Децата от 21 век...

  • 6 904
  • 102
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 21 726
  Не можах да прочета първия пост, относно днешните деца мога да кажа само, че в някои отношения са ми адски противни - например, когато са в група и издевателстват над някой безпомощен възрастен, който им е направил абсолютно справедлива забележка (това не винаги съм аз), а в други отношения и поединично някои от тях са чудесни и интересни същества.
 

# 91
  • Мнения: 7 690

"Младежта обича днес лукса. Тя има лоши обноски, пренебрегва авторитетите, няма уважение към старите хора и говори тогава, когато трябва да работи. Младите вече не стават на крака, когато в стаята влезе по-възрастен човек; те бърборят в обществото, на масата си избират най-хубавото, кръстосват крак върху крак и тиранизират своите учители."

Платон:
"Какво се случва с младите? Те не уважават възрастните, не се подчиняват на родителите, не спазват закона. Бунтуват се по улиците, подбуждани от диви идеи. Моралът им запада. Какво ще излезе от тях?"

Хезиод:
"Не виждам надежда за бъдещето на народа ни, ако то зависи от днешната разюздана младеж, тъй като всички младежи са неописуемо безразсъдни... когато аз бях млад, ни учеха на дискретност и уважение към възрастните, но днешните младежи са невъзпитани и невъздържани."

Петър Пустинника:
"Нашият свят преживява тежки времена. Днешните млади хора мислят само за себе си. Не изпитват уважение към родителите си и към възрастните въобще. Те са нетърпеливи и невъздържани. Говорят, сякаш знаят всичко, и това, което за нас е мъдрост, за тях е глупост. Колкото до девойките, те са нахални, нескромни и невъзпитани в говора, държанието и облеклото си."
[/i]
--------------------------------------------------------------
Всъщност, били са толкова прави ......
Светът става все по-лош....
Хората стават все по-зли, все по-тъпи, все по-ограничени, все по-лицемерни ......няма морал, няма ценности, всичко стига до "само бой, кютек и сръбска музика".
Това, че има технически напредък, всъщност само спомага за по-бързото и "качествено" масово оглупяване.




Ти пък как сравни децата по времето на Платон с днешната челяд?  За всяко поколение се казва колко е ужасно и деградирало, цитатите, с които си дала пример също ми го показват.

Виждам много интелигентни дечица с желание да изучават всичко непознато и са любознателни и възпитани. Виждам и 11-13годишни момиченца с фейсбук и 1000 селфите с патешка муцунка и знака пийс, чекнещи се в странни пози. Момченца на същата възраст са се снимали по боксерки и показват "мускОли", а описанието на една профилна снимка беше "МаТСките си па'ат по мускОли".

Excuse me, what?!

Аз не съм майка, затова искам да попитам жените, които са: Вашето възпитание има ли по-голяма тежест от стила на поведение на обкръжаващите детето ви приятелчета? В един момент не се ли стига до сблъсък на интереси и поколения? Майката на Дидко ако го учи на книги, то дали един ден няма да й каже колко са й "задръстени" методите, защото майката на Иванчо му дава да се занимава само с таблет. А пък от таблета пак може да се четат книги.
Въпросът ми е продиктуван малко и от реакцията на много родители срещу уж вулгарната песен на Криско и Мария Илиева.
Майка ми никога не ми е четяла строг морал, нито ме е заклевала да съм девствена до сватбата, а когато аз бях тийн БГ рапът беше в пика си. Но на 14 определено не бягах след изтърваните пубери, защото "харесвам лошите момчета и тоя стил", нито съм си вдигала краката под ритъма на Килата "Ей, бейбе, дай ми твоя **** да правим..." еди кво си.

Кое е по-определящо за възпитанието? Вие като родители или телевизията и приятелите на детето ви?

# 92
  • София
  • Мнения: 62 595
Почти всеки човек - пубер или възрастена, та дори и малки деца - явно има нужда да си вземе доза простотия. то е като да изядеш пакет чипс, макар да си на нормално хранене. Зная  коя простотия поредна е излязла, много съм се смяла с децата, зная за какво става въпрос, но това не е част от нормалния начин на живот.
Колкото до майката на Дидко и тя на какво го учи, то е малко вероятно нейното дете и моето дете да попаднат в една орбита, защото децата се търсят по сходни параметри, включително като тип на родителите и възпитание. Най-малкото двете деца като се съберат, ще имат сблъсък на ценности и няма да се разберат.

# 93
  • Мнения: 25 876

Въпросът ми е продиктуван малко и от реакцията на много родители срещу уж вулгарната песен на Криско и Мария Илиева.
Майка ми никога не ми е четяла строг морал, нито ме е заклевала да съм девствена до сватбата, а когато аз бях тийн БГ рапът беше в пика си. Но на 14 определено не бягах след изтърваните пубери, защото "харесвам лошите момчета и тоя стил", нито съм си вдигала краката под ритъма на Килата "Ей, бейбе, дай ми твоя **** да правим..." еди кво си.

Кое е по-определящо за възпитанието? Вие като родители или телевизията и приятелите на детето ви?

