Обвързани с МЪЖ ОВЕН

  • 73 588
  • 809
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 31
Не знам какво да мисля. Тези Овни всички ли ги тресе. С моят вече бивш овен се разделихме преди вече 5 месеца. Но след това той настоява да сме приятели. Не спира през ден да пише,да разпитва кой ми харесал снимка във фейса. Къде съм била,с кой...Постоянни намеци....А уж сме си само приятели. Не мога да си обясня какво иска. Някой може ли да ме насочи...?!

# 436
  • Мнения: 5 382
Да си му на повод - на каишка - на една ръка разстояние - да не би да тръгнеш по живота и да не си му на разположение за евентуално връщане във връзка или отношения. Simple Smile

# 437
  • Мнения: 31
Хаха....днес ми спретна скандал,защото съм била отговаряла завоалирано на въпросите му. И приключи нашите "отношения" за не знам кой път. Луд ли е?

# 438
  • Мнения: 4 270
Хаха....днес ми спретна скандал,защото съм била отговаряла завоалирано на въпросите му. И приключи нашите "отношения" за не знам кой път. Луд ли е?
`Що се занимаваш?

# 439
  • Мнения: 31
Нямам нищо против да останем приятели. В живота се случва всичко,не се знае до кого ще опреш в даден момент. Но този небивал интерес,постоянни разпити. И това,че ми влиза на скандал ....Не знам. Любопитно ми е...И му гледам сеира,както се казва.

# 440
  • Мнения: 4 270
Нямам нищо против да останем приятели. В живота се случва всичко,не се знае до кого ще опреш в даден момент. Но този небивал интерес,постоянни разпити. И това,че ми влиза на скандал ....Не знам. Любопитно ми е...И му гледам сеира,както се казва.
Какви приятели може да сте с човек, с който сте имали друг вид отношения, не се е получило и сте се разделили?
Аз не разбирам смисъла на това изречение: "В живота се случва всичко,не се знае до кого ще опреш в даден момент". И се очаква, че този който те ползва за запълване на времето, ще се втурне да ти помага, когато си в трудна ситуация? Тогава защо не е до теб в момента? Не гледаш сеир, а се надяваш на отношения. Ти знаеш доколко си заслужава.

# 441
  • Мнения: 8 905
Често да ви кажа в момента съм твърдо против Овените. Хич не му и трябва на човек да си има общо с тях.

Както ви давах акъли с над 20 години стаж, така ме направи на нищо моя Овен и не успях по никакъв начин да го озаптя. Бяхме в чужбина на всичкото отгоре, на екскурзия. Изнервяща ситуация, за която аз нямам никаква вина и той много добре го знае. НО нали винаги ме ползва за отдушник - изкара си нервите върху мен... Цял ден се държа обидно и незаслужено грубо. Каквито и трикове да използвах, не успях да опонирам на ужасното му взривоопасно настроение. Направо опропасти добре прекараната до този момент екскурзия. Беше много отвратително.

В такива моменти ми се струва, че напразно съм прекарала толкова години с него.
Лично за мен, каквото и хубаво да е имало, то отива по дяволите след подобно преживяване. И всичко това ме обърква - не знам кое е истинското - хубавото или лошото.... Обича ли ме този човек 25 години или не ме обича... Хем си казвам: абе не може да си с някого 25 години и да не го обичаш, хем държанието му е такова, че никога не бих го свързала с обич.

Разбира се, за него още на другия ден нещата си бяха все едно нищо не е било. Но за мен не е така... Дълго време ще ми трябва, за да забравя. Айде да беше ежедневна ситуация, ок. Но да разваляш ваканцията на цялото семейство, само защото не може да си сдържаш нервите.... Оф, абе криво ми е.....

# 442
  • Мнения: X
Често да ви кажа в момента съм твърдо против Овените. Хич не му и трябва на човек да си има общо с тях.

Както ви давах акъли с над 20 години стаж, така ме направи на нищо моя Овен и не успях по никакъв начин да го озаптя.
Скрит текст:
Бяхме в чужбина на всичкото отгоре, на екскурзия. Изнервяща ситуация, за която аз нямам никаква вина и той много добре го знае. НО нали винаги ме ползва за отдушник - изкара си нервите върху мен... Цял ден се държа обидно и незаслужено грубо. Каквито и трикове да използвах, не успях да опонирам на ужасното му взривоопасно настроение. Направо опропасти добре прекараната до този момент екскурзия. Беше много отвратително.

В такива моменти ми се струва, че напразно съм прекарала толкова години с него.
Лично за мен, каквото и хубаво да е имало, то отива по дяволите след подобно преживяване. И всичко това ме обърква - не знам кое е истинското - хубавото или лошото.... Обича ли ме този човек 25 години или не ме обича... Хем си казвам: абе не може да си с някого 25 години и да не го обичаш, хем държанието му е такова, че никога не бих го свързала с обич.

Разбира се, за него още на другия ден нещата си бяха все едно нищо не е било. Но за мен не е така... Дълго време ще ми трябва, за да забравя. Айде да беше ежедневна ситуация, ок. Но да разваляш ваканцията на цялото семейство, само защото не може да си сдържаш нервите.... Оф, абе криво ми е.....
Не знам коя е била причината да го взриви до такава степен, че да "пердаши" наред близките си, но аз на моя Овен просто не съм му давала шанс да се изявява в такава посока.
Не че е имал чааак такива изпълнения, но при конфликт, усетя ли, че нещата загрубяват (образно казано), просто казвам "Съжалявам, но нямам нерви за скандали и разправии.Приключваме!" и излизам от стаята.
Ако иска да си го изкарва на 4-те стени, моля.  Smiley
Аз не викам, говоря тихо и спокойно.Започвам с "Моля, не повишавай тон, глухи няма.", "Не е нужно да викаш (макар че той реално не вика), чувам те идеално!", в даден момент просто спирам да му отговарям, докато се стигне до Приключване на "разговора".

# 443
  • Мнения: 5 382
Има ситуации и обстоятелства , при които не можеш да се отстраниш/излезеш/махнеш. Спомням си как свако ми - Овен с всички характеропатии на зодията, сриваше братовчедките ми, когато бяха деца. Много обидно държание, с крясъци и тежки епитети, несправедливи, преувеличени обвинения.....запечатано ми е в спомените и оттогава имам 100 наум червени лампички за тези овни.

# 444
  • Мнения: 8 905
Мда, нямаше къде да се махна. Бяхме на улицата, насред непознат град...

А иначе през втората половина на деня се разделихме - той отиде сам да се разхожда, но за съжаление продължи да ми вдига нервите и след като се прибра вечерта.

Причината, разбира се, беше съвсем тъпа и с нищо не изискваше чак толкова невероятна ескалация на нервите. Наши близки /от моя страна/, които живеят в друга държава, решиха да се присъединят към нашата ваканция. Не сме ги канили, но не беше удобно да ги отклоним. Мъжът ми съответно предварително се беше настроил, че това ще му провали престоя и с негова собствена помощ така и стана. На мен също не ми е било изключително приятно и също смятах, че е прекалено ангажиращо да се организираме с други хора, но какво да се прави - приех го. Та три дни ми мрънка, че ето виждаш ли те искали да отидем там и там. И вече последния ден съвсем избесня, щото му казали, че вървял много бързо и не можели да го догонят. А той наистина има навика да върви напред.

Та така, де. Съвсем тривиална ситуация, за която внезапно се оказах виновна аз... /представете си/. Значи просто не знам как се случва понякога - както си стоя и изведнъж се оказвам виновна за нещо.
 
И точно така се разви, както Камея е посочила - с обидно държане към мен, /с другите се разделихме  и тръгнахме по различни маршрути/. Тежки епитети, несправедливи и преувеличени обвинения.

# 445
  • Мнения: X
Мда, нямаше къде да се махна. Бяхме на улицата, насред непознат град...

А иначе през втората половина на деня се разделихме - той отиде сам да се разхожда, но за съжаление продължи да ми вдига нервите и след като се прибра вечерта.

Причината, разбира се, беше съвсем тъпа и с нищо не изискваше чак толкова невероятна ескалация на нервите. Наши близки /от моя страна/, които живеят в друга държава, решиха да се присъединят към нашата ваканция. Не сме ги канили, но не беше удобно да ги отклоним. Мъжът ми съответно предварително се беше настроил, че това ще му провали престоя и с негова собствена помощ така и стана.
Скрит текст:
На мен също не ми е било изключително приятно и също смятах, че е прекалено ангажиращо да се организираме с други хора, но какво да се прави - приех го. Та три дни ми мрънка, че ето виждаш ли те искали да отидем там и там. И вече последния ден съвсем избесня, щото му казали, че вървял много бързо и не можели да го догонят. А той наистина има навика да върви напред.

Та така, де. Съвсем тривиална ситуация, за която внезапно се оказах виновна аз... /представете си/. Значи просто не знам как се случва понякога - както си стоя и изведнъж се оказвам виновна за нещо.
 
И точно така се разви, както Камея е посочила - с обидно държане към мен, /с другите се разделихме  и тръгнахме по различни маршрути/. Тежки епитети, несправедливи и преувеличени обвинения.

Значи, важно е как ти си реагирала....
Аз лично, бих пресякла нещата още в зародиш.Още в самото начало заявявам "Виж, и на мен не ми е особено приятно, но ...това е положението!Ако искаш да се ядосваш и мръщиш, давай, но не въвличай  и мен в твоите изпълнения!" и приключвам.Да, най-вероятно почивката няма да е особено приятна с един сърдитко наоколо, но поне ще си спестя епитети, обидни думи, разправии и нерви.

Апропо, аз съм слизала от колата насред нищото, за да не допусна да ми вменяват вина.   Smiley  Само веднъж се случи за 30 годишния ни брак, но "хвана дикиш".
Мъжете усвояват добре "уроци", показвани с действия.На думи не се "ловят".Затова, аз не говоря, а действам, когато нещо не ми харесва и не ми изнася.

# 446
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ситуацията на Утро ми е много добре позната. Само че, моят много държи да прави добро впечатление пред други хора, така че в случай като този, никога няма да се държи зле пред тях. Най-много да забие поглед в телефона и да не говори много-много. Но пък ако го питат нещо, ще се усмихва любезно. Виж, на мен нищо няма да ми бъде спестено. Но моят става непоносим при други поводи - когато с нещо се почувства пренебрегнат или пък принуден да чака (непосилно за него!). И да, винаги перка напред, което ужасно ме дразни. Понякога толкова много бърза, че изобщо не се сеща, че би могъл да помогне, вместо да дава зор, че просто побеснявам. Затова неизменно сме скарани преди пътуване, просто задължително!

# 447
  • Мнения: 8 905

Значи, важно е как ти си реагирала....
Аз лично, бих пресякла нещата още в зародиш.Още в самото начало заявявам "Виж, и на мен не ми е особено приятно, но ...това е положението!Ако искаш да се ядосваш и мръщиш, давай, но не въвличай  и мен в твоите изпълнения!" и приключвам.

Тъй, ама ... не се получи.
Знам аз уж как да реагирам, но уви. Човекът се беше настроил здраво и не отвърна подобаващо на тактиката ми.

Та така, де.
Просто... ужасен човек е това чудо мъжът Овен.

Ситуацията на Утро ми е много добре позната. Само че, моят много държи да прави добро впечатление пред други хора, така че в случай като този, никога няма да се държи зле пред тях.

Аааа, нямаше вече други хора. Тръгнахме по различни маршрути като скалъпихме някакво извинение. Вече изпълненията си бяха само за мен след това...

# 448
  • Мнения: X
Моят Овен чак такива изпълнения не е правил, но се е случвало при "изясняване на отношения/конфликти/ситуации", да се пробва да ми прехвърля топката на вината.Ами, няма да стане.   Smiley
Казвам само "Виж, хич и не се пробвай, манипулацията ти няма да се получи!Ако искаш да говорим по същество, о.к.Да си "мятаме" само празни приказки, не ми харесва!" и млъквам, игнорирам го напълно.Дори да се пробва да ми говори (по други теми), да пита, от мен -Нищо.Ако е достатъчно настъпателен, чува само "Не искам да говоря с теб, остави ме!".
Осъзнавам, че е гадно, не е решение винаги, но има моменти, когато предпочитам това, вместо с часове да си тровим нервите в празни приказки....до обиди не сме стигали.
Обикновено след някой и друг час, след като всеки има възможност да се успокои и да размисли на спокойствие, успяваме да проведем конструктивен разговор и да изгладим нещата.Спокойно.   Smiley

# 449
  • Мнения: X
Има ситуации и обстоятелства , при които не можеш да се отстраниш/излезеш/махнеш. Спомням си как свако ми - Овен с всички характеропатии на зодията, сриваше братовчедките ми, когато бяха деца. Много обидно държание, с крясъци и тежки епитети, несправедливи, преувеличени обвинения.....запечатано ми е в спомените и оттогава имам 100 наум червени лампички за тези овни.

Аз пък такова отношение съм виждала 1:1 от рак (баща ми) към собствените му деца, като уж раците били най-бащинската и семейна зодия. А дядо ми, Бог да го прости, беше овен и беше най-внимателният човек на света към мен и братовчедите ми. Никога една дума накриво не ни е казал, макар че много сме го ядосвали, все гледаше по човешки и с добро да става. Изобщо макар и много първосигнален гневът на овена с мед можеш да го намажеш пред гнева на някои други зодии, водните най-вече. Това е по мои наблюдения.

Общи условия

Активация на акаунт