Трудно проговаряне -тема 17

  • 115 919
  • 740
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 2 108
Благодаря за съветите. Остава да потърся добър логопед с "нормални" цени. Ако някой има положителен опит с такъв в София, моля да ми даде координати (може и на лично съобщение). Общо взето мненията около мен са 50 на 50. Някои казват, изчакай не го насилвай, много момченца проговарят изведнъж на 3 години. Други пък, че бавенето (неводенето на логопед) е в негова вреда.

# 661
  • Мнения: 747
В Европа няма ли вече кой да прави ЕЕГ? Ще е много жалко, ако е така.

# 662
  • Мнения: 13 999
В Европа няма ли вече кой да прави ЕЕГ? Ще е много жалко, ако е така.

Може да имат нов детски невролог - не знам.
Аз се сетих името на невроложката - д-р Генева.

# 663
  • Мнения: 11 906
........Някои казват, изчакай не го насилвай, много момченца проговарят изведнъж на 3 години.

Стига с тези легенди Stop , така изведнъж никой не проговаря какво очакваш за 4-5 месеца изведнъж да стане чудо ли от 2 думи които казва детето ти и изведнъж ще почне да говори с изречения ли? Защото нормата за 3 годишни е детето да говори с изречения от 2-3 думи и да има речник около 200 думи, така че едва ли ще е влязло в норма дори и да почне да говори повече. Извинявай за по-резкия тон, но го казвам от опит и аз чаках така, е още си нося последствията и детето все още не е в норма като връстниците си и продължава да ходи на логопед вече 3-та година. Като имаш в предвид, че на възрастта на синът ти моят имаше речник от 50-70 думи.

Пожелавам ви успех  Peace

# 664
  • Мнения: 4 792
Момичета, имам списък с добавките. Чудя се с какво да започна и ми е малко притеснено така на своя глава...
мисля да взема таурин и магнезий
поетапно ли ги давате? в смисъл ако започна с тези двете, след известно време добавям и следващо от списъка или предходното отпада? или на някакъв цикличен принцип?съвсем се омотах....

от вчера почнах курс с бронховаксон, дано няма проблем заради това..


Дони, дано сте прекарали страхотно на празника. Ще чакам да напишеш как е било Hug

teonce, благодаря за информацията  bouquet

# 665
  • София
  • Мнения: 655
http://www.logopedico.com/

Разгледай сайта, в него има информация и за логопедите в страната... за София дадени контакти на 53-ма специалисти.
Много близко детенце посещава: http://milea.bg/ - има сериозен напредък и родителите са доволни.

# 666
  • София
  • Мнения: 3 249
Доника, в св Наум при Божинова, никакъв проблем, всичко направи. Някои плащат само първия преглед, някои не плащат нищо.

Успех
Точно Божинава ми каза - това дете е за психиатрия, не е за невролог и ни изпрати по живо по здраво. Щял да и счупи апаратурата.
Преди 2 седмици покрай застраховката издействах преглед при Попова, само че в клиниката срещу зоопарка. Чакахме над час, въпреки, че имахме записан такъв и той се изнерви, защотомислеше, че ще ходи при животните. Пусна кратко ЕЕГ и  разбрах само, че няма епилептични огнища. Имах други въпроси, но не получих отговор...А ако знаех, че толкова ще чакаме, щях да заведа при животните и после и той спокоен и работата свършена. Иначе и тук въпроса беше кой ви каза, че сте за невролог? Аз, отговорих аз ...
Най-първо започни да даваш пробиотици, ензими и омеги Касиди. След това и другите според състоянието на детето. Аз лично се съобразявах с чистенето на металите...

# 667
  • София
  • Мнения: 39 933
Точно Божинава ми каза - това дете е за психиатрия, не е за невролог и ни изпрати по живо по здраво.
Нямам думи за отношението.
Моя син го водих на консултация при психиатър в "Детско здраве" на ул. Ами Буе. Водих го и на психолог. Може би втория срок ще помоля психоложката да поработи малко с него.
Трябва да го водя невролог, но заради друг проблем, за който не намирам решение (нощно напикаване - няма медицински проблеми с бъбреци, пикочен мехур и т.н.).

# 668
  • Мнения: 4 792
момичета, има ли значение на коя фирма са добавките?

# 669
  • Мнения: 747
момичета, има ли значение на коя фирма са добавките?

Зависи от самата добавка, но в повечето случаи - да.

# 670
  • Мнения: 4 792
На Нау Фуудс л-карнози и туарин добре ли е? За магнезия се чудя, може би този Дони който ползва-натурален морски Rolling Eyes
В какво се състои разликата? Иначе ценово на различните фирми има фрапиращи такива

# 671
  • Мнения: 747
Аз не съм давала Л-карнозин, но по принцип на НАУ не са лоши добавките.
Най-добре си ги внеси от щатите - цената е на 1/2, в някои случаи и на 1/3 от тази, която се предлага тук.

# 672
  • Мнения: 11 906
Разликата е в това колко е качествен продукта тоест какъв контрол се осъществява в/у производството му Peace , защото на хранителните добавки контрола е по-занижен. Принципно избягвай български продукти защото контрола направо е под съмнение, иначе на Now Foods продуктите са добри.  
Течния натурален морски магнезий е добър, най-малко не дразни стомаха защото таблетните форми го правят, аз съм давала на Валмарк и докара киселини на детето.

# 673
  • София
  • Мнения: 3 249
AnMary, а с психолога не поговори ли за напикаването? На мен преди години Хенриета Илиева(Хени) ми даде съвет, който подейства при големия. На календара рисувахме облаци и слънце за сух и мокър памперс и за 5 слънца подарък Wink
Малкия все още е с нощен памперс. Много е смешен, защото излиза от банята, аз се правя на разсеяна, а той ме подсеща - паеса? Обаче пие много вода вечер и няма как...
Касиди, аз съм доволна от Нау, но в айхерб са на половин цена

# 674
  • Мнения: 366
А наакването дали може да бъде неврологичен проблем (4 г. 6 м)?

Били сме при Божинова, но той тогава беше малък - на 2 г. 6 м. и обсъждахме основно закъснялото проговаряне.

Ние си чакаме обследването в Св. Никола - вероятно през април  Simple Smile



Общи условия

Активация на акаунт