Работа, CV-та, HR-и, съвети - 38-ма тема

  • 54 136
  • 719
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 95
Здравейте,имате ли информация за Алфа банк и Пощенска банка .Явно доста са кандидатствали в Алфа банк-интересувам се за позиция касиер.Какви са условията и заплащането?

# 46
  • Мнения: 13
Работата на HR-те е да търсят и намират най-подходящите хора за длъжността. Затова и обявите се публикуват непрекъснато.
Разширяващият се бизнес също изисква нови, по възможност по-подготвени, кадри.
Сещам се, че е възможно и част от обявите да са на измислени фирми, които използват хората по 1-2 месеца и под някакъв предлог след това ги освобождават. Чувала съм за такива. Така че отваряйте си очите. Макар че и това е опитност.
Никога не е излишно преди интервюто да проверите в Интернет коя е фирмата, от колко години е на пазара, какви са икономическите показатели и дори финансовия й отчет, който е публична информация.
Затова и не съм съвсем съгласна със Dream Team link. Но пък съм съгласна, че е много трудно да се намери точния човек. В нашата компания практиката е да се пускат непрекъснато обяви. Това ще повиши качеството на работещите, а освен за нуждите на работещите, трябва да се сещаме и за потребностите на компаниите.

В моя екип има две работни места и аз сама съм си HR. Затова, ако имате нужда от работа в София, напишете ми на лично съобщение и оставете телефон.

Как си обяснявате факта, че едни и същи обяви се въртят месеци наред? Толкова ли не могат да си намерят човек от няколко хиляди  кандидата или просто като изтече обявата, я подновяват? Прави ми впечатление, че обяви за сезонни работници се въртят почти целогодишно

# 47
  • Мнения: 4

Не, не сме кол център. Фирмата е ИТ, която се занимава с разработка на приложения за наши клиенти. Позициите с френски са за Support, който се извършва през онлайн тикетинг система и по мейл. Телефонната линия почти не се използва Simple Smile

# 48
  • Мнения: 7 009
Е, да, пак съпорт, грешно се изразих. Имам чувството, че нищо друго с френски не се търси, освен някакъв вид съпорт.

# 49
  • Мнения: 2 681

Никога не е излишно преди интервюто да проверите в Интернет коя е фирмата, от колко години е на пазара, какви са икономическите показатели и дори финансовия й отчет, който е публична информация.

Как да пpовеpим публичната инфоpмация за анонимна фиpма от джобса?
От много пpовеpки 1 съфоpумка вече 8ма година си седи безpаботна.
Не винаги пpовеpката е полезна.

# 50
  • Мнения: 13
Има някои правила:
- Ако фирмата няма сайт
- Ако няма адрес
- Ако няма стационарен телефон
- Ако на един и същи адрес са записани няколко фирми

Не казвам, че всички посочени факти означават проблем, но в комбинация трябва да Ви светва червената лампичка. По този повод една умна поговорка гласи, че никой не ни е излъгал, ние сами искаме да излъжем себе си.

Задължителна е проверката в Търговския регистър, Справки за юридическо или физическо лице. Там ще видите дали фирмата е в несъстоятелност, обявени актове, финансови отчети, дали лицето действително е управител на фирмата.
С две думи не бъдете лековерни. Даже елементарно търсене с Чичко Гугъл показва доста за този, който иска да го види.

Има и професионални организации и асоциации и други начини да се осведомите.
Например в банковата и небанковата финансова сфера има Комисия за финансов надзор и Банков надзор. Трябва да се информираме. Има списъци с лицензирани адвокати, застрахователи и др.

Що се отнася до хора, които дълго време не похващат никаква работа, може пък и да не искат да работят или пък да има кой да ги издържа, та не им се налага, нали? Аз познавам доста хора, които изобщо не си търсят работа или пък търсят такава, каквато не съществува.


Никога не е излишно преди интервюто да проверите в Интернет коя е фирмата, от колко години е на пазара, какви са икономическите показатели и дори финансовия й отчет, който е публична информация.

Как да пpовеpим публичната инфоpмация за анонимна фиpма от джобса?
От много пpовеpки 1 съфоpумка вече 8ма година си седи безpаботна.
Не винаги пpовеpката е полезна.

