Непонятно съдебно решение... и за майките на убийците

  • 7 442
  • 85
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 703
http://www.blitz.bg/news/article/277151

Присъдиха малката Алекс на майката на убиеца на майка й.

Убиецът не е показал разкаяние за убийството.
..... в лицето на Коста изкрещяха без страх: „Убиец!!! Как можа да убиеш майката на детето ти? Защо не пукна ти?!”. А Коста им отговори с: „А, не - ще я оставя да ме прави на маймуна!...”. Очевидно у него дори и след жестокото отмъщение не се бе пробудила милост към Деяна и гледаше на убийството като на възмездие и въпрос на „мъжка чест”. „Деяна никога не е имала връзка с онова момче, комшията - твърдят и до днес приятелките й. - Щяхме да знаем, ако е така – всичко си споделяхме.

С какъв акъл съдията присъжда детето на изрод.
Не мога да си представя изрод като Коста да има нормален човек за майка. Възможно ли е според вас добра майка да има син като този?

Последна редакция: пн, 07 юли 2014, 04:08 от kitarista

# 1
  • UK
  • Мнения: 5 999
Не съм запозната с тази трагедия, но да, нормално е такъв изрод да има нормални и съвестни и свестни родители.
Не бива да се винят, нито децата за грешките на своите родители, нито родителите за действията на децата им.

Не съм ничий защитник, най-малко пък на представителите на съдебната система
Crazy

# 2
  • София
  • Мнения: 62 594
Циничното в случая май проилиза от това, че бащата след убийството е единственият с родителски права, и затова той може да поиска при кого да е детето. Вероятно начинът е родителите на жертвата да поискат отнемане на родителските права и да станат настойници или да поискат те родителството.

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
....
С какъв акъл съдията присъжда детето на изрод.
Не мога да си представя изрод като Коста да има нормален човек за майка. Възможно ли е според вас добра майка да има син като този?


А ти с какъв акъл подлагаш на коментар случай, който си прочела само в нета и не знаеш подробности? Или си запозната и може би си някоя от страните?

# 4
  • София
  • Мнения: 3 280
Циничното в случая май проилиза от това, че бащата след убийството е единственият с родителски права, и затова той може да поиска при кого да е детето. Вероятно начинът е родителите на жертвата да поискат отнемане на родителските права и да станат настойници или да поискат те родителството.

С обикновени думи казана истината.
Бащата е единствен попечител, докато не му отнемат родителските права.
Не знам с какъв предмет е делото, но понякога съда и да вижда как трябва да постъпи, няма право.
Не бързайте с такива коментари.
Дали е убиец, или не - без да са отнети правата на бащата, съдът не може да му се противопостави и да казва къде да живее детето. Само бащата може да определи това.

# 5
  • Мнения: 3 703
Това че бащата е убиец на майката трябва да има значение все пак.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 280
Това че бащата е убиец на майката трябва да има значение все пак.

Няма. Ако детето не е застрашено.
Правата на родителите са много по-силни, ако така мога да се изразя, в България, отколкото в Германия например.
Ако в Германия могат да ти вземат детето, ако го пляскаш, то у нас е нормално това и много родители го правят.

# 7
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Това че бащата е убиец на майката трябва да има значение все пак.
Кажи в кой закон е записано, че бащата убиец няма право на родителски права и тогава можеш да коментираш, че съдиите нямали акъл.
А мнението ти, че добра майка не може да има дете убиец, плюй си в пазвата и се моли да не ти се случва.

# 8
  • Мнения: X
Присъдиха малката Алекс на майката на убиеца на майка й.
.....................................
С какъв акъл съдията присъжда детето на изрод.
Как разбра, че тази жена е изрод? Моли се да не попадаш в подобна ситуация.  ooooh!

# 9
  • Мнения: 2 742

...... Ако детето не е застрашено.

За мен е абсурдно решението на съда. А и факта, че бащата е убил майката, не е ли достатъчно основание да му бъдат отнети родителските права? Кое дава гаранция на съдиите, че този неуравновесен човек няма да пребие до смърт детето си, ако един ден, примерно, играе шумно вкъщи и го изнерви?

 С това не съм съгласна:



Не съм запозната с тази трагедия, но да, нормално е такъв изрод да има нормални и съвестни и свестни родители.

Някъде нещо са изпуснали с възпитанието и изграждането като личност на сина си. За да има такъв начин на живот, както го описват в статията, значи на този човек тотално му липсват ценности.

Последна редакция: нд, 06 юли 2014, 12:52 от viva_nova

# 10
  • Мнения: 2 930
      
За мен е абсурдно решението на съда. А и факта, че бащата е убил майката, не е ли достатъчно основание да му бъдат отнети родителските права?
    Съдът не лишава от права по своя инициатива. Трябва прокурорът, ДСП или другият родител да поискат това. Доколкото разбирам, в случая се касае за мярка по Закона за закрила на детето, а не за лишаване от родителски права.
     Ако някой разполага с линк към решението на съда, моля да го сподели. Статията е пълна каша относно предмета на делото. Освен статията в Блиц, друга информация не открих.  

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 21 696
Бащата е единственият носител на родителските права след смъртта на майката, но очевидно не може да се грижи за детето, докато е в затвора (осъден или задържан, все едно), а то е настанено при бабата не защото той така е казал, а защото съдът така е преценил - все един от близките, желаещи да го гледат това дете, трябва да бъде "избран", за да бъде настанено то при него. Няма правило, че майката на убиец е изрод и не може да си отглежда добре внуците.
Ако е вярно, че детето дълго време досега е било отглеждано от бабата по майчина линия, не знам защо е преценено занапред да бъде променено така положението му, но не е лошо да се прочетат поне мотивите на решението, преди да се почне с възмущенията и квалификациите. Другото са врясъци от жълтеникави сайтове. Естествено, съдът у нас винаги е корумпиран, некадърен, тъп и т.н. и "най-малко" заслужава да бъде защитаван.  Laughing

# 12
  • Мнения: 2 930
Ако е вярно, че детето дълго време досега е било отглеждано от бабата по майчина линия, не знам защо е преценено занапред да бъде променено така положението му, но не е лошо да се прочетат поне мотивите на решението, преди да се почне с възмущенията и квалификациите.
      Една от възможните причини, за които се сещам е PAS (синдром на родителско отчуждение), проявен към другите баба и дядо. Но дали е възможно да го има при толкова малко дете?

# 13
  • София
  • Мнения: 3 280

Жълтите вестници са точно това - жълти, т.е. в повечето случаи пишат глупости или заблуждават.
Трябва да спрете да говирите с такава категоричност, без да знаете всички факти.
Съдът не може да се самосезира. Той правораздава в рамките на поисканото от него. И пак повтарям - при наличие на жив родител, без да е с ограничени родителски права или да е лишен от такива, какво следва да направи съда? Единствено родителите, настойниците или попечителите определят къде да живее детето, къде да учи, кога да излиза и т.н.

И наистина не мисля, че родителите на такъв човек са лоши, само защото той е убиец. Има една българска пословица, която не е случайна " От триндафил - трън и от трън - триндафил ".

# 14
  • Мнения: 2 742

Съдът не може да се самосезира. Той правораздава в рамките на поисканото от него. И пак повтарям - при наличие на жив родител, без да е с ограничени родителски права или да е лишен от такива, какво следва да направи съда? Единствено родителите, настойниците или попечителите определят къде да живее детето, къде да учи, кога да излиза и т.н.
Цитат


Предполагам, че съдът съблюдава закона, безспорно. И все пак, този убиец един ден ще излезе от затвора, ще се върне при детето и......

Общи условия

Активация на акаунт