Негативизъм към благотворителност, която не разбираш. Защо?

  • 12 980
  • 303
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 336
Хейтърите и тъпаците, които не примират от любов при вида на всеки пес, не гледат такива и нямат никаква вина за проблема, около който кудкудякате толкова. Само дето и тези хейтъри и тъпаци страдат от господството на помиярите над хората (поне в София).

така че мисля е много близко до акъла, че виновниците за прогресивно увеличаващите се глутници по улиците са сред вашите редици. Търсете си ги там и по възможност си приберете вересиите от улиците, вместо да търсите всякакви начини да спрете нормалното решение на проблема - прибиране и евтаназия както е във всяка друга бяла държава.

Да пуснеш тема, в която споделяш ТИ колко се дразниш от това, че АЗ се дразня на проблема който ТИ ми създаваш - ето това е тъпотия.

Щом сте такива благотворители, съберете си парички и постройте на песовете петзвезден хотел ако щете, пък аз обещавам че няма да завиждам  Laughing Само ги разкарайте от улиците, моля. Това са си вашите кучета, не моите, каквито не съм имала никога.

# 46
  • София
  • Мнения: 18 738
Темата не е за уличните кучета,котки или каквото е там.ЗАщо на там все отивате.Да пари за приют се събираха и се събраха.Незнам в коя част на София живеете,но чак да има господство ,малко по-малко оредяха.И не знам как решихте,че тук сред нас са хората благодарение на които е проблема.Даряваш или не всеки си преценя за кой и за какво.

# 47
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Whole.Lotta.Love, явно имаш проблем с кучетата, но темата не е само за тях. Съществуват доста други животински видове.

# 48
  • Мнения: 781
Язък ти за никнейма. Махленският ти изказ отвращава. Отделно от това, ама хич не ми дреме ти какви проблеми имаш. Отивай и си ги решавай. Можеш да започнеш заедно с една друга съфорумка да се обърнете първо към специализирана помощ. Можеш да отричаш нещо или несподеляш нечии доводи и без да изливаш помия, но за това се иска акъл и стил. На теб определено ти липсват. И както вече ти написах - не се опитвай да разсъждаваш за неща, от които първо не разбира, и второ явно като цяло трудно ти се отдава процесът.  По-елементарно няма как да го обясня на пилешкия ти мозък-никой, който го е грижа за животно няма да изхвърли малките му на улицата. Ама то се иска акъл да мислиш.  Whistling

п.с Цели три страници време отне да се появи някоя особа и да превърне темата в помия  Sick

# 49
# 50
  • Мнения: 1 788
Обикновено тези, дето все са над нещата и вземат на разлигавените си наследници животни, а в следващия момент разберат, че животното, освен, че им драска кожената гарнитура, за която са пестили 10 години, иска и разходи за адекватни грижи, изхвърлят животното на улицата.
Една много особена категория хора, които в последно време се множат като хлебарки...
Те не са състрадателни, както към болките на едно животно, така и към болките на чужди хора.
Такива хора не правят общество, а само сбирщина от овце, накратко наречено стадо.

# 51
  • Мнения: 7 171
Преди известно време бях пускала тема "защо ни карат да се чувстваме виновни" или нещо подобно. Беше по повод на упоритото пускане на постове във ФБ за трагедията в Украйна и квалифицирането на хора, които не споделят трагични постове на стената си като "бездушни" и "незаинтересовани".
Вероятно някои от коментиращите под твоите постове просто не желаят да им се вменява виновност и затова реагират по този начин.

Аз лично имам животни вкъщи, дарявала съм за животни, но не бих пуснала пост във ФБ, нито бих дала пари за случайна кампания. Не бих писала негативни коментари, но бих се подразнила, ако някой непрекъснато ми вменява чувство за вина, само защото не афиширам действията си.

Имам много ФБ приятели, които са любители на животни, дори бих казала активни защитници на животните и непрекъснато пускат постове с/за животни. Досега май не помня да са ме агитирали да давам пари за някое животно или ако са го правили е било дискретно, така че не съм се почувствала пресирана.

# 52
  • Мнения: 1 788
Не мисля, че в темата става дума точно за афиширането на помагащите и техните действия.
Във ФБ и аз съм се присъединила към няколко групи за помощ на животни.
Но има хора, които просто умишлено влизат в групата, за да плюят под всеки един призив за помощ.
Не знам какво точно не е наред с такива хора, но определено е някаква сериозна умствена недостатъчност и липса.
Като не искаш да правиш нещо, никой не те кара на сила, но да проявяваш жестокост или грубост, е под всякаква човещина.
Същото е да се присъедини някой към група, събираща средства за болно дете и да метне думи като "да мре, мислете преди да ги раждате" и подобни.
А на ФБ това им е работата, да няма нищо скрито-покрито, да правят реклама и затова непрекъснато ми излизат разни предложения за групи, харесвания, всякакви измислени сензации и какво ли още не.
Подминавам всичко онова, което не ми влиза в интересите. Някои неща съм блокирала. Просто е.

# 53
  • София
  • Мнения: 767
Преди известно време бях пускала тема "защо ни карат да се чувстваме виновни" или нещо подобно. Беше по повод на упоритото пускане на постове във ФБ за трагедията в Украйна и квалифицирането на хора, които не споделят трагични постове на стената си като "бездушни" и "незаинтересовани".
Вероятно някои от коментиращите под твоите постове просто не желаят да им се вменява виновност и затова реагират по този начин.

Аз лично имам животни вкъщи, дарявала съм за животни, но не бих пуснала пост във ФБ, нито бих дала пари за случайна кампания. Не бих писала негативни коментари, но бих се подразнила, ако някой непрекъснато ми вменява чувство за вина, само защото не афиширам действията си.

Имам много ФБ приятели, които са любители на животни, дори бих казала активни защитници на животните и непрекъснато пускат постове с/за животни. Досега май не помня да са ме агитирали да давам пари за някое животно или ако са го правили е било дискретно, така че не съм се почувствала пресирана.


Въпросът ми беше провокиран относно хора, които пишат под публикации на групи, занимаващи се с конкретна благотворителност. Защо след като някой не одобрява даряването за конкретната кауза, следи и пише коментари в такива групи? Защо изобщо следиш тези групи като не те интересува? Това се чудя. А за това да се изразява негативно мнение за човек, който не подкрепя и НЕ "ПЛЮЕ" обаче, по твоята кауза, е наистина глупаво. Имам приятели, които даряват и събират помощи за определена кауза, която е как да кажа, далеч от моя поглед върху нещата. Нито съм харесала страниците, нито съм се присъединила към групите, които събират за тези каузи. НО и никога не бих си позволила да пиша негативи под споделените публикации от моите приятели, защото това, че АЗ не разбирам, не означава, че е глупаво, нередно или грешно. Както и те не ме наричат "бездушна" или "незаинтересована".

# 54
  • София
  • Мнения: 767
Не мисля, че в темата става дума точно за афиширането на помагащите и техните действия.
Във ФБ и аз съм се присъединила към няколко групи за помощ на животни.
Но има хора, които просто умишлено влизат в групата, за да плюят под всеки един призив за помощ.
Не знам какво точно не е наред с такива хора, но определено е някаква сериозна умствена недостатъчност и липса.
Като не искаш да правиш нещо, никой не те кара на сила, но да проявяваш жестокост или грубост, е под всякаква човещина.
Същото е да се присъедини някой към група, събираща средства за болно дете и да метне думи като "да мре, мислете преди да ги раждате" и подобни.
А на ФБ това им е работата, да няма нищо скрито-покрито, да правят реклама и затова непрекъснато ми излизат разни предложения за групи, харесвания, всякакви измислени сензации и какво ли още не.
Подминавам всичко онова, което не ми влиза в интересите. Някои неща съм блокирала. Просто е.

Писали сме едновременно, но точно това имам в предвид!   202uu 

# 55
  • София
  • Мнения: 62 595

те хора страдат вие за котка, куче, хамстер ми търсите помощ.


Много тесногръди има тук май. Не си давах сметка, че съм чак толкова широко скроена, понеже ми пука и за страдащи хора, и за страдащи животни.


За пукане - пука ми и за хората, и за животните, най-малкото, защото последните са безпомощни пред хорската лошотия и безотговорност. Домашните животни и домашните любимци са изкуствено селектирани и без хората трудно оцеляват, освен ако нямат време да подивеят. Но ако трябва да избирам, ще дам първо за човек. Прави ми впечатление, че доста любители на животни (дори не мога да ги нарека защитници), са агресивни и груби, вменяват вина и се държат точно като циганките-врачки пред Шератон.

# 56
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
.....
Да пуснеш тема, в която споделяш ТИ колко се дразниш от това, че АЗ се дразня на проблема който ТИ ми създаваш - ето това е тъпотия.
....
Ето това се запитах и аз, когато прочетох темата. Хубаво, че си споделяте и разгласявате за проблем и помощ за животни. Но защо се дразните на чуждите мнения. Те са чужди и щом сте направили нещо публично и отворено за коментари, всеки може да пише простотиите си там, особено пък в помиярника фейсбук, където има всякакви откачалки. Като искаш модерирани мнения, правиш каузата си с ограничен достъп, иначе няма как да спреш хората да имат мнение, каквото и да е то.

П.П. Искам да уточня, че коментирам само самата тема, който ми коментар не е продиктуван от омраза или обич към животни. Единствено и само темата обсъждам, понеже се опасявам, че ще се намери някой, който да ме нарече някаква.

# 57
  • Мнения: 9 785
Хора всякакви, мнения всякакви.
Задължително ли е одобрението на непознати за това, което правим?
Не разбирам терзанията на авторката.


# 58
  • пловдив
  • Мнения: 2 364

Въпросът ми беше провокиран относно хора, които пишат под публикации на групи, занимаващи се с конкретна благотворителност. Защо след като някой не одобрява даряването за конкретната кауза, следи и пише коментари в такива групи? Защо изобщо следиш тези групи като не те интересува? Това се чудя. ......

и за това също си има обяснения, Гери .... примерно- близо до дома, в който живееш живее и глутница безпризорни кучета, които доста често демонстрират агресивност и ти всеки път когато излизаш и ли пускаш детето да играе го правиш със страх да не се случи нещо лошо.... как  да приемеш, че някой се опитва да ги защити, след като не ги маха от там?! .....няма глутница с кучета, но е пълно с множество котки, които много обичат в малките часове на нощта да попеят, да се поскарат, да ти скочат от клона на дървото върху саксиите на терасата и да ги изпочупят.... ... когато нещо нарушава спокойствието и сигурността на живота, който ти харесва, нормална човешка реакция е първо да размахаш пръст и да потърсиш виновник, пък после да си зададеш въпроса дали и ти не си част от проблема?! дали пък ако вместо да сочиш виновника не подкрепиш този, който се опитва да отстрани проблема няма да се получи по бързо решението...
Не ти ли се е случвало примерно в къщи да се спънеш в предмет не на място оставен... аз например винаги първо виквам- кой пък сложи това тук!!!! чак после се замислям дали пък не съм била аз и съм забравила,,, или - ако първо се бях огледала, нямаше да се спъна.... /нищо човешко не ми е чуждо... даже и прибързаните изказвания  Mr. Green /
Затова и ти казвам- абстрахирай се от негативното, живота винаги си носи и меда и солта....
Да, проблема с безпризорните животни си е изцяло човешки продукт! Да, би било прекрасно да се знаят точните виновници и те да получават своевременно наказание / мале като гледам американската зоополиция и си мисля, че трябва здраво строителство на зандани да се спретне при нас Simple Smile .... но тъй като това към монента си е химера.... за мен си съм решила да съм от страната на тези, които се опитват да помогнат, отколкото да съм от страната на тези, които само сочат проблема, чакат да се намери  и накаже виновния, а междувременно до тогава най добре да се изтреби всичко движещо се, което им създава дискомфорт.... днеска кучетата и котките, утре ще изтрепем пенсионерите, че много бавно пазаруват и ни бавят в магазините, да не кажем, че от тях не можем да се доберем до джипито, после сакатите, че задръстват движението на тротоарите, после ... я... някой ме дрънна по главата.... аааа остаряла съм и съм минала в групата на пречещите .....
 Joy Joy
Приказките са създавани от предците ни обикновено повлияни от случка, но поукрасени с повече художествена измислица, за да се подсили поуката, която носят... само дето като пораснем спираме да ги четем и малко по малко поуките избледняват в съзнанието ни.... но... живота винаги намира начин да ни ги припомни... за съжаление понякога с трудно изпитание Sad  много хора срещнах по пътя си които казваха " аз никога...." за щастие на повечето не им се наложи, но уви има и такива, на които им се наложи да помолят за помощ.... може и да ми е криво мисленето, но в такива случаи бях най щастлива, че я получиха, защото това ги промени към по добро и ги направи отворени към това самите те да отдадат доброта....  
Извиненете за отново дългият ми пост, но... аз накратко никак не го мога  Joy
За финал като една доближаваща бабешка възраст жена ви пускам една позабравена приказка за "излишните"
http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID=16&WorkID=3009&Level=1
и една любима ми притча за приятелството
http://prit4ite.blogspot.com/2009/09/blog-post_9975.html

# 59
  • София
  • Мнения: 18 738
Аз го разбирам като ,че като на някой не му харесва или не одобрява нещо или призив за еди какво си,защо е нужно да го коментира.Просто подминава и това е.Но най-добре тя ще ни каже.

Общи условия

Активация на акаунт