# 51
  • Мнения: 4
Здравейте, от 1г. търся работа в София.  Предлагат се очевидно заплати от 400лв., защото само това може да се крие зад въпроса каква заплата очаквате, вече ми е ясно че 600лв. е космическа заплата.

Последна редакция: ср, 02 юли 2014, 11:45 от sisi190

# 52
  • Мнения: 4 569
В моя екип има две работни места и аз сама съм си HR. Затова, ако имате нужда от работа в София, напишете ми на лично съобщение и оставете телефон.
Само висококвалифициран персонал ли търсиш?

# 53
  • Мнения: X
Нов вид измама: Докато търсим работа, може да загубим пари

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4168263

# 54
  • Мнения: 13
Изискването е средно образование.

В моя екип има две работни места и аз сама съм си HR. Затова, ако имате нужда от работа в София, напишете ми на лично съобщение и оставете телефон.
Само висококвалифициран персонал ли търсиш?

# 55
  • Мнения: 4 632
От малки ни учат, че срамна работа няма, това ни е така повтаряно и натрапвано, че накрая сме убедени че това наистина е така. Но има срамна работа в този вид; имам позната която продава чанти и аксесоари, тя е учила 4г. висше, но с нейната специалност, ако нямаш познати няма как да си намериш работа, излезе ли обява кандидатите са стотици, както навсякъде. Та за нея е срамна тази работа, която работи в момента, защото един вид не е добър специалист в областа си и не може да се реализира..

# 56
  • Мнения: 718
Разбирам безкрайно добре тази твоя позната... Да се чувстваш откъснат от себе си е нещо повече от срам. Може би думичката е "смут", последван от неадекватност.

# 57
  • София
  • Мнения: 6 219
За всяка специалност може да се каже, че ако нямаш познати, то няма как да се реализираш. Това означава ли, че всики, които са се реализирали "имат познати"? А това, че си учил 4 г. висше прави ли те специалист? Аз учих 6, вкл. с магистратура в същата специалност и съм много далеч от специалист все още. Само поставям тема за размисъл. Не поставям под съмнение това, че конкретната девойка би била добър специалист. Доста пъти сме си чесали клавиатурите по темата за "познатите", но звучи интересно да поразмишляваме в условията на "срамна" и "несрамна" работа.


Иначе прекрасно разбирам за какво става дума. Не искам да разбирам как бих се чувствала ако не работя това, което смятам за свое призвание. Доста трудно бих се пречупила.
 

# 58
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Мда и не трябва също да се пренебрегва факта,че вече който не е записал висше,той не е завършил  Rolling Eyes Университетите приемат хора на конвейер и пак им остават свободни места Peace Гледат да избутат студентите до 4ти курс,щото това са 4 години плащане на семестри  Money Въобще това вече не е голяма гаранция висшОто  Laughing
Трябва си много упоритост,биене в стени,пак упоритост,докато намериш мястото си и се чувстваш добре  Hug Аз съм във фаза на търсене на последното  Crazy,но кой не е  hahaha

# 59
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 451
При мен е обратно - дори и връзки за обувки да продавам - ще си го направя интересно - работила съм супер различни неща и съм се чувствала много на място  Peace

Според мен проблеми има, ако човек се фиксира, че иска нещо точно определено - имаш ли изградена визия предварително, то трудно ще бъде постигната и така взирайки се в нея - човек не вижда реално какви възможности има  Peace

Да, винаги има "шум в системата" - кофти колеги, сплетни, трудности ...но е въпрос на нагласа - на какво да се обръща внимание.

Трудно и неуместно е да се обобщава, но ако човек е фокусиран над себе си и своето представяне, сработване с колектива и вписване в средата - няма да има време да се дразни от щяло и нещяло  Blush

Иначе - проблеми има навсякъде и съвършена среда няма  Peace

Това как ще ме погледне клиентката - си е нейна работа - аз нали съм си на мястото да съм усмихната, предразполагаща, ненатрапваща се ....  Всеки си има ролята и мястото  Peace Човек няма смисъл да се фиксира над нещата, които не може да промени (другите), по-добре да се фокусира над себе си - там, където има власт да надгражда  Peace

Общи условия

Активация на акаунт