Но пък и не намираш нищо вулгарно в песента на Криско и Мария Илиева.
Сама отговори на въпроса си и то не в твоя полза.

# 94
  • Мнения: 7 690

Въпросът ми е продиктуван малко и от реакцията на много родители срещу уж вулгарната песен на Криско и Мария Илиева.
Майка ми никога не ми е четяла строг морал, нито ме е заклевала да съм девствена до сватбата, а когато аз бях тийн БГ рапът беше в пика си. Но на 14 определено не бягах след изтърваните пубери, защото "харесвам лошите момчета и тоя стил", нито съм си вдигала краката под ритъма на Килата "Ей, бейбе, дай ми твоя **** да правим..." еди кво си.

Кое е по-определящо за възпитанието? Вие като родители или телевизията и приятелите на детето ви?

Но пък и не намираш нищо вулгарно в песента на Криско и Мария Илиева.
Сама отговори на въпроса си и то не в твоя полза.



Вулгарно бих нарекла откровен цинизъм и псувни.

# 95
  • Мнения: 25 876
вулгарна, вулгарно, мн. вулгарни, прил. Груб, непристоен, циничен. Вулгарна жена. Вулгарен език.
• нареч. вулгарно. Държи се вулгарно.
• същ. вулгарност, вулгарността, мн. вулгарности, ж.

http://rechnik.info/%D0%B2%D1%83%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%BD

вулгарен
Синоними
просташки, банален, пошъл, прост, груб, тривиален, изтъркан, долен, обикновен, простонароден, простолюден, площаден
непрефинен, неучтив, неприличен
невъзпитан, непристоен, циничен
неизискан, мръсен, нецензурен
крещящ, ярък
лошо възпитан
плебейски
увреждащ морално, принизяващ, безнравствен, безобразен

http://bg.wiktionary.org/wiki/%D0%B2%D1%83%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%BD

# 96
  • Мнения: 14 654
Тази песен най-накрая я изслушах, че отзивите за нея ми проглушиха ушите и о, чудо на чудесата! Нищо по-различно от всичката бълвоч, която ни залива от години. И по-пошли текстове има, и по-вулгарни клипове, наистина не знам защо точно това е песента, която преля чашата на търпението.

# 97
  • Мнения: 25 876
Предполагам, защото не са го очаквали от Мария Илиева.
Криско толкова си може.

# 98
  • Мнения: 14 654
За Мария Илиева имам изключително ниско мнение, никак не се учудвам от изявата й.

# 99
  • Мнения: 7 690
вулгарна, вулгарно, мн. вулгарни, прил. Груб, непристоен, циничен. Вулгарна жена. Вулгарен език.
• нареч. вулгарно. Държи се вулгарно.
• същ. вулгарност, вулгарността, мн. вулгарности, ж.

http://rechnik.info/%D0%B2%D1%83%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%BD

вулгарен
Синоними
просташки, банален, пошъл, прост, груб, тривиален, изтъркан, долен, обикновен, простонароден, простолюден, площаден
непрефинен, неучтив, неприличен
невъзпитан, непристоен, циничен
неизискан, мръсен, нецензурен
крещящ, ярък
лошо възпитан
плебейски
увреждащ морално, принизяващ, безнравствен, безобразен

http://bg.wiktionary.org/wiki/%D0%B2%D1%83%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%BD

Сийке, това питам.
Може ли една песен да те увреди морално, ако имаш възпитан морал в себе си. А възпитанието ти първоначално идва от родителите.
Теб те знам, че не може. Не говорим за зрели хора. Питам за децата кое има по-голяма тежест. Мама, тати или бати Криско?

# 100
  • Мнения: 25 876
Когато станеш родител, ще разбереш.  Peace

# 101
  • Мнения: 7 690
Много други неща ще има да разбирам когато стана. Исках мнение.

# 102
  • Мнения: 1 748
вулгарна, вулгарно, мн. вулгарни, прил. Груб, непристоен, циничен. Вулгарна жена. Вулгарен език.
• нареч. вулгарно. Държи се вулгарно.
• същ. вулгарност, вулгарността, мн. вулгарности, ж.

http://rechnik.info/%D0%B2%D1%83%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%BD

вулгарен
Синоними
.........................
увреждащ морално, принизяващ, безнравствен, безобразен

http://bg.wiktionary.org/wiki/%D0%B2%D1%83%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%BD

Сийке, това питам.
Може ли една песен да те увреди морално, ако имаш възпитан морал в себе си. А възпитанието ти първоначално идва от родителите.
Теб те знам, че не може. Не говорим за зрели хора. Питам за децата кое има по-голяма тежест. Мама, тати или бати Криско?

Нито една, нито повече могат ако няма предпоставки. На мен Криско не ми пречи, на щерката и е пределно ясно, че изобщо не е подходящо да си припява песните му, от друга страна е малка и чувства неудобство от песента на Криско и Мария Илиева. Дори съжалява, че Мария е направила песента, но не заради самата песен ( песента е продукт, това и е ясно), а заради последвалите коментари срещу Мария.

Общи условия

Активация на акаунт