Децата от 21 век...

  • 6 896
  • 102
  •   1
Отговори
  • Мнения: 413
 Wink

Последна редакция: ср, 02 юли 2014, 09:47 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 25 734
Абе, то и децата в края на ХХ век (разбирай децата на 90-те) не бяха много стока, да ти кажа. Първото поколение, което загърби игрите навън заради целодневното си висене пред видеото (оттогава е култовият лаф "Що да я чета тази книга, като мога да гледам филма?") и пуцането с пиратки от терасите, ама... Нали са си наши, щем - не щем, одобряваме ги. Къде ще ходим?  Whistling

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А вие колко деца имате. Колко от тях са в тази възраст.
Моите деца не ходят в молове, защото тук няма, нямат айколкоскъптелефон и таблет. Четат книги и играят понякога навън.
Децата, които познавам около 1000 също не са повечето като описаните в първия пост, така че съм спокойна за децата на 21 век.

# 3
  • Мнения: 413
Много ми е тъжно, аз също съм от детството на 90-те години, но беше толкова хубаво, изобщо не съм имала видео игри или да съм гледала филми вместо да си чета книгите.. Играех си зад блока, четях си книжките за лятото, обожавах филии с масло и чубричка..просто толкова уникални спомени, а сега като гледам дечицата на мои приятелки, ме обхваща една носталгия за преди, за детството което имахме..

Последна редакция: вт, 01 юли 2014, 21:44 от white jasmine

# 4
  • Мнения: 10 547
Като цяло умните деца свършиха в края на `95-та, когато се почувствах сравнително голяма. От там насетне всички нови набори трудно може да достигнат интелигентният `81-ви. Sunglasses

Аз пък на пет рецитирах "Опълченците на шипка" и говорех свободно полски. И квоо? На пет едното ми дете решава уравнение с едно неизвестно, цъка на таблета в пъти по-качествено от братовчедка си, която е на 21, може да те смае с познанията си по английски, а реши ли да ти прочете заглавието от пета страница на днешния вестник, гарантирам ти, че ще замечтаеш да имаш свое такова. А пък задачите, които решава голямото, на бас, трудно ще решиш, ако изобщо можеш, де. И квооо?

# 5
  • Мнения: 413
Лиляна, аз нямам все още деца, на 22 години съм, но съдя по децата на моите приятелки, както и по малките ми братовчеди. Наистина се притеснявам, как някой ден аз бих отгледала децата си...
Не крия безкрайното си разочарование от братовчед ми, който е на 10 години и по цял ден играе на компютъра и когато вуйна, му направи забележка, изпада в някаква неистова ярост и агресия, няма желание да погледне една книга, единственото, което му е в главата е да дойде в София и да обикаля моловете... Преди не беше такъв  Rolling Eyes, влияе се адски много от децата, с които общува в училите..
Не намирам за нормално и една малка 5 годишна девойка, да се интересува от това, "какъв телевизор имаме ние в колата" ..... наистина съм възмутена.

Последна редакция: ср, 02 юли 2014, 19:11 от white jasmine

# 6
  • Мнения: 413
Касита, твоите деца са истинска гордост, аз говоря за такива, които само и единствено това правят и наистина нямат грам мозъче. Ти явно си намерила границата, в която могат да им бъдат полезни тези неща и да се учат от тях, но да не се залъгваме, че всеки има като твоите слънчица Peace

Ние не говорим дали може да решава задачи по-добре от мене или да рецитира по-добре от тебе. Говорим, че има деца, които са научени(като твоите), но има и такива, които само се разхождат из Мола и знанията са им единствено на тема : "Игри на таблет". Опитвам се да си представя как ще изглеждат тези деца(незнаещите) на 20-25-30 години.

# 7
  • Мнения: 10 547
Децата ми са обикновени деца. Такива като тях са повечето им приятелчета. Играят и навън, и на таблети и пр., имат телефони, успяват да се справят с тях и с другата приходяща техника на невръстна възраст, но и могат да карат колело, ролери, а и да обсъждат намаленията в H&M, малко парвенюшка марка, но масова сред моя кръг познати, съответно и сред децата им.  Sunglasses
Когато аз бях на пет, можех да рецитирам "Опълченците на шипка", но и да гледам Детски свят по Първа програма от 17,00 часа и нищо друго, а една съвестка електронна игра обираше овациите пред блока. Днешните деца са си днешни деца. Носят и негативите, и плюсовете на времето, в което живеят. Те няма начин да бъдат като мен, нито като твоите набори /от които имам ужасни впечатления, прощавай нищо лично/.

Ето, виждаш ли, мен децата в мол-а не ме засягат. Те са на родителите си. Аз моите зная какво да ги правя. Същото ще правиш и ти с твоите, бъдещи. Та не реви на чужди гробища, дето се вика и се дръж като 22-годишна, не като баба ми, която е родена преди 85 години, и която, откогато я помня, все киселее срещу поредните днешни деца.

# 8
  • Мнения: 1 736
Имам удоволствието да наблюдавам и да контактувам с умни, интелигентни и интересни деца, за които изключително много се радвам и се радвам, че им се предоставят достатъчно много възможности във вид на технологии.
В същото време при деца, при които мозъчето определено си почива най-често виждам, че се дължи на мозъчето на родителите, което също си почива или просто не им се занимават с децата.

# 9
  • Мнения: 413
Просто ми се иска да откъсна малко братовчед ми от постоянното висене на компютъра и да го измоля да прочете една книга от задължителната им литература, явно всички други деца се оказаха добри, само той е такъв. Така ли?  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 413
MIK, вуйна ми и вуйчо ми са изключително ерудирани хора, с изключителен подход към децата и много старание за отглеждането им, но братовчед ми просто не вдява, не желае, нито приема, нито предава... Сега съм го подлъгала, че ако си прочете 2 книги от задължителната литература, ще му купя таблет, колкото и да не ми се иска, тъй като знам, че ще загърби пак ученето.
Той просто се изкарва извън равновесие, когато се опиташ да го помолиш да седне и да учи..Никакво желание в това дете няма..

Касита, аз не киселея. Далече съм от идеята, че децата трябва да са ограничени и да живеят старомодно. Най-вероятно затъпяването на някой деца, се дължи на родителите. Може би темата ми беше неуместно пусната. Все пак продължавам да се притеснявам за братовчед ми, който беше прекрасен, а сега се е превърнал в ..  Sad

Последна редакция: вт, 01 юли 2014, 21:43 от white jasmine

# 11
  • Мнения: 6 365
Не знам тия деца индиго ли са, ксерокс ли са, но са първото поколение дребосъци, с което ми е интересно да общувам. Преди децата бяха като извънземни, сега са по-интересни. Може би защото имам свое, не знам.

Тъпи дечица винаги е имало, сега просто имат повечко забавления, специално създадени за тъпите.

А каква е файдата от рецитиране на епични поеми на пет годинки?

Моят играе на таблет, но му чета и Хобитът. И в мола ходи.

# 12
  • Мнения: 10 547
Аз нали питах, де, Мамасита, и квооо като знаех на пет Опълченците?

# 13
  • Мнения: 1 736
Виждам, че си загрижена за братовчед си, но няма общовалидни правила как да се случват нещата. Подари му таблет, но му обяснявай мотивите за това, че за да постигнеш нещо трябва да се потрудиш. А ако не иска да чете все в нещо друго ще има интерес.
Дано се получи.

# 14
  • Мнения: 14 654
Наистина ми става много грозно, да видя семейства седнали на ресторант и вместо да се съобразят, че са с деца навън и не седнат в заведение с детски кът, те им връчили по един таблет в ръката и хайдееееее...цъкат Ангрибърдс, като откачени.

Тогава сигурно предпочиташ да ги пусна следващия път да се гонят около масата ти и да ти цъкат капачки в очите. Ей, неблагодарна работа! Като тичат из ресторанта - що тичат. Като мируват и си цъкат на таблета, пак грозно. Ама ще си глеедате работата и собствените тъпи деца най-вече, за нашите нямате грижа. И не се хвали колко си умна, защото със сигурност не си чак толкова. Какво като си можела да броиш на 6 години на два езика, моите пък могат да броят в двоична бройна система на пръсти. Ти това можеш ли го, м?

Общи условия

Активация на акаунт