Децата от 21 век...

  • 6 903
  • 102
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 413
СлънцеЛуна, даже му бяха скрили кабела за компютъра и той сам отиде да си купи нов... Не знам дали е от навлизането в пубертета, но наистина с него няма разбирателство.



Пиле, прочети първо кои дечица визирам и после коментирай как звуча, защото ми писна след всеки втори пост да се обяснявам за кого става на въпрос, за какъв тип дечица и така нататък... Изписала съм две страници. Говоря конкретно за деца, които не искат да учат, не искат да се занимават с нищо различно освен с игри на таблет/компютър/телефон/Плейстейшън и пр. Не говоря за използването на технологиите, като странично забавление за малчуганите, а за единствена цел и начин на живот, което както обобщихме по-горе, се наблюдава и при доста възрастни... ОК?  Peace

# 46
  • Мнения: X
Пиле, прочети първо кои дечица визирам и после коментирай как звуча, защото ми писна след всеки втори пост да се обяснявам за кого става на въпрос,
Не си ли задаваш въпроса дали ти не бъркаш някъде, щом се налага да се обясняваш толкова често?

# 47
  • Мнения: 413
Нали обяснявам през цялото време за децата, които нямат АБСОЛЮТНО НИКАКВО друго занимание, а не тези, които играят в свободното си време с различни на вид технологии. И не визирах всички деца, а две конкретни, които са на мои близки и ми е болно, че не вдяват и не желаят да правят каквото и да е различно от игри...! Не съм гледала в таблетите на ВАШИТЕ деца (както се бяхте изразили в предишен коментар), искам това да се знае. Коментирам само и единствено деца, с които съм пряко свързана по един или друг начин!

# 48
  • Мнения: X
Не може едно осемгодишно дете да няма други занимания. Най-малкото ходи на училище. Поне пет учебни часа дневно. Но тези неща са ти още далеч.

# 49
  • Мнения: 413
Не са ми далеч, тъй като имам и сестра на 11 години. Много добре знам как му протичат часовете, няма нужда даже и да си представям, тъй като има достатъчно забележки в бележника, които описват ситуациите.
Поисках съвет, как да се справим с него и да му помогнем хем да се забавлява, хем да набляга и уроците, а не съскане и критики.

# 50
  • Мнения: X
Не си поискала съвет, но е безсмислено да го коментираме след като си изтри първото мнение по темата. Какво стана? Уплаши ли се? Или не ти хареса, че повечето хора не са на твоето мнение?
Нали се сещаш, че ако сега някой прочете темата има да се чуди за какво осемгодишно дете говоря, понеже осемгодишната сладуранка с таблета и Барбито от първия ти пост вече ги няма?
Може би е добре да поискаш да я заключат, защото така заглавието няма никаква връзка с обсъжданото след него.

# 51
# 52
# 53
  • София
  • Мнения: 62 595
леле, леле, от едно недоволство от възпитанието на един пременник, в допълнение с галене на самолюбието колко умно дете е била авторката, се стигна до обобщенията за децата на 21 век! Майко мила!

# 54
  • Мнения: 413
леле, леле, от едно недоволство от възпитанието на един пременник, в допълнение с галене на самолюбието колко умно дете е била авторката, се стигна до обобщенията за децата на 21 век! Майко мила!

Скучно им е.

# 55
  • Мнения: 413

Ами ако си отвориш очите ще намериш къде съм питала и кои госпожи са ми отговорили  Stop
Ще помоля темата да бъде заключена, а госпожите да престанат да коментират, за да откликнат на молбата ми, модераторите.

# 56
  • Мнения: 4 841
Ами ако си отвориш очите

 Joy Аз моите очи съм ги отворила, не ме мисли.

Темата би била интересна, и многократно тук са разисквани такива, но (да видим ще схванеш ли разликата) - интелигентно формулирани теми, от първо лице, които предполагат дискусия, а не предопределят еднопосочно линия на плюене и възмущение.

Нищо де, почети, понаучи се, и пробвай пак. Следващият път може и да ти се получи, а и да не се - не трий първия си пост, че така се излагаш стократно и олекваш яко.

# 57
  • София
  • Мнения: 62 595
Виж сега, можеш да се ограничиш до своята сестра и племенник, а не да обобщяваш за всички деца! А сестра ти и племенникът ти имат родители, чиято грижа е да им осигурят възможности за правене на нещо повече от цъкане по таблета. Те си знаят - со кротце, со благо и малко кютек. Не е твоя работа да родителстваш, а си гледай младостта и живота! Ако изобщо трябва да се намесваш, то е единствено да кажеш на родителите какво виждаш.

# 58
  • Мнения: 14 654
Добре.
Едно незабравимо детство :


Айде стига! Всеки може да направи такава снимка, но защо не дойдеш да ги снимаш на лагера, където са в момента? Високо в планината, с раници, пълни с багаж за една седмица, които носят сами на гърбовете си! 10-годишни деца, които ти виждаш с таблети в моловете, но няма как да видиш, когато са в планината, защото не можеш да стигнаш до там, където те правят дълги преходи, учат за билките и да се ориентират сред природата. Кон с капаци му се вика на това.
пп: по-късно мога да приложа и снимка, да видиш какво точно правят децата на 21-ви век.
пп2:
Нали обяснявам през цялото време за децата, които нямат АБСОЛЮТНО НИКАКВО друго занимание, а не тези, които играят в свободното си време с различни на вид технологии.

Няма такива деца, просто ти не знаеш с какво друго се занимават, а само минаваш през мола и цъкаш възмутено като 100-годишна вкисната бабичка. Засрами се, на 22 си! И какво да говорим за тея деца - да цъкаме в хор с теб как от днешната младеж нищо няма да излезе.

Последна редакция: ср, 02 юли 2014, 08:53 от Янечек

# 59
  • Мнения: 728
Цитат
И какво да говорим за тея деца - да цъкаме в хор с теб как от днешната младеж нищо няма да излезе.
То май, май от както свят светува се знае, че от "тая днешната младеж" нищо добро няма да излезе.
Какъв ли щеше да е днешният свят, ако децата бяха точно копие на родителите си и правеха всичко точно като тях? newsm78
Относно четенето и ние имаме проблем, не му се чете на детето и това е. Тази година ще е в пети клас. Имат списък от десетина книжки, нищо работа, да седне да ги прочете и да приключи , ама на, не ще. Да го оставя да прави каквото си иска и да чакаме да му дойде музата, едва ли ще дочакаме. Да го насилваме, пак не е добре, може да му убием и малкото желание за четене. Поне да играе повече навън, по- малко да се зазяпва по комп, тв или телефон, таблет още нямаме, ама и това му стига. Преди малко се прибра, взе си картата за библиотеката. Какво ще правите там - ще играем на компютрите Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт