Децата от 21 век...

  • 6 906
  • 102
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 413
Вижте, не ме разбирате. Забелязвам, че доста родители нямат особено желание да разкажат приказка на своето дете, а само и единствено ги забавляват с телефонни игри и всичко останало от възпитанието липсва. Визирам племенницата на ММ, за да не кажете, че си правя изводи хей-така, без да познавам някое дете и родителите му.

Силно се надявам моите деца да са като вашите. Поздравления  Peace

# 16
  • Мнения: 413
Янечек, аз обичам децата. Мога да ти кажа, че дори ги привличам, защото няколко пъти когато си вървя по улицата идват и ме гушкат непознати дечица Wink Не ми пречи да си тичат около масата ми, дори бих ги забавлявала без проблем.  Peace
Не, не мога да броя така, математиката винаги за мен е била слаба дисциплина, за сметка на това пък съм на 22 години и почти съм завършила "Право" и не смятам, че съм 'тъпа'. Явно ти не можа да разбереш думите ми и ги изопачаваш по друг начин. Казвам, че би било хубаво децата да са съвременни, но и да се забавляват по детски, не само с таблета.  Peace

# 17
  • Мнения: 14 654
Таблетите си имат специални приложения за деца, ей така - да ги накараш да мълчат и мируват за половин час. На теб може и да ти е приятно непознати деца да те гушкат и да ти се натрапят на масата, но във форума често е ставало дума и всички други не могат да понасят това нещо. Дори в България имам чувството, че хората мразят деца.

# 18
  • Мнения: 413
Скрит текст:
Таблетите си имат специални приложения за деца, ей така - да ги накараш да мълчат и мируват за половин час. На теб може и да ти е приятно непознати деца да те гушкат и да ти се натрапят на масата, но във форума често е ставало дума и всички други не могат да понасят това нещо. Дори в България имам чувството, че хората мразят деца.

Виж, това говори за самите хора какви са. На мен никога не би ми създало проблем едно детенце, напротив много им се радвам, а тези, които не обичат деца не мога да ги коментирам, тъй като темата ще отиде на друга тематика и с различен от този тон.

Благодаря за съветите, ще опитам да говоря с братовчед си. Дано му влезне нещо в главата. Взимах го няколко пъти да види как се изкарват пари, за да знае, че няма нищо даром и освен забавления, трябва от време на време и книжки да се четат.  Peace

# 19
  • Мнения: 14 654
Ти го задае този тон още с първия си пост. Много си вреш гагата, където не ти е работа. Гледай си твоите деца и не надничай в чуждите таблети.

# 20
  • Мнения: 413
Моя тон и пост беше отправен към съвсем друг тип деца, но явно родители на такива деца, още не са се включили да ме нападнат.  Peace

# 21
  • Мнения: 4 841
Сократ:
"Младежта обича днес лукса. Тя има лоши обноски, пренебрегва авторитетите, няма уважение към старите хора и говори тогава, когато трябва да работи. Младите вече не стават на крака, когато в стаята влезе по-възрастен човек; те бърборят в обществото, на масата си избират най-хубавото, кръстосват крак върху крак и тиранизират своите учители."

Платон:
"Какво се случва с младите? Те не уважават възрастните, не се подчиняват на родителите, не спазват закона. Бунтуват се по улиците, подбуждани от диви идеи. Моралът им запада. Какво ще излезе от тях?"

Хезиод:
"Не виждам надежда за бъдещето на народа ни, ако то зависи от днешната разюздана младеж, тъй като всички младежи са неописуемо безразсъдни... когато аз бях млад, ни учеха на дискретност и уважение към възрастните, но днешните младежи са невъзпитани и невъздържани."

Петър Пустинника:
"Нашият свят преживява тежки времена. Днешните млади хора мислят само за себе си. Не изпитват уважение към родителите си и към възрастните въобще. Те са нетърпеливи и невъздържани. Говорят, сякаш знаят всичко, и това, което за нас е мъдрост, за тях е глупост. Колкото до девойките, те са нахални, нескромни и невъзпитани в говора, държанието и облеклото си."


* * * * *

Вечният конфликт на поколенията, съчетан с излишното опоетизиране на собственото минало и носталгични спомени (в повечето случаи - крайно нереалистични).

Децата са добре. И повечето от тях са прекрасни. Будни, отворени, интелигентни, с една изключителна сетивност към природата и силна емпатия, които при нашето (седемдесетарското), че и при следващото (осемдесетарското) поколение бяха силно подтискани и закърнели,  та трябваше (някои от нас) да си ги изгреждаме отново...
Технологиите сами по себе си не вредят. Като нож са - можеш да си отрежеш хляб, но можеш и да убиеш. Въпрос на употреба.

Не ги мисли чуждите деца, авторке. Роди си, отгледай си, възпитай си - както ти е угодно и считаш за необходимо. За всички има място под слънцето.
Пък и тамън ще има с какво да блеснеш като родител  Twisted Evil

# 22
  • София
  • Мнения: 19 435
Според мен и за възрастните е вредно постоянно да обикалят моловете като изоглавени. Обаче има хора, за които това е първа и единствена радост и за децата им е нормално да е същото.
Аз самата имам пред себе си такива примери, и то на близки роднини, но това си е до среда и манталитет.
Сега вече рискувам да ме обявят за назадничава леля. Чак се учудвам на авторката, която може да ми е дъщеря, че й правят впечатление подобни неща.

# 23
  • Мнения: 413
Аз вече не смея да изказвам мнение, защото явно освен да те оплюят тук и да ти лепнат етикети, нищо друго не се случва.
Cuckoo, съгласна съм с теб. А впечатление на доста мой връстници прави това, не само на мен.  Peace

П.С. : Крайно възмутена съм, дано не учиш децата си на подобен тип изказвания :
Цитат
Ама ще си гледате работата и собствените тъпи деца най-вече, за нашите нямате грижа.

...или всъщност нямам право да се обиждам на тях, ако ми кажат нещо подобно, защото могат да броят в двоична бройна система на пръсти, " И К'ВО ?'"

# 24
  • Мнения: 14 654
Значи не е проблем ти да наричаш децата с таблети затъпели, но ако се отнесе към теб, става обидно.
И как ви виждате тея деца по моловете ако не ходите там?

# 25
  • Мнения: 413
Наричам затъпели, децата, които само това правят и не знаят абсолютно нищо друго, но се убедих, че дори и познанията не са критерии за високо ниво на възпитание, в твоите очи.

Децата по моловете ги виждам, може би защото работата ми е в непосредствена близост до МОЛ и ходя да си купувам салата от там в обедната почивка Wink

# 26
  • Мнения: X
Касита, твоите деца са истинска гордост, аз говоря за такива, които само и единствено това правят и наистина нямат грам мозъче. 
Ами то и моето е като децата на Каси. И не само то.
Наричам затъпели, децата, които само това правят и не знаят абсолютно нищо друго, но се убедих, че дори и познанията не са критерии за високо ниво на възпитание, в твоите очи.
Разбира се, че познанията не са критериЙ за възпитание. Много знаещ и добре възпитан не са едно и също нещо.
Ти тичала ли си с таблет из МОЛ-а? Щото гледам, че правописа ти куца нещо.  Whistling

# 27
  • Мнения: 413
Не, Дидева. Аз бях в час по български език и литература.
Заповядай, можеш да си го погледнеш дори през таблета Simple Smile :

Когато се употребява формата за ед.ч. на съществителното име, се пише критерий. Думата е заета от гръцки (κριτήριον) чрез руски (критерий) и латински (criterium).
Когато се употребява формата за мн.ч. на съществителното име, се пише критерии. Формата за мн.ч. на никоя дума в българския език не завършва с -й. Съществителните имена със завършек -ий, образуват мн.ч. със завършек -ии.

В превод :
"Познанията не са критерии."
"Познанието не е критерий."

# 28
  • Мнения: 1 298
мой приятелки?
еродирани??
мой???
някой деца????
хей-така?????
мой връстници??????


Тема за затъпяването на съвременните деца??  #Crazy Joy

# 29
  • Мнения: X
а сега като гледам дечицата на мой приятелки
...всъщност ме изпревариха.

мой приятелки?
еродирани??
мой???
някой деца????
хей-така?????
мой връстници??????
Тема за затъпяването на съвременните деца??  #Crazy Joy

Благодаря. Спести ми труда.  Grinning    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт