Априлчето започна да се смее и се опитва да щурее :)

  • 31 752
  • 745
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 2 328
Много ви се радвам като чета за захранването... обаче моето момче няма още 4 мес. а и много ми се ще като започнем да седи... иначе заради Дентокинда вероятно като види лъжица и отваря устата Simple Smile
Най-забавното при нас е, че си играе с краката, но не може да се обръща...

# 691
  • Мнения: 48
Много ми е интересно да  чета за захранването.. Ние още не сме почнали мисля, че ни е рано. Ще изчакам поне до петия месец може и по късно.

# 692
  • Мнения: 737
И аз искам да попитам за захранването, че ми е "тъмна Индия"    bouquet
Аз мисля да започна със зеленчукови домашно приготвени пюрета, когато бебо е на 5.5 месеца.

Въпросите ми са следните:
1. Като приготвя пюрето, може ли от същото да дам и на следващия ден (като стои в хладилник) или трябва да направя ново?
2. Колко дни да давам от един й същ вид пюре (напр. 4 дни морков, после 4 дни картоф или друг брой дни)?
3. Кога мога да започвам да смесвам 2 вида зеленчуци в едно пюре?
4. По кое време на деня да давам пюре?
5. Кога може да се започне да се дава по 2 пъти на ден?

Благодаря предварително  Hug

# 693
  • Мнения: 46
И аз искам да попитам за захранването, че ми е "тъмна Индия"    bouquet
Аз мисля да започна със зеленчукови домашно приготвени пюрета, когато бебо е на 5.5 месеца.

Въпросите ми са следните:
1. Като приготвя пюрето, може ли от същото да дам и на следващия ден (като стои в хладилник) или трябва да направя ново?
2. Колко дни да давам от един й същ вид пюре (напр. 4 дни морков, после 4 дни картоф или друг брой дни)?
3. Кога мога да започвам да смесвам 2 вида зеленчуци в едно пюре?
4. По кое време на деня да давам пюре?
5. Кога може да се започне да се дава по 2 пъти на ден?

Благодаря предварително  Hug
Feride,принципно е хубаво да се започне с купено пюре,защото са по-фини.Ако все пак държиш да си го приготвиш,можеш да дадеш и на другия ден от него.Захранването с пюре протича с един вид-независимо дали е плодово или зеленчук.Захранването трае около 6 дена,след което може да редуваш-да речем ако е зеленчук и 6 дена си захранила с морков,след това наобяд можеш да дадеш картофче,на другия ден карфиол и така.Първо давай еднокомпонентни,след това може да смесваш плодове или зеленчуци,зависи с какво захранваш.Обикновено зеленчуковите пюрета се включват наобяд,а плодовите след обед.Като захраниш после с кашичка или плодово пюре,ще е след обяд-тоест ако наобяд е яло бебчето зеленчук,следващото хранене е кърма или мляко и после новата храна.Успех Simple Smile

# 694
  • Мнения: 9 717
И аз искам да попитам за захранването, че ми е "тъмна Индия"    bouquet
Аз мисля да започна със зеленчукови домашно приготвени пюрета, когато бебо е на 5.5 месеца.

Въпросите ми са следните:
1. Като приготвя пюрето, може ли от същото да дам и на следващия ден (като стои в хладилник) или трябва да направя ново?
2. Колко дни да давам от един й същ вид пюре (напр. 4 дни морков, после 4 дни картоф или друг брой дни)?
3. Кога мога да започвам да смесвам 2 вида зеленчуци в едно пюре?
4. По кое време на деня да давам пюре?
5. Кога може да се започне да се дава по 2 пъти на ден?

Благодаря предварително  Hug


На мен ми бяха много полезни съветите на Косе Босе в този форум. Много подробна информация за това откога как и т.н. се въвеждат храните в класическата схема. Има и съвети как точно да се сготви храната, за да е с добри качества.

Аз всеки ден правех нова храна. Или заделяш от вашата, когато е подходяща или малко количество готвиш. Някои зеленчуци може да ги даваш приготвени от предния ден, но по-добре пресни.

Започва се по малко (лъжичка) с нова храна.На втория ден 2 лъжички, на третия 3. Първата храна се въвежда по-дълго време, след това за 2-3 дена. С алергените по-внимателно се подхожда, като се въвеждат за 3-4 дни.
Новата храна може да се добавя към вее въведената.
Съветът е да се дава рано, за да може да се следи за реакция през деня.
До годинка е първо мляко, после зеленчук. След годинката редът се обръща. Съветът е до 1 год да не се замества хранене.
След 2-3 месец от захранването ще прецениш искаш ли да даваш по два-три пъти твърда храна (по малко количество, не цяло хранене)

# 695
  • Мнения: 1 668
...
До годинка е първо мляко, после зеленчук. След годинката редът се обръща. Съветът е до 1 год да не се замества хранене.
След 2-3 месец от захранването ще прецениш искаш ли да даваш по два-три пъти твърда храна (по малко количество, не цяло хранене)

Ето това е ново за мен, мислех първо пюрето-после кърмица, ама то моето като се наяжда до ушите, дали ще му остане място за пюре?!  Crazy
Не ми е ясно също с млечните изделия как и кога се процедира?! Примерно сега виждам Алена дава маслото още с първата храна, аз мислех, че доста натам се дават. Някои пюрета и каши са с мляко - тях кога да ги давам?! Thinking Също и за сиренето с попарка примерно кога да предложа?
Аз чак другия месец ще започвам, ама заръчах тъкмо евтини пюренца от странство, та докато дойдат тъкмо ще се наканим да ги пробваме и се просвещавам по темата. Ще комбинирам със ЗВБ.

Другата седмица и наша Мица-хубавица на море ще ходи, ще я видим как ще се представи. Иначе за обръщането- на 4мес. и 1 ден се обърна от гръб на корем, на другия ден и обратно, а племенницата направи 5мес. и още не се е катурнала милата, та всяко дете си е индивидуално.
За зъбите нищо не давам, ама ако има как ръцете до лактите ще си ги вкара.  ooooh!
За спането -мъка, мъка. Откак се научи да се наяжда за 7мин. от двете гърди, не можеш я застави да заспи на гърда по никакъв начин. Та сега е едно тупане по дупето, гърчене, ръмжене, което напоследък 90% завършва с кански рев - това и вечер, и след обяд. Ей я сега спи, след 1,5часа приспиване и рев до припадък накрая.  ooooh!

# 696
  • Мнения: 154
Здравейте и от нас:)

Завърнахме се след  2 седмици на планина, много добре прекарахме и Марк се държа чудесно, а аз от своя страна го научих да балансира:)))
IMG_5416_1 by juan.pe (anna_p), on Flickr

Днес бяхме на консултация, на 4 месеца и 20 дни е 7.400кг., 65 см., като пак е качил килограм за месец. Педиатърката много му се зарадва и препоръча да не бързам със захранването, защото той няма нужда. Не че аз съм се разбързала де:)

Вече нищо не си спомням за захранването на баткото, а понеже сменихме компа съм загубила и всичките линкове с информация. Така че много благодаря за споделянията и обсъждането на тази тема, чета с интерес. По спомени баткото май го захраних с оризова каша, която аз направих от оризово брашно newsm78

Г-жа Гертруда Смехуркова, приятна почивка!

# 697
  • Мнения: 9 717
...
До годинка е първо мляко, после зеленчук. След годинката редът се обръща. Съветът е до 1 год да не се замества хранене.
След 2-3 месец от захранването ще прецениш искаш ли да даваш по два-три пъти твърда храна (по малко количество, не цяло хранене)

Ето това е ново за мен, мислех първо пюрето-после кърмица, ама то моето като се наяжда до ушите, дали ще му остане място за пюре?!  Crazy
Не ми е ясно също с млечните изделия как и кога се процедира?! Примерно сега виждам Алена дава маслото още с първата храна, аз мислех, че доста натам се дават. Някои пюрета и каши са с мляко - тях кога да ги давам?! Thinking Също и за сиренето с попарка примерно кога да предложа?
Аз чак другия месец ще започвам, ама заръчах тъкмо евтини пюренца от странство, та докато дойдат тъкмо ще се наканим да ги пробваме и се просвещавам по темата. Ще комбинирам със ЗВБ.


Пюрето се дава за опитване, не е за наяждане Simple Smile. До годинка целта е да свикне с храната, да се научи да яде, да опита различни вкусове. Яденето за наяждане започва постепенно след това Simple Smile)
Масло - след седмия-осми месец . Някои го стопяват на водна баня и обират пияната. Това е елтъка, който може да причини алергия. Като изстине остатъкът, тогава дават.
Сирене и кисело мляко - 10-11 месец.
Прясно мляко след годинка.
Вносни кашкавали и сирене често са с консерванти.

Пюретата и кашите често са си с нормално прясно мляко. Аз съм ги избягвала, когато съм избирала, ама не съм и давала много купени храни.

п.п. Много хубава снимка на Марк. И аз искам да ви покажа мойта Дунди, но все нещо става като тръгна да слагам снимка.

# 698
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 429
Страхотен е Марк  Heart Eyes

На нас, педиатърът ни предложи да започнем с тиква, понеже била и сладка и вкусна, за разлика от повечето зеленчуци. Предложи ми пюрето на Хип, като най-вкусно и добре прието от децата. Утре ще го взема  Peace

# 699
  • Мнения: 44
Алена, ние така и се мръщим на тази тиква Simple Smile .Надявам се Руни да я хареса повече от Спасимир, защото той все още нищо не харесва.

# 700
  • Мнения: 1 668
Aludra, хубаво инфо, благодаря!
Анна, прекрасен този порастнал Марк  Heart Eyes С наша Ния на едни кила вече.  Grinning
Момичета, някой наясно ли е с ваксините оттук насетне? Сложиха ѝ още на 4мес. последната двойна, на 6мес. била хепатитната 3ти прием и после проверка за БЦЖ май,което не разбрах какво значи точно. Трябвало да има белег май от болницата на рамото, но тя няма такъв. Вашите бебоци имат ли?

# 701
  • Мнения: 547
Да, трябва да има белег на рамото, ако няма, до колкото знам пак се бие. Ние си го имаме белега и то доста видим.

# 702
  • Мнения: 606
Да, има белег на лявото рамо, даже се беше зачервил по едно време и консултирах- нормално било.
Аз задържам с двойните ваксини засега. Педиатърът ни посъветва за отминат горещините. Вече даже въвеждали шест валентни.
Anna, Страхотен Марк ,

Ние последните месеци качваме малко. Няма и голям апетит. Още сме само на кърма. Захранване към шестия планирам, живот и здраве. Обаче пък фалшив запек си имаме. по шест дни. Rolling Eyes При вас как е?

# 703
  • Мнения: 737
Относно ваксините
7 м - проверка за белег след БЦЖ - ако няма се прави проба Манту. Отрицателните се имунизират
12 м - реимунизация против пневмококи (не по-рано от 6 месеца след третия прием)
13 м - морбили, паротит и рубеола
16 м (не по-рано от 1 г. след третия прием) - Реимунизация Полиомелит, ДТК, хемуфилус инфлуенце тип В (4-ти прием)

Ние например не бием по две ваксини 2-ри, 3-ти и 4-ти месец, а по една. Другата сме я отложили. Така, че ще продължим по-дълго.
Децата родени след 1 юни (или 1 юли беше?) са вече с шествалентни ваксини. Нашите са с петвалентни.

Мерси на всички за съветите за захранването.   bouquet

Страхотна е снимката на Марк  Grinning Професионална. А той как само не пада, не знам ... Laughing

# 704
  • Мнения: 61
Тиквата за сега съм я избрала за първа храна за Тео, за да се преборим с безмилостния запек.

Nia_Nia_Nia, фалщивия запек и при нас е фактор, както споменах по-горе. Но не 6 дни, а понякога и над 10...

Общи условия

Активация на акаунт