Трудно проговаряне -тема 17

  • 115 832
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 13 879
Трябва да го водя невролог, но заради друг проблем, за който не намирам решение (нощно напикаване - няма медицински проблеми с бъбреци, пикочен мехур и т.н.).

Анмари и невролог няма да ви помогне, щом няма здравословен проблем. Ще ви каже че детето е по-емоционалном, спи дълбоко и ще ви посъветва да не му давате вода след 18;00 часа което според мен е нечовешко. Има там и един хормон който отговаря за нощното напикаване но хормоните се дават като добавка вче малко по-късно.


Просто трябва детенце да се вдига ( събужда а не носи заспало) до тоалетната.
с моята дъщеря която имаше същия проблем се будехме в 24:00 и после в 4:00. С часовник. Така се научи да се събужда сама когато й сие пишка нощем. Научи се да се регулира някъде втори клас. Иначе до токава имаше поне по едно напикаване на месец. И сега става самостоятелно поне по един път на нощ.

Последна редакция: чт, 29 яну 2015, 16:47 от _re_ge

# 676
  • София
  • Мнения: 39 848
Доника, не говорих с психоложката за това. Имах проблеми с учителката му и започнах да обикалям по специалисти, за да докажа, че му трябва единствено интензивна работа с логопед.

_re_ge, будя го, нося, водя...
Проблема му че, че не може да се събуди. Има моменти когато се буди, но е рядко. понякога се буди в момента на 1вите капки и отива в тоалетната. Понякога се буди чак като се напишка. И като се напишка ме гледа с укор и ми казва "ама мамо, защо не ме събуди?"

# 677
  • Мнения: 1 498
Здравейте, Ескимо кидс и Ескимо-3 едно и също ли са? Купих Ескимо-3, но на него не пише дали е за деца, мога ли да го давам на детето на 2години е, вместо Ескимо кидс?

# 678
  • Мнения: 13 879
_re_ge, будя го, нося, водя...
Проблема му че, че не може да се събуди. Има моменти когато се буди, но е рядко. понякога се буди в момента на 1вите капки и отива в тоалетната. Понякога се буди чак като се напишка. И като се напишка ме гледа с укор и ми казва "ама мамо, защо не ме събуди?"

трябва да се събуди - иначе няма полза от вдигането,
даже още повече затвърждава механизма на пикането на сън. Опитайте с вода да намокряте очите. И задължително да го водите до тоалетната ( детето на собствен ход )  а не да го носите и да изисквате да се обслужи там само. Повярвайте ми- няма друг начин. ако не бях допуснала подобни грешки дъщеря ми нямаше да се напикава до училище. Позволих си да съм добра, а правех мечешка услуга. Същото посъветвах и моя приятелка чието дете чак беше заведено на невролог. Като чу че ще му придписват хормони реши че може да опита с моя  метод. Трудно е , неприятно,  направо ужасно да трябва да ставаш и ти и детето по-часовник, но пък после спестява толкова главоболия.

Последна редакция: чт, 29 яну 2015, 18:09 от _re_ge

# 679
  • София
  • Мнения: 3 249
АнМари, точно защото и Хриси спеше дълбоко и ефект от буденето нямаше, Хени ми даде идеята с календара. Пробвай Wink

# 680
  • Мнения: 13 879
това, което също може би не ви е направило впчеталение е, че не твърдя че детето ще стане по-малко пикливо. Т.е. има хора, които често ходят до тоалета ( и нощем )  и такива които са по-държеливи. Такив деца с нощното напикава са от по-често пикаещите хора и това няма нищо общо с другите проблеми. Целта е да го научите да се буди , а не да го накарате да пикае по-рядко. Дъщеря ми е дете в норма но е невероятно пиклива и именно тя имаше проблеми с нощното напикаване. Такава е и до сега. За нея най-често търсим тоалетната. синът ми е със СОП но няма проблеми с нощното напикаване.                           

