Негативизъм към благотворителност, която не разбираш. Защо?

  • 12 988
  • 303
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 853
Изключително грозна тема. А някои изказвания.... Sick От моя гледна точка.
Моля, не правете сравнение между хора и животни. Става въпрос за различни биологични видове.
Слизането към по-нисък вид и идентифицирането с него е ментално отклонение, което би трябвало да е описано някъде в медицинската литература.  Rolling Eyes
Но със сигурност не заслужава да му се отдели цяла тема.
Тези, които даряват за животни, не даряват за хора.

# 16
  • Мнения: 3 150
Тези, които даряват за животни, не даряват за хора.

Дарявала съм за хора, дарявала съм и за животни. Едното не изключва другото и нямат нищо общо, колкото и да ги сравнявате непрекъснато.
Също работя в сфера свързана с дарения. Хората, които даряват по много, обикновено даряват и за хора, и за животни.
А тези които не биха дарили за животни, не даряват и за хора.

Не може да спасиш всяко животно- някои са грозни, с толкова незнаен произход, че вече генетично сигурно имат лош характер.
Не бих давала пари за помияри.

Понеже сравняваш несравними неща - хора и животни, изглежда че и мнението ти за хората е същото. Ако ти се струват грозни и с недобър произход, май не даряваш за лечение.
Типично хитлеристко мислене, браво.

# 17
  • Мнения: 6 365
Проблемът е, че такова сълзливо съчувствие не позволява да се реши проблема с бездомните кучета и котки. А от това има опасна заболеваемост от тении и други паразити; детето ми хващаше бълхи.

Не знам дали знаете, но дори PETA като хване бездомни животни, в 90% от случаите ги евтаназира още в колата, с която ги прибират. Те са малко луди и смятат, че за животното е по-добре да умре, отколкото да е домашен любимец. Но в крайна сметка всяка пролет из кварталите се раждат десетки котета. Сигурно 80% не оцеляват.

Кучетата...при тях решението е едно- да се убиват бързо и тихо. В Пловдив затова сме без помияри, щото няма разни организации, дето уж кастрират. Има единични бройки, и те бързо изчезват. Е, тука има прекалено голям брой котки, но те поне не са агресивни.

Брат ми има котка от приют, кастриран е, с добър нрав. Не от български приют де.

Обаче тука не знам за такива места.

# 18
  • Мнения: 12 683
те хора страдат вие за котка, куче, хамстер ми търсите помощ.

Може би затова.

# 19
  • Мнения: 7 002

Тези, които даряват за животни, не даряват за хора.
Глупости  ooooh!
Дарявам и за хора, и за животни, за всички страдащи ми е мъчно, не мога да помогна на всички, но по малко дарявам за различни каузи редовно. Понякога са животни, по-често хора, понякога са заеми в Зидиша...направо ме убивате с такива изказвания. Confused

# 20
  • Мнения: 1 788
Имам приятелка, която казва, че за животните повече й е жал, отколкото за хората, защото хората са лоши.
Донякъде има право.
А темата направо доказва това твърдение.
Сравнението между помощта за животни и тази за хора е също толкова грозно, както и някои коментари.
Не може да сравнявате 100 лв. за операция на коте, със сумата от 100 хил. евро за операция на дете.
Не може да ги сравнявате въобще по никакви параметри.

# 21
  • Мнения: 3 150

те хора страдат вие за котка, куче, хамстер ми търсите помощ.


Много тесногръди има тук май. Не си давах сметка, че съм чак толкова широко скроена, понеже ми пука и за страдащи хора, и за страдащи животни.

# 22
  • Мнения: 10 547
Че аз и от всички хора в нужда не се вълнувам, какво остава за животно. А че има животни, за които е по-добре да си отидат тихо и кротко, вместо едни хора да правят опити да събират пари и разказват сълзливи истории, а други да си повишават квалификацията върху улични кучета и котки.

# 23
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 280
Моля, не правете сравнение между хора и животни. Става въпрос за различни биологични видове.

Като са различни биологични видове защо се правят експерименти върху животни?

# 24
  • Мнения: 781
Собствените си средства разходвам по начин определен от мен. Коментари на хора, които не гледат по-далеч от носа си, и за които даряването за едните изключва даряване за другите говорят единствено за ограничено мислене. Няма разлика колкото и да се опитват да намерят такава. Единственото, което не разбирам какво търсят подобни хора в тези групи. Аз не участвам на места, към които нямам интерес или ме дразнят. Недоумявам и откъде - накъде някой ще ми държи сметка за какво ги харча.

# 25
  • Мнения: 3 150
Не може да сравнявате 100 лв. за операция на коте, със сумата от 100 хил. евро за операция на дете.
Не може да ги сравнявате въобще по никакви параметри.

Затова даряваме за хората по-често и повече. Те и повече си искат де. Животните няма как да си поискат, ако някой друг не го направи вместо тях. Това не значи че не трябва да ми пука и да давам и за животни.

Даже дарявам и за хора и организации, които не страдат, но помагат на хора и животни. Примерно - пожарникари.

# 26
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 280
Единственото, което не разбирам какво търсят подобни хора в тези групи.

Щото са превъртели от самотия.

# 27
  • Мнения: 3 150
Моля, не правете сравнение между хора и животни. Става въпрос за различни биологични видове.

Като са различни биологични видове защо се правят експерименти върху животни?



Те и върху хора се правят експерименти понякога. Но това пък няма съвсем нищо общо.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 806
Темата е по - скоро защо трябва да се коментира нещо, което явно не те интересува и ти е направо неприятно? Едни даряват за животни, други за деца, трети за пейки в парка. други нищо не правят, само плюят. Какъв е проблемът и какво ги дразни нищоправещите? Всеки да помага според интересите си.

# 29
  • София
  • Мнения: 770
Изключително грозна тема. А някои изказвания.... Sick От моя гледна точка.
Моля, не правете сравнение между хора и животни. Става въпрос за различни биологични видове.
Слизането към по-нисък вид и идентифицирането с него е ментално отклонение, което би трябвало да е описано някъде в медицинската литература.  Rolling Eyes
Но със сигурност не заслужава да му се отдели цяла тема.
Тези, които даряват за животни, не даряват за хора.

Ето точно такива изказвания ме провокираха да задам тази толкова "грозна" тема. Първо това, че който дарява за животни, не дарява за хора изобщо не е вярно.Ама изобщо. Второ, ето ти би могла да ми дадеш отговор на въпроса - и като го написа това, какво? Денят ти стана по-добър? Провокира някой да даде НЕГОВИ си пари за друго, а не за животни? Какво?


Благодаря на всички включили се  Hug и искам да уточня нещо - аз просто съм харесала такива страници и помагам когато и с каквото мога. От мен не зависи кой ще осинови дадено животинче. Но Ери това което си опитала да направиш е много благородно, жалко, че така се е получило.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт