Работа или не?

  • 9 494
  • 109
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 9 910

И е на верен път; има такъв вариант и аз също го ползвах; само че не за "бабата", а за себе си
А аз си мислех, че за майки на деца до 3 години трябва разрешение от агенцията по труда, за да ги съкратят или уволнят ..

# 106
  • Мнения: 2 746

И още нещо, да кажа. Втората си работа напуснах в името на това да направя компромис както със семейството, така и с мъжа ми. Защото, когато и двамата отсъствахме по болнични ни се клатеха столовете на работните места и на двамата. Сега мъжа ми не отсъства по никакви причини и разчитат на него на 100%, той се е утвърдил в работата си и е много важно за нашето семейство поне единия да има сигурна и добре платена работа.
 


И това е много вярно!

# 107
  • Мнения: 2 156

И е на верен път; има такъв вариант и аз също го ползвах; само че не за "бабата", а за себе си
А аз си мислех, че за майки на деца до 3 години трябва разрешение от агенцията по труда, за да ги съкратят или уволнят ..
По принцип е така, да. Мерки за насърчаване на заетостта при младите майки  ooooh! Протекции от закона в полза на младите майки Stop




# 108
  • тук-там
  • Мнения: 4 276
По принцип е така, да. Мерки за насърчаване на заетостта при младите майки  ooooh! Протекции от закона в полза на младите майки Stop

Какво значи - по принцип! Това си е законова норма - и не Агенцията, а Инспекцията по труда следи за тези отношения. Peace

Вие като не си знате правата, кой да ги знае....
Никой не може да съкрати майка на дете до 3г.

Мерките са само за пред "света". Никой работодател няма да се "набута" с майка, колкото и грубо да звучи. Защото за него остават само едни документи и едни пари....  Peace Че и нов персонал.
С изключение на един - два случая - нямам други, в които майката да е заела адекватно работното си място след майчинството.

# 109
  • Мнения: 2 156
И кял файда, ако детето ти се спуква от болести в яслата...

Общи условия

Активация на акаунт