Отговори
# 195
  • Мнения: 54 799
Касита, много сили ти желая! Praynig

Трудно е за всички тежкоболни с тези пътеки по НЗОК...
Баща ми искаха да го изпишат от реанимация след тежък инсулт и в кома, за домашно лечение... Shocked
Той нямаше гълтателен рефлекс и въобще беше невъзможно да се обгрижва в къщи...
За добро или зло, почина през нощта, преди да го вземем... Cry

За болестите - никой не писа за ролята на мисленето.
Коментираха се храна, профилактика, радиация, пиене и пушене.
А раковите заболявания са болести на душата...
Също и кармични.
Може и много да си се пазил и пак да развиеш рак...

За себе си съм избрала да не пия, пуша и преяждам.
Ходя на цитонамазка веднъж годишно, на очен, на кардиолог, на 6 месеца и на зъболекар при нужда, че там имам проблеми и е по-често от 6 месеца.

# 196
  • София
  • Мнения: 62 595
Ох, сега до кармичните стигнахме! На кармичното аз му казвам наследствена или генетична предразположеност. Това какви гени ще ти се паднат при вселенското раздаване е карма. Очаквам и духовните практики, които лекуват болни от рак. Да не забравим содата, водата със сол, говоренето в огледалото тип Луиз Хей...

# 197
  • Мнения: 54 799
Съвсем не говоря за генетика, Анди.
Дали ти приемаш кармата или не, е друга тема.
Не убеждавам никого.

# 198
  • София
  • Мнения: 38 905
За цигарите и алкохола - ок, има статистика.
Обаче аз от 2 години вече се занимавам с добавки, здравословно хранене и живот и т.н.
Е, някои неща могат да побъркат и здрав човек!
Не пийте кола, не дъвчете дъвки, не яжте консервирани домати, не яжте червено месо, абе може и да не дишате!
Всъщност дишането е основната причина за остаряването и болестите.
Ай сиктир! Crazy

О, пак погледнах "любимият ми сайт"!
Не на глутена, млечните, царевицата, соята, кофеина, яйцата!
И кво остана? Тревата?

Последна редакция: пн, 07 юли 2014, 15:14 от L'Agent

# 199
  • Мнения: X
Не знам за ролята на мисленето, но при лоша храна, лош живот и лошо здравеопазване, няма как населението да е здраво. Защото извинете, но и трите неща са много лоши в България. В този ред на мисли, смятам че профилактичните прегледи в милата ни Родина са дори вредни. Лекарите могат да ти докарат болести, които нямаш. Ако имаш сериозни пък, просто няма да ги излекуват. Преди месец баща ми го пратиха на обструкция на бял дроб и разни други изследвания за рак, а се оказа болен от такава глупост, че за една седмица УНГ лекарят го излекува без антибиотик даже. Джипито му само дето не му каза да си пише завещанието преди това. Със сто зора я накарахме да даде направление за УНГ, жената обаче искаше да открие рак и това е.

# 200
  • София
  • Мнения: 38 905
Ние имаме един АГ доктор в поликлиниката, който може да ти докара сърдечен удар с диагнозите си.

# 201
  • София
  • Мнения: 5 884
Е, то ни така, ни така, ама сигурно доста хора биха предпочели някой да им обърне сериозно внимание и постави страшната диагноза, да назначи нужните изследвания, но поне да е навреме.


Касита, съжалявам за майка ти.

# 202
  • Мнения: 54 799
Добре е човек да не си вреди съзнателно.
С храна и начин на живот.
Останалото е Божа работа.

# 203
  • Мнения: 8 997
Касита съжалявам за майка ти.  Hug
Надявам се на най-добрият изход. Пращам положителни мисли!!!

# 204
  • Мнения: 14 133
Касита, още веднъж - кураж и виртуално гушкане!  Praynig  Heart Eyes

# 205
  • Мнения: 2 381
А раковите заболявания са болести на душата...
Също и кармични.
Може и много да си се пазил и пак да развиеш рак...

Не е вярно. Децата не са обременени. Щастливи хора умират също.
......................................................

Гледам снимки 20 г. от завършването на гимназията и не вярвам на очите си. Свръх тегло, а нямаме още 40 години.

# 206
  • Мнения: 14 478
А раковите заболявания са болести на душата...
Също и кармични.
Може и много да си се пазил и пак да развиеш рак...

Не е вярно. Децата не са обременени. Щастливи хора умират също.
......................................................


На такива глупости съм се наслушала.... Цели томове "литература" има на подобни теми-доразвиване на идеите от едновремешния вестник "Психо".
Как рака бил наказание за лошата карма-завистливите страдали от незнам си кво, подлеците и те болни от незнам си кво...Абе направо болниците са подразделение на централния затвор.... ooooh!

# 207
  • София
  • Мнения: 38 905
Всъщност, по отношение на рака, никой учен или лекар не може да излезе и да каже - ето, точно ТОВА причинява раково изменение на клетките.
Освен може би радиацията.

Прочетох поне 20 изследвания, че може би еди-кое си повишава риска.
Но "повишава риска" не е равно на "причинява".

# 208
  • Мнения: 14 478
Всъщност, по отношение на рака, никой учен или лекар не може да излезе и да каже - ето, точно ТОВА причинява раково изменение на клетките.
Освен може би радиацията.

Прочетох поне 20 изследвания, че може би еди-кое си повишава риска.
Но "повишава риска" не е равно на "причинява".
не само с рака е така, но и с почти всички, ако не и всички автоимунни заболявания.
Има доказани гени на предразположеност, радиация, цигари ..... И пак в цигарите това е полония, който се съдържа там -пак радиация един вид...

Рака е сложно нещо-и това е причината разни шарлатани да го играят господ и да заблуждават хората, че всичко се лекува с билки и чист въздух.

# 209
  • Мнения: 311

  
Касита  Hug

Последна редакция: вт, 08 юли 2014, 00:27 от Василена *

Общи условия

Активация на акаунт