Съдомиялна-каква?

  • 54 832
  • 299
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 44 077
Каква съдомиялна да избера до около 800лв, да става за 3 членно семейство, да мие тави и тенджери, т.е. да се побират вътре и да има място и за достатъчно чинии... какво е важно да гледам при избора на такъв уред?  bouquet  bouquet  bouquet

Тези ок ли са? или нещо им липсва?
http://www.technopolis.bg/b2c/details/680543/P11100501/Sadomiyalna-BEKO-DFN-6833
http://www.technopolis.bg/b2c/details/682525/P11100501/Sadomiyal … STON-LFK-7M124-IT
http://www.emag.bg/s-domijalna-mashina-electrolux-12-komplekta-5 … lox/pd/DN2YCBBBM/

Последна редакция: сб, 12 юли 2014, 19:08 от Angel_Dust

# 1
  • Мнения: 550
Тази тема ще ти е доста полезна прочети я   bouquet
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=783875.0;topicrefid=4

# 2
  • София
  • Мнения: 38 472
По-добре да е без екранче.
Моята е Беко, но отвън има само 1 копче.

# 3
  • София
  • Мнения: 44 077
Значи може би аристон или електролукса от горните по-добре, те са механични, без дисплей...ще ми се да е тиха също...

Мариана мерси, жалко, че не я забелязах по-рано, ако прецени модератор, нямам против да слее питането ми в тази тема.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 249
Решили сме като сменяме нашата, новата да е Miele. Нови са много скъпи, но две наши приятелски семейства си взеха втора употреба от склад на Ботевградско и са много доволни.
Иначе, сегашната ни е купувана преди 7г. и не мога да дам конкретни препоръки за това, което е сега на пазара.

# 5
  • София
  • Мнения: 44 077
Мерси, не искам втора ръка. Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 44 077
И още един въпрос, чета, чета тези теми за съдомиални и  препаратите за тях... ами то препарат, пък  гланц, пък сол...горе-долу колко средно излиза удоволствието на месец от този уред, с  все пак читави препарати, които наистина почиствет добре съдовете. Аз им виждам цените по сайтовете, но не мога да се ориентирам така кое колко време се ползва реално, та ако някой си е правил сметката на него колко му излиза реално.
Сега за препарат давам в крайна сметка 4-5 лв месечно.... ще пести от вода хубаво, тока вероятно няма много да мръдне... но ако ми излиза 30-40 лв за препарати месечно, нещо ми се губи смисъла на упражнението от финансова гл. точка.

# 7
  • София
  • Мнения: 38 472
Получих Финиш таблетки с миялната.
След това минах на таблетки от Лидл - същите са. Цената излиза толкова - около 5 лв за месец.
Сол отначало не слагах, после купих 1 пакет, който стига за 100 години.

# 8
  • София
  • Мнения: 44 077
А гланц? за колко време стига 1 опаковка? Или не добавяш?
(като ориентир - предполагам, че пускаш всеки ден по 1 миялна)
Мен ме притесни, че четох че много се надирали съдовете, падало тефлоново покритие, сваляли се шарките-парки от чаши и т.н., толкова ли е зле положението?

# 9
  • Мнения: 781
Вкъщи сме с Беко, само че за вграждане с 8 програми. Да си призная за вече 6 месеца не ползвам повече от 3 от тях. Върши страхотна работа и реално я пускам по два пъти на ден. Без проблем мия тавата от фурната и тенджерата под налягане. Когато ги сложа има достатъчно място и за чаши и чинии. Не съм забелязала повишаване драстично на сметките за вода и ток откакто я имаме. Таблетки купувам от Лидл или Кауфланд. 60 измивания са към 7-8 лева, ако не бъркам. Около 18 стотинки на измиване излизаше. Не съм купувала сол, защото в София водата е мека. Не слагам и допълнително гланц.

# 10
  • Мнения: 2 092
Angel_Dust , купуваш една голяма опаковка на промоция /100-120 тб Финиш- 25-30 лв./ , пускат периодично - и забравяш за няколко месеца. Ако е за 12 + комплекта най- вероятно няма да се пуска всяка вечер, а през ден. Wink Сол е хубаво да се сложи- за година стига, че и повече, гланц аз не използвам. А и таблетките са всичко в едно.

Иначе за критериите за избор - хубаво е да има консултант в магазина, който разбира , за да ви ориентира. Имаше нещо с нагревателя, когато ние купувахме преди няколко год. На Беко беше открит, посъветваха ни да вземем Електролукс тогава.

# 11
  • Мнения: 5 462
Angel_Dust , купуваш една голяма опаковка на промоция /100-120 тб Финиш- 25-30 лв./ , пускат периодично - и забравяш за няколко месеца. Ако е за 12 + комплекта най- вероятно няма да се пуска всяка вечер, а през ден. Wink Сол е хубаво да се сложи- за година стига, че и повече, гланц аз не използвам. А и таблетките са всичко в едно.

Точно това и аз бих написала. Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 44 077
Ами не знам, ние всеки ден изразходваме всичките си чинии, чаши, прибори, най-често има и по някоя купа, тенджера, тиган или нещо такова... за това си мисля, че поне 12 ни трябва, но не съм напълно ориентирана, ще ги гледаме и на живо.
В крайна сметка решението ще е в магазина естествено, но аз на консултантите никаква вяра им нямам, общо взето в 2/3 от случаите пълни глупости говорят и препоръчват, каквото им е казано да препоръчат.

За препаратите,  така добре звучи, въпреки че мен повече ме привлече варианта гел/прах, а не таблетки. За тях гледах прах 20 лв - 80 цикъла, гел 40 за 18 лв...и нещо не ми излязоха добре сметките като сложих гланц и сол...

# 13
  • Мнения: 5 462
Ами не знам, ние всеки ден изразходваме всичките си чинии, чаши, прибори, най-често има и по някоя купа, тенджера, тиган или нещо такова... за това си мисля, че поне 12 ни трябва, но не съм напълно ориентирана, ще ги гледаме и на живо.
Вземете си най големите за да събираш и тави вътре.
В момента сме двама души и я пускам почти всеки ден .
Моята е много , много стара .Произведена е 95 год. пластмасата и е вече пред разпад , но докато не ме предаде не я сменям.
Вътре мия и някой стилажи от банята. Laughing
Абе взимай и не му мисли за разходите , няма по голямо удобство от миялната.
Мразя да мия чинии на ръка.

# 14
  • Мнения: 781
Помислете и решете сами. Консултантите в тези магазини са под всякаква критика. Тази година се наложи да купуваме цялото кухненско оборудване и нито веднъж не получих смислен отговор дори на елементарни въпроси, като каква е разликата между два модела. Започваха пред мен да четата книжките  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт