Априлчето започна да се смее и се опитва да щурее :)

  • 31 738
  • 745
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 009
Здравейте мами. имам въпрос към тези,чиито деца са около 5тия месец-колко тежат вашите бебоци? Ние днес бяхме на консултация и се оказа,че сме едва 5500,за 2 месеца не само че не е качил ,а дори е свалил 200 грама. Първият месец не се стреснах,защото все пак беше болничък и го отдадох на едномесечния прием на антибиотици,но днес вече здравата се уплаших

# 736
  • Мнения: 174
Ние ще правим 5 месеца след няколко дни и не знам колко тежим , но на предната консултация бяхме 5,800 . Сега силно се съмнявам да е качила много , защото от тези жеги не и се яде много .
А педиатъра какво каза ?

# 737
  • София
  • Мнения: 2 621
Ние влизайки в пети месец тежахме толкова, но бубката от самото начало не наддава кой знае колко на килограми. Наистина какво каза педиатърът ви? Ако сте само на кърма не предложи ли дохранване? Как сте по другите показатели- ръст, обиколка на главичката, на гърдите?

# 738
  • Мнения: 2 009
педиатърката  я нямаше,сестрата ни премери само ръст и килограми-и по двата значително изоставаме според нея.Каза,че на височина трябва да е 67 ,а той е 63-64,а на килограми 7,5. Педиатърката ще е там понеделник и ще видим какво ще каже.Само на кърма сме. Първият месец беше качил 1400 грама,на 2,5  месеца бяхме 5600,при рожденно тегло 2990 и от тогава нищо..Отдавахме го на стреса на организма от приема на 4 антибиотика,но вече почвам да се плаша.Апетит си има,яде по 8-9 пъти на денонощие и просто недоумявам как не качва и по-лошото-защо спада на тегло

Последна редакция: пт, 22 авг 2014, 20:49 от geri-gb

# 739
  • София
  • Мнения: 2 621
geri, реално едва ли някой от нас ще може да ти каже какво става, но не бързай да се притесняваш. Аз също се бях шашнала защо малката не качва много, особено като четях тук как другите бебоци наддават по килограм и повече на месец, но педиатърът ни не вижда нищо притеснително и намира детето за много добре развиващо се. И тя наистина е много жизнена и контактна. Като се замислих и как да качи, като ака по няколко пъти на ден, откакто се е родила? Така, че ако детенцето ти изглежда добре, най-вероятно всичко е наред. Още повече, че тези кантари при педиатрите не винаги са точни, зависи яло ли е преди това детето или не и т.н.
Някъде бях чела, че нормално детето удвоява рожденото си тегло до петия-шестия месец.

Последна редакция: пт, 22 авг 2014, 21:43 от BettyBoop

# 740
  • Мнения: 154
geri-gb, баткото на 5 месеца тежеше 5.400 и беше дълъг 64 см. Според педиатъра му това е в нормите, на долната граница на растеж. Бебетата са различни и имат различен темп на развитие. Не се стресирай излишно.

# 741
  • Мнения: 40
Нашият сладур на 5 месеца е 8.300 кг, 68 см  newsm78,сладък и пухкав. Май сме от по-едричките априлски ^ мартенски бебоци, но да са живи и здрави   

# 742
  • Мнения: 493
Моят юнак на 4 месеца беше 7,500 кг и 70 см. Основно на ръст расте, килограмите изобщо не му личат.

# 743
  • elhovo
  • Мнения: 341
ехе,бая сте изписали...
не знам колко тежим,на консултация сме на 29.08 (дръгуя петък) и ще разберем тогава,а иначе на 3.09.правим 5 мес.приема си добре и зеленчуковите и плодовите пюрета,с които и заменям дветв хранения.иначе и ние сме пухкавички...но да са ни живи и здрави...
косата започна вече почти да не ми пада така както преди.не съм взимала нищо за косопада.
гери,не се тревожи предварително...нека докито се върне говорете и после му мисли ако има нещо...не се стягай без основание...
лека вечер на всички мами и сладки сънища на бебчетата  newsm03
много  Hug за всички от нас!!!

# 744
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
Ауууу, заемам се с новата тема  Blush

Руни - 1 седмица преди да направи 5 месеца беше 6040г.  Peace, но той се роди 2260г. в 1 ден на 37 г.с., т.е. почти е утроил теглото си Simple Smile

За мен е съвършен шишо и не мисля, че му трябват килограми отгоре  Peace  Blush

# 745

Общи условия

Активация на акаунт