ЧДГ Славейче

  • 52 525
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 388
Алекс, много ти благодаря за отговорите   bouquet Hug!
Доста добре ми звучи всичко. На фона, на това, което получавам като обслужване в момента, ми се струва доста по-добре. А ако детето отсъства 1 седмица, не приспадат ли пак от таксата или трябва да е половин месец отсъствието?
И ние имаме същият проблем с гърнето  Confused. Ама на мен още в началото ми казаха, че гърнето нямало да е проблем и бързо сме щели да го махнем.... Еми нещо не се получават нещата и така както малкия си беше свикнал да си казва, сега вече е забравил и нищо не казва.
Отделно имаме и други факти, които не мога да преглътна и ме навеждат на мисълта да сменим яслата. Разликата сега ще бъде, че ще трябва да го мъкна по метрото, тъй като яслата ще е близо до работата ми, а не както до сега - до вкъщи. Ама ще го поумувам още малко и ще видим. А и най-добре да се чуя с управителката, да видя дали има свободни места.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 114
Алекс, много ти благодаря за отговорите   bouquet Hug!
Доста добре ми звучи всичко. На фона, на това, което получавам като обслужване в момента, ми се струва доста по-добре. А ако детето отсъства 1 седмица, не приспадат ли пак от таксата или трябва да е половин месец отсъствието?
И ние имаме същият проблем с гърнето  Confused. Ама на мен още в началото ми казаха, че гърнето нямало да е проблем и бързо сме щели да го махнем.... Еми нещо не се получават нещата и така както малкия си беше свикнал да си казва, сега вече е забравил и нищо не казва.
Отделно имаме и други факти, които не мога да преглътна и ме навеждат на мисълта да сменим яслата. Разликата сега ще бъде, че ще трябва да го мъкна по метрото, тъй като яслата ще е близо до работата ми, а не както до сега - до вкъщи. Ама ще го поумувам още малко и ще видим. А и най-добре да се чуя с управителката, да видя дали има свободни места.

Не само при две пълни седмици отсъствие приспадат. Пише го и в договора.А за места според мен има. Наскоро е започнало ново дете, което дори още не ходи. ММ го е засякъл.

# 17
  • Мнения: 388
Благодаря ти, Алексче   bouquet!
Еми пак, че има възможност за възстановяване на такса .... при нас няма такива филми. По Коледните празници си почиваха около 20 дни, ама ние си плащахме като попове, независимо, че детето ми не ходи на ясла, поради тяхна вина  Tired. Бяхме се сбъркали да мислим схеми, кой да го гледа. Както и да е! Извинявам се за отклонението!
Утре ще се обадя със сигурност и ако има възможност още утре ще отида да видя мястото! Нищо чудно съвсем скоро да се запознаем и лично с теб  Laughing!

# 18
  • София
  • Мнения: 4 114
Благодаря ти, Алексче   bouquet!
Еми пак, че има възможност за възстановяване на такса .... при нас няма такива филми. По Коледните празници си почиваха около 20 дни, ама ние си плащахме като попове, независимо, че детето ми не ходи на ясла, поради тяхна вина  Tired. Бяхме се сбъркали да мислим схеми, кой да го гледа. Както и да е! Извинявам се за отклонението!
Утре ще се обадя със сигурност и ако има възможност още утре ще отида да видя мястото! Нищо чудно съвсем скоро да се запознаем и лично с теб  Laughing!

Пиши като се чуете какво е станало. А и ако почвате ще се радвам да се запознаем.
При нас декември си работеха, само на официалните празнични дни почиваха. Добре е че все пак при 2 седмици болест след това плащаш половин такса. А и летните месеци също.
Много са френдли от тази гледна точка.

# 19
  • Мнения: 388
Да, определено има значение, че правят отстъпка при половин месец посещение  Peace! Все пак не са малко пари, а при положение, че детето не е ходило половината месец си е съвсем нормално да се вземе предвид това.
Задължително ще ти пиша утре като се чуя с управителката! Ще се радвам да се запознаем   bouquet! Ще ти пиша на ЛС, че да не занимаваме вече аудиторията  Wink.

# 20
  • София
  • Мнения: 31
Здравейте! Има ли някоя мама, която ще пуска сега детенцето си на ясла в ЧДГ "Славейче" на ул."Отец Паисий"? Моят син е на 1 година и 4 месеца и ще започва там от октомври.

# 21
  • Мнения: 4
Здравейте! Днес ходих до градината на ул."Отец Паисий". Говорих с директорката,всичко ми се видя чудесно. Моят син ще започне от 20.10. Много ме е страх с адаптацията,той е много привързан към мен и е много срамежлив.Дори когато го оставям на баба му плаче за мен.Моля,пишете за колко време за свикнали вашите дечица

# 22
  • Мнения: 19
Здравейте! Миналата година и моята дъщеря посещаваше яслената група там. Беше на 1.5 г., когато започна, също много привързана към мен, към онзи момент се кърмехме и това беше единствения начин за заспиване. Адаптацията мина много бързо. около 3- 4 дни ходеше до обяд, след това започна по цял ден и заспиваше там сама без проблем. Към настощия момент вече не посещаваме яслата там, но и до сега се сеща за едната от сестрите, които се грижеха за тях и казва че иска да ходи при тях.
Единственото нещо, от което бях недоволна беше, че се допускат болни деца. Била съм свидетел как майки носят - сиропи и капки на децата. А цяла зима си имаше кашлящи и сополиви деца. Моето дете много боледуваше. Имах разговори с директорката - резултат нямаше. НО като цяло бях доволна от отношението към децата.

# 23
  • Мнения: 16
Привет, момичета!
И при нас на дневен ред дойде яслата, трябва да тръгваме от май на 1г.6м. В тази връзка искам да помоля мамите на посещаващите базата на ул. Отец Паисий за актуална информация. По конкретно ме интересува отношението към децата, адаптация, занимания и не на последно място допускане на болни.

Благодаря!

# 24
  • Мнения: 4
Здравейте! Много съм доволна от градината. Както преди писах,моето дете е много привързано към мен и в началото наистина беше трудно. Сутрин плачеше,вечер също. Отделно в началото много боледуваше и периода на адаптация беше дълъг. Но вече свикна и няма проблем. Целия персонал е чудесен.Много съм доволна.Относно допускането на болни деца, не знам как стой въпроса,защото когато е болен не го пускам на градина.

# 25
  • Мнения: 45
Здравейте,

Синът ми посещаваше детската градина в яслената група от м.Март 2016 за период от 2 месеца, през които реално беше в градината 7-8 дни. Разболяваше се след 3 дни посещения, след това го лекувахме 10 дни вкъщи, след което всичко се повтаряше като по учебник. Накрая след поредните 3 дни, за пореден път ни се обадиха мънкащите лелки и ни съобщиха, че детето пак е с темпертура 39 град. След скандал си прибрахме детето и сега се лекуваме с антибиотици, като повече никога няма да заведа сина си там. В градината не се спазва хигиена относно приборите за ядене, както и лелките не се интересуват какво са яли децата, как са облечени, дали е сменен памперса и т.н. Имам и съмнение, че нарочно ги държат леко облечени за да настиват. В градината няма никакъв филтър, независимо, че собственичката много ни убеждаваше, че такъв съществува, преди да подпишем договора. Виждал съм болни деца как подсмърчат и кашлят сутрин. Смятам да подам и жалби до институции за това безобразие. За нищо на света не си давайте децата в тази градина.

# 26
  • София
  • Мнения: 4 114
Здравейте,

Синът ми посещаваше детската градина в яслената група от м.Март 2016 за период от 2 месеца, през които реално беше в градината 7-8 дни. Разболяваше се след 3 дни посещения, след това го лекувахме 10 дни вкъщи, след което всичко се повтаряше като по учебник. Накрая след поредните 3 дни, за пореден път ни се обадиха мънкащите лелки и ни съобщиха, че детето пак е с темпертура 39 град. След скандал си прибрахме детето и сега се лекуваме с антибиотици, като повече никога няма да заведа сина си там. В градината не се спазва хигиена относно приборите за ядене, както и лелките не се интересуват какво са яли децата, как са облечени, дали е сменен памперса и т.н. Имам и съмнение, че нарочно ги държат леко облечени за да настиват. В градината няма никакъв филтър, независимо, че собственичката много ни убеждаваше, че такъв съществува, преди да подпишем договора. Виждал съм болни деца как подсмърчат и кашлят сутрин. Смятам да подам и жалби до институции за това безобразие. За нищо на света не си давайте децата в тази градина.

А за кой филиал говорите?
Детето ми ходи от юли 2014 до края на септември 2015 г. на ул. Росица и не сме имали такива проблеми. Да боледуваше често тъй като тръгна за 1 път, но не съм виждала подсмърчащи и кашлящи. Винаги имаше меню с яденето за седмицата.

# 27
  • София
  • Мнения: 49
Здравейте,

каква е ситуацията към момента с тази детска ясла? Прочетох, че се допускат боледуващи деца, това продължава ли?

Има ли други проблемни въпроси с тази ясла?

# 28
  • София
  • Мнения: 4 114
Здравейте,

каква е ситуацията към момента с тази детска ясла? Прочетох, че се допускат боледуващи деца, това продължава ли?

Има ли други проблемни въпроси с тази ясла?

За тази на ул. Росица няма такива неща. Не се допускат и толерират болни деца. За другия филиал не знам.

# 29
  • Мнения: 45
Здравейте,

Извинявам се, че не съм уточнила. Става въпрос за базата на ул. „Отец Паисий“.

Общи условия

Активация на акаунт