и с четка ли newsm78,

шампоана, който ползват е за коса и тяло, та ги къпят  Simple Smile
да де ама после да продължавам ли с шампоан за косата или да изчакам малко.......хем чета че в началото само с вода,хем от други мами чувам че са почнали след изписването със шампоан newsm78
Аз си й мия и главата с шампоан. Най-добре питай педиатърката, че мнения различни.
май най-добре така....стана ми интересно че в родилното им мият косите а после не newsm78

# 28
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Благодаря ви за отговорите, момичета!

Хич не ми харесва това с жегите и отворените врати... Confused С плащане за ВИП стая и доктор, цената става като в МД. Rolling Eyes

Вярно ли е, че за д-р Славчев не може да се избира лекар, а само екип (т. е. не е 400, а 500 лв.)?

# 29
  • Мнения: 100
Когато ме изражда д-р Славчев, платих само за избор на лекар.

Общи условия

Активация на акаунт