Към кого да се обърна-не ми дават отпуск

  • 4 586
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 33
много благодаря!

# 16
  • Мнения: 33
Здравейте!Днес идвам на работа и виждам оставена за шефовете призовка от инспекцията по труда.Когато дошла проверката питали колежката за отпуските и тя излъгала че има човек,който ще ни замества.В призовката има оставен телефон за връзка-дали да звънна и да им кажа истината,а?

# 17
  • Мнения: 9 050
Е ти нали вече веднъж си им я казала?

# 18
  • Мнения: 33
Ами не съм подавала сигнал.Явно са си дошли на проверка,но като са питали колежката тя се е стреснала и ги е излъгала че при отпуска има заместник

# 19
  • Мнения: 9 050
Да бе, те така си влизат и без един документ да са видели, направо то вратата улучват точно за отпуските да питат. Някой е подал сигнал.

# 20
  • Мнения: 33
Ами питали са я за часовете работа,дали са й анкетна карта да попълва,и са я питали за отпуските

# 21
  • Мнения: 220
Да бе, те така си влизат и без един документ да са видели, направо то вратата улучват точно за отпуските да питат. Някой е подал сигнал.
Точно от вратата питат дали се спазва работното време и отпуските и дали си получават заплатите. Задължително трябва да има график за работа и график за отпуски - поглеждат ги и питат дали се спазват.
В инспекцията ще трябва да остави копия на документите, като е лесно да се манипулират графици в които отсъстващ служител се замества от собственика например. Няма как да има има друг заместващ при положение, че няма трудов договор на друг човек.
Според мен конфликите се решават между засегнатите страни. Ако не се разберете с работодателя е добре да си потърсиш друга работа. В крайна сметка да работиш в неблагоприятна среда за малко пари едва ли е добър вариант за теб.
Успех.

# 22
  • Мнения: 33
Не съм спирала да търся работа,но уви

# 23
  • Мнения: 33
Здравейте отново!Днес шефовете започнаха да подготвят документите.Дадоха ми да подписвам графика с отпуските-аз съответно отказах.Сега дойдоха с нов списък,на който срещу моето име пише,че не ми се полага.Имат ли право-нали над 8 месеца стаж  имаш право на платен отпуск,а моя стаж е почти 10 години

# 24
  • Мнения: 33
какво мога да направя??????????

# 25
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Единият вариант е сега да отидеш в ИТ и да обясниш писмено какво ти се случва.
Другият вариант е, след като напуснеш да чакаш да ти платят неползван отпуск и ако не ти го платят на деня, в който напускаш, пак отиваш в ИТ.
Освен това, нали чрез БТ ти е осигурена тази работа, може и там да сигнализираш.
А ти не ги ли попита защо не ти се полага отпуск? Нали по договор ти се полагат 10 дни.

# 26
  • Мнения: 33
След като си тръгнаха видях оставените документи

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
След като си тръгнаха видях оставените документи
Отиди с документите и ги попитай лично. Нищо не губиш.

# 28
  • Мнения: 33
Имам телефон на г-жата която е правила проверката-беше написан на протокола и го преписах.Ако й се обадя.......

# 29
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ако ѝ се обадиш, ще те покани да се срещнете и пак ще трябва да изложиш проблемите си писмено, за да имат основание да предприемат някакви мерки.

Общи условия

Активация на акаунт