Априлчето започна да се смее и се опитва да щурее :)

  • 31 751
  • 745
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 150
когато моя не ака повече от 3 дни му слагам изилакс и до 5 минути сме свършили работата за мен е притеснително да не ака 10  дни най много 6 изкарахме и той беше ужасно крив

# 706
  • Мнения: 61
За моя се оказва, че не е особена драма. Супер ухилен е и чак като го видя че се свива и недоволства тогава се намесвам. С таткото каквито сме смотани се опитваме от 2 дни клизма да му направим, предписа ни лекарката едни Мелилакс. Но нещо не се справяме добре. И горкия видя, че няма да му помогнат родителите му и сам свърши работата с малко зор и напъване. Резултатът е както би трябвало за кърмаче - меко, кашаво и затова не се притеснявам.

# 707
  • София
  • Мнения: 1 402
Аз нямам много време да пиша покрай шишката, борбата със съня ѝ и каквото остане като време - за работа, затова се извинявам, ако греша някъде в обръщенията.

elipepova, мисля, че ти имаше питане за АМ и нехраненето, ние сме на кърма, но наскоро четох подробно споделеният опит на едно мамче, чието детенце е било така - нехранещо се. Мисля, че ставаше въпрос за по-голямо дете, но няма значение. Та - има вероятност липсата на апетит да е заради това, че детето се е запекло. Дори и от време на време изпражненията да са меки, се предполага, че това е само тази част, която е успяла да намери пролуки през твърдите участъци. При тях детето е било гледано на ехограф и така са установили проблема. Та така -  продължителен запек = липса на апетит и е логично.

Захранване смятам да правя чак след 6-я месец и без това още не съм чела подробно по въпроса. А и ние сме си вегетарианци. Искам да почета за аминокиселините от растителни източници как е най-добре да се комбинират при въвеждане за консумация от бебета. Със сигурност млечните ще въведа след 1 годинка - те са най-големите алергени - прясното мляко начело. Aludra, правилно е казала за технологията на отнемане на млечния компонент от маслото. Това, което остава като чиста мазнина се нарича гхи. Свекърва ми ме напъва да давам отсега, дори беше наскоро на гости и заедно приготвихме пюрета от круши и праскови (отделни и ги замразихме в едни специални формички за целта). Тя каза, че е най-добре с крушово пюре да се започне, защото е сладко и децата го понасят чудесно, като се меши след това със зеленчук - това не бих направила - смесване на плод и зеленчук и най-вероятно ще започна със зеленчукови неща - моркови, тиква, сладки картофи, след време спанак и т.н. Аргументът, че децата се хранят начесто и затова е време за захранване не е аргумент. В крайна сметка, до годинката не би трябвало да имат хранене, което е напълно заместено, а само да бъде запознат организма им с отделните групи храни. Основното си е кърмата.

А за съня, направо не ми се говори, макар че много мога да изпиша. Всеки ден е ново 20 и просто процедирам според момента - слингове, ранички, разходки, клатене вкъщи, аспиратор, прахосмукачка, сешоар, пералня, записани подобни звуци на телефона и компютъра, сменяне на стаите, леглата, занимавките - въртележката е пълна и се радвам на всяко нещо, което сработи, защото резултатите са временни. За заспиване безотказни са само раничката и слингът, но дори и в тях вече не заспива дълбоко, но поне е омаяна и поднасям себе си като биберон, докато заспи напълно, ако не мога да се откъсна (имало е ситуации, в които лежа по 1 час до нея и тя дреме без да пуска), давам да ми смуче кокалчето на едното кутре - смуква 2-3 пъти и пуска спокойно заспала. От 2-3 месеца я кърмя изключително и само легнала на нашето легло. Никаква друга поза не помага. Откакто започна да опознава света е такова въртене нагоре, надолу и т.н., че едва я удържам и храненето щеше да отиде по дяволите. Радвам се, че в легнало положение нещата потръгнаха. Понякога, ако е превъзбудена, но не до рев, и не може да се успокои, за да суче добре, започвам да ѝ пея. Тя спира, поглежда ме в очите, усмихва се и започва спокойно да суче, несравнимо е Heart Eyes Всичко останало, като работа, домакинстване и т.н., разбира се, отива по дяволите поради липсата на физическо време.

Aludra, все още не съм питала майка ми за съотношенията орехова шума/вода. Чух я веднъж по телефона и забравих, но ще го направя следващия път.

# 708
  • Мнения: 48
Моята госпожица се изхожда на три дни веднъж. Все още не ми се е налагало да правя клизма. Дано да не ми се и налага.  Simple Smile

# 709
  • Мнения: 737
заедно приготвихме пюрета от круши и праскови (отделни и ги замразихме в едни специални формички за целта).
Dao, може ли да дадеш подробности как ги приготвяш и съхраняваш?
Мерси предварително!

А за заспиването - най-работещо при нас е една фитнес топка. Колега на мъжа ми му казал, че при тях помогнало и мъжът ми се върна един ден от работа с топка. Гушваме бебето, сядаме на топката и започваме да се клатим (може и да пеем през това време или шъткаме). Първо си мислех, че няма да мога да пазя равновесие на топката, но всъщност е много лесно.
Ето за такава топка говоря:




# 710
  • Мнения: 9 712


Aludra, все още не съм питала майка ми за съотношенията орехова шума/вода. Чух я веднъж по телефона и забравих, но ще го направя следващия път.
Може ли като питаш да ми пратиш на лични, че иначе я го видя, я не.

Дунди вече е християнче. Отрязаха ѝ къдриците.

# 711
  • Мнения: 174
За акането бях писала преди , че не ни е много присъщо и на нас , макар че сме на кърма , но от едно известно време намерих решение , повече гимнастика при всяка смяна на памперса и по често и притискам крачетата към коремчето и Краси започва да напъва и така си акаме всеки ден. За заспиването когато заспи , спрях да я мъча , приспивахме се по един час по какви ли не начини , сега  я оставям да се измори едно хубаво , игри , мачкане , гушкане и после заспива

# 712
  • Мнения: 288
И при нас е така с акането, най-много 7 дни. Какво ли не пробвах, масажи, гимнастика на всяка смяна на памперс, ям круши, сливи...но без ефект за сега е на 2-3-4дни...И апетит няма, особено през, суче 2-3мин и спира...Мислех си, че не се наяжда добре и за това е запека, но е качил 750г.  Мината седмица и кърмаческа стачка изкара. Педиатърката ни изписа клизма мелилакс, но само веднъж съм я правила, нещо не ми се струва много физиологично така...
От както се научи да се обръща по корем през деня само така спи... Завърта се и си заспива, чак се учудвам колко лесно заспива.

Последна редакция: вт, 19 авг 2014, 23:30 от Mircella

# 713
  • Мнения: 606
И на мен не ми се ще до клизма да прибягвам. Иначе, като се отпуши (кашичка, и не много като количество) има поредица от 2-3 дни, когато е редовен. После пак .. И има много газове.
Заспиването и при нас е продължително. Като заспи след най-различни тактики, буди се след 15-на минути, после пак, и пак..
Суче също доста разсеяно. Плаче, пуска, оглежда се, закача се  Heart Eyes

# 714
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Руни за сега ака по 1-2 пъти на ден. По-гъстичко от преди, но кашесто Simple Smile

# 715
  • Мнения: 154
Благодаря ви за милите думи за Марки:)
Feride, закрепих го добре и на крачка от него имаше пазач ако тръгне да пада, а снимката отне по-малко от 10 секунди:)

Aludra, честито християнче, ще се радвам да ни покажеш Дунди:)

Марк все още ака по 3-4 пъти на ден, даже му давах хомеопатия да намали броя на изхожданията, ама не сработи... За заспиването той си определя ритъма, през деня сумарно спи към 4-5 часа, нощем - 8-9 часа без почивка и после, след едночасово будуване спи още 1-2-3 часа. На почивката спеше по 10 часа без прекъсване, до 6 сутринта, но като се прибрахме пак започна да се буди към 4.30-5ч. Здраве да е, не се оплаквам хич!

Едит: Всъщност влязох, за да споделя още един линк за упражнения за корем: http://www.fitbabyhotmama.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0% … 0%B0%D0%B7%D0%B0/

# 716
  • Мнения: 737
Feride, закрепих го добре и на крачка от него имаше пазач ако тръгне да пада, а снимката отне по-малко от 10 секунди:)
Ти си взела всички предпазни мерки, а пък аз каква я направих вчера не е истина.  Embarassed
Оставих го на повивалника да си играе (там си стига играчките от музикалната въртележка и ги пипа). Хем знам, че може да падне, но уж така съм го сложила, че ако пада да падне в леглото (т.е. повивалникът е по средата на кошарата и ако падне отляво или отдясно все ще е в кошарата).
Да, ама той падна от късата страна на повивалника върху главата си. Добре, че там има диван, та падна върху дивана с главата надолу и краката на горе. Бързо го хванах преди да е направил салтото.
"Малкия дявол", както се казва, ама то аз съм си виновна.
Не се стресна и не се разплака.

# 717
  • Мнения: 547
Момичета какво мислите за спиралите против забременяване?  newsm78 Хапчета не искам да пия и се чудя за спирала, но и за нея не съм сигурна.

# 718
  • Мнения: 61
Аз имам един доста смотан въпрос, който живо ме вълнува. Като майка за първи път се чудя от каква изходна позиция ще тръгне бебето да сяда. Имам предвид какво трябвя да прави, за да си седне ма дупето?

# 719
  • Мнения: 9 712
Аз имам един доста смотан въпрос, който живо ме вълнува. Като майка за първи път се чудя от каква изходна позиция ще тръгне бебето да сяда. Имам предвид какво трябвя да прави, за да си седне ма дупето?
Нищо не трябва да правиш. Гушкай го повече, ако е полулегнало в ръцетете ти ще започне да се напъва да сяда, в някакъв момент ще започне да седи в теб все по-стабилно.
Не трябва да го подпираш с възглавници или да го слагаш да сяда, ако не е стабилно, т.е. кандилка се напред, катурва се настрани, да не виси, да не е полегнало и т.н. Като го сложиш седнало трябва да може да стои с прав гръб. Самото сядане от легнала позиция идва по-късно.
Може да правите упражнения. Бебче легнало. Подаваш пръсти, ТО ги хваща и се вдигате, отначало до 45 градуса, после по повече. Важно е то само да държи пръстите, а не ти да държиш него. От моя опит става и без тези упражнения, но ако искаш да правиш нещо, те са добър вариант.

Мерси, anna_p! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт