Съдомиялна-каква?

  • 54 844
  • 299
  •   1
Отговори
# 285
  • SF
  • Мнения: 21 243
Benita, с какви таблетки миеш и от кои си доволна?
Може ли една съдомиялна да не мие добре, защото таблетките не струват?

# 286
  • Мнения: 471
Ами аз купувам финиш или сомат ...сигурно има и по хубави ,но и тези ми вършат работа. Иначе съм купувала и от лидъл някакви тяхна марка (една приятелка ми ги препоръча) ,но никак не ми харесаха и изхвърлих почти пълна кутия .... Затова си мисля , че има значение с какво миеш ... Като при пералните  ако ползваш по качествен прах ще пере по добре  ... Simple Smile

# 287
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Има огромно значение с какво миеш и за качеството на измиване, а и за самите съдове, ако използваш някакви по-специални.

# 288
  • SF
  • Мнения: 21 243
Моите са керамични чинии, порцелан, стъкло. Почти никога не мия тенджери, тави, загорели съдове. Предимно чинии от супи,  салати, спагети, съответно и приборите за хранене. Половината е пълна с чинии от закуска, в които само е правен и консумиран сандвич или нещо със сладко. Мия и това металното с дупките, в което отцеждам салатите или спагети и макарони, чаши от чай или фреш - все ей такива неща.
...........Но не съм доволна от измиването... Sad

# 289
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
Има ли проблем съдомиялната да се постави върху кухненския плот /циментов. лят/?
Нямам място в кухнята и това е единствения ми вариант...

# 290
  • Мнения: 471
Esmee и аз мия почти само чинии, прибори,чаши ( моята е 45см) защото няма място за тави , тенджери .. и излизат идеално чисти , блестят ,скърцат от чистота. Недоумявам защо при теб  има проблем  newsm78.  ( май имам спомен , че е нова твоята )  Да не е нещо от водата ( нашата е много варовита , без едри кристали сол не я оставям) или при свързването нещо или някой нагревател, помпа да правят проблем.... Знам ли трябва да има някаква причина .... Ако е гаранционна не ги жали ...,

# 291
  • SF
  • Мнения: 21 243
Водата ни е мека (в София), но въпреки това добавих и сол, и гланц на Сомат. Преди миене й пускам плакнене, защото не всички от чиниите, които мие са от същата вечер. Някои са от сутринта или от предишната. Миналата вечер я отворих, когато приключи и вътре всичко беше горещо. Значи нагревателите работят.

# 292
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 693
Момичета, моля за помощ имащите миялна Блумберг GSN 9420 A. Моя братовчедка има такава машина и в книжката не пише как се настройва солта. Пише да се настрои според твърдостта на водата , но не пише как. На капачката няма нищо което да се върти  или някаква стрелка, та ако  въобще се настройва вероятно е комбинация от клавиши.
Ако някой има същата и могат да се правят настройки, нека ми пише  Praynig., може и на лични.
Предварително благодаря  bouquet.

# 293
  • София
  • Мнения: 44 133
Esmee  - не мисля, че проблема ти е в препаратите, това което описваш, следва да се измива перфектно и с най-тъпия препарат.

# 294
  • Мнения: 13 191
Esmee и аз мия почти само чинии, прибори,чаши ( моята е 45см) защото няма място за тави , тенджери .. 
Нашата е 45 см. и побирам едновременно само в долната кошница тенджера под налягане 9 л., голямата тава от фурната, полегнала върху нея, отдолу под тавата купи, отстрани приборите, няколко чинии.

# 295
  • Мнения: 471
Със сигурност е въпрос на подредба да могат да се поберат повече неща в 45см , докато в големите спокойно се събира всичко / няма нужда от въображение/ , но с времето се свиква  Wink

# 296
  • Сф
  • Мнения: 4 767
Има ли проблем съдомиялната да се постави върху кухненския плот /циментов. лят/?
Нямам място в кухнята и това е единствения ми вариант...

Една приятелка има свободностояща миялна върху дървен плот. Отдолу е пералнята , плот и отгоре миялната.

# 297
  • Мнения: 339
Здравейте,
понеже сме в търсене на съдомиялна за новата кухня, ще се радвам ако някой сподели информация:
Ползвате ли отложен старт?
Нужно ли е да има половин зареждане / еко програма?
Има съдомиялни с избор само на 2 градуса, а други измежду 5 на пример.
Ползвате ли програма за хигиенизиране на бебешки прибори на пример (нямаме още деца и не съм много компетентна по този въпрос)

Имали сме само една съдомиялна в квартирата от тип кубовете - много стара - не ги сушеше, нямаше отделение за таблетка а сипвахме само прах.

Хората, които ни правят кухнята препоръчват Евролукс - от 530 лв до 700лв макс гледам.
http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=13&c=21&pid=1022
http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=13&c=21&pid=1234
http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=13&c=21&pid=1573

# 298
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 693
Ако желаеш, можеш да си постнеш мнението тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=19;topic=832267.msg31853246#new
Темата е по-оживена. В тази в която си писала, последното мнение е от 15. февруари.

# 299
  • София
  • Мнения: 44 133
Eко програма не съм и няма да ползвам. Отложен старт аз не ползвам.
Половин зареждане съм пускала няколко пъти, май само когато детето не е било вкъщи, т.е. сме си двамата с мъжа ми. С бебешки прибори нямам опит. За хигиенизиране - стерилизатор парен, миялната няма как да ги стерилизира (това за шишетата). Но то дали изобщо ще ползваш шишета един ден кой знае, за по-голямо бебе и дете вече всичко се мие на общо основание, дали в миялна или на ръка все едно, стига естествено съдинките да са подходящи за  миене в машина.

Общи условия

Активация на акаунт