Цялата ОКТОМВРИйска дружина се моли за малката Марина - TEMA 9

  • 29 963
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 230
Еее момичета, човек да не отиде на море и после докато изчета всичко не само бебето зарита, но и аз Laughing Да се запиша в новата тема. Чудя се за кое от всичко за което сте писали да споделя. Изкарах морето предимно на сянка, сега тена ми е тука има, тука няма. Питах доктора преди да тръгнем има ли нещо за което да внимавам. Каза висок фактор за мазане, да няма рязка смяна на температурата, от горещината във студената вода и да пазя гърлото от студени напитки. Това е за сега от мен, да не стане дълго  smile3502

Я сподели, влиза ли във водата и въобще като цяло освен стоенето под чадъра какво друго си правила. Ние в събота заминаваме. Честно казано незнам дали ще влизам в морето, може би само до някъде ще топя краката и ще се поливам с вода, че да се разхладя. За стоенето под чадъра е ясно, но да лежа само гръб нещо няма да издържам дълго - може би ще си полягвам и настрани. И разбира се се прибирам вътре заедно с детето.

# 61
  • Мнения: 173
Повече лежах на страни, мокрих само краката докато държах детето да подскача с вълните. По гръб на пясъка не ми се получи, на шезлонга по-бива. Като цяло си ме беше страх от студената вода и от тази в басейна. Добре, че не беше горещо и плажа беше наблизо. ММ носеше чантите, аз държах корема. На обяд задължително поне за час почивка в стаята, не че нашия юнак ни остави. Хубаво да си изкарате и само на сянка   bouquet

# 62
  • Мнения: 1 831
и ние се каним вече събота и неделя да отразим един плаж ,живот и здраве... Praynig
Тая година ще имаме тен само отпред  hahaha

# 63
  • Мнения: 7
Здравейте,
ние с ММ тъкмо се върнахме от море в Гърция. Аз се топих и плувах във водата, понесе ми доста добре. Гинеколога ми каза, че няма проблем, ако аз се чувствам добре.
Иначе, аз например по гръб хич не можах да лежа, повече седях на шезлонга, или пък се подпирах от едната на другата кълка:) Какво да се прави...
Пожелавам на всички бъдещи плажуващи мами приятно изкарване на морето:)))

# 64
  • Мнения: 5
покрай фейс групата отдавна не бях влизала тук.шийка 13см.доколкото знам няма,нещо са объркали,мисля че най-много до 5см стига.Ckharisma никак не е приятно това което ти се случва но имай вяра и се довери на лекарите си,казали са ти 50 на 50 според мен не заради друго а просто защото серклажа ти ще го правят в малко по напреднали седмици,което не трябва да те плаши,понякога лекарите малко преувеличават,има много жени на които им го правят в твоите седмици и всичко е благополучно,наричат го серклаж на горещо.важното е че са намерили проблема и ще се вземат мерки,бъди спокойна и вярвяй че всичко ще се оправи  Heart Eyes   

# 65
  • Мнения: 53
Мацки, сега се прибирам от Училището за родители в Софиямед. За първи път ходя, а това беше и първата лекция от новата серия. Беше интересно, темата "Изследвания, хранене и начин на живот през бременността". Нещо, което ми направи впечетление за актуалната тема в момента - морето, лекарката каза, да не се криете от слънцето, по възможност с половин бански, защото мама събира витамин Д и бебо си го взема от нея. За водата, каза по-добре в морето отколкото в басейн, но ако майката се чувства добре - няма проблеми да се къпе. Във втората част имаше презентация на Чико и Мустела, от които получихме малки подаръчета. Ако имам възможност мисля и другите лекции да посетя.

# 66
  • Мнения: 154
Момичета, ходих на лекар. Измери ми шийката - 2 см. Но каза, че плацентата е много ниско разположена за 26 г.с.  Sad Каза да се пазя - никакво скачане, вдигане на тежести, секс.... Ако остане така, ще се наложи секцио...  Дали има шанс да се вдигне?

Здравей, май станахме доста с този проблем, аз пия магнерич 3х2, ношпа и утрогестан заради плацентата, шийката и контракциите.Лежа повечко, без секс, без тежести, даже и прахосмукачка не смея да пусна, мъжа ми милия се е нагърбил с почти всичко, но така ще е, стискаме зъби и това е.На мен ми казаха, че има шанс да се вдигне, но трябва
Много пазенепазене и не толкова заради плацентите, а заради шийките, за да остискаме до деветия

# 67
  • Мнения: 3 020
Момичета, извинявайте, че нахлувам в темичката ви, но се поразрових из летния ми гардероб и видях, че имам чисто нова http://conti-bg.com/product/87/pola-sara-dankova-lyato.html такава дънкова пола Wink, ако някой си я познае, да пише ЛС /размер М е/

# 68
  • Мнения: 5
и аз постоянно лежа мога да кажа почти от самото начало на бременността,не е много приятно,но си заслужава Simple Smile нищо не прав явкъщи вече почти и не готвя

# 69
  • Мнения: 176
Привет! С гордост развявам розови гащи  stork-girl newsm76 /моля, сложете ми щъркелчето на първа/, сигурно е вече на 100%. Днес бяхме на ФМ в Марковс. Момата е дългокрака и доста упорита - не се премести, колкото и да я побутвахме. По същата причина имаме само една читава снимка и то в профил, но поне успяха да й видят всичко.
Имам само малко притеснение - лекарката долови лек шум при прегледа на сърчицето, заради което ни препоръча по-обстоен преглед в Трета градска, където има детска кардиология. Напоследък не чета много във форума - не ми остава време, затова не знам дали е обсъждано, но някой сблъсквал ли се е с подобен проблем? Ще се радвам да споделите...

# 70
  • Мнения: 153
Скъпи Дами,
Изключително много Ви благодаря, за подкрепата, куража и милите думи към мен.
За изказването на дежурния в Надежда относно тези 50 на 50 шанс да задържа бебето, всички са единодушни, че е адски силно, безсърдечно и безпочвено. И то дори не го бях питала. На излизане от кабинета ми каза бездушно, ех, дано имаш късмет!....Това и предизвика реакцията ми, плача и обезверението.

Днес вече съм приета. Всички лекари, които ме гледаха се изпокараха дали трябва да правят серклаж в тази седмица. Измериха шийка 1,7см. Наплашиха ме още повече. Казаха, че виждат и това вклиняване на мехура. И така..Изтече ми една система папеварин, една инжекция мускулно Но-шпа и дори ми намалиха приема на магнезия от 3х2, на 3х1. Лежа, чакам и аз не знам какво. Моля се!!! Нон стоп за моето малко момченце. За радост, нямам контракции и болки. Не знам как ще прозвучи, но никой не се наема да вникне в случая ми. Нищо, че бебето си е на клиниката. Тук е направено, тук се следя и въпреки това не усещам подкрепа. ЖК проследяващият ми е в отпуск и просто чакам адекватна реакция и лечение.

Бъдете здрави, прегръщам Ви! Hug

# 71
  • Мнения: 142
Бейбифоните в кауфланд са на промоция до 6.07. Отиваме да се пекнем на морето, няма да мога да Ви чета, аз си купих и е хубав, доволна съм от промоцията

# 72
  • Мнения: 283
И aз днес взех бебефон, все пaк рaзликaтa е 13 лв, a ние точно нa този се бяхме спрели Simple Smile

# 73
  • Мнения: 283
A aз дa си попитaм когa се мери мaткaтa? Нa мен товa до сегa не сa ми го прaвили, a следвaщия ми видеозон е преди дa родя, че нaли здрaвнaтa кaсa не плaщaлa. Но aко зaрaди товa докторa се скaтaвa.......
И aз съм нa мaгнерот, но в последните дни тези контрaкции нa Брaкстон-Хикс взех дa ги усещaм и то честичко, вие усещaте ли ги?

# 74
  • Мнения: 60
Здравей те.... Вече съм болничен,никаква работа. Започвам по активно да ви следя. Да ме запишете на първа страница с МОМИЧЕ съм. Качила съм 13кг. Относно шийката...никой нищо не ми е казал.

Общи условия

Активация на акаунт