# 681
  • Мнения: 11 876
Здравейте, Ескимо кидс и Ескимо-3 едно и също ли са? Купих Ескимо-3, но на него не пише дали е за деца, мога ли да го давам на детето на 2години е, вместо Ескимо кидс?

Не, не е едно и също Ескимо кидс съдържа омега 3,6 и 9 и е специално за деца, това съдържа само омега 3 и е за възрастни. Ако даваш трябва да е буквално по 1мл защото по спомен там дозата е 5мл и това е за възрастни.

# 682
  • Мнения: 3 598
Проблемът изглежда е в това,  че напоследък липсва ескимо за деца в аптеките.

# 683
  • Мнения: 235
Здравейте!Имам въпрос как чистите токсините при децата?Става въпрос за дете на 2 г.

# 684
  • Мнения: 11 876
Здравейте!Имам въпрос как чистите токсините при децата?Става въпрос за дете на 2 г.

На дете на 2г не бих дала нищо без консултация с лекар.

И как така решавате, че искате да чистите токсини  newsm78 и в каква връзка, това тук е тема за труднопроговарящи деца.... нещо не хващам логиката.

# 685
  • Мнения: 235
За една позната е,бях чела някъде из темата ,че при трудно проговаряне някои започват да изчистват първо токсините.Споменах и ,но не мога да и дам повече информация затова питам

# 686
  • Мнения: 11 876
И като се изчистят токсините и ще проговори?
Не знам какво сте чела, дали става въпрос за приятелка или за вас самата. Но моя съвет е детето е съвсем малко не правете необмислени неща, щом не говори и има някакъв проблем се отива на лекар - педиатър, невролог, прави се консулт с логопед, психолог и т.н. Детето е много малко може просто да има известно забавяне, не сериозен проблем.
Да, тук много майки дават хранителни добавки, но първо след много четене (не някой във форума каза, защото после всеки си носи последствията сам) , второ на доста по-големи деца и същевременно с детето работят специалисти.

# 687
  • Мнения: 235
Аз самата съм минала този път отдавна имам син на 17г сама съм си търсела пътеките.А тя е нормално да е притеснена и търси всякаква информация,която може да и помогне.излишно е да казвам,че лекарите и казват да чака

# 688
  • Мнения: 11 876
Да, за лекарите предполагам че казват така  Rolling Eyes и да всички родители и сега си търсят всичко сами.
Но това дете наистина е много малко за хранителни добавки според моето мнение с което не ангажирам никого разбира се, всеки си преценява за детето  Peace. На моя син започнах да давам неща след 3 г възраст и пак със страх и много наблюдение. Да не говорим пък, че съм далеч от мисълта че това ще реши проблема и че трябва да се почне от там...като даже и не знам какъв е проблема де, защото само "не говори" нищо не значи има много маркери още които са важни. Проблемите в развитието на децата сега са ужасно много от дисфазия...до аутизъм, понякога проблема е и неврологичен (за това се минава първо от там за консултация).
Но предполагам ще се съгласите, че нещата не стават така - в един форум прочетох дават това ще дам и аз да пробвам несериозно е. Давам пример с витамините Биокюр, които много се коментират в темата...ето едни витамини са, но знаете ли колко деца луднаха буквално от тях (станаха нервни, не можеха да спят...) и майките ги спряха, нищо не е панацея трябва много четене и отсяване на информацията.

Майката като търси информация може да прочете старите теми, линковете в началото на темата, да пише тук и да разкаже за детето по-подробно за да получи по-адекватни съвети.

Пожелавам й успех  Peace

# 689
  • Мнения: 235
Съгласна съм!За добавките незнам нямам информация тогава не съм и давала,но за ноотропила съм абсолютно против,че го предлагат масово.Може да има случаи,в които е необходим,но да го предлагат на всяко второ неговорещо дете е безумие.
А пък за токсините и на мен ми стана интересно,за възрастен човек знам,че е с  диета,но за дете не мога да си го представя. Peace

Общи условия

Активация на акаунт