Училищата в район Младост, София- IV част

  • 105 009
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Sf
  • Мнения: 9
Здравейте, момичета! Текущо дъщеря ми е петокласничка в 144 СОУ "Народни будители", но съм твърдо решена това да е последната й година там! През годините е писано доста за училищата в района, но ще съм безкрайно благодарна, ако ми споделите пресните си и най-вече преки наблюдения за 125 СОУ в Младост 1.  От седмица се опитвам да се свържа с тях по телефон и мейл, за да ми разяснят дали приемат деца извън плановия прием и какви са условията, но за момента е безуспешно. Ако някоя от вас го е правила това упражнение, моля да сподели опит   Praynig

# 691
  • София
  • Мнения: 5 569
Bijou, съветът ми е да отидете на място в 125-то и да се срещнете с директорката. По телефона такива въпроси не се решават.  Peace

# 692
  • София
  • Мнения: 4 035
Здравейте, момичета! Текущо дъщеря ми е петокласничка в 144 СОУ "Народни будители", но съм твърдо решена това да е последната й година там! През годините е писано доста за училищата в района, но ще съм безкрайно благодарна, ако ми споделите пресните си и най-вече преки наблюдения за 125 СОУ в Младост 1.  От седмица се опитвам да се свържа с тях по телефон и мейл, за да ми разяснят дали приемат деца извън плановия прием и какви са условията, но за момента е безуспешно. Ако някоя от вас го е правила това упражнение, моля да сподели опит   Praynig
Братовчедка ми мести и двете си деца от 125то след края на годината. Едното ще е втори, другото 5ти клас. Напълно потресена е от училището.
Мога ли да те помоля да ми кажеш малко повече защо ще я местиш? Моята дъщеря завършва 4ти клас в 144то с профил хореография и по идея искам там да учи и малката догодина. За момента нямам никакви забележки от училището и съм доволна. Но много ме притеснява периода 5-7 клас, който като цяло е слабо място на почти всички СУта.

# 693
  • София
  • Мнения: 2 317
Цитат
Братовчедка ми мести и двете си деца от 125то след края на годината. Едното ще е втори, другото 5ти клас. Напълно потресена е от училището.
Може ли да помоля, ако има подобни или обратно, положителни мнения за дадено училище, да има и малко мотивировка.  Би било много полезно като информация при избора на училище. Peace

# 694
  • София
  • Мнения: 4 035
Цитат
Братовчедка ми мести и двете си деца от 125то след края на годината. Едното ще е втори, другото 5ти клас. Напълно потресена е от училището.
Може ли да помоля, ако има подобни или обратно, положителни мнения за дадено училище, да има и малко мотивировка.  Би било много полезно като информация при избора на училище. Peace
Сали, не съм много навътре в проблемите, но това, на което съм свидетел са страхотни проблеми със занималнята. Абсолютна незаинтересованост към деца без "гръб", пълна абдикация от страна на ръководството за проблемни деца, прехвърляне от болната глава на здравата при някакви казуси. Учителите напускат доста, и то качествените и така.

# 695
  • Sf
  • Мнения: 9
bubcheto15, аз също бях доволна до сега. Но от тази година се сблъскахме с не един и двама учители, които все едно са се наговорили да съсипят успеха и самочувствието на децата! Казаха си го в прав текст на първата родителска среща и до момента, за жалост се справят успешно! Изключително слаба подготовка по математика. Материята е сложна, учебникът и на мен ми е труден за разбиране, а госпожата не мърда и на милиметър от него. Категорично против е допълнителната учебна тетрадка със задачи, но пък степента на сложност на задачите, които виждам в тестовете   е в пъти по-висока от тази на предадения материал. Децата са объркани, ние също. Възможности за показване на знанията текущо няма. Такава била системата и точка.
По български език и литература пък изобщо не си дават зор.По литература единственото, което правят е да слушат как госпожата им чете от някакви неизвестни нам книги, като "Аптеката на Господ", в която се обяснява коя билка трябна да пиеш за да си "секси"...
Домашни работи почти нямат. По никой предмет.
Иначе хореографията е на все по-високо ниво Simple Smile Започвам да си мисля, че има доза истина в това, че умишлено дърпат надолу нивото на сериозните предмети, защото  посредствените знания и успех не могаг да те класират в езиковите и математическите гимназии. А колкото по - малък е отлива на ученици, толкова по - добре за реномето на школото. Особено пред надвисналата заплаха над училищата по изкуствата.
Училището е на 130-то място по успех след матурите от миналата година...



# 696
  • София
  • Мнения: 2 317
Бубчето, благодаря, не звучи никак обнадеждаващо.
Bijou., защо не в 81 например?

Последна редакция: пт, 24 мар 2017, 20:40 от sali

# 697
  • София
  • Мнения: 4 035
bubcheto15, аз също бях доволна до сега. Но от тази година се сблъскахме с не един и двама учители, които все едно са се наговорили да съсипят успеха и самочувствието на децата! Казаха си го в прав текст на първата родителска среща и до момента, за жалост се справят успешно! Изключително слаба подготовка по математика. Материята е сложна, учебникът и на мен ми е труден за разбиране, а госпожата не мърда и на милиметър от него. Категорично против е допълнителната учебна тетрадка със задачи, но пък степента на сложност на задачите, които виждам в тестовете   е в пъти по-висока от тази на предадения материал. Децата са объркани, ние също. Възможности за показване на знанията текущо няма. Такава била системата и точка.
По български език и литература пък изобщо не си дават зор.По литература единственото, което правят е да слушат как госпожата им чете от някакви неизвестни нам книги, като "Аптеката на Господ", в която се обяснява коя билка трябна да пиеш за да си "секси"...
Домашни работи почти нямат. По никой предмет.
Иначе хореографията е на все по-високо ниво Simple Smile Започвам да си мисля, че има доза истина в това, че умишлено дърпат надолу нивото на сериозните предмети, защото  посредствените знания и успех не могаг да те класират в езиковите и математическите гимназии. А колкото по - малък е отлива на ученици, толкова по - добре за реномето на школото. Особено пред надвисналата заплаха над училищата по изкуствата.
Училището е на 130-то място по успех след матурите от миналата година...
Мястото след матурите грам не ме тревожи, то е отражение на твърде комплексни неща, но останалото доста ме притеснява. В последните 4 години, децата в класа на дъщеря ми наистина учат общообразователните предмети изключително сериозно и засилено. Домашни имат супер много, даже на моменти на мен ми се реве, говорим за 18стр по математика сип например, плюс всички други стандартни, изпитват ги и ги спукват от контролни, вече почват 5та страница с оценки в бележника. За съжаление обаче май ще се окажа права за среден курс, дано поне не съм права, че този период е дупка навсякъде.

# 698
  • Мнения: 5 234
Интересно от какво са потресени от 125. Има добър ред и организация. Занималнята не я ползваме след 1 и 2 клас и не знам как е.

# 699
  • Мнения: 2 285
bubcheto15, можеш ли да препоръчаш добра класна за тазгодишните първокласници?

# 700
  • София
  • Мнения: 4 035
bubcheto15, можеш ли да препоръчаш добра класна за тазгодишните първокласници?
Димитрова е класната на дъщеря ми,  децата я обичат много, дава им много зор и много изисква като обучение. Преки наблюдения върху другите нямам, но имахме доста драми с Иванова и Андонова, които са класни на други два 4ти класа и преподаваха на нашия клас в занималнята.

# 701
  • Sf
  • Мнения: 9
bubcheto15, аз също бях доволна до сега. Но от тази година се сблъскахме с не един и двама учители, които все едно са се наговорили да съсипят успеха и самочувствието на децата! Казаха си го в прав текст на първата родителска среща и до момента, за жалост се справят успешно! Изключително слаба подготовка по математика. Материята е сложна, учебникът и на мен ми е труден за разбиране, а госпожата не мърда и на милиметър от него. Категорично против е допълнителната учебна тетрадка със задачи, но пък степента на сложност на задачите, които виждам в тестовете   е в пъти по-висока от тази на предадения материал. Децата са объркани, ние също. Възможности за показване на знанията текущо няма. Такава била системата и точка.
По български език и литература пък изобщо не си дават зор.По литература единственото, което правят е да слушат как госпожата им чете от някакви неизвестни нам книги, като "Аптеката на Господ", в която се обяснява коя билка трябна да пиеш за да си "секси"...
Домашни работи почти нямат. По никой предмет.
Иначе хореографията е на все по-високо ниво Simple Smile Започвам да си мисля, че има доза истина в това, че умишлено дърпат надолу нивото на сериозните предмети, защото  посредствените знания и успех не могаг да те класират в езиковите и математическите гимназии. А колкото по - малък е отлива на ученици, толкова по - добре за реномето на школото. Особено пред надвисналата заплаха над училищата по изкуствата.
Училището е на 130-то място по успех след матурите от миналата година...
Мястото след матурите грам не ме тревожи, то е отражение на твърде комплексни неща, но останалото доста ме притеснява. В последните 4 години, децата в класа на дъщеря ми наистина учат общообразователните предмети изключително сериозно и засилено. Домашни имат супер много, даже на моменти на мен ми се реве, говорим за 18стр по математика сип например, плюс всички други стандартни, изпитват ги и ги спукват от контролни, вече почват 5та страница с оценки в бележника. За съжаление обаче май ще се окажа права за среден курс, дано поне не съм права, че този период е дупка навсякъде.

Да, така беше и при нас Simple Smile Сега сме в другата крайност.

# 702
  • Sf
  • Мнения: 9
Bijou., защо не в 81 например?

Май не съм чувала почти нищо за 81-во. Което може и да е добре Simple Smile 125-то е със славата на "сериозно" училище и за това за него търся повече информация, но съм отворена за препоръки  Hug

# 703
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 376
Аз съм доволна за периода 5-7 клас от 10 СУ. Поне 7-8 деца дойдоха в класа на детето ми от 125-то през този период. Едно пък отиде в 125-то. Две деца се преместиха в спортно училище. Имаше и други напуснали, поради смяна на местожителството на родителите. Едно от децата, заминали в чужбина, се представяше отлично по математика и там.
Доволна съм от почти всички учители. Имат високи изисквания, не пишат лесно отлични оценки, справедливи са. Мисля, че се справят добре, въпреки мазалото с учебните планове. Не са намерили начин да наливат знанията с фуния, на всички по равно, но са отзивчиви и водят консултации за желаещите ... поне повечето. Дисциплината зависи основно от класа, но на който му се учи - има възможност да го прави.
Класната на сегашните петокласници е преподавател по БЕЛ, нов за училището. Децата и родителите я харесват и като учител, и като преподавател.  Peace

# 704
  • Мнения: 16
Може ли да дадете отзиви за 81СУ.Моят племенник на есен ще учи там в трети клас,все още не са му посочили паралелка и тъй като ще живее една година у дома искам да съм на ясно какво е там положението с учители,занималня и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт