Отговори
# 720
  • Мнения: 9 903
няма защо, аз като си погледнах грешките, може и нишо да не ми се разбира. Азиатските схеми са доста прегледни и по-лесни, отколкото изглеждат - важното е да се четат схеми, те са почти уеднаквени по света.

# 721
  • София
  • Мнения: 1 654
Тити, страхотни са и двата ти шала! И много красиво снимани  Heart Eyes

# 722
  • Мнения: 9 903
благодаря! Допринесох малко за приключването на тази двугодишна тема.

# 723
  • Мнения: X
тити, не е малко   bouquet
някой да направи нова? може да е за добро  Grinning

# 724
  • София
  • Мнения: 1 289
Благодаря, тити, ще разгледам.
Ето това съм си харесала http://cdn.wonderfuldiy.com/wp-content/uploads/2015/02/Hexagon-s … wonderfuldiy2.jpg

# 725
  • Мнения: 9 903
От снимката се вижда как стои хлабаво в глезена и грубо по извивките. Все пак, кокто мислех, това са два хексагона, които обхващат глезена - на бабините това им е хубавото, че винаги можеш да изплетеш още един ред, докато стигнеш размера. По един шестоъгълник ти оформя страните и още един отгоре, а ходилото отдолу е нисък пълнеж, с който ще запълниш и дупките Simple Smile просто вземи едра кука - поне 3мм и плети парчетата по схема. Наложи ги по крака и ако не са достатъчно големи, на всички оплети по още един ред. Ползвай шивашки метър да определиш колко ти е обиколката при петата и колко ти е широк кракът отгоре на стъпалото, после си мери квадратите и така.

# 726
  • София
  • Мнения: 1 289
Нисък пълнеж е single crochet, предполагам? Някой, който знае, може ли да ми напише как се казват бримките на английски и български, че това ми куца, в ютуб все на английски съм ги гледала и така съм ги научила. Ако реша стъпалото да бъде от хексагони, ще го нагаждам някак.
Имам желание да оплета и една кукла на детето, във фейса една дама плете и продава, много са й хубави и ме вдъхнови. Каква прежда е най-добре да се ползва, някаква памучна ще е, но колко дебела?

# 727
  • Бургас
  • Мнения: 754
Нисък пълнеж е single crochet, предполагам? Някой, който знае, може ли да ми напише как се казват бримките на английски и български, че това ми куца, в ютуб все на английски съм ги гледала и така съм ги научила. Ако реша стъпалото да бъде от хексагони, ще го нагаждам някак.
Имам желание да оплета и една кукла на детето, във фейса една дама плете и продава, много са й хубави и ме вдъхнови. Каква прежда е най-добре да се ползва, някаква памучна ще е, но колко дебела?






Кое точно не можеш да разчетеш?

# 728
  • Мнения: 9 903
http://makarichka.blogspot.ae/2009/03/blog-post_24.html  това отваря ли се?

за кукли и играчки от българските прежди аз бих ползвала нешо като Джинс или Хавана. Да е памук за кука 2,5-5мм, а ти ше го плетеш с по-малка кука, за да е достатъчно плътно.Иначе всичко съм ползвала според случая. И с Кайро съм плела, но на кука 1,3-1,6мм.

# 729
  • Мнения: 2 855
Може ли да ми покажете схема за плетене на ръкавици с пет пръста? Без значение дали на една или на две куки.  Hug
Търсих, но тези, които ми излизат са само с палец.

# 730
  • София
  • Мнения: 1 289
Дааа, отваря се! Ще пробвам и по схема някой път, не всичко го има в ютуб. Надявам се в края на другата седмица да имам време да започна чорапите и ще се похваля, когато ги завърша.
Иначе досега съм плела само шапки на малката, с цветя, с помпони, с панделки и уши. Искам да пробвам и нови неща.

# 731
  • София
  • Мнения: 1 654
Може ли да ми покажете схема за плетене на ръкавици с пет пръста? Без значение дали на една или на две куки.  Hug
Търсих, но тези, които ми излизат са само с палец.

Сигурно има много, в сайта на Ръкавичка има описания,
ето ти описание на мой модел, имам изплетени два чифта по него,
аз си ги харесвам  Simple Smile
https://dl.dropboxusercontent.com/u/22506158/Borika.pdf

# 732
  • Мнения: 2 855
Много благодаря Carmela Biscuit. Именно плетенето на пръстите ме затрудняваше. Много подробно си го дала, страшно ми помогна  Hug

# 733
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
И аз благодаря за описанието на ръкавичките. Много ми се иска да се пробвам да направя поне едни.

Нищо не съм плела от пролетта насам, но ми се въртят няколко идеи за жилетки, шапки и ръкавички.

# 734
  • Мнения: X
Момичета, нещо знаете ли за този модел? В Осинка или някъде другаде да има описание?
http://prikachi.com/images.php?images/521/8358521m.jpg

Общи условия

Активация на акаунт