Споделете 181

  • 65 445
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 783
Днес, търсейки етимологията на думата "дуди" стигнахме и до речника на Найден Геров. Майка ми го държи в килера. "Е може ли такова нещо?!?!?!", казвам аз, "Речникът на Найден Геров се държи на видно място в библиотеката за престиж, аксесоар и украса!". Та да знаете, че "дуда" е с турско -арабски корен, а аз бях забрявила, че речникът на Найден Геров е увлекателен същи роман.

# 16
  • Мнения: 4 585
        Дай на биба леб с дуди. Ихтибар го изговаряме итибар.
  Вчера след обяд прекарах с Витошко лале. Татко му го нарича Дюрасел. Всички зайчета каталясват и заспиват за обяд, само нашето - не. Обаче на път от парка заспа в колата, което не трябваше да се случва. цък

# 17
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Виж как бодро крачи и бърза да те води ... някъде.

Аз споделям, че дойде заветният последен работен ден, след който просто ще почивам.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 783
Вълк, Лалето поне в кола заспива. На мен като за последно ми се падна едно, дето нито в количката на разходка, ни в метрото от ужас, ни в кола заспива. Върти само кръглите очи и ми се хили мазно.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 790
А какво всъщност пише в речника на Найден Геров за дудите? Ако идвате към Варна, имайте предвид, че тази дума тук е неприлична.  Laughing

# 20
  • София
  • Мнения: 1 783
Черница, Саня. Аз сефте я чух от свекърва си преди години, до тогава изобщо не знаех, че някой може да нарича черницата така. А от форома научих, че освен черница, можело и друго да значи. Което пък съвсем ме хвърли в черниците.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Мда, черница. И аз това разправях, когато дойдох да живея във Варна, ама не ми повярваха.

# 22
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Не знам защо сънувах Тони, Тони Мраморчето. Не съм го виждал...абе има 15 години. Мраморче, защото беше майстор на надгробни плочи, паметници и разни други такива угодия, но пък нищо не правеше от мрамор, ами от мозайка, та затова прякорът му малко заблуждаваше. То заблудите при него, както пише Юго, започваха с външния му вид - човек канара, но със сърце като дантела, 4 инфаркта, поне регистрираните. Или поне така казваше.

Забелязвам, че съм се пренесъл в колата. Освен всичкия разнообразен инвентар имам ботуши, два ката дрехи, едните хем баш си празнични, вода, някакви грънци, конци, отвертки, кибрит, аспирин. Добре, че си купих два чифта велурени ръкавици, та вътре от тях сега мирише на седло, на кобур, ами не както... абе както във всяка кола, в която почти живее пръч. И два тефтера имам.

Какво ли ще пиша в тях? И с какво? Сетих се оня виц, дето двама грузинци клечали в съседни тоалетни, а те, тоалетните - съветски образец, кабрио, че да може ползувателите да се гледат и изобщо да комуникират. Единият рекъл между два напъна:

- Гоги, а у тебя-то бумажку есть?
- Нет, только карандаш...

# 23
  • Мнения: 86
Куркума,   bouquet-усмихна ми вкиснатия ден.

# 24
  • Мнения: 6 993
Вълк, Лалето поне в кола заспива. На мен като за последно ми се падна едно, дето нито в количката на разходка, ни в метрото от ужас, ни в кола заспива. Върти само кръглите очи и ми се хили мазно.
Мойто първо и единствено е такова.  Laughing

# 25
  • Мнения: 328
  bouquetза вас

# 26
  • Мнения: 4 585
Тая сутрин един младеж, който слезе от таксито ми в Шумен, бул Велики Преслав 21, изпревари с малко Витошко лале и ме нарече дядо.  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 328
 Peaceне се чувствам баба но съм  си баба
 за малките деца и нашите внуци сме баба и дядо
за всички останали леля ,чичо
не съм съгласна някакъв младеж да ми вика бабо Crossing Arms
ама ха
имам още много да споделя но готвя,бях на плаж с внука и така
чета и се радвам на живота Laughing

# 28
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Споделям, че за сетен път се убаждавам, че планината е истината за мен. Просто съм като нов човек. А там, в дивотията, чувството е страхотно. Не ми трябват хора, освен близките, не ми трябва интернет, не ми трябва нищо.

# 29
  • Мнения: 608
  Трета мечта на прага ми. Утре